Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi nálatok mennyi...

Jehova tanúi nálatok mennyi ideig tartott a Biblia tanulmányozása? Fontos! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Kértem Biblia tanulmányozást,lett is tanitóm eddig hetente egy alkalommal keresett fel,és minden alkalommal két órát tanulmányoztunk.Most az Öromteli Üzenetek Istentől füzet második lapján tartunk.Én úgy gondoltam,hogy maximum kéthónap alatt végezni fogunk.A JW.org oldalon az van hogy történhet személyesen,interneten és telefonon.

- Nálatok mennyi ideig tartott ?

- kérhetek-e inkább internetes Biblia tanulmányozást ? Ha igen az skypon zajlik ?

- Kérhetek-e több időt ? Vagy heti több alkalmat ?

Válaszaitok fontosak számomra !



2015. júl. 27. 15:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%

:D)

Bármilyen furán hangzik de nem, persze gondolhattam volna arra is.

a galamb a béke jele, és ezért választottam, plusz Nőként jobban illik hozzám mint a semleges szappan :)

a fehér pedig egyértelmű.

s miért ne duplázhatnánk, értsd ind a kettőt a név alatt.


Tudod mint Jerusálem: melynek dupla béke a jelentése

2015. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező, a Testvérek megadták már a válaszokat a kérdéseidre:

- Nem néhány hét a tanulmányozás a legtöbb esetben.

- A személyes tanulmányozást nem igazán helyettesítheti semmi.

- Persze, kérhetsz, de ezt és minden mást is a tanulmányozóval kell megbeszélni, mert az ilyen oldalak erre nem igazán alkalmasak, sajnos az élő példa is bizonyítja.

2015. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

A 27-es válaszra: nem általánosítottam, hanem konkrétumokat írtam, pl. a linkelt kérdés 12-es válaszában, de erre ott is felhívtam a figyelmed később. Ebben a videóban pedig a 9-ik perctől kezdődik a konkrét rész, melyet te az említett első válaszodban meghamisítva adtál elő:


[link]


(9-15-ik perc között vannak a lényegi megállapítások)

2015. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Én majdnem 3 évig tanulmányoztam,de ahogyan az első válaszoló is mondta nem a Bibliát,hanem könyveket,néha folyóiratot.Nem keresztelkedtem meg,mert rájöttem,milyen aljas képmutató társaság.Abban pedig tévedsz,hogy te döntöd el,hogy akarsz menni házrol-házra vagy nem.Minden hónap végén jelentést kell leadni és ha nincs meg nem veszik jó néven.Én ezt a házalást se tudtam volna megtenni,igy aztán elmaradtam a gyülekezettől
2015. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
47%

nem veszik jó néven= tétlennek minősítenek, majd kiközösítenek, ha nem adsz le jelentést. azaddigi szerető barátaid, családtagjaid majdhogynem szembeköpnek az utcán, FELSŐBB UTASÍTÁSRA. anélkül, hogy tudnák, mi is a "bűnöd".


de vannak örök tanulmányozók is: majdnem végigveszik a könyvet, és elmaradnak. egy kisidő múlva ismét eljönnek, de nem folytatják a tanulmányozást. fél év, egy év múlva jelzik, szeretnének ismét tanulmányozni. és ezt újra meg újra megteszik.

2015. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 évig tanulmányoztam velük. Szép lassan alaposan. Többször feltettem olyan kérdéseket amikre nem kaptam Biblia versekkel alátámasztott választ....ilyenkor csak annyit mondtak hogy hiszik hogy Jehova Tanúi Isten egyetlen igaz szervezete itt a földön, és amit a Vezető Testület mond és tanít , ők azt elfogadják és nem kérdőjelezik meg a tanítást. Szóval már nem járok se a gyülekezetbe és a tanulmányozást is befejeztem. Mielött tovább folytatnád velük a tanulmányozást, olvass bele egy két velük kapcsolatos kérdésbe itt a GYK-n és alaposan gondold át fel tudod-e vállalni ezt az életformát amit ők elvárnak tőled!!!!
2015. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

minden éremnek két oldala van. neked most csak az egyiket mutatják. biztos tudod, van nyílvánosságnak szóló, és tanúknak szólo kiadvány. na, ugyanez van viselkedésben.


te most a nyílvánosságnak szóló oldalt látod. biztosan tetszik, és azt hiszed: ezek nagyon jó emberek. és igazad is van. a tanúk jó emberek. a probláma a szervezetükkel van. az kényszeríti olyanra ezeket a jó embereket, amit maguktól nem tennének.


kényszert alkalmaz mindenkivel szemben. megöli a szeretetet, és helyébe teljesítménykényszert és elvárást helyez. sajna

2015. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos úgy látom, hogy itt sokan a tanulmányozást egyenlővé teszik a megkeresztelkedéssel, holott ez nem így van!


