Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikusok:Ti menyire...

Kedves Katolikusok:Ti menyire szeretitek Jehova tanúit a viselkedésük, tapintatosságuk, inteligenciájukat illetően?

Figyelt kérdés

2016. márc. 4. 19:36
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Még mindig várok a válaszaidra!

2016. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

A politika akkor:Miert mondod,hogy nem volt akkor politika.Pilátus nem volt politikus aki Jézusba hibát nemtalált még is átadta Jézust a kivégzésre.Barabás nem politizált hát forradalmár volt.Ha a politikum nemakartavolna Jézust megöletni akkor Barabast öltékvolna meg,persze karöltve a papokkal.A római hadsereget a politikum tartotta es irányította a császárral az élen akik Jézus kivégzésén jelen voltak es aktiváltak,őrzés átszurás ők mondták ,ez Isten fia volt.A fő kivégesztetők a papok voltak de a politikum nem hiányzott,rést vett a szenyes munkaba.

Irod,hogy a tanulmány amelyiket ideztel nemir ilyent,hát nem mert kimondottan csak a szellemi oldalával foglalkozik mert az a lényeg.Mert az akkori politika anyira kevés szerepet játszott,hogy a tanulmány inkább a halálra itélőkkel foglalkozik,mert az a lényeg.

2016. márc. 15. 19:40
 23/47 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A politika akkor:Miert mondod,hogy nem volt akkor politika.Pilátus nem volt politikus aki Jézusba hibát nemtalált még is átadta Jézust a kivégzésre."


Egyszerűen nem értem! Pedig még egy linket is adtam hogy még véletlenül se az legyen hogy nem találod meg és ráadásul a saját weboldalatokra vezet a link.

Te meg másról írsz!


"Barabás nem politizált hát forradalmár volt."


Hogy mi van? Most már erősen kezdek kételkedni abban hogy te Jehova tanúja vagy!

Forradalmár Barabás? Mi ez a zagyvaság? Honnét veszel te ilyeneket?


Amúgy a többire meg még mindig türelmesen várok! Arra amit még a 17. kommentemben írtam. Ugyan is csak egyetlen dologra reagáltál. De amire reagáltál már attól is úgy eltértél meg annyira a politika felé tartasz hogy te nem lehetsz tanú. Azok nem politizálnak. Veled valami nem stimmel. Sokat beszélgettem tanúkkal de ők nem ilyenek.

2016. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

Én nem politizálok.De azert engetessék meg,hogy ahol es amiért es akik megölték a vilag megváltoját le is irhassam,mert bárhogy is kiforgatsz Barabás azert volt elítélve mert zendülést keltett a rómaiak ellen ami a mai szojárás szerint foradalmár es egy romait megölt.Mit nem értesz ebből?

Amugy én az ilyen üresjáratu vitának hive nem vagyok,inkább ezeket az időket prédikálásra használom.Mert már a nyuszi meséhez értünk "ha van spka a fején azért kap,ha pedig nincs azért.Ez az egymásbavaló hibakereses nem az én kenyerem mar 68 eves vagyok 35 eve megálltam Jehova mellet es ha velem lesz ezután is megállok.40 éve vizsgálom a vallásokat es ezt találtam kristalytisztának a többi között,es engedd meg ,hogy nyugodtan kövessem amit én ugy látom es hiszem,hogy ez az igazság.

2016. márc. 15. 21:19
 25/47 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Én nem politizálok.De azert engetessék meg,hogy ahol es amiért es akik megölték a vilag megváltoját le is irhassam,mert bárhogy is kiforgatsz Barabás azert volt elítélve mert zendülést keltett a rómaiak ellen ami a mai szojárás szerint foradalmár es egy romait megölt.Mit nem értesz ebből?"


Megnéztem az UVF-ban is az adott részt! S azt kell hogy mondjam hogy vagy rosszul emlékszik vagy valamit össze kever!

Ugyan is Barabás az rabló volt s annyit írnak hogy a zendülőkkel együtt volt de azt nem hogy ő maga is zendülő lett volna. Azt meg pláne nem írják hogy egy rómait megölt volna!

40 éve vizsgálja a vallásokat. Nincs ezzel semmi baj jól teszi. De az a helyzet hogy én is vizsgálódom én most azt vizsgáltam amit nekem írt. S amit írt az nem egyezik azzal amit olvashatok a Bibliában ha ön 40 éve vizsgálódik akkor ismeri azt az érzést amikor valamit valaki állít majd az ember nem azt olvassa amit állítottak. Tehát ellentmondással találkozik. Na és ez engem zavar.

Az meg pláne zavar hogy ennyire politikai irányba akarja elvinni a dolgot. Jehova tanúi nem politizálnak ön meg állandóan ezt erőlteti.

Meg az is hogy nem azt olvasom a Bibliában amit ön mond. Vizsgálódni én is tudok. S arra kérem hogy vagy pontosan írja le amit állít vagy ne írjon. Az idézetek az UVF-ból valók ellenőrizze le, vizsgálja meg!


Márk 15:6 Ünnepekkor szokása volt szabadon bocsátani nekik egy rabot, azt, akit kikértek. 7 Abban az időben volt egy Barabás nevezetű rab, aki bilincsekben volt a zendülőkkel együtt, akik a zendülésükkor gyilkosságot követtek el.

János 18:39 Ezenkívül szokás nálatok, hogy valakit szabadon bocsássak nektek a pászkán. Óhajtjátok-e tehát, hogy szabadon bocsássam nektek a zsidók királyát?” 40 Erre ismét kiáltoztak, ezt mondva: „Ne ezt, hanem Barabást!” Barabás pedig rabló volt.


"Amugy én az ilyen üresjáratu vitának hive nem vagyok,inkább ezeket az időket prédikálásra használom.Mert már a nyuszi meséhez értünk "ha van spka a fején azért kap,ha pedig nincs azért."


Ha ez így van akkor megint csak nem értem a helyzetet hogy mit keres itt? Miért van itt? Ha ezt az időt fordíthatná a prédikálásra is.

Vagy inkább a nyuszi nem érti hogy miről is van szó!

Ön írtam nekem hogy a többiről majd később a 18. válaszában. Én meg elhittem hogy tényleg így lesz. Hitem a szavának. S most én vagyok a hibás mert ön nem válaszol pedig azt írta megteszi.

Megértem én ha nem válaszol. Azért mert nem tud válaszolni vagy nem akar. Ezt elfogadom de akkor legyen nyílt és egyenes írja meg hogy nem válaszol és kész téma lezárva nem kell bő lére ereszteni. Röviden és határozottan a lényeget leírva és kész!

A félre értések elkerülése végett én sem fogadom el vagy hiszek ezekben: "pokol,tisztitotüz,haromságtan,keresztvetés,Máriaimádat"


"40 éve vizsgálom a vallásokat es ezt találtam kristalytisztának a többi között,es engedd meg ,hogy nyugodtan kövessem amit én ugy látom es hiszem,hogy ez az igazság."


Ez meg egyenesen abszurd. Én engedjem meg? Még is mit? Azt hogy abban higgyen amiben akar? Mintha nekem hatalmam lenne abban hogy megmondjam hogy mit válasszon. Ezt még is hogyan gondolja? Nekem ez annyira fura. A tanúk nem szoktak ilyesmiket írogatni.

2016. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Amit az utolso cikembe lejegyeztem Barabásrol 1981 -ben olvastam egy világi történész könyvéből a cime"Jézus születésétől Jeruzsalem pusztulásaig".Halványon emlekszek a könyvre kiveve Barabasrol amit irt.
2016. márc. 15. 22:28
 27/47 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Amit az utolso cikembe lejegyeztem Barabásrol 1981 -ben olvastam egy világi történész könyvéből a cime"Jézus születésétől Jeruzsalem pusztulásaig".Halványon emlekszek a könyvre kiveve Barabasrol amit irt."


Ja hogy nem bibliai információk szerint írta amit írt. Így azért már mindjárt más a dolog.

De gondolom azért azt elismeri hogy ezt bizony előbb meg kellett volna említeni!

Vizsgálódni én is szoktam.


Nos a többi felvetésre úgy sem jön válasz ez már biztos. Ha akart volna írni akkor írt volna.

De ha már úgy is szó volt az engedélyekről. Akkor ő meg engedje meg nekem hogy én is hadd vizsgálódjak.

Pl. "hogy milyen bibliai alapja van annak hogy a tanúknak óraszámot kell leadniuk?"

Meg a többi! Bár én még 4 évnél sem tartok nem hogy 40 évnél.


Áldja meg Jahve Isten!

2016. márc. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
84%

Kedves privátban író!

Arra kértél fejtsem ki bővebben az álláspontomat.Mivel nem válaszolok privát levelekre,ha nem haragszol itt irom le.

Tanúk közt nőttem fel,én is az voltam,most egy katolikus családba házasodtam be.Ahol lakunk ,egy kis katolikus község,amiről elmondhatom,hogy van szeretet és összetertás.Pl.egy családnak amikor leégett egy épületük,pénzt gyüjtöttek,mindenki adott a lehetőségéhez mérten,és segitett újraépiteni.Viszont emlékszem amikor tanú koromba a gyüliből egy házaspárt az utcára raktak,mert nem tudta kifizetni a lakbért,csak annyit mondtak,hogy imádkozzon Jehovához.Kell az ima is,természetesen,viszont vannak dolgok amihez jól jö a más segitség is.

2016. márc. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Az előzőhöz:olvasd el a Luk.23:19 es a csel.3:14.

Elnézést megszakitom veled a levelezést mert ahogy mondtam van fontosabb dolgom mint,hogy keresd a hibát rajtam es magyaraszkodásra kényszeritesz,ezzel lopod az időmet,azoktol akik szeretnének még hallani az igazságról.

Minden jot.

2016. márc. 16. 06:18
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss de te kérdeztél,én meg válaszoltam.
2016. márc. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!