Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetem Istent, hogy hagyjon...

Kérhetem Istent, hogy hagyjon meghalni? Ha nem szeretnék örökké létezni akkor mi van?

Figyelt kérdés

Jó,persze, hogy kérhetem,de teljesítené is ?


Mondjuk nem akarok örök életet nyerni és újból a földön élni a halálom után.


Kérhetem, hogy ne létezzek? Hogy szűnjön meg a tudatom.

A bűn zsoldja a halál és én nem akarok létezni már a halál után. Ha nekem ez így megfelel megkaphatom Tőle ezt ?


Mondjuk elég jó voltam az életem ahhoz, hogy feltámadjak, de nem akarok. Jó az öntudatlan lét számomra.

Kérhetek ilyen "ajándékot"?


Ha nem szeretnék örökké létezni akkor mi van?

Úgy is csak ide a földre kerülnék vissza ahol majd szántani meg vetni és dolgozni kell....



2015. máj. 11. 10:05
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
Furcsa nekem , amit mondtok , mert nekem azt tanították , hogy élünk , aztán meghalunk és ha Istennek tetsző életet élünk akkor a lelkünk a mennybe kerül , feltámadunk. De ott az " csak " a lelkünk azzal nem fogunk tudni gondolkodni , magyarul meg fog szűnni a tudatunk.
2015. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Ha nem fogod tudni, hogy hol vagy mi értelem annak, hogy ott vagy ? Nekem ez nem kerek.
2015. máj. 12. 22:08
 33/34 anonim ***** válasza:

# 25/32 amit mond az így van.

a kérdezőt inkább az bántja, hogy túl sokat várnak el tőle

és igyekszik hogy ennek meg feleljen de ezért nem kap jóformán még egy hátba veregetést sem.sőt....


de nem szabad ilyen drasztikus módon feladni.

hogy isten nem mond le rólad ez is igaz.

tehát te se mondjál le magadról se istenről.

és ha egy kicsit ki állsz magadért az még nem bűn.


a menyben meg szűnik a tudatunk.

eszt meg honnan veted? a lélek pontosan ugyan úgy tud gondolkozni mint a test.ha nem így volna mi értelme volna

a menynek vagy a pokolnak?

halál közeli élmény. lebegünk ez csak az agy képzelgése.

ha annyi ember akiknek már volt,bizonyos részek meg egyeznek mivel minden ember más és más agyal rendelkezik

az agyuk ugyan aszt,nem jác hathatná velük.

2015. máj. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 világvége1 ***** válasza:
Minden szellem örökké létezik, de nem a fizikai világokban. A fizikai test és a lélek halála után rögtön a mennybe vagy a pokolba kerül a szellem.
2020. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!