Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi nálatok mennyi...

Jehova tanúi nálatok mennyi ideig tartott a Biblia tanulmányozása? Fontos! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Kértem Biblia tanulmányozást,lett is tanitóm eddig hetente egy alkalommal keresett fel,és minden alkalommal két órát tanulmányoztunk.Most az Öromteli Üzenetek Istentől füzet második lapján tartunk.Én úgy gondoltam,hogy maximum kéthónap alatt végezni fogunk.A JW.org oldalon az van hogy történhet személyesen,interneten és telefonon.

- Nálatok mennyi ideig tartott ?

- kérhetek-e inkább internetes Biblia tanulmányozást ? Ha igen az skypon zajlik ?

- Kérhetek-e több időt ? Vagy heti több alkalmat ?

Válaszaitok fontosak számomra !



2015. júl. 27. 15:49
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem meg itt.Mert az aki a tanítóm a saját szabadidejében tanít és saját pénzéből költ benzinre amikor eljön hozzám.És ha most azt mondanám hogy legyen heti két alkalom akkor az az ő pénztárcájából mínusz...Őszintén mondom szégyellem felhívni...Plusz kiszámoltam hogy ha így haladunk az egy félév én meg költözést tervezek...Mert ahol most élek munkanélküli vagyok...Ez az igazság !
2015. júl. 27. 17:29
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

Itt egy cikk arról, hogy miért Zrt:


[link]


De még most olvasd el, mert ha csatlakozol a cégükhöz, az ilyen oldalaktól el leszel tiltva.

2015. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 KZitus ***** válasza:
12%

Amit az utolsó kommentedben írtál, arról is beszélj VELE, hiszen az általad fölvetett problémákat is megoldhatjátok közösen. Itt nem igen oldasz meg semmit, legfeljebb egy sor ....., de 5ről 6ra nem igen jutsz a tégedet érintő kérdésekben:-)

Csak légy bátor, és bizzál Istenben, hiszen a tanítványképző munka segítségéről, támogatásáról írt neked Isten a Máté 28:20 versében.

Hiszel Neki?:-)

2015. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
10%

Szia!

Nekem valamivel kevesebb, mint másfél évig tartott kitanulmányozni mind a két könyvet. Ezen felül volt pár alkalom, amikor filmeket néztünk meg, folyóiratokból is tanultunk, vagy csak egyszerűen adódott egy nekem egy téma, ami nem volt része a két könyvnek, és ilyenkor az egész alkalom erre ment el. Viszont nálam nem volt ilyen kötött az időpont, volt hogy 2-3 hét is kimaradt, máskor hetente többször is megtartottuk. Úgy gondolom, ha megnézed, hogy e két óra alatt mennyi bekezdést vesztek át, akkor ki tudod számolni, hogy mennyi időbe fog telni a z első könyv áttanulmányozása. Ezután dönthetsz, hogy szeretnéd-e a másodikat is (ami ugyanolyan hosszú, ezt azért mondom, hogy ezt is kiszámolhasd), ami már egy picit töményebb anyag, ezért lehet hogy ezzel viszont lassabban fogtok haladni!


Igen, kérhetsz, sőt én úgy gondolom, hogy akár a jelenlegi tanulmányozóddal is megtörténhet ez.


Igen, kérhetsz, ha neki nem megoldható, akkor sem fog rád rossz szemmel nézni! Ez számára csak egy jó lehetőség lesz arra, hogy növelje a prédikálással töltött idejét.

2015. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, most olvasom, hogy már kiszámoltad, és hogy mi a helyzet.

Véleményem szerint mindenképpen beszéld meg vele a költözést, és ha szeretnéd folytatni a tanulmányozást, biztos fog segíteni abban, hogy egy másik testvérrel folytathasd a tanulmányozást az új lakóheyeden!

2015. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Nem tudom elhallgatni azt, hogy Te egy felelőtlen ember vagy.

De nézzük csak, hogy miért is;


1)Most-még ismered a lélek fogalmát, tudod miről beszélek mert van lelked.

Ha alámerítkezel akkor ettől megszabadulsz. Többet senki nem fog beszélni neked a lélekről, sőt meg is lesz tiltva,hogy kiejtsd a szádon.

Nem lesz lelked és nem lesz Szentlelked sem és már rá is álltál arra az útra amelynek a vége az örök sötétség. Ezt jól jegyezd meg mert ez az egyik legfontosabb kincse egy kereszténynek.


2)Most-még ismered Jézus Krisztust, most-még van lehetőséged közvetlen vele beszélni, tanácsot kérni, segítséget kérni, áldást kérni tőle és SZERETNI ŐT!

Ha alámerítkezel akkor Jézustól is megszabadulsz. Többet senki nem fog beszélni neked róla úgy ahogy azt Ő megkívánja, sőt meg is lesz tiltva neked, hogy közvetlenül megszólítsd ŐT. Mivel Ő az élet Útja, így ezt te nem kapod meg.


3)Most-még talán Istent imádod, de ha alámerítkezel egy nevet(JW.ORG) fogsz bálványozni, egy zrt-t fogsz szolgálni és egy toronyból várod a megváltásod.


4)Most-még van családod, talán vannak barátaid, van barátnőd/barátod, elmehetsz könyvtárba, moziba, elmehetsz kirándulni úgyhogy nincsenek feltételek megszabva, vagy elmehetsz egyszerűen egyet sörözni ha úgy van kedved.

Ha alámerítkezel, megszabadulsz családodtól, barátaidtól,barátnődtől/barátodtól, nem mehetsz könyvtárba nyugodt szívvel, nem mehetsz moziba csak megszabott filmekre, és nem mehetsz el sörözni ha úgy van kedved nyugodtan csak félve, hogy nehogy meglásson egy testvér.


