Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikusok:Ti menyire...

Kedves Katolikusok:Ti menyire szeretitek Jehova tanúit a viselkedésük, tapintatosságuk, inteligenciájukat illetően?

Figyelt kérdés

2016. márc. 4. 19:36
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Jézust kell hirdetni és nem a vallásodat csillogtatni. Itt lezártam,egy út van és az Jézus,nem egy vallás.
2017. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
0%

41.Részben igazad van.

. Isten szavát kell hirdetni,mint ahogy Jézus is tette és a Tanuk is teszik az apostolok mintájára.

Azt,hogy vallást hirdetni azt te mondod,mert én arra voltam kíváncsi melyik vallás mit képvisel,mert ha nem volna annyi vallás nyilván nem is kérdezem.

De már tudom a barátságtalan bejegyzésedből,hogy milyen tanításban részesülsz és kik tanítják igy ,mert sem Jézus sem az apostolok igy nem dobáloztak illetlen szavakkal.

Ezért titok az,hogy kit és mit képviselsz.

"Itt lezártam,egy ut van és az Jézus"

Én pontosabban fogalmazok.

"Egy közben járonk van Isten és ember között Jézus Krisztus."

"Az Atyához vezető út,Jézus lábnyom követése.

Ami azt jelenti pontosan követjük mintha lábnyomába llépnénk,mert a szavak dobálása eltér,a szorosan való követéstől.

2017. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Én vagyok barátságtalan? Senkinek nem szóltam be semmit,annyit merészeltem írni,hogy itt most ti támadjátok a katolikusokat. Na látod,ezért nem mondok el tanúnak semmit,mert csak gyalázkodni meg személyeskedni vagy képes.

" Én pontosabban fogalmazok. " Oké,ezt mondd meg Jézusnak is,hogy te pontosabban fogalmazol Nála: "Én vagyok az ÚT,az Igazság és az Élet."

2017. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

A stílusomról meg annyit,hogy ha barátságtalan is lettem volna,még azt is megpróbálod a gyülekezetemre fogni. Nem tudsz róla semmit,nem tudod mivel gyalázni,ezért felhoztad a stílusomat,hogy azért mégiscsak lehessen valami negatívumot mondani a gyülekezetemről. Erre mondtam az elején,hogy nem etikus,főleg,hogy még hazudsz is,mert nem érdeklődésből kérdezted,hanem ezért,amit ezzel a megnyilvánulásoddal el is árultál: " De már tudom a barátságtalan bejegyzésedből,hogy milyen tanításban részesülsz és kik tanítják igy ,mert sem Jézus sem az apostolok igy nem dobáloztak illetlen szavakkal. " 1. semmi illetlent nem mondtam,veled ellentétben,2. nem barátkozni járok ide.

A pontosításodhoz meg annyit,hogy igen,Jézus az egyetlen közbenjáró,de kezdem azt hinni,hogy nem is velem beszélgetsz,mert állítottam én mást valahol? Látom,még mindig arra szeretnél kilyukadni,hogy katolikus vagyok,tőlem csináld,ha neked jól esik,attól még csúnyán mellélőttél.

2017. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Ha valaki a háromságot vállasztotta a megyőződése szerint,..."


Én nem választottam a háromságot sőt nem is vagyok meggyőződve róla!


"De Pál azt mondta"nem szégyeltük nyilvánosan és házrol/házra hirdetni a jó hírt..."


Cselekedetek 20:19 rabszolgaként szolgálva az Úrnak a legnagyobb alázatossággal és könnyekkel meg próbákkal, amelyek a zsidók cselszövései miatt értek engem; 20 eközben nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket, 21 hanem alaposan tanúskodtam zsidóknak is, görögöknek is az Isten iránti megbánásról és a Jézusban, a mi Urunkban való hitről.

- Egész pontosan erre az igei részre gondolsz?


"Ha valaki nem biztos a dolgába titkolózik a végkimenetel miatt."


Milyen igaz!

Nem sértegetésből írom, hanem tényt állapítok meg. Illetve tényeket.

Nem lehet egyetlen Őrtoronykiadványban sem olvasni arról hogy Jehova tanúi kapcsolatban voltak az ENSZ-szel!

Nem lehet arról sem olvasni hogy Bármelyik vezetőtestület bocsánatot kért volna a tévedéseiért!

„Mint a mérget, úgy kerüljetek bármilyen forrásból eredő hamis vallásos propagandát! Valóban, mivel a mi Urunk a ’hű és értelmes rabszolgát’ használja fel arra, hogy közvetítse felénk ’az örök életnek beszédét’, miért akarnánk másfelé tekinteni?” Az Őrtorony 1988. november 1., 22. o."

