Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a muszlim...

Mit gondoltok a muszlim vallasrol?

Figyelt kérdés
Az van hogy en kereszteny vagyok. De a muszlim vallas valahogy,valamiert jobban vonz. Semmi rosszat nem gondolok azokrol az emberekrol.Nem bannam ha a ferjem muszlim lenne..Mar regebb ota bennem van az hogy viselnem a csadort,es atternek..Mit gondoltok errol az egeszrol?

2015. okt. 17. 21:22
1 2 3 4 5
 21/45 Pietrosol ***** válasza:

Roland G.!


Nincsenek emberi parancsok?


Csak egy konkrét példa: A körülmetélésről úgy olvashatsz az Ószövetségben, mint Isten parancsolatáról, Jézus pedig úgy beszél róla, hogy ez az ősatyáktól van. Semmiféle isteni parancsolatot nem említ, hanem, mint emberi szokást mutatja be azt.


Azt leírod, hogy milyen kötelezettségei vannak az ószövetségi parancsolat szerint a férjnek, de ezt sajátságos módon nem említed: "Lelketekre kötöm a nőkkel való jó bánásmódot, mert bizony a nő bordából lett teremtve, a borda legfelsőbb része pedig a leggörbébb. Ha ki akarod egyenesíteni, akkor eltöröd, ha békén hagyod, akkor pedig görbe marad. Ezért lelketekre kötöm a nőkkel való jó bánásmódot!"


"A hívők közül azok a legteljesebb hitűek, akik a legjobb erkölcsűek. A legjobbak közöttetek pedig azok, akik a legjobbak asszonyaikhoz!"


Ezeket Mohamed mondta, de Te ugyanúgy elkerülöd ezeket, mint ahogy hallgatsz azokról az ószövetségi kijelentésekről, amelyek arról tanúskodnak, hogy a nők másodlagos szerepet töltenek be.


A Mohamedről szóló feljegyzések közel 150 évvel a halála után keletkeztek. Szerinted ezek egész biztos, hogy mind igazak?

Én nem tudom, hogy mi történik ma a parlament zárt ajtói mögött, de 150 év múlva egy történész egész biztos és pontos leírást fog erről adni! Ugye?


Ne legyél Margit!


Tamás321!


Te meg arról beszélsz itt, hogy szerinted Isten olyan tehetetlen a teremtményei életének a javításában, hogy a halálosztáson kívül nincs mozgástere és ezek mind jogosak. Az ószövetség szerint ezek az emberek annyira bűnösök voltak, hogy mindnek meg kellett halnia. A sok bűnös gyerek, asszony és aggastyán akiket "mind egy lábig" le kellet vágni. Még ha igaznak is feltételezzük, hogy ezek a gyerekek(?) valami iszonyat bűnt követtek el, akkor a lemészárlásuk egy felfelé mutató megoldás lenne?! Szerinted, ha a sz@r helyére odasz@rsz, akkor eltűnik a bűz?


Egyszer próbálj meg gondolkodni,...legalább egyszer!

2015. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 Tamás321 ***** válasza:

Pietrosol!


„És monda az Úr néki: Menj át a város közepén, Jeruzsálem közepén, és jegyezz egy jegyet a férfiak homlokára, a kik sóhajtanak és nyögnek mindazokért az útálatosságokért, a melyeket cselekedtek annak közepében.”


A mostani gyilkosok, és szegények kifosztói, kizsákmányolói, akik az egész világot uralják és ölik, legyilkolják kegyelem nélkül, és eszük ágában sincs változni, azok is régen csecsemők voltak. Jobb lett volna, ha Isten csecsemőkorukban irtja ki őket a földről, és akkor most nem lenne mészárlás és vérontás a földön. Én remélem, hogy hamarosan eljön ennek is az ideje és Isten megfizet és bosszút áll a föld lakosain.

2015. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Pietrosol ***** válasza:

Tamás321!


Érdekes a vallásos vágyakozásod! Bosszú és halálvágy! Mindenesetre fényévnyi távolságra van Krisztustól.

2015. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Tamás321 ***** válasza:
Isten a bosszúállásnak Istene, aki megfizet mindenkinek. És Krisztus az Isten Fia. Ószövetségben és újszövetségben egyaránt a bosszúállás Istene volt, nem csak a megbocsátásé. Ezt Jézus mondta: "Hát az Isten nem áll-é bosszút az ő választottaiért, kik ő hozzá kiáltanak éjjel és nappal, ha hosszútűrő is irántuk? Mondom néktek, hogy bosszút áll értök hamar."
2015. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 Pietrosol ***** válasza:

Tamás321!


Az idézeted így kezdődik: "Halljátok, mit mond e hamis bíró! Hát az Isten nem áll-é bosszút az ő választottaiért, kik ő hozzá kiáltanak éjjel és nappal, ha hosszútűrő is irántuk?"


Felhívom a figyelmed az első mondat ötödik szavára!


Mindenképp alá szeretnéd támasztani a vérvágyad jogosságát?


Nagyon távol van ez Jézus Krisztus tanaitól.


"Bocsáss meg az ellened vétkezőknek!"

2015. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Tamás321 ***** válasza:

Pietrosol!

Ez nem így működik az igazságosság területén. Nem védelmezhetjük a gonoszságot és annak kivitelezőit a végtelenségig. Ha valaki megbánja a bűneit és elhagyja, bocsáss meg neki, mivelhogy Isten is ezt teszi. A gonoszoknak pedig Isten előtt nincs kegyelem. Azt kapják, amit ők is tettek. Mindenkinek meg lesz fizetve a maga cselekedetei szerint.

2015. okt. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 Pietrosol ***** válasza:

Tamás321!


"Ekkor hozzámenvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és néki megbocsátanom, még hétszer is? Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is."


Látsz valahol apróbetűs részt? Erőtelejes kapálózást érzékelek, hogy alátámaszd az indulataidat. A judaizmust éled!

2015. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Tamás321 ***** válasza:
"És ha egy napon hétszer vétkezik ellened, és egy napon hétszer te hozzád tér, mondván: Megbántam; megbocsáss néki."
2015. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 Pietrosol ***** válasza:

Tamás321!


Ez az idézet alátámasztja a benned élő bosszúvágy legitim kiélésének jogosságát? Látsz arra bíztatást, hogy így gondolj ezekre az emberekre?


"Én remélem, hogy hamarosan eljön ennek is az ideje és Isten megfizet és bosszút áll a föld lakosain."

2015. okt. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 Tamás321 ***** válasza:
Nincs mit magyarázkodnom, az igazat írtam. Isten azt mondta: Enyém a bosszúállás, én megfizetek!
2015. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!