Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi keresztények komolyan...

Mi keresztények komolyan ilyenek vagyunk, vagy csak itt a GYK-n?

Figyelt kérdés

Páran îrták ilyen-olyan kérdések alá, hogy azt veszik észre, mindegy melyik keresztény felekezetek válaszolgatnak, az veszekedésbe torkollik. És tényleg, ahogy elnézek pár kérdést (szoktam itt olvasgatni) egy idő után komolyan paprikás lehet a hangulat és a kérdésre is egyre kevesebb válasz íródik :/

Főleg JT kontra akárki vitákat látok, de ateista-keresztény is van, meg biztosan vannak egyéb "párosok" is. És most nem kérek a Jt szidásából!

De komolyan ilyenek vagyunk? Mint a testvérek. De nem azok a jó fajta, barátkozó testvérek, hanem azok az igazi egymást cibáló, néha kibékülő, aztán tovább veszekedők.

Most miért? :S Legutóbbi kérdés a Jt-khez szól, mire ékezik pár válasz és az egyik a végén szabályosan meggyanúsítja a kérdezőt (aki nem én vagyok) hogy csak a Jt-ket akarja piszkálni, bezzeg a róm.katolikusok szörnyűségeit valamiért nem hánytorgatja fel, pedig lenne miért (ezt nem a valláselleneseb ateisták szokták mondani? :S) de sebaj, majd megkapjuk, ami ezért jár nekünk. (Az utolsó tag mondat nem így volt, a mondanivalója volt ez, csak sokkal enyhébb megfogalmazásban!)

Tudom, hogy a JT-ket vettem elő példaként, de a kérdés Nem Ellenük és nem csak róluk szól.

De a valóéletben is ilyenek lennénk? Vagy csak az interneten? A hittanos felnőttek olyan békések és kedvesek, képtelen lennék ezt a viselkedést belőlük kinézni :S

Kérlek szépen ne oltogassatok, a kérdés Nem provokáció!



2016. jún. 19. 09:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

szerintem csak itt gyakorin, érdemes megfigyelni a válaszolók összetételét, nyomokban fellelhető 1-2 "hagyományos egyház" tagja, a többi az meg elbarmoltabbnál elbarmoltabb szektákból jön, vagy valami egyéni szinkretikus véleménye van, vagy összeesküvéselméletek híve stb stb


holott az utcán azt fogod találni, hogy ilyen emberek elvétve vannak csak

2016. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, viszont most csak én érzem azt, hogy leplezetlen rossz véleménnyel vagy rólunk, vagy indokolatlanul érzem rosszul magam? És azok más emberek voltak. ("Ja persze, az ujjal mutogatás az megy") Ők akkor sem ilyenek. Abban az időben sem volt mindenki "pogányokat" ölő gyilkos. És egy szóval sem hoztam kapcsolatba a Sátánt az internettel. Ezt arra értettem, hogy (szerintem valahol ezt is olvastam) az interneten azért nagypofájúbbak az emberek, hogy úgy mondjam.

Mindazonáltal a kérdésemre válaszoltál, szóval köszi, ha ez számít, ment a zöldkéz.

Emmánuel, köszi neked is a választ :) Igen, abban igazad van, hogy a JT-ket is szeretni kell, de persze a másmilye tanításokkal (már amikről hallottam eddig) nem értek egyet, mert én máshogy hiszem, máshogy van (többiek kedvéért: nekem) passz.

A videót amúgy nem néztem meg, a forráslinkelgetős "máz" alatt ítéltem nagyon kedvesnek és hasznosnak a választ.

2016. jún. 19. 22:07
 23/27 A kérdező kommentje:

Bocs, utolsó előtti=19.

#22, nem sokan/nem mindig írják oda, hogy melyik felekezethez tartoznak, de a valóságban tényle sokkal kevesebb tanú van szerintem arányaiben, ilyen kisebb egyházak tagjaival még nem is találkoztam.

