Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék hinni istenben, de...

Szeretnék hinni istenben, de nem tudok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mély érzésű srác vagyok, sokat gondolkozom lelki dolgokon, olvasgatok olyanokat, mint Anthony de Mello, Jung, vagy korábban Osho, csak belőle kiábrándultam, illetve sokat hallottam Hamvas Béláról. Pál Ferit is nagyon kedvelem. Sokat jártam pszichoterápiára, sokat beszéltem okos emberekkel, már kisgyerekként is inkább felnőttekkel szerettem beszélni.



Szeretném hinni, hogy van valami erő, aminek számítok, ami segít, hogy a végén szépnek lássam az életem, és beteljesítsem a sorsom, de őszintén nem tudok hinni ezekben. Nagyon józan, racionális embernek tartom magam, és azt látom, hogy semmiféle objektív erkölcs nincs a világban, minden teljesen véletlenszerűen történik és nem számít, ki mit érdemel. Azt gondolom, hogy az ember egy végletesen túlfejlett aggyal rendelkező állat, ami nem igazán találja a helyét ezen a bolygón, ami már nem kedvez neki, mert elvesztette az állati részét, öntudatra ébredt. Nem tudunk versenyezni az állatokkal erő, ügyesség, igénytelenség, tűréshatár tekintetében, túlérzékenyek lettünk, rá vagyunk szorulva, hogy megpuhítsuk az ételünket, mielőtt megesszük, hogy nemesítsük a gyümölcseinket és gabonáinkat, hogy fűtsük a házainkat, hogy ruházkodjunk. Ez a Föld nem erre az életformára lett kitalálva, így igyekszünk átalakítani, de rohadt nehéz és keserves vállalkozás. Közben pedig olyan fejletté vált az agyunk, hogy képesek vagyunk magunkon gondolkodni, elképzelni vágyakat, amik megnyomorítanak minket, mert rendszerint nem teljesülnek; élethazugságokban élünk, keressük istent, pedig nyilvánvalóan nem lehet megtalálni. Ha minden igaz, Jung mondta egyszer, hogy az ember nem tud túl sok valóságot elviselni. Ha csak a valóságot látnánk, akkor meghülyülnénk. Én úgy érzem, hogy túlságosan a valóságot látom, és ez depresszióba sodor. Nincsenek illúzióim, nem gondolom, hogy az én anyukám a legszebb, hogy én sokkal különlegesebb vagyok, mint más, hogy valaki fentről figyel, hogy a mennyországba jutok, hogy majd egyszer boldog aggastyánként halok meg. Nincs így. Az élet teljesen véletlenszerű, lehet, hogy egy nap elüt az autó, vagy leszúrnak az utcán. Nem rendül meg az ég, nem fogok számítani. És ez a gondolat beteggé tesz. Nem bírok hinni istenben, viszont a valóság megbetegít. Őszintén szólva úgy érzem, hogy nem is igazán van esély a jó életre, ha valaki szar lapokkal születik és nagyok az elvárásai. Ha pedig lefarag az elvárásaiból, akkor egész életében kompromisszumok szerint fog élni. Úgy meg minek?


2016. jún. 12. 20:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

1. Ha hiszel se lesz jobb, maximum áltatod magadat.

2. Akkor füllentesz. Egy egészséges ember képes erre.

2016. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
De akkor nekem van igazam? Tényleg csak ennyi az élet? Tényleg nincs semmi? Akkor minek éljek?
2016. jún. 13. 21:02
 23/36 anonim ***** válasza:
74%

Indulj ki a logikádból.


1. Minden ami létezik, honnan származik?


2. Ha nem tudod elhinni azt, hogy Intelligencia nélkül jött minden létre, akkor elkerülhetetlen az Isten számításba vétele.


3. Ha megyőződtél arról, hogy létezik egy Intelligens Tervező, akkor próbáld megismerni.


4. Vesd össze a "nagy" vallások tanításait és következtesd ki, hogy melyik a valódi.


Én a Bibliát választottam. Megvizsgáltam és meglepően pontos történelmileg és még a tudománynak se mond ellent. Jézus tanításai a leghitelesebbek, ha azt vesszük figyelembe, hogy mit is szeretne Isten. Az egész tanításának a lényege ennyi: "Légy jobb másokhoz mint önmagadhoz" Én többek között ezt olvastam ki belőle.

