Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi nálatok mennyi...

Jehova tanúi nálatok mennyi ideig tartott a Biblia tanulmányozása? Fontos! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Kértem Biblia tanulmányozást,lett is tanitóm eddig hetente egy alkalommal keresett fel,és minden alkalommal két órát tanulmányoztunk.Most az Öromteli Üzenetek Istentől füzet második lapján tartunk.Én úgy gondoltam,hogy maximum kéthónap alatt végezni fogunk.A JW.org oldalon az van hogy történhet személyesen,interneten és telefonon.

- Nálatok mennyi ideig tartott ?

- kérhetek-e inkább internetes Biblia tanulmányozást ? Ha igen az skypon zajlik ?

- Kérhetek-e több időt ? Vagy heti több alkalmat ?

Válaszaitok fontosak számomra !



2015. júl. 27. 15:49
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
23%

Szappan angolul: soap és nem Dove

javaslom ird be a google fordítóba y

2015. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
84%

nekem nagyon tetszik a fehér szappan elnevezés. otthon volt a szekrényben egy ilyen szappan, nagyon jó illata volt.


ha megmondod, szerinted mit jelent, akkor váltok.


azért is jó a fehér szappan név, mert csípi a szemem, amit írsz.


tudod, a többségnek fogalma sincs, milyenek a tanúk. de azt tudom, hogyha egy házigazdától hallanád a vádakat, kerülnéd a rosszindulatú, rágalmazó stb jelzőket.


kérlek, ne ócsárolj itt senkit, mi se tesszük. konkrétan idézd be, mi nem tetszett. és hogy neked arról mi a véleményed. hidd el, én sem rosszindulatból írom, amit írok, hanem mert így gondolom. ha valamiben tévedek, és rámutatsz, elnézést fogok kérni.


rendben, fehér szappan?

2015. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%

A most 30%-os figura alaposan lejáratta magát már sokszor azok előtt is, akik még kis naivak és laikusak, akiket a hazugságaival szeretne félrevezetni a Tanúkkal kapcsolatban. Íme itt egy kérdés a sok közül, ahol bizonyította, mire is képes ezekért a céljaiért:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Az első válasz az övé, majd amikor végül is kielemeztem a válaszát, és megcáfoltam az alapján, amire hivatkozott, nevezetesen a júniusi JWTV adása alapján, akkor sem volt hajlandó beismerni, hogy mit csinált.


Azért írom ezt itt le, mert a tapasztalat szerint vele nincs értelme vitába szállni, nem lehet korrekt és értelmes eszmecserét folytatni vele!

2015. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
84%

te még mindíg itt tartasz? rajtad kívűl mindenki látta ezt az ominózus mondatot, csak te nem vagy hajlandó ezt elismerni.


továbbra is javaslom, nézd újra. a műsorvezető elismeri, hogy a Jehova nevet azért használtaák, mert az jobban tetszett az embereknek, habár a Jahve pontosabb.


látod, fehér szappan: én nem ócsárolok senkit, engem meg folyamatosan ócsárolnak. kérdezem: csak itt vagytok ilyen bátrak, vagy simán szembehazugozzátok a házigazdákat is?

2015. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
84%

voltam egyszer egy tanúskodáson, ahol a gyakori földrengésre a testvér azt mondta, hogy azért van annyi földrengés, mert az emberek kiszivattyúzzák az olajat a földből, és ott hatalmas lyukak maradnak, amik beomlanak, és ezek idézik elő.


a házigazda szólt, hogy ez nem igaz.


nem azt mondta, hogy hazudik, azt mondta, rosszul tudja.


a tesó kötötte az ebet a karóhoz. később kiderült, hogy a házigazda földszerkezetelemzéssel, azon belül olajmezők feltérképezésével foglalkozott.


csak azért irtam le, mert aki tisztában van az igazával, az nem vagdalkózik a hazudsz, rágalmazol, vádaskodsz igékkel, mert az TUDJA, HOGY A MÁSIK TÉVED, és inkább ÉRVEL neki, hogy hol, és miben tévedett a másik. te ezt mindíg elmulasztod.


neked tuti kissebbségi komplexusod van, azok nem tudnak lepattani az AZONNALI ÓCSÁRLÁSRÓL.


te a szolgálatban is így viselkedsz? ha a tanulmányozó nem azt válaszolja, amit kell, felpofozod?


mondjuk nyílván munkahelyi ártalom is lehet.


mondjuk az elvárható inkább pont az ellenkezője lenne, dehát....


én nem adom fel. a szelíd válasz elfordítja a dühöt:


kérlek, ne hazugozz álandóan....


én nem hazudok, te tévedsz.


ha rámutatsz, hol tévedtem, akor beismerem a tévedésem.


szerinted mi hangzott el az ominózus részben?

szerinted hol hazudtam?

2015. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%

Te itt nem "házigazda" vagy, hanem egy olyan rosszindulatú ember, aki egy sokak által látogatott oldalon gátlástalanul sportot űz egy szervezet ALAPTALAN mocskolásából és lejáratásából! Én csak erre hívtam fel a figyelmet.


A mostani válaszod is ezt bizonyítja. Még mindig nem vagy hajlandó beismerni az igazságot, hanem kiforgatod az előadó szavait, és a válaszod többi részéről még nem is beszéltünk!

2015. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
84%

aha, királyi többes... ment megint egy hibernál?

nézd, én KONKRÉTUMOT KÉRTEM.


TE CSAK ÁLTALÁNOSSÁGOT TUDSZ.


mindíg ez van:


mondj konkrétumot.


hazudsz


de miben?


mindíg.


konkrétan:


mindenben


csk egy dolgot mondj


eltereled a témát, rágalmazol


mikor rágalmaztam?

mindíg...



és ez így megy nem csak velem, mindenkivel, még azzal is, aki a neveden szólít Vankó.


én tudom, mit láttam, és hallottam, nem voltam semmilyen gyógyszer hatása alatt, sem legális, sem illegális szeren.


te hasonló állapotban láttad?


most mit mutatna ki a vizeleted?

2015. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
84%
tudod, mi lehet a baj, tesó? pl hogy a múlt heti örtorony tanulmányozáson, nem, az az előttin a kisgyerek a lepke szárnyán lovagolt. és az hülyeség. a lepke szárnyán nem lehet lovagolni. a lepkén lehet lovagolni. angolul az volt, hogy lovagol a lepkén, magyarul meg az, hogy a lepke szárnyán. óriási baklövések vannak ám a magyar fordítóknál, csak jelzem. holnapra igyekszem megnézni magyarul, ha teheted, te meg nézd meg angolul. lehet, ezen megy csak a vita, hogy szabadságon volt a jól fordító testvér, mert van olyan, és a pancser, unmagyar testvér fordított, mert olyan is van...
2015. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
12%

nos nem írtad be az angol kifejezést hogy tudd mit jelent.

akkor megteszem helyetted:

white dove = fehér galamb

de ha jobban tetszik szabad fordításban irhattam volna white pigeon-t is.

az angolban a szöveg környezet adja meg a jelentést, s ha megnézed a Dove szappant vagy más dove terméket, egy fehér galamb a jelkép.

2015. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
84%

köszönöm, fehér galamb. így van,ahogy írod.


egyszer voltam egy tesóval szolgálatba valami magas épületben, és berepült egy galamb a lépcsőházba. mondtam neki, lásd, a szent szellem. jött támogatni minket. erre mondta a testvér: ez nem az. ez szürke...


a szent szellemre gondoltál, mikor ezt a nevet választottad?

2015. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!