Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetem Istent, hogy hagyjon...

Kérhetem Istent, hogy hagyjon meghalni? Ha nem szeretnék örökké létezni akkor mi van?

Figyelt kérdés

Jó,persze, hogy kérhetem,de teljesítené is ?


Mondjuk nem akarok örök életet nyerni és újból a földön élni a halálom után.


Kérhetem, hogy ne létezzek? Hogy szűnjön meg a tudatom.

A bűn zsoldja a halál és én nem akarok létezni már a halál után. Ha nekem ez így megfelel megkaphatom Tőle ezt ?


Mondjuk elég jó voltam az életem ahhoz, hogy feltámadjak, de nem akarok. Jó az öntudatlan lét számomra.

Kérhetek ilyen "ajándékot"?


Ha nem szeretnék örökké létezni akkor mi van?

Úgy is csak ide a földre kerülnék vissza ahol majd szántani meg vetni és dolgozni kell....



2015. máj. 11. 10:05
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

"Istennek pedig szándéka van veled, amit neked kötelességed teljesíteni.

Nem kérheted tőle azt, hogy mentsen fel ez alól."


Miféle szándéka? Nem érzem, hogy célom lenne és még semmiféle ég sugallatot nem tapasztaltam, hogy teljesítenem kellene valamit.


Nem felmentést kérek.

Ha feltámadok ugyan úgy ember leszek,eszik,iszok,kakilok,stb.

Mi van ha én ezt nem akarom.

2015. máj. 11. 14:03
 12/34 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!!


Minden eggyes dolog ami letezik fizikai letezesedben annak celja van, mind ahogyan neked es a folyoban lapulo kicsi lapos konek is, ha ezt nehez felfogni akkor semmi ertelme. Elni a Fold nevezetu bolygon kivul is lehet, ne hidd hogy amiert nincs tudomasod mas elheto helyrol attol az meg nem letezik, elvegre Isten letezeset se zarod ki csak azert mert nem lattad ot.

2015. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

8,Kedves válaszoló


Istennél nincs karma.

Hogy szállhatna fel ha Isten az embert a földre teremtette ?

2015. máj. 11. 14:06
 14/34 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező! Olvasd már el 8-as hozzászólót, és értelmezd! A lelked és a tested két különálló dolog! A tested porrá lesz, de a lelked örök életre van teremtve! És nem vagy bűnös! Bocsáss meg másoknak, ahogy megbocsájtol saját magadnak. Mondja Jézus.
2015. máj. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
33%
Isten, a Forrás, maga a szeretet. Célja az, hogy te is szeretet adj másoknak. Istennek nincs más törvénye!
2015. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
50%
Célod pedig itt a Földön az, hogy lelkileg fejlődj, jó és szép dolgokat tegyél másokkal. Ez a szeretet. Ennyi kér tőled Isten.
2015. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

"Nem érzem, hogy célom lenne és még semmiféle ég sugallatot nem tapasztaltam"

Isten nem árulja el neked a célodat - csak azt, hogy mit kell tenned, hogyan kell élned. Vakon kell őt követned.


"Ha feltámadok ugyan úgy ember leszek,eszik,iszok,kakilok,stb."

Ugyanúgy egy szó.

Nem, másféle leszel... pl. akkor már nem fogsz házasodni. Nme lesznek olyan vágyaid, amelyek bűnbe vihetnek.

És nem lesz szabad akaratod se, ugyanezen okból.

2015. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Ha nem lesz szabad akarat akkor mit ér az élet?

Hol az egyén?

2015. máj. 11. 15:43
 19/34 anonim ***** válasza:

Szerinted te számon kérhetsz valamit az isteneden?

Olyan világot alakít ki, amilyen neki tetszik.

2015. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Ozmium42 ***** válasza:
41%
Isten nem kivételez, mindenkit megöl kivétel nélkül. A rabszolgáiról készít másolatot, de az eredeti példányok nem támadnak fel, mert a halál nem egy hely, ahol vannak, és ahonnan kijöhetnek. Az élet megismételhetetlen, a halál végleges és visszafordíthatatlan megsemmisülés. Egyébként a "feltámasztottak" nagy részét is meg fogja ölni újra, miután újra rájuk uszítja Sátánt.
2015. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!