2016. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Igen,igazad van. Isten nélkül ennyi az élet, és Őhozzá racionális út nem vezet. A Biblia is ezt mondja.
2016. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"De akkor nekem van igazam? Tényleg csak ennyi az élet? Tényleg nincs semmi? Akkor minek éljek?"


Igen, igazad van. Mégis mit vártál? Egy józan ember ettől még nem esik kétségbe. Élvezd az életet. Ha nagyon akarsz valami célt, akkor meg hámozd le a vallásokról a sallangot és hagyd meg a lényeget, ami gyakran elsikkad: segíts másokon, élj boldogan. Ennyi.

2016. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Inkviziciós detektív ***** válasza:
100%

Az Istenélmény nem csak annyiból áll az igaz hivőknél, hogy valamikor találkoztak téritővel. :)

Az Atya azokat a tanitványokat akik Krisztusban vannak, folyamatosan megkeni és megszenteli.

Isten jelenléte óriási vigasztalás és egyben bizonyság is a hivőknek, hogy már nem elveszett emberek akiknek hiábavaló a létük, hanem olyan családhoz tartoznak ahol a szülő úgy szeretik őket, hogy a saját vérével tette őket fiaivá. Aki elfogadja Isten bizonyságtételét Jézusról, az hitelesiti, hogy Isten igaz és nincs benne hamisság. Ha az apostolok csak blöfföltek volna Jézus feltámadásáról, akkor valószinű nem vállalták volna mindannyian egy ilyen hazugság miatt a vértanúhalált.

2016. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

"1. Minden ami létezik, honnan származik?"



Az Ősrobbanásból, amikor az anyag létrejött.



"2. Ha nem tudod elhinni azt, hogy Intelligencia nélkül jött minden létre, akkor elkerülhetetlen az Isten számításba vétele."


De én el tudom hinni, hogy intelligencia nélkül jött minden létre...

2016. jún. 13. 21:58
 28/36 A kérdező kommentje:

""De akkor nekem van igazam? Tényleg csak ennyi az élet? Tényleg nincs semmi? Akkor minek éljek?"


Igen, igazad van. Mégis mit vártál? Egy józan ember ettől még nem esik kétségbe. Élvezd az életet."


De én így nem tudom élvezni az életet... annyira egyedül érzem magam. Úgy érzem, nem vagyok méltó arra a felelősségre, hogy egy nap családapa legyek. Rettegek attól, hogy mi lesz akkor, ha már nem lesznek a szüleim. Nemrég volt egy barátnőm, de otthagytam, pedig szinte tökéletes volt. Egyszerűen félek az élettől. Szükségem lenne valamire, de nem tudom, mire. Tartoznom kellene valahova.

2016. jún. 13. 22:00
 29/36 anonim ***** válasza:
Tini vagy. Minden tinivel ez van. Én rocker voltam, más focicsapatba járt, a harmadik zenélni, a negyedik táncolni, stb. Keress egy közösséget. Amúgy egyre inkább azt érzem, hogy ez csak egy troll kérdés, mert semmi se jó neked.
2016. jún. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nem tini vagyok. 24 éves vagyok. A kérdés nem troll, teljesen komoly. Ha nem hiszed el, akkor tudd, hogy tudom, milyen a lelki válság, jelenleg is antidepresszánst szedek, pszichológushoz is jártam. Az meg, hogy nem találom a helyem, jelzi azt, hogy folyamatosan keresgélek. Sajnálom, tudom, nem vagyok egyszerű eset. Jung szerint azonban ez annak a jele, hogy jó úton járok. A magam részéről jobban örülök, mintha mindent lenyelnék, úgy, ahogy van. Tényleg nem áll szándékomban trollkodni, csak szeretek sokat kérdezni. Csak így tudok új dolgokat megtudni.
2016. jún. 14. 00:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!