Tanulmányozz nyugodtan, tanulmányozd VÉGIG, ha kedved van hozzá. Ha a végén nem szeretnél többet tenni Istenért, akkor pedig nyugodtan elállhatsz tőle, vagy csak egyszerűen hordhatnak neked folyóiratot, amit már magadtól fogsz olvasni, ők csak bemutatják és átadják neked. Sokan eljárnak gyülekezetbe, kongresszusokra, de még mindig, a tanulmányozás után sem adnak neked semmilyen kötelezettséget, tehát még egyszer mondom NEM vagy köteles megkeresztelkedni!


Abban viszont igazuk van, hogy a keresztelkedés már kötelezettségekkel jár. DE! A keresztelkedés ÖNKÉNTES sőt, a keresztelkedésnek az a lényege, hogy az ezzel járó kötelezettségeket AKAROD teljesíteni, mivel megismerted és megszeretted Jehovát!

2015. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kérdező!


KZitus ezt írta neked: "Csak légy bátor, és bizzál Istenben, hiszen a tanítványképző munka segítségéről, támogatásáról írt neked Isten a Máté 28:20 versében."

Én csak biztatlak abban hogy tégy úgy, bízz Istenben! De olvasd még el ezt az igét is.

1János 4:1 Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy Istentől vannak-e, mert sok hamis próféta jött ki a világba.

Mert amire te azt írod hogy Biblia tanulmányozás az nem az! Egy sárga könyvet tanulmányoztok és néha elolvastok egy verset a Bibliából. Ez így nem Biblia tanulmányozás!

De arra biztatlak hogy jól vizsgálj meg mindent! Ha tudok segítek neked.


White Dove kedves felebarátom!


"mert itt az ilyen kérdéseket támadás és megvetéssel teli válaszok követik, ami által kimutatják némelyek a "keresztényi" mivoltjukat."


Felhívom a figyelmedet hogy megállapításod néhány pontja teljesen jogos és igaz!

Viszont te nem rég kommentelhetsz még itt a blogon mert különben nem írnál olyat hogy: "kimutatják némelyek a "keresztényi" mivoltjukat."

Ugyan is szép kis gyűjtemény áll rendelkezésre abból ahogyan az Őrtorony szervezet tagjai kimutatják írásaikkal szervezetük által tanított mivoltjukat!

De ha téved ebben a dologban akkor csak szimplán nem tanultak meg viselkedni ők sem!

Szóval az ilyen megjegyzéseket (még ha jogos is) kérlek előbb a saját testvéreid között tedd meg!

Mert most hidd el hogy ők sem különbek. De ha elég időt töltesz itt te magad is megfogod tapasztalni!


"A gyakori kérdések nem a Tanúk hivatalos honlapja,"


Na és akkor mi van? A másik dolog meg az hogy akkor miért van itt annyi tanú? miért írtok választ? Hiszen ez nem a hivatalos honlap. Miért nem csak egy linket adtok meg ami a hivatalos honlaphoz irányít és kész?



"Most nem szólítalak "barátomnak" mert úgy látszik halálos bűnt követtem el."


Nem követtél el bűnt. Csak itt az oldalon is vannak túlbuzgó emberek. De neked ezt nem kell magyarázni mert ezt te nagyon is jól tudod hogy milyen az a túlbuzgóság! :))

Nézd el neki heves reagálását. Szavai lehetnének mértékletesebbek is de ő már csak ilyen nem vagyunk egyformák és tökéletesek!


"Én nem minősítek senkit, mindössze leírtam az itt olvasottak alapján némelyek reakcióit. bár lehet hogy ezzel számára már ezt így lehet venni."


Nem minősítesz? Most torzítasz, félrevezetsz, féligazságot mondasz, vagy csak ismerethiány miatt van ez a helyzet?

Ezt írod: "kimutatják némelyek a "keresztényi" mivoltjukat."

S előtte jelzőket soroltál fel. Akkor most hogy van ez? Ne értsd félre én nem akarom hogy ne írd le a véleményedet. De kérlek ne nézz mindenkit bolondnak! Mert igen is minősítettél! S ha utólag azt állítod hogy nem tetted akkor az egyszerűen nem igaz!

Itt írott szóban komunikálunk az írás megmarad és visszakereshető sőt újra idézhető!


"...azonnal támadással, és rosszindulattal ruházzák fel szeretett embertársaim.

sebaj, joguk van hozzá. ettől még nem veszítem el örömömet ebben a beszélgetésben."


