Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként élhetek-e...

Keresztényként élhetek-e házas életet, a feleségem menstruációja alatt, vagy ez bűn?

Figyelt kérdés

S ha ezt tettem, akkor halálos bűn állapotában vagyok-e?

Van-e különbség ennek megítélésében esetleg a klf. keresztény egyházak, felekezetek között?



2015. júl. 12. 08:33
1 2 3 4
 11/36 Pietrosol ***** válasza:
0%

# 10!


"Ha találkoztál már Jézussal, akkor hinned kell benne, hogy meg tud szabaditani a bűntől is és a romlott vágyaktól is."


Olyan jó, hogy te itt vagy és meg fogod mutatni, hogy hol beszélt Jézus arról, hogy ez bűn. Ugye?

2015. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Viszonylag friss házas vagyok, és valahogy ez ezidáig nem vetődött fel problémaként, mert alapból nem szoktuk ezen időszak alatt gyakorolni a házaséletet, egyéb okból. És ezalkalommal sem volt ilyen szándékom kifejezetten, csak kevés alkalommal tudunk kettesben lenni...és némi félreértés is társult a dologhoz, atekintetben, hogy mióta és meddig... És azt tudtam, hogy van valami ilyesmi törvény, de azt pl. nem, hogy konkrét számú napot írna elő például.

És őszintén szólva az is problémát okoz valóban, hogy mely ószövetségi törvények azok, amiket oly módon kell figyelembe venni, hogy annak be nem tartása bűn lehet, s hogy mi az, ami vonatkozna a mai kor emberére, aki kereszténynek szeretné magát tudni, és amennyiben érdekli, hogy lehetőség szerint ne bűnben éljen. Hogy mi az, amitől az egyik szinte teljesen magától értődően bűn egy keresztény számára (pl. a mágia), és mi az (és miért), amit figyelmen kívül lehet/kell hagyni, illetve megoszlanak a vélemények. Nem a kiskapukat próbáló keresni ilyen módon, egyszerűen csak vannak olyan helyzetek, pl. a házas élet során, most már tudom, amiben az ember egyszerűen csak benne találja magát, ha lehet így mondani, miközben bizonytalan benne adott esetben, hogy az úgy és abban a formában most megengedhető-e (már) mondjuk, avagy nem, vagy egyáltalán nem. És az az igazság, hogy egy ilyen helyzetben, ez a fajta hezitálás, nem gyakorol feltétlenül pozitív hatást pl. a házasélet bizonyos szegmenseire. Aztán pedig nem tudod, hogy ez most tényleg rossz, és bűn, és ha az, akkor mennyire is az, miközben úgy léptél házasságra, hogy végre, most már fellélegezhetsz, s hogy az adott esetben kínzó vágyaitokat, immáron bűntelenűl és szent dologként élhetitek meg együtt házastársakként.

2015. júl. 12. 14:04
 13/36 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Pietrosol.

Meg van engedve, hogy csináljad. Senki ember nem tiltja, még Mózes sem, csupán Isten íratta oda a III.Mózes néhány verse alá, hogy: "Én vagyok az Úr", Ő írta be az emberek lelkiismeretébe, és Ő írtotta ki a kanaáni népeket emiatt.

2015. júl. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Pietrosol ***** válasza:
0%

# 13!


Csak annyi volt a rövid kérésem, hogy, mivel Jézus Krisztusra hivatkoztál,-hogy ez bűn és romlott vágy-, mutasd meg Jézus erről szóló tanítását.


Nem tudsz ilyent mutatni, csak a hasadra ütöttél. Ne hivatkozz Jézusra ott ahol csak a saját felütéseid akarod igazolni!


Egyébként úgy tudtam, hogy a kánaánitákat a zsidók irtották ki.

2015. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Pietrosol.

Írj ki új kérdést ha érdekel. Nekem nem kötelező trolloknak választ adnom, csupán a kérdésre adtam választ. Ha szerinted a keresztényekre nem vonatkozik az ami a kanaáni népekre akkor harcolj a lelkiismereteddel de én befejeztem a beszélgetést.

2015. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
38%
szerintem ne etikai hanem egészségügyi szempontból fogd fel, ilyenkor könnyen megferőződhet a hölgy, vallástól függetlenül sem jó ötlet
2015. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
22%

Az Újszövetségben nem bűn. Aki akarja, az megtarthatja a mózesi törvényeket is, de akkor tessen szépen szombatot is tartani becsülettel, mert úgy teljes a törvény.

Ugyanakkor nem nagyon gusztusos szerintem havi alatt közösülni szerintem, de nincs tiltva.

2015. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Pietrosol ***** válasza:
20%

# 13!


Azt hiszed, hogy ahol az le lett írva, hogy "Én vagyok az Úr" az mind igazolja, hogy ezek isteni rendelések.


A körülmetélkedés parancsa előtt is elhangzott ez, Jézus pedig azt mondta, hogy a körülmetélkedés az Ősatyáktól származik.


Vagy ez: "Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!"


Szemben: "Az Isten világosság, és nincs benne semmi sötétség"


Ezek a szabályok csak arra valók, hogy bűnösnek tudj titulálni bárkit és kiéld az ítélkező, kődobáló hajlamodat. Ez itt nem egy kődobáló szeánsz, arra jövő vasárnapig várnod kell. Egyébként meg, ha van egy állításod és nem tudod igazolni, akkor nem az a troll aki kéri az igazolást, hanem egyszerűen belebuktál az állításodba. Mindamellett nem élek szexuális életet a menstruáció ideje alatt, de nem dobálok követ senkire, aki akar. Az meg a leghitványabb dolog, hogy Jézussal takarózol, miközben épp tőle nem tudsz egy betűt sem idézni.


-----


Elnézést Kérdező a kis kanyarért, de meg kell, hogy értsd, hogy ezt te azért tartod bűnnek, mert ezek a kődobálók újra és újra azt állítják, hogy te bűnös vagy. Mindezt pedig azzal igazolják, hogy egy ókori nép könyvében ez le van írva. Brávó!


Szeresd a párod és takarítsd ki az elmédből ezeket a kődobálókat.

2015. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanezek az erkölcsi parancsok most is érvényesek minden nemzetre, (minden ember lelkiismeretébe be van írva)"


Ugyanezek nem, csak amiket átvesz az Újszövetség. Te talán nem tudsz róla, de a keresztények nincsenek többé a törvény uralma alatt. Ha te vissza akarsz menni a törvény alá, akkor az a te dolgod, de a keresztényeknek már nem kell. Az meg baromság, hogy a Tóra minden nemzetre vonatkozik. Az Izrael nemzeti igazgatását szolgáló okirata, amelyet a Kr.e. 5. századbn szerkesztettek össze a fogság után. Semmi köze nincs hozzá más népeknek.

2015. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
5%
Pietrosol-nál a pont.
2015. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!