Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék hinni istenben, de...

Szeretnék hinni istenben, de nem tudok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mély érzésű srác vagyok, sokat gondolkozom lelki dolgokon, olvasgatok olyanokat, mint Anthony de Mello, Jung, vagy korábban Osho, csak belőle kiábrándultam, illetve sokat hallottam Hamvas Béláról. Pál Ferit is nagyon kedvelem. Sokat jártam pszichoterápiára, sokat beszéltem okos emberekkel, már kisgyerekként is inkább felnőttekkel szerettem beszélni.



Szeretném hinni, hogy van valami erő, aminek számítok, ami segít, hogy a végén szépnek lássam az életem, és beteljesítsem a sorsom, de őszintén nem tudok hinni ezekben. Nagyon józan, racionális embernek tartom magam, és azt látom, hogy semmiféle objektív erkölcs nincs a világban, minden teljesen véletlenszerűen történik és nem számít, ki mit érdemel. Azt gondolom, hogy az ember egy végletesen túlfejlett aggyal rendelkező állat, ami nem igazán találja a helyét ezen a bolygón, ami már nem kedvez neki, mert elvesztette az állati részét, öntudatra ébredt. Nem tudunk versenyezni az állatokkal erő, ügyesség, igénytelenség, tűréshatár tekintetében, túlérzékenyek lettünk, rá vagyunk szorulva, hogy megpuhítsuk az ételünket, mielőtt megesszük, hogy nemesítsük a gyümölcseinket és gabonáinkat, hogy fűtsük a házainkat, hogy ruházkodjunk. Ez a Föld nem erre az életformára lett kitalálva, így igyekszünk átalakítani, de rohadt nehéz és keserves vállalkozás. Közben pedig olyan fejletté vált az agyunk, hogy képesek vagyunk magunkon gondolkodni, elképzelni vágyakat, amik megnyomorítanak minket, mert rendszerint nem teljesülnek; élethazugságokban élünk, keressük istent, pedig nyilvánvalóan nem lehet megtalálni. Ha minden igaz, Jung mondta egyszer, hogy az ember nem tud túl sok valóságot elviselni. Ha csak a valóságot látnánk, akkor meghülyülnénk. Én úgy érzem, hogy túlságosan a valóságot látom, és ez depresszióba sodor. Nincsenek illúzióim, nem gondolom, hogy az én anyukám a legszebb, hogy én sokkal különlegesebb vagyok, mint más, hogy valaki fentről figyel, hogy a mennyországba jutok, hogy majd egyszer boldog aggastyánként halok meg. Nincs így. Az élet teljesen véletlenszerű, lehet, hogy egy nap elüt az autó, vagy leszúrnak az utcán. Nem rendül meg az ég, nem fogok számítani. És ez a gondolat beteggé tesz. Nem bírok hinni istenben, viszont a valóság megbetegít. Őszintén szólva úgy érzem, hogy nem is igazán van esély a jó életre, ha valaki szar lapokkal születik és nagyok az elvárásai. Ha pedig lefarag az elvárásaiból, akkor egész életében kompromisszumok szerint fog élni. Úgy meg minek?


2016. jún. 12. 20:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
58%
Ne félj! Ha hinni szeretnél, és Istent keresed, már jó úton vagy. Ugyanis a hit erről szól. Csak folytasd tovább a keresést rendületlenül. Ez egy olyan titok, amit mindenkinek saját magának kell felfedeznie.
2016. jún. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
38%
Aki keresi Jézust az megtalálja csak nyitott szívvel kell keresni.
2016. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Én inkább azt javasolnám, hogy folytasd a terápiádat az orvosoddal (mert gondolom van). Nem normális dolog 24 évesen ez a viselkedés és egy vallás sem fog ezen javítani.
2016. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Flogeir ***** válasza:

Én értem a vívódásod, de az a rossz hírem van, hogy erről itt nem fog megszabadítani senki. Mivel Istentől is elzárkózol, nyilván a mi véleményünket, akik hiszünk is fenntartással fogadod. Az ateisták, agnosztikusok stb. pedig mit vársz, miről győzzenek meg?