Már megbocsáss de te mivel is kezdted az első hozzá szólásodat? Felhívom a figyelmedet néhány dologra! Lukács 6:31 Úgy bánjatok az emberekkel, ahogy szeretnétek, hogy veletek is bánjanak.

Szóval minősítettél az első kommentedben. (ez képezheti vita tárgyát majd kiderül)

A másik amire felhívom a figyelmedet! Hogy szám szerint 1-2-3 kommentek mind ugyan attól a személytől valók. Aztán az egyik testvéred kommentje jön. Majd egy másik ahová egy bibliai történet van beidézve. Ami azért szerintem se nem támadás se nem megvetés. majd jön a te kommented.

Szóval mire fel a többes szám? Ha rendesen figyelsz akkor ezt észre kellett volna venned. De erős a gyanúm hogy felületes voltál. Kérlek javíts ki ha tévedek!


"értelmetlen számomra ez az aljas rosszindulat, ugyan is senki nem tagadja meg az ismerőseit, ha nincs szent írási alap rá."


Nem értem hogy miért értelmetlen? Miért az számodra vagy mit nem értesz?


"Engem soha nem fordítottak el a rokonaimtól, sőt a még mai napig élő /nem Jehova Tanúi/ rokonaimmal is tartom a kapcsolatot és még fel is keressük személyesen egymást."


Nem vagyunk egyformák. S nem veszed figyelembe hogy vannak olyanok akiknek a rokonai valamikor tanúk voltak csak kiközösítették őket s ez miatt akik tanúk maradtak nem tartották velük a kapcsolatot! De más egyéb ok is lehet!


"nagyon sajnálatos, hogy olyan híreket terjesztenek itt némelyek amik nem csak az esetemben, de sok hit testvérem esetében is valótlan, sőt kimeríti a hazugság fogalmát."


Lehet hogy átkellen fogalmaznom amit korábban írtam és azt írni hogy: "kimeríti a hazugság fogalmát" - Ahelyett amit én írtam hogy: "nem igaz"

Szerinted hogy legyen?


"Ennél fogva értelmetlen számomra, hogy rólam vagy bárkiről, aki Jehova Tanúja, hogyan van lelkiismerete valótlant állítani, még ha egyes esetben ilyen történik is,..."


Hányszor írjam le? Elképesztő vagy! Nem vagyunk egyformák! Az hogy te nem hallottál ilyen esetekről az nem jelenti azt hogy ilyen soha nem is történt meg! A másik dolog meg az hogy te sem ismered az összes tanút és téged sem ismernek sokan. Ha az első századiak idejében történtek visszás dolgok, miből gondolod hogy most nincsenek?


"nagyon fontos megjegyezni, hogy egyes ellenséges érzületű emberek, akik esetleg valamilyen félre értelmezésből,..."


Talán te is elkövetted ezt a hibát! Csak nem vetted még észre! Lehetséges?


"még most kezdtem itt válaszokat rni, és nem is ismernek máris olyan vádakkal illetnek amik részemről sem felelnek meg a valóságnak."


Ez a te értelmezési hibád! Ugyan is magadra veszed a dolgokat. Mert ugye mindig többesszámban beszéltek/írtok. De felhívom a figyelmedet hogy a legtöbb kritikus néhány kivételtől eltekintve nem az a tagokat támadja hanem a szervezet vezetőit s az azok által kiadott tanításokat és egyéb cselekedeteket. Amit ha magadra veszed ám tegyed de akkor se úgy vedd hogy az a személyed elleni támadás. Mert nem az! Természetesen az átlag tanú is csinálhat olyat ami kritikai megnyilvánult von maga után.


"ha elolvasod a cselekedetek könyvét, ott is beszámoltak a Testvérek egymásnak a szolgálatukról. amivel egymás hitét növelték és buzdították a további szolgálatra."


A tanúknál meg az óraszámok buzdítanak a szolgálatra!


"a cselekedetek könyve nem passzív keresztény életről szól és arról, hogy csak némelyek végezték ezt a feladatot, hanem mindenki, aki meg volt keresztelkedve.

ellenben méltatlan lenne az a nevére is, hiszen akkor nem cselekedtetek könyve lenne, hanem csak tétlen nézelődők és hallgatók könyve lenne."


Na végre egy kis értékes tudás és nem haszontalan dolog és szócséplés! Nagyon örülök hogy vége volt mit tanulnom tőled! VÉGRE!!!!

2015. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
47%
köszönöm az elemzést, és a védelmet, meg a kritikát is.
2015. júl. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!