Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi keresztények komolyan...

Mi keresztények komolyan ilyenek vagyunk, vagy csak itt a GYK-n?

Figyelt kérdés

Páran îrták ilyen-olyan kérdések alá, hogy azt veszik észre, mindegy melyik keresztény felekezetek válaszolgatnak, az veszekedésbe torkollik. És tényleg, ahogy elnézek pár kérdést (szoktam itt olvasgatni) egy idő után komolyan paprikás lehet a hangulat és a kérdésre is egyre kevesebb válasz íródik :/

Főleg JT kontra akárki vitákat látok, de ateista-keresztény is van, meg biztosan vannak egyéb "párosok" is. És most nem kérek a Jt szidásából!

De komolyan ilyenek vagyunk? Mint a testvérek. De nem azok a jó fajta, barátkozó testvérek, hanem azok az igazi egymást cibáló, néha kibékülő, aztán tovább veszekedők.

Most miért? :S Legutóbbi kérdés a Jt-khez szól, mire ékezik pár válasz és az egyik a végén szabályosan meggyanúsítja a kérdezőt (aki nem én vagyok) hogy csak a Jt-ket akarja piszkálni, bezzeg a róm.katolikusok szörnyűségeit valamiért nem hánytorgatja fel, pedig lenne miért (ezt nem a valláselleneseb ateisták szokták mondani? :S) de sebaj, majd megkapjuk, ami ezért jár nekünk. (Az utolsó tag mondat nem így volt, a mondanivalója volt ez, csak sokkal enyhébb megfogalmazásban!)

Tudom, hogy a JT-ket vettem elő példaként, de a kérdés Nem Ellenük és nem csak róluk szól.

De a valóéletben is ilyenek lennénk? Vagy csak az interneten? A hittanos felnőttek olyan békések és kedvesek, képtelen lennék ezt a viselkedést belőlük kinézni :S

Kérlek szépen ne oltogassatok, a kérdés Nem provokáció!



2016. jún. 19. 09:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek ilyen a természete, különösen itt, vadkeleten, különösen itt, ahol a pejoratív körmondatok után is névtelenek lehetünk. Sehol nem az azonos nézeteket valló emberek vitatkoznak egymással. Az ateisták nem vitatkoznak ateistákkal az ateizmusról. Az ateizmusnak egyszerűségénél fogva nincsenek olyan szerteágazó irányzatai az ateizmus mentén, mint bármely más vallásnak. De más a helyzet, ha politikára terelődik a szó. Ebben az esetben ateisták is ugyanolyan parázs vitákat folytatnak ateistákkal, csak nem az ateizmusról. Nem gondolnám, hogy a hívő embereknek szégyenkezniük kellene, ha az ateistákra néznek. A hívőkre inkább az a jellemző, hogy kevesebbet engednek meg maguknak az ellenféllel szemben, mint az ateisták. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nincs hova fejlődni.
2016. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
komolyan,ilyenek vagytok, nagyrészt, bár nem szeretek általánosítani, sőt, az általánosítás a halálom. ne haragudj, te kérdeztél......
2016. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

#13 Ettől tartottam és ez elszomorít :( Főleg, ha nem csak a te környezetedben igaz. Ezen sürgősen változtatnunk kell :/

Általánosítani én is utálok, bocs, hogy kb rákénszerítettelek, mindazonáltal köszönöm a választ!

2016. jún. 19. 12:18
 14/27 anonim ***** válasza:
83%
Ragaszkodom ahhoz, amit írtam, hogy nem a teológiai tényekről beszéltem, hanem sima egyszerű mondatokról. Még mindig kár átértelmezni.
2016. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
kérdező 13: köszönöm. Mint mondtam, nem szeretek általánosítani. Ha akarj, küldj nekem privátot, vagdalkozás nélkül, érveléssel beszélgetni tudnék. itt nem, túl sokan támadnának,bár az sem érdekel túlzottan. de békés, szelíd ember vagyok.
2016. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem nem vagyunk mind ilyenek! :)


-Tudod a szavak mögött a legtöbb esetben érzékelhető az a fajta őszinte düh ami inkább az aggodalmat támasztja alá mint a gyűlöletet.