Kérdés az hogy akkor Péter miért ezt mondja Jézusnak? János 6:68


"Jézus Krisztus azt mondta,hogy az igaz világosságban jár,hogy lássa mindenki.A tolvaj éjjel jár,hogy ne vegyék észre."


Fentebb említettem néhány dolgot. Természetesen még rengeteg mindent hozzá lehet tenni!

Azt sem tudjuk hogy hogyan nevezik ki a Vezető testület tagjait. Pedig még Jézus kinevezését is megerősítette a mennyei hang!


"Mindenütt ismerik Jehova Tanui-ként és ha valaki kérdi,kik önök etikusan kifejezik"Jehova Janui".

Nem szégyellik elmondani,hogy a világegyetem Szuverinjének a Tanui."


Ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem. Isten mindig egy szervezetet használt fel a megmentéshez?


"Még én is tanulnék belőle ha tudom az írásokból és a nyilatkozatokbol ki mit tanit.Vagyis kinek mi a világosság."


Az hogy Isten felhasznált egy katolikus zsinatot annak érdekében hogy elérje a céljait, az neked mit világít meg?


"A Tanuk írásaiból mindjárt ki lehet szűrni,ki írta,de ha mégis nem,szívesen nyillatkoznak,hogy Tanu vagyok."


Nem lehet tudni hogy ki írta. Még azt sem lehet tudni hogy az Ú.V.F. ki vagy kik készítették, ugyan is nem adták a nevüket ehhez a munkához. Az egyetlen amit tudni lehet biztosan az annyi hogy az Őrtorony szervezet adja ki ezt a fordítás rengeteg más irodalommal együtt!

S akkor most idézném azt amit te magad is írtál.

"Jézus Krisztus azt mondta,hogy az igaz világosságban jár,hogy lássa mindenki.A tolvaj éjjel jár,hogy ne vegyék észre."


"Isten szavát kell hirdetni,mint ahogy Jézus is tette és a Tanuk is teszik az apostolok mintájára."


Az apostolok nem újságkihordók voltak. A tanúkat arra képezik ki hogy hogyan ajánlják fel az Őrtorony kiadványokat!


Én pontosabban fogalmazok.

"Egy közben járonk van Isten és ember között Jézus Krisztus."


Kérdés az hogyan lett Istennek szócsöve?

2017. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
25%

45.Tényleg nem féled Istent,ezért a sok hazugságért.

Ennyi hazugság után még kereszténynek vallod magad?

Arra kérlek nézz utána ezen hazugságoknak,amig nem késő,és a hivatalos forrásokkal igazoljad.

2017. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Tényleg nem féled Istent,ezért a sok hazugságért."


A mondatod megfogalmazása alapján ez egy kérdés akar lenni. De a mondatvégi írásjel ennek ellent mond.

Szóval nem vagyok benne teljesen biztos hogy hogy ezt megállapítod vagy kérdezed.

Szóval melyik?


"Ennyi hazugság után még kereszténynek vallod magad?"


Már megbocsáss de miért nevezed hazugságnak? Tévedni tévedhetek ez megtörténhet de egyből azzal vádolni meg hogy hazudok, azért az erős! Főleg annak fényében hogy egyetlen mondatomra sem reagáltál olyan formában hogy felhívjad a figyelmemet a tévedéseimre, amennyiben tévedés esete forog fent!

Ennek az oldalnak az a neve hogy Gyakori kérdések! Ha kérdések vannak akkor válaszoknak is lenniük kell. Amennyiben nem rendelkezel válaszokkal csak kérdésekkel akkor kérdezz. De ha te magad sem vagy tisztában a válasszal akkor hogyan állíthatod azt hogy hazugságról van szó? Mivel ha van válaszod akkor a feltett kérdésre tudsz válaszolni ez egy teljesen logikus cselekedet. De te nem írtál semmivel kapcsolatban választ. Még arra a legegyszerűbb kérdésre sem hogy melyik igére gondolsz?


"Arra kérlek nézz utána ezen hazugságoknak,amig nem késő,és a hivatalos forrásokkal igazoljad."


Először megvádolsz majd kérsz. Nagyon fura vagy és következetlen!

Azt írod hogy amíg nem késő. Miért megszűnik az Őrtoronykönyvtár? Amennyiben erről van szó ne izgulj ez miatt. Van Libary-m is, de a helyzet az hogy abban sem írnak erről pedig ott 1980-ig visszamenőleg vannak a kiadványok.

Hivatalos forrás az Őrtorony társulat saját weboldala! Semmiféle hivatalos leírás nincs azzal kapcsolatosan ahol arról írnának hogy a szervezet valaha is kapcsolatban állt volna az ENSZ-szel!

Tessék itt a link ahol ezt te magad is ellenőrizheted!


[link]

2017. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!