Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikusok:Ti menyire...

Kedves Katolikusok:Ti menyire szeretitek Jehova tanúit a viselkedésük, tapintatosságuk, inteligenciájukat illetően?

Figyelt kérdés

2016. márc. 4. 19:36
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

28-hoz:Tudod még az a ló is megbotlik amelyiknek aranypatkó van a patáján.

A tökéletlen ember a tökéletlen világban vallástol függetlenül tévedhet.De a jövőnk attolfügg ha a színtiszta igazságot tanulunk es cselekszünk azszerint.Azt nem kell mondjam,hogy a kettő kétféle tanítás,es a cselekedet is.Jézus azt mondta,aki ezekből a törvényekből megront egyet mind megrontotta.

A kérdés az szeretnénk-e az igéretekbe részesülni?Van aki igen van aki nem,ezt mindenki maga dönti el.A mai világrendben senki sem boldog ideig óráig tart mert,mert bajokkal tele van az ember élete.Azonkivül elkerülhetetlen a betegség es a halál.Megerie reckirozni?Ezt te döntöd el.

Én azt kivánomlegyen élleslatasod es döts az akaratod szerint!!

2016. márc. 16. 07:13
 32/47 A kérdező kommentje:
28- nak:Elnezest de a 29 komentet a 27-nek irtam de gyorsan jöttek a vállaszok es elémbe becsúszott a tiéd.
2016. márc. 16. 07:29
 33/47 A kérdező kommentje:

27-nek:Kénytelen vagyok reagálni:ami a nyilvántartást illeti én a saját velemenyemet fejtem ki.Az apostolok is nyilvántartottak hol jártak, ki volt alkalmas, hova kell meniük,mindenkinek milyen az állapota.Ebből következtettek le a további tendőket.

Most,rengeteg a kérdés az emberektől van köztuk álnok kérdés is.hany orszában vannak Jt.,menyi a létszám,melyik országban hányan vagyunk,hova kell miszionarius,ahol kevés az óraszám ott kell erősíteni stb.Ha ezek es ezekhez hasonló jelentések nyilvántartások nincsenek egy zürzavar lenne,de igy nincs.

Jehova a rend Istene is,áldjon meg tégede is

2016. márc. 16. 07:48
 34/47 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Elnézést megszakitom veled a levelezést mert ahogy mondtam van fontosabb dolgom mint,hogy keresd a hibát rajtam es magyaraszkodásra kényszeritesz,ezzel lopod az időmet,azoktol akik szeretnének még hallani az igazságról."


Na itt álljunk meg! Én nem kényszerítem magyarázkodásra. Ön úgy döntött hogy választ ír a felvetésekre. Ez az ön döntése volt és nem kényszerítette rá senki én meg pláne nem tettem ilyesmit!

De újfent felteszem a kérdést akkor mit keres itt? Ezt az időt miért nem prédikálással tölti? Nem értem! A félre értések elkerülése végett én nem kényszerítem magyarázkodásra!

Az igazság meg az hogy Jehova tanúi esetében vannak dolgok amik hozzá tartoznak az igazsághoz s nem árt ha az emberek tudnak róla. Ilyen pl. a 2. keresztelkedési kérdés.

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten SZELLEMtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

S az a helyzet hogy ennek NINCS bibliai alapja. Ez az igazság! De nagyon szépen kérem hogy ne magyarázkodjon! Ez egy tény!

S én is úgy gondolom mint ön hogy vannak olyan emberek akik akarják tudni az igazságot!


"Kénytelen vagyok reagálni:ami a nyilvántartást illeti én a saját velemenyemet fejtem ki"


Nem a nyilvántartásról van szó hanem az óraszámokról. Nyilvántartás máshol is van.


"Az apostolok is nyilvántartottak hol jártak, ki volt alkalmas, hova kell meniük,mindenkinek milyen az állapota."


Az apostolok nem voltak a szívek és vesék vizsgálói. Hogy kinek milyen az állapota azt a mennyei Atya tudja egyedül.

Az apostoloknak nem az volt a dolga hogy azt figyeljék ki az alkalmas egy szolgálatra. Az apostoloknak az volt a dolguk hogy prédikáljanak.

A kiválasztást a gyülekezetre hagyták.

ApCsel 6:3 Testvéreink, válasszatok ki magatok közül hét férfit, akiről jó bizonyságot tesznek, akik Lélekkel és bölcsességgel teljesek, hogy őket rendeljük erre a szolgálatra,

Más Biblia fordításban úgy írja hogy "keressetek"! De a testvérek és nem az apostolok! Mivel nem az volt a dolguk! És ez nem az én véleményem ezt írja Isten szava.


"Most,rengeteg a kérdés az emberektől van köztuk álnok kérdés is.hany orszában vannak Jt.,menyi a létszám,melyik országban hányan vagyunk,hova kell miszionarius,ahol kevés az óraszám ott kell erősíteni stb."


Kérem ezt ne! Tapasztalatból tudom hogy nem egyedül ön van itt az oldalon Jehova tanúja. Így ez olyan mintha önnek egyedül kellene ezekre a kérdésekre válaszolni de ez nem igaz! De ha még is így lenne akkor majd segítek én. Majd írok választ a kérdésekhez! Pl. a vérkérdés esetében egyet értek Jehova tanúival. S ezt ki is fejtettem már nem is egyszer. Szívesen segítek ha a testvérei cserben hagynák! Kérés nélkül is. Figyelni fogok! Hogy az igazság azon részletei is itt legyenek amit a tanúk nem szoktak elmondani ezen az oldalon!


"Jehova a rend Istene is,áldjon meg tégede is"


Jahve vagy JHVH de a Jehova az egy félreértésen alapul, amit a 16. században alkottak meg előtte nem is létezett. Vizsgálódtam én is. Jahve vagy JHVH!

2016. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim válasza:
A szeretet nem a tulajdonságaiktól tesszük függővé. A valódi szeretet nem "szeretlek, ha..." és nem szeretlek, mert..." típusú, hanem feltétel nélküli. Ezzel a felebaráti szeretettel szeretjük őket még akkor is, ha a viselkedésükben vannak kivetni valók. De itt sem szabad általánosítani, köztük is vannak kedvesek, türelmesek, nem tolakodók. Bár az vitathatatlan, hogy hajlamosak sokan közülük erőszakosan ráerőltetni a hitüket másokra (idegenekhez kéretlenül kopogtatnak stb...). Egy jó keresztény elsősorban tetteivel hiteles és nem csak a szája jár, mint sok jehovának.
2016. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, a "cél szentesíti az eszközt"-re már más is felfigyelt -most ha ütnek se tudom,hogy melyik kérdésnél volt- felhozta egy tanúnak,aki ott helyben,nyíltan elismerte,hogy tényleg hazudnak,ha a helyzet úgy hozza,konkrétan: " ha tudnád,hogy más élete múlik rajta,nem tennéd meg?".
2016. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

"Az, amit itt egyesek irnak a Jehova tanúiról, az üldözés egyik formája. "


Kedves Zitus,itt most éppen egy tanú tett fel kérdést a katolikusokról,hogy utána nekik ugorhasson. Akkor ki üldöz kit? Mellesleg én nem vagyok katolikus,mielőtt ezt mondaná valaki..

2016. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
0%
37.Hát milyen vallásod van?
2017. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Tudod nagyon nem etikus azért megkérdezni valaki vallását,hogy utána bemocskolhasd. Nem tudod a nevét és így nem tudsz rá mit kitalálni? De kár,szörnyű lehet neked.
2017. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%

39.Igen most már értem.

Ha valaki a háromságot vállasztotta a megyőződése szerint,vagy csak azért mert népszerü és a szavad szerint nem mocskolodnak vele,az már személyi nyeresség.

De Pál azt mondta"nem szégyeltük nyilvánosan és házrol/házra hirdetni a jó hírt.Nem mondta etikus vagy nem.

Ha valaki biztos a dolgában büszke a tettére.Ha valaki nem biztos a dolgába titkolózik a végkimenetel miatt.

Hate nyilatkozol,hogy mit képviselsz vallásod szerint itt az én lakhelyemen felvehetem a kapcsolatot.

Jézus Krisztus azt mondta,hogy az igaz világosságban jár,hogy lássa mindenki.A tolvaj éjjel jár,hogy ne vegyék észre.Ezt nem sértésnek szántam hanem az igazság csillogására.

Jézus:Hogy fénylik a világosságod ha nem gyujtasz fényt?

Reméllem nincs titkolnivalod a vallásra és amit képviselsz.

Látom a Tanuk büszkék arra ha az Isten nevét viselik és a tanitásuk sem titok,hisz mindenütt ott vannak és terjesztik a tanitásukat.

Mindenütt ismerik Jehova Tanui-ként és ha valaki kérdi,kik önök etikusan kifejezik"Jehova Janui".

Nem szégyellik elmondani,hogy a világegyetem Szuverinjének a Tanui.


Még én is tanulnék belőle ha tudom az írásokból és a nyilatkozatokbol ki mit tanit.Vagyis kinek mi a világosság.

A Tanuk írásaiból mindjárt ki lehet szűrni,ki írta,de ha mégis nem,szívesen nyillatkoznak,hogy Tanu vagyok.


Elnézést Mégegyszer nem sértésnek szántam!

2017. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!