Tehát itt az egyén temperamentuma a döntő tényező, nem vagyunk egyformák van aki ugyan azokat a durva támadó szavakat szépen is át tudja adni a célpontnak, van aki meg nem.(néha jómagam is ilyen vagyok) :)


-Viszont az is jól látható amikor egy egy egyén, nem csak durváskodik hanem a vagdalkozás mellett még hazudik is, vádaskodik is meg a válaszának egyszerűen semmi köze sincs a kérdéshez, és a legtöbb vita általában az ilyen válaszok miatt robban ki. Mert jön az ellentámadás, jőnek a temperamentumos "Mózesek" :) és akkor lényegében senkit nem érdekel már a kérdés.

-Tehát innen is látszik, hogy mennyire nem vagyunk tökéletesek és, hogy mennyi mindent kell behoznunk ahhoz, hogy elérjük azt a felebaráti önzetlen szeretetet amit Jézus is megkövetel tőlünk.


-Én is látom, hogy mi történik itt mert most, hogy van egy kis szabadságom elég sok időt vagyok fent és látom, hogy pl a történelmi egyházak szinte egyszer sem csapnak össze,sőt azt kell mondanom, hogy nem csak a történelmi egyház követői nem, hanem a kisegyházak tagjai sem kivéve a Jehova Tanúit. Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy ha a tanúk nem lennének akkor a vallás kategória annyira unalmas lenne, hogy akár meg is lehetne szüntetni mert senkinek nem tűnne fel, hogy nincs többé. :)


-Tehát mégegyszer szeretném hangsúlyozni, hogy ha valaki esetleg keményebben szól oda egy vita partnerének, az nem feltétlen azt jelenti, hogy gyűlöletből teszi. Azért nagyjából idővel meg lehet állapítani egy ember írásaiból,hogy az miért olyan amilyen,hogy mi a célja a durvaságával meg stb stb. Szóval ha több időt vagyunk itt akkor idővel egy bizonyos mértékig nagyjából megismerjük egymás temperamentumát meg hozzáállását meg emberiségét még így ismeretlenül is. :)


-Mit mondhatnék még egyebet, szerintem (nem biztos, hogy jó ötlet :))hagyni kell hadd vigye az ár ami vihető a többire meg Istennek gondja lesz. :) Értse mindenki úgy ahogy akarja!


Üdv;


Matyi

2016. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Matyi, köszönöm a részletes és kifejtő választ, ez már megnyugtatóbb és igazad lehet :)
2016. jún. 19. 16:28
 18/27 anonim ***** válasza:
#4: Most nézem ezt a videót. Kedvenc részem: "csecsemőgyilkosság,feminizmus és démoni szex...." (kb. 15:00) :DDDDD
2016. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

ti ilyenek vagytok


minden vallási-etnika-politikai csoportosulás maga az erőszak

pl: X ben hiszel jön kálmánka aki Y ba hisz

csináltok majd xy ont? nem ezt erősíti a történelem,

inkább egymásnak estek és aki túléli annak van "igaza"


"De a valóéletben is ilyenek lennénk? Vagy csak az interneten? A hittanos felnőttek olyan békések és kedvesek, képtelen lennék ezt a viselkedést belőlük kinézni"


biztos a nagy békesség következtében haltak kínhalált milliónyian a történelem folyamán ja meg persze az internet az oka hisz onnan vala a sátán is nem?

2016. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!



Szerintem itt mindenki nagyon aranyos, és sokat tanultam már, rengeteget köszönhetek annak, hogy őszinte válaszokat lehet olvasni. Még a JT is, bár ők tényleg nagyon bekorlátozottak, és lezártak. Ez valóban szomorú, de még tőlük is tanultam már egy s’mást.


A fogalmakat azért tisztán kell látni.


Az én véleményem szerint a gyűlölet az nem a szeretet ellentéte. Gyűlölni valami olyasmit ami rossz és tévedés, az nem szeretetlenség. Gyűlölni a bűnt, de szeretni a bűnöst, ez szerintem rendben van, és ez a helyes szeretethez hozzá tartozik. Pontosan az nem lenne rendben, ha „békesség” a „szeretet” kedvéért elnéznénk a téves és bűnös dolgokra való felhívásokat (pld. sátánizmus).


A JT is nagyon kell tudnunk szeretni, de a téves tanaikat (pld. , hogy Jézust lealacsonyítják Istenből egy királlyá) minimum, hogy felhívjuk erre a figyelmüket.


Üdv.: Emánuel

2016. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!