Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Ha a...

Kedves Jehova tanúi! Ha a hozzátok legközelebb álló embernek valamilyen okná fogva (műtét/baleset) vért kellene kapnia a műtéthez, mit tennétek? Illetve ha az illető elfogadná, elítélnétek őt ezért?

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem akarlak titeket bántani, ezért kérem is, hogy csak tanúk vagy volt tanúk válazoljanak, vagy akiknek vannak tanú ismerősei.

Illetve tegyük fel, hogy van egy nem felnőtt gyereketek, akiért maximálisan ti feleltek és neki lenne szüksége vérátömlesztésre. Ne fessