Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként élhetek-e...

Keresztényként élhetek-e házas életet, a feleségem menstruációja alatt, vagy ez bűn?

Figyelt kérdés

S ha ezt tettem, akkor halálos bűn állapotában vagyok-e?

Van-e különbség ennek megítélésében esetleg a klf. keresztény egyházak, felekezetek között?



2015. júl. 12. 08:33
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Roland, Isten a házasságot férfinak és nőnek adta, ez már a Biblia elején kiderül, nem kellett ehhez a zsidóknak adott hatszáz parancs, így nem kell belekeverni. Ugyanakkor ha engem taszít a havi alatti közösülés, mert taszít és nem is művelem, ezért az már bűn lenne, ha rám lenne kényszerítve.

De akinek belefér, mint Pálnak a bálvány áldozati hús evés, vagy egyszerűen a hús evés, az teheti, de nem botránloztathat meg másokat, ez viszont már Újszövetségi parancs, mert nem fér bele a szeretet törvényébe.

2015. júl. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
0%

Hatalmas bŰŰŰŰűűűnt követtél el, Lucifer ott fogja sütögetni a golyóidat a tisztítótűzben egy jó darabig ezért!!!

De viccet félre téve...:

Akár bűn, akár nem, egy biztos: QRVÁRA GUSZTUSTALAN ILYENKOR MINDEN NŐ! Be nem tenném az fix!

De ha neked jólesett, akkor nincs gond!

2015. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
51%
bezzeg az anális szex. az nem az, ugye?
2015. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2015. júl. 13. 18:23
 35/36 anonim ***** válasza:

Konnyesre rohogtem magam ezen a topicon, pedig no vagyok.

A vallas kitermeli ezt a sok hulyen gondolkodo embert.en ezert is vagyok ateista. es ha jolesett kerdezo (vagy jol fog esni) akkor ne felj nem fogsz elkarhozni emiatt;-))))

2016. jan. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 balazsy2 válasza:
keresztényként mondom, hogy nem bűn. Amit ti ketten konszenzussal eldöntötök, és együtt egymásért teszitek, az nem bűn. Az ószöv törvénye alól fel vagyunk mentve Jézus által. Nem kell körülmetélkednie a keresztényeknek. Erről szól az első zsinat is. Pál apostol révén.
márc. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!