Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetem Istent, hogy hagyjon...

Kérhetem Istent, hogy hagyjon meghalni? Ha nem szeretnék örökké létezni akkor mi van?

Figyelt kérdés

Jó,persze, hogy kérhetem,de teljesítené is ?


Mondjuk nem akarok örök életet nyerni és újból a földön élni a halálom után.


Kérhetem, hogy ne létezzek? Hogy szűnjön meg a tudatom.

A bűn zsoldja a halál és én nem akarok létezni már a halál után. Ha nekem ez így megfelel megkaphatom Tőle ezt ?


Mondjuk elég jó voltam az életem ahhoz, hogy feltámadjak, de nem akarok. Jó az öntudatlan lét számomra.

Kérhetek ilyen "ajándékot"?


Ha nem szeretnék örökké létezni akkor mi van?

Úgy is csak ide a földre kerülnék vissza ahol majd szántani meg vetni és dolgozni kell....



2015. máj. 11. 10:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező


mint irtm volt Isten az élők Istene nem a halottaké

Ezen kivül az embert örökéletre teremtette a Földre, eszébe sem volt, hogy a halált megismerje az ember.

s ha Ádám nem lázad fel, még ma is itt élne.

s nem "vándorolna a "lelke" az égbe


Szomorúan olvasom némelyek irását, hogy Isten szándéka ellen irnak, és azt állitják, hogy az ember a halála után az égbe megy ha jó volt.


De kérdem Én, Jézusnak miért kellett Fizikai testet ölteni és ebben meghalnia?

A válasz egyszerű. Azért halt meg ebben a Formában, hogy az örök élet lehetőségét a Földi életre biztositsa Ádám leszármazottainak s nem azt hogy menjenek az égbe


Mivel Fizikálisan vétkeztek, fizikális a megváltás is.

S nincs lélek halhattalanság, mert a lélek, vagy is az ember az aki vétkezik, és nem egy láthatatlan test a fizikaiba rekesztve.


az egésznek nem volna értelme.


Sátán mint szellem személy vétkezett, Ő rá miért nem vonatkozik a megváltás?

Mint ahogy Ádámra se és Évára se vonatkozik csak a leszármazottjaira.


Mi örököltünk egy rossz hajlamot, ami a génjeinkben van benne,

Sátán nem örökölte Éva se és Ádám se Ők tökéletesen vétkeztek.


Nos ezért kellett Jézusnak Fizikai értelemben megszületnie, hogy egyenértékű legyen Ádámmal, és a haláláig hűséges maradjon Isten imádatában


Szellemiekért nem halt meg Jézus csak a Földiekért.

Nagyon egyszerű, nem értem miért utálják skan a Földi örök életet amit még nem próbáltak, és élveznék az állatok a madarak szépségét, szülhetnek gyermekeket boldog családban élhetnek, kielégitő munkát végezhetnek betegség, és halál nélkül


ezek az égben nincsenek,

2015. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
55%

Talán csak annyit, hogy a szabad akarat Relative fogalom.

Szabdon dönthetsz élethez tartozó kérdésekben,

Egyben nem dönthetsz szabadon,


A jót és a rosszat, vagy is Isten határozhatja csak meg mi a rossz és a jó, és ami rossz azt nem teheted meg.

Ha megteszed, ott már nem lesz temetkezés.

2015. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
Én beszéltem olyan emberekkel, akiknek klinikailag leállt a szívük. Alagútról meséltek, meg hogy lebegtek a fényben és boldogok voltak. Én megértelek, hogy nem akarsz örökké élni... én se szeretnék céltalanul egy fényben lebegni... én örökké jövök-megyek, segítek az embereknek, egész nap bőgnék a tehetetlenségtől, ha nem csinálhatnék semmit. A másik gyengém... a hasam... hogy egy örökkévalóságig ne ehessek többé Snickers csokit, Milkát, tejszínhabos epret és rizsfelfújtat vaníliapudinggal, meg a többi szenzációs finomságot? Én se szeretnék örök életet, ha ezek nem lehetnek benne :(
2015. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Bocs kérdezö, hogy kitérek a 91-es kommentjéhez.


Tudod ez a a "halál utáni" lebegés a tudósok szerint csak azt bizonyítja, hogy az illetönél beállt a klinikai halál, ahonnan még vissza lehet hozni a sérültet.


A statisztika szerint csak a páciensek töredéke beszél róla, a többség egyáltalán nemmire sem emlékszik.


Az egyik magyarázat erre az, hogy az agy nem kap elégséges oxigént,és halucináció keletkezhet.


"Repülni" valahová tudnak a kábítósok is. :)

---------


Az élethez pedig, a Biblia a Földi életröl jövendöl, a Földi feltámadásról. A mennybe csak egy töredék van kiválasztva, akik magas tisztséget kapnak.


Akik a Földön fognak élni, továbbra is ehetik azt a sok finomságot, melyeket leírtál. Jó reklámot csináltal, föleg a tejszínhabos finomságokra. :)


---------


Kedves kérdezö azt írod kérheted-e hogy ne létezz?


Nagyon nehéz kérdés. Ilyen igazságtalan, gonosz körülmények között ahogyan ma van az élet a Földön, sokszor a kilátástalanság, igazságtalanság, szegénység, betegségek, aggódások.... tényleg nem könnyü.


De Isten nem ilyen nyomorult körülmények közötti életre teremtette az embert.

Akarata nem sokára meg fog valósulni.


Ha van gyermeked, akit szeretettel nevelsz, és elédbe áll és azt mondja: nem akarok élni!...szabad akaratom van, mit tennél?