Ezt a helyzetet csak te tudod kezelni, ha megadod a lehetőséget, hogy olvasol Istenről, aztán feldolgozod az olvasottakat. Ha nem mozgat meg benned semmit, akkor kész, neked ennyi jutott, érezd magad jól így a bőrödben, ezen senki nem tud változtatni.


Ami a cserkészséget illeti, az esküben a cserkésztörvények betartása szerepel, a cserkész törvényekben pedig Isten. Elég cinikusnak tartom azt a véleményt, hogy hazudj. Miért akar valaki olyan társasághoz, szervezethez csatlakozni, amelyiknek nem ért egyet a szabályaival, törvényeivel, erkölcsi/morális elvárásaival? Arról nem beszélve, hogy felnőtt vagy, tehát jó eséllyel bíznának rád gyerekeket is, akiket neked kellene vezetned. Nekik is üres fejjel hadoválnál Istenről, ha épp az a feladat, és hazudnál, mint a vízfolyás, csak hogy cserkész lehess? Mi értelme lenne?


Ha nem hiszel Istenben, felejtsd el a cserkész életet. Miért nem leszel akkor úttörő? Ott is vannak ifivezetők, vagy minek hívják őket? Tudtommal ma is működnek, szép tagsággal, még a rendszerváltás után épp a Fidesz kampányolt azért, hogy kapjanak a cserkészekkel azonos mértékű állami támogatást. Jobb valami neked valót választani, mint hazudni, nem? Ha meg ez nem tetszik, akkor is van számtalan polgári civil szervezet, amiből válogathatsz, ahol esküt sem kell tenned, csak elfogadnod a szervezet alapszabályzatát. Nem tisztább, szárazabb érzés lenne?

2016. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
Kedves kérdező,ugyan még fiatal vagyok(16 éves)konkrét véleményem van a témával kapcsolatban és énis ugyanezzel a ,,gonddal”küzdöttem.Én eleve vallásos családban nőttem fel,és mégsem hiszek.Őszintén nem tudom eldönteni,hogy hiszek Istenben vagy sem.A Bibliában és Jézusban egyáltalán nem hiszek.A helyi papnak és a vallás tanáromnak is feltettem pár kérdést amik miatt nem hiszek és nem tudtak rá választ adni,úgy tettek mintha nem hallanák aztán félrehívtak és azt mondták ne bizonytalanítsam el a többieket.Nincs azzal semmi gond ha nem hiszel,én is próbáltam hinni de nem sikerült.Édesapám élettársa a legvallásosabb ember akiben hiszek és mégis annyi rossz történt/történik vele és a biblia azt állítja,hogy Isten csak a jót akarja mindenkinek és amíg hiszünk benne nem érhet minket semmi rossz,vagy ha mégis akkor segít túltenni magunkat rajta.Édesapámnak az élettársának sok traumáján nem sikerült még túltennie magát,hiába évekkel ezelőtt történt/történtek.A Bibliában azért sem hiszek még mert sokszor átírták,és ha a Biblia tényleg egy szent dolog ami úgy van ahogy leírták,akkor miért módosíthatnak rajta?Miért állitja a Biblia hogy Isten a saját képmására teremtette az embereket,mikor bizonyított tény ,hogy az emberek ugyanabból az állatból fejlőttek ki mint a majmok?Miért hazudik a Biblia?Sőt ha ebben hazudik a Biblia akkor mi másban hazudhat még?Ezek a kérdések fogalmazódtak meg bennem amikre nem kaptam választ.A kérdésedre a válasz hogy ne kényszerítsd magad arra hogy higyj mikor nem hiszel.Szerintem magunkban higyjünk,bármi is történik.Senki nem húzhat ki téged a szarból,akármennyit imádkozol csak saját magad.És hiába jösztök most majd azzal hogy még fiatal vagyok és változni fog a véleményem mert kétlem.
2021. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
Előző válaszadó vagyok,megfogalmazódott még egy kérdés bennem ,amire ha tudtok válaszolhattok: Ha Isten teremtett mindent akkor Istent ki teremtette?Isten hogy létezik?Ha Isten csak úgy mindig is volt és lesz akkor a világunk miért ne lehetne csak úgy?
2021. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!