5)Most-még talán egy munka helyed van ahonnan ha hazaérsz fáradtan, lepihenhetsz vagy elmehetsz, felkeresni egy beteg rokonodat vagy az öregapádat.

Ha alámerítkezel,ezektől az "értelmetlen" feladatoktól is felszabadulsz mert már két munkahelyed lesz, csakhogy a másodikért nem kapsz fizut de az órák azok meg lesznek követelve.


Nos kedves kérdező, Te döntesz!

2015. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
28%

még olvasni is rossz amit az előttem szóló irkál itt össze vissza.

Engem soha nem akadályozott meg semmi, hogy beteg szüleimet, vagy rokonaimat látogassam, pedig Ők nem osztoztak velem a keresztény életben.


értelmetlen számomra ez az aljas rosszindulat, ugyan is senki nem tagadja meg az ismerőseit, ha nincs szent írási alap rá.

Engem soha nem fordítottak el a rokonaimtól, sőt a még mai napig élő /nem Jehova Tanúi/ rokonaimmal is tartom a kapcsolatot és még fel is keressük személyesen egymást.

nagyon sajnálatos, hogy olyan híreket terjesztenek itt némelyek amik nem csak az esetemben, de sok hit testvérem esetében is valótlan, sőt kimeríti a hazugság fogalmát.


Ennél fogva értelmetlen számomra, hogy rólam vagy bárkiről, aki Jehova Tanúja, hogyan van lelkiismerete valótlant állítani, még ha egyes esetben ilyen történik is,


Jézus első követői is/Péter, Pál és Barnabás stb/ követtek el volt, hogy nem kis hibákat, még sem kérdőjelezte meg senki a Jézushoz való hűségüket, és maga Jézus sem oszlatta fel őket,


nagyon fontos megjegyezni, hogy egyes ellenséges érzületű emberek, akik esetleg valamilyen félre értelmezésből, vagy saját sérelmükből kifolyólag, több mint 8 millió ember életét és keresztényi hűségét befeketítik. ahelyett hogy önvizsgálatot tartanának saját magukról.


még most kezdtem itt válaszokat rni, és nem is ismernek máris olyan vádakkal illetnek amik részemről sem felelnek meg a valóságnak.

s így terjednek el a rossz hirek olyanokról is akik ezekről semmit sem tudnak.

2015. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
30%

a házról házra járás KÖTELEZŐ.


az örtorony nem egy egyház, hanem egy cég, aminek vannak egyházai. hivatalosan wachtower inc, azaz örtorony zrt.


tehát egy gazdasági társaság, és nem NONPROFIT. vannak részvényesei. 500


nos, ennek a szervezetnek a nem ihletett kiadványait tanulmányozod most, és ennek készűlsz a tagja lenni.


sohase feledd:


a bibliában nincs benne a


szentháromság

vezető testület

Vezető Testület

munkajelentés

önkielégítés

dohányzás

ezek miatti kiközösítés



soha se feledd: a biblia ihletett, az örtorony zrt kiadványai nem.


a fehér szappan jó fordítás, a dove az szappan, nem?


látom a humorérzékedet belepte a rengeteg munkajelentés...

2015. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
12%

ha elolvasod a cselekedetek könyvét, ott is beszámoltak a Testvérek egymásnak a szolgálatukról. amivel egymás hitét növelték és buzdították a további szolgálatra.

Pál is beszélt erről amikor hallott egyes gyülekezetekről rossz vagy jó hírt.

ellenben hogyan tudta volna mikor kiket kell meglátogatnia és segíteni őket a Jézus általi munkában


a cselekedetek könyve nem passzív keresztény életről szól és arról, hogy csak némelyek végezték ezt a feladatot, hanem mindenki, aki meg volt keresztelkedve.

ellenben méltatlan lenne az a nevére is, hiszen akkor nem cselekedtetek könyve lenne, hanem csak tétlen nézelődők és hallgatók könyve lenne.


Nem beszélve a jelenések könyvében szereplő gyülekezetek tetteiről amikről maga Jézus nyilatkozik, hogy melyik gyülekezet hogy áll a dolgaival, és milyen kiigazítani való szükséges, hogy továbbra is egységben tegyék a kötelességüket melyeket Jézus rábízta azokra akik szeretik Őt és hálásak a megváltásért


A sértegetésre szánt szavaidat nem értem, miért kell ennyire megvetéssel lenni mikor nem is ismerlek.

De hát...

2015. júl. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
12%
A bibliatanulmányozás ideje függ a ráfordított időtől, attól is, hogy milyen hamar érted meg a Biblia alaptanításait. Azt javaslom, hogy minden felmerült kérdést beszélj meg azzal, akivel tanulsz. Nem tartom ésszerűnek, itt feltenni a kérdéseket, mert nem kapsz őszinte válaszokat. Mindent beszélj meg azzal akivel tanulsz, még az olyan kérdéseket is, amelyek itt a hozzászólásokból adódóan felvetődnek benned. Amit még javasolni szeretnék, a tanultakat ne csak az Új világ fordítás alapján vizsgáld meg, hanem más biblia fordítások alapján is. Ez segít a tisztánlátásban. Ha rendelkezel internettel, folytass vizsgálódást a JW.ORG oldalon, és tekints bele a JW Tévé adásaiba is, hogy szélesebb rálátásod legyen Jehova Tanúi szervezetére, tanításaira. Ez segíthet abban, hogy gyorsabban előre haladhass a bibliatanulmányozásban, valamint abban, hogy meggyőződj arról, hogy összhangban vannak e a tanultak a Bibliában leírtakkal. Ne feledd, ne csak egy biblia fordításra támaszkodj.
2015. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!