2016. jún. 19. 22:09
 24/27 anonim ***** válasza:

19 es vagyok

igen kissé utálom a keresztényeket

nem személyeskedés de ennyi vért ami hozzájuk tapad nem lehet sehogy lemosni

a szememben a muzulmánok, keresztények, nácik, kommunisták egykutya


mind a saját igazát bizonygatva mészárolta végig a történelmet

ettől én még elfogadom hogy egy értékes ember vagy csak a nézeteidtől vagyok rosszul

tegyük fel összefutok veled pl a buszon és lerobban

nagyon szépen elűcsörgök ott veled és elbeszélgetek egészen addig amíg nem kezdesz ilyen mondatokat hogy:

imádkoztam érte hogy...

az isten megsegít stb


utána előveszem a barátságtalanabb felem te meg nem fogod érteni mért lettem agresszív

megmondom én neked

az a baj veletek hogy szépen emberien közelítitek meg akivel beszéltek aztán akarva-akaratlanul is elkezditek téríteni, elhiszem hogy nem szándékos, nem tehettek róla hogy ezt verték belétek (ez így nem teljesen igaz de ne akadjunk meg a szőrszálon) elkezditek ontani a sok zagyvaságot egy csónakról ami több millió állatfajt hordozott meg 2 emberről akikből egy faj lett (remélem tudjátok hogy ez lehetetlen?)


amint megtudjátok nem valamilyen keresztény hitet vallok már ajánljátok is hogy segítetek megmenteni a lelkem ami igazából csak szerintetek veszett el

2016. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Picit általánosítasz, de lehet, hogy én vagyok nem igazán jó keresztény...

Általában tudjuk, hogy van evolúció és Noé bárkáját sem értelmezik szó szerint, de hogy azt hogy máshogy lehet, na azon még elondolkodhatnék. De igazad van, komolyan kezdem a szőrszálhasogatást :D

Amúgy nem, én nem igazán szoktam úgy téríteni... (Lehet, ezért nem nézi ki belőlem senki, hogy hittanra járok. Hm.) De ez a személyiségem miatt van, mert fontosabb mások véleménye.

A keresztényeket lécci azért ne utáld, ha nem értesz egyet a nézeteinkkel, a te dolgod és nem a miénk, se okunk se jogunk elítélni téged, ami aztán tök felesleges és ártalmas is :/

Nem mondom, én is tök jól elbeszélgetek egy ateistával, addig, amíg el nem kezdi mondani nekem, hogy a vallás h.l.eség, etc.

Szóval szerintem kábé ugyanaz a szitu, csak nem utálom a nézeteidet - azt utálom, amikor más ateisták elvárják a keresztényektől, hogy ne térítsenek, de ők maguk térjenek meg ateizmusra :D

Bocs, ha mellébeszéltem, a fáradtság az oka csak és a béna fogalmazókézségem, semmi más.

Van, amire már inkább nem is reagálok, de ne vedd sértésnek vagy gyáva menekülésnek, légyszi.

2016. jún. 20. 00:14
 26/27 A kérdező kommentje:

Bocs, az kimaradt, hogy nem állítom, hogy elveszett a lelked vagy ilyesmi. Elég kegyetlen dolog ilyesmiket feltételezni szerintem, mondjuk velem is előfordult hasonló (elég kegyetlen eseteket olvasva az elkövetőkre gondolva) nem egy jó érzés, nem tudom, miért mond bárki is ilyet.

Ha van, aki ezt állítja, az közel sem általános. Kérdezz meg egy átlagkeresztényt. Bocsesz, csak ez szúrta a szememet.

2016. jún. 20. 00:15
 27/27 Roxy333 ***** válasza:
Az első válaszolóval tudok egyetérteni. Nem lehet minden ember tök egyforma,van,akinek más a stílusa,és egy másik meg már egyből beleképzel dolgokat,ami nincs is. De kérdem én,hogy jön ahhoz egy ember,akár tanú,akár nem,hogy nem azt nézi,amit leírok,hanem megpróbál a fejemben turkálva tippelgetni,hogy mit gondolhattam közben? Erre fel van jogosítva bárki is? Olvassa,és nézze azt,amit lát,amit leírtam neki,ne akarja ilyen irdatlan távlatból nulla ismeretség nélkül megmondani azt,ami NEM szerepelt az írásomban. :)
2016. júl. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!