2015. máj. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 homo ludensz ***** válasza:
Mikor a Teremtő Isten leküldött ide a földre hogy foglald el azt a kicsi újszülött testet akkor bizonyára megmutatta azt is hogy milyen feladataid,megpróbáltatásaid lesznek. Azután hogy te eluntad vagy nem így gondoltad azt gondold át. Esetleg van olyan aki sokkal nehezebb helyzetből is maradandót hoz ki például a paralimpiások pedig ők fizikailag is korlátozottak. Ők nem önmagukat siratják és nem vádolnak senkit. Abból építkeznek amilyük van.
2015. máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Drága Tévelygő Gyermek!

Egy dolgot kell csak megértened: Isten számára Te a LEGDRÁGÁBB vagy, és sosem fog lemondani Rólad.

Gyermekként nekem is voltak ilyen gondolataim, aztán felismertem, hogy mindez önbizalomhiányból és kishitűségből ered.

Nem ismerem a pontos a helyzetedet, de az, hogy ezek a gondolatok megfogalmazódtak benned arra utal, hogy nem becsülnek Téged ott, ahol vagy.

Istent nem kérheted, hogy hagyjon meghalni, mert nem fog hagyni.

Azt javaslom, hogy sürgősen keress egy keresztény közösséget, lehetőleg a korosztályodnak megfelelőt (KIE, asszonyok órája, férfiak órája, stb.), ahol elfogadnak úgy, ahogy vagy és egy kicsit rendbe teszik a lelkedet. Ha folyton olyanokkal vagy együtt, akik nem értékelnek, egy idő után Te sem tudod elfogadni Magadat, és akkor támadnak a hülye gondolatok.

Legyél Magaddal türelmes, mert ahhoz, hogy tisztán láss, sok idő kell. A legfontosabb, hogy maradj kapcsolatban a JóIstennel, meglátod minden kérdésedre megadja a választ.

2015. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

-Ha van gyermeked, akit szeretettel nevelsz, és elédbe áll és azt mondja: nem akarok élni!...szabad akaratom van, mit tennél?-


A kettő nem ugyan az.


Furcsa, de nem úgy tekintek magamra, mint akit Isten teremtett. Én a teremtményei leszármazottja vagyok.

Nem közvetlen teremtés !

Sokadik közvetett.

2015. máj. 12. 10:14
 28/34 A kérdező kommentje:

Nem siratom magam,nem vádolok senki és így is önértékelési problémákat (vagy mit)tud okozni,hogy mások sokkal mélyebbről és nagyobb hátrányból többet érnek le, mint és és ha nem is akkor is többet nevetnek.

Ettől csak gyengének érzem magam.


Itt sem panaszkodtam.


Abban sem hiszek, hogy a mennyei lélekgyárban már a születésem előtt lenne egy lélek(én) aki beköltözik a földön egy újszülöttbe.


Itt születek,itt kapok tudatot.Vagy bele növök.De nem máshonnan.

Az előbb írtam is,hogy csak közvetett teremtés vagyok szerintem.

2015. máj. 12. 10:19
 29/34 A kérdező kommentje:

Hogy lehetnék a LEGdrágább ha van még 7 milliárd aki egyenértékű velem az Isten szemében ?


Kár, hogy nem vagyok már gyerek.


Ott ahol vagyok messze túlbecsül szinte mindenki. Azt hiszik többre vagyok képes és okos vagyok. De nem.


-Istent nem kérheted, hogy hagyjon meghalni, mert nem fog hagyni. -


Kár. Ha nekem ez lenne a jó akkor nem akar nekem jót?

Számomra a halál öntudatlan állapotot jelent. Nem tudok arról,hogy nem vagyok ! Mi abban a rossz ?


Engem mindig túlértékeltek.


Túl sokági voltam már türelmes magammal.


Abban sem hiszek, hogy választ ad. Ha meg mégis,mire megyek azzal, ha választ most kellene,de csak 50 év múlva kapok?

2015. máj. 12. 10:25
 30/34 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam, hogy önértékelési problémáid vannak, mert erről panaszkodtál, hanem azért, mert valóban az van.


Voltam én is hasonló cipőben, rengeteg időt, energiát, pénzt áldoztam emberekre, akik nem értékeltek, csak belém rúgtak. A lelki üdvösségem is majdnem ráment, ezért el kellett jönnöm. Utólag jó döntésnek bizonyult.


Ezt csak azért írtam le, hogy térj észhez és ne fusd a hiábavaló köröket.


Ha csak azért írtad ki ezt a kérdést, hogy másokat kritizálj, és torz, nihilista válaszaiddal hamis önigazolást szerezz magadnak, akkor sajnos rossz úton jársz.


Valódi választ adtam a kérdésedre: az első lépést Neked kell megtenned. Keress magadnak egy korosztályodnak megfelelő, hithű keresztény közösséget. Vagy legalább ahelyett, hogy egész nap a számítógép előtt ülsz, és nem létező dolgokról gyártasz semmitmondó elméleteket, inkább menj ki a természetbe, a napfényre, és gyönyörködj abban, amit Isten alkotott. Jót tenne a fáradt lelkednek.


Persze sokkal könnyebb a fejedet a homokba dugni, ezzel látszólag sok időt és energiát takarítasz meg, valójában pedig sok időt és energiát pazarolsz, de ettől még nem vagy előrébb.


Bármit is teszel, tudd, hogy Isten soha nem mondott le Rólad, és nem is fog, ahogyan én sem. Kérdésedből régi önmagamra ismertem, és ezért szeretnék Neked segíteni, hogy Neked ne kelljen azokat a fájdalmas köröket megfutni, amiket nekem meg kellett ahhoz, hogy felismerjem, hol hibáztam. Mert Te is valahol hibázol, hiszen, ha nem hibáznál, boldog lennél, és nem gondolkoznál hülyeségeken.

2015. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!