Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi számotokra Jézus...

Crussader kérdése:

Jehova Tanúi számotokra Jézus "neve" Szent, és mi a véleményetek a rövid Jézus imáról?

Figyelt kérdés

Ha esetleg még nem hallottatok róla ez lenne az;


"Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam!"


A kérdésben megemlített két pont összefügg,kíváncsian várom tehát véleményeiteket. :)



2015. jan. 12. 20:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:

T.#14-#16 válaszoló!


Nem ajánlom,hogy megedd a kalapod még ha lenne is mert még a végén gyomor rontásba fogsz szenvedni,és ezt senki nem akarja,nem igaz? :)


"Te benned,te benned él Krisztus?És ezt Te honnan tudod?Ki mondta ezt meg neked?Lennél szíves leírni?"


Persze,hogy "lennék szíves" :) sőt!-örülök,hogy megkérdezted!

Tessék;


"Minthogy pedig fiak vagytok, kibocsátotta az Isten az ő Fiának Lelkét a ti szíveitekbe, ki ezt kiáltja: Abba, Atya!

Azért nem vagy többé szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, Istennek örököse is Krisztus által."(Gal.4:6-7)


"Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!

Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk."(Róm.8:15-16)


"Igaz beszéd ez. Mert ha vele együtt meghaltunk, vele együtt fogunk élni is.

Ha tűrünk, vele együtt fogunk uralkodni is: ha megtagadjuk, ő is megtagad minket;"(2Tim.2:11-12)


Azt a "kalapodat" ami nincs sem kell megenned! :)


A nézetemet ami érdekel már leírtam az előző kommentemben.

De,hogy eleget tegyek kérésednek megválaszolom röviden ezt a kérdést.

Élj a lélek szerint, és ne teljesítsd a test kívánságait, az Apostol szavai

szerint:


"Lélek szerint éljetek, akkor nem fogjátok teljesíteni a test kívánságát."(Gal 5:16)


Így el fogod hagyni a testi világot, s lelked elnyeri az igazi bölcsességet. Ebből megsejtheted, hogy mit ajándékozott Isten Ádámnak a bűnbeesés előtt.:)


És mégrövidebben;

Erről szól a Jézus ima.

2015. jan. 13. 16:14
 32/68 anonim ***** válasza:
0%

"Csak azért,hogy kedvedben járjak a te "fordításodat" is fogom használni."


Tisztelt kérdező, hiába gúnyolódsz, a tény az tény: vannak független szakértői források is (tehát nem kimondottan elfogult, vagy egyházi érdekek mentén ítélő, gondolkozó források), melyek szerint az egyik legpontosabb fordítás az Új világ fordítás. :-)


""Uram Jézus Krisztus (HA VALAMIT KÉRTEK AZ ÉN NEVEMBEN)könyörülj rajtam(MEGFOGOM TENNI)!"(HOGY AZ ATYA MEGDICSŐÜLJÖN A FIÚ ÁLTAL)"


Ebben a mondatban helytelenül összemosod a dolgokat. A "HA VALAMIT KÉRTEK AZ ÉN NEVEMBEN" csak annyit jelent, hogy Jézus ELISMERÉSÉVEL, vagyis "nevében" kell imádkozni Istenhez. A "könyörülj rajtam" pedig egyértelműen Jézushoz szóló ima, ami helytelen! Amit te idéztél, az egy Írás ellenes ima Jézushoz! Jézushoz a Biblia szerint SENKI sem imádkozhat, mert Ő csak közvetítő Isten és ember között. Jézus "nevében" (azaz Jézus áldozatának, szerepének és minden - Istentől származó - tanításának ELISMERÉSÉVEL) Jehovához kell imádkozni, ennyire egyszerű, ezt másként nem lehet.

2015. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
84%

"Jézushoz a Biblia szerint SENKI sem imádkozhat"


Igen? Akkor István miért tette?


"Amikor megkövezték Istvánt, az így imádkozott: „Úr Jézus, vedd magadhoz lelkemet!" (ApCsel7,59)


Egyébként meg szerintem ne te mondd meg, hogy kihez imádkozzam, mert a Bibliában és a Biblia szerint is minden keresztény imádkozik Jézushoz is. Az Úr kifejezés Jézusra utal az Úsz-ben, hiszen Úr Jézusnak nevezik Őt. (Követve az Ószövetségi Adonájt, amelyet Istenre értenek a zsidók.)


Én Hozzá imádkozom, ha Te nem, a te bűnöd.

2015. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
0%

""Minthogy pedig fiak vagytok, kibocsátotta az Isten az ő Fiának Lelkét a ti szíveitekbe, ki ezt kiáltja: Abba, Atya!

Azért nem vagy többé szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, Istennek örököse is Krisztus által."(Gal.4:6-7)"


Mondta ezt Jézus a szellemtől felkent keresztény tanítványainak, nem pedig minden később élő kereszténynek, mivel csak a korlátozott számú felkentek kerülnek az égbe Krisztussal való társuralkodásra a földi reménységűek felett. Lehet, hogy te is szellemtől felkentnek tartod magadat, én ebben nem foglalnék állást, azt hiszel magadról, amit csak akarsz, de azt tudom, hogy a Biblia milyen feltételeket szab azoknak, akik Krisztus-követőkként, azaz keresztényként Isten akaratában szorgoskodnak, valamint milyen igazságok szerint kell élniük. Így nem oly nehéz eldönteni, hogy ki keresztény, ki nem. :-)

Tévedés ne essék, ez nem mások "elítélése", vagy "megítélése", ez csak a bibliai szempontok szerinti gondolkozás az igazságokról.


"Így el fogod hagyni a testi világot, s lelked elnyeri az igazi bölcsességet. Ebből megsejtheted, hogy mit ajándékozott Isten Ádámnak a bűnbeesés előtt.:)"


Megmondjam mit adott Isten Ádámnak a teremtéskor? Életerőt, ugyanis amikor Isten az orrába lehelte az "élet leheletét" (a szellemet - ruah), ezzel tette Ádámot "élő lélekké", vagyis élőlénnyé. Sehol sem olvasol itt arról, hogy az első ember "lelket kapott", szó sincs erről. Amikor ez a szellem, vagyis az életerő kimegy az emberből, holt lélekké válik.

2015. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
0%

István sem imádkozott Jézushoz, mert ha szövegösszefüggést is figyelmesen elolvasod, akkor kiderül, hogy "látomásban látta" Jézust Isten jobbján. Ádám sem feltétlenül imában beszélgetett Istennel. Nem minden minősül imának, amit szellemszemélyekkel folytattak anno.


"Az Úr kifejezés Jézusra utal az Úsz-ben, hiszen Úr Jézusnak nevezik Őt. (Követve az Ószövetségi Adonájt, amelyet Istenre értenek a zsidók.)"


Ha te a zsidókat követed, akkor a háromságot is tagadd meg! :-)

2015. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
11%

"Megértem, hogy nektek azt tanítják, hogy a ti "Bibliátok" a legjobb, legpontosabb, leghitelesebb, stb... De akkor hivatkozz majd erre, ha személyesen meggyőződtél róla független(!) forrásból, nem pedig csak annakokán, hogy ezt mondták nektek a vallásotokban. Ha leültél, megvizsgáltad az eredeti ógörögöt és az alapján elfogulatlanul(!) is azt mondod, hogy a ti Bibliátok pontosabb, akkor majd lehet fikázni a mi fordításunkat."


Na és te megvizsgáltad már az ógörögöt és meggyőződtél már afelől, hogy az ÚVF valóban annyira rossz fordítás, mint ahogyan azt terjesztik némelyek? Illetve megvizsgáltad az általad kedvelt fordításokat, hogy azok vajon tényleg annyira szuperek e, mint amilyennek mondják őket?


Mielőtt válaszolsz, olvasd el az alábbi kérdésben a Péternek adott 8-as válaszom, melyben jónéhány hamisítási példát mutattam, amit rendre elkövettek a napjaiban oly tekintélyesnek számító fordítók:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..

2015. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
82%

Jézusnak csak addig volt apja, amíg ember volt. Utána már Atya volt, de nem az ő atyja, hanem AZ Atya. Kár, hogy ilyen egyszerű dolgot sem képesek kiolvasni a Bibliából.

Ja és János egy tizenkettő. Olvassátok és értsétek. Aki kéri, az Isten fia lehet. Bárki. De csakis Krisztuson keresztül úgy, hogy befogadja öt. Idézgethettek hetekig is a szennyoldalatokról, az attól még nem lesz biblikus, mert egy nyolc éves jobban érti a tiszta szellemével a Bibliát, mint ti, akiknek abból áll a hit, hogy hetente ötvenszer tanulmányozzátok az őrtorony eheti kiadását és bemagoljátok, hogy mit írtak le. Majd kérdezz felelek módszerrel újra és újra ismételgetitek.

2015. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
0%

Jánosegytizenkettő, ez a maró és megvető gúny, mellyel a fenti sorokat írtad, az ugye biblikus és krisztusi? Nos lehet neked bármelyik bibliavers a nickneved, de hogy a szellemiséged jelen állás szerint nagyon messze van a krisztusi szellemtől, az világosan látszik!


Félre ne érts, ez addig nem tragédia, míg van idő a változásra, csak addig ne oszt az észt légy oly kedves ezen az oldalon. :-)

(Ne aggódj, nekem is szükségem van a változásra)

2015. jan. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
11%

Bocs kérdezö,

már igazán nem akartam a témához szólni, de ez a komment megragadta a figyelmemet


-----------


Jánosegytizenkettő nevű felhasználó válasza:


Jézusnak csak addig volt apja, amíg ember volt. Utána már Atya volt, de nem az ő atyja, hanem AZ Atya. Kár, hogy ilyen egyszerű dolgot sem képesek kiolvasni a Bibliából.


-------------


Kár hogy a János nem írta le hogy ezt a metafórát honnan olvasta ki a Bibliából.

2015. jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 Mulder614 ***** válasza:
Jézus neve mindenkinek szent kel legyen...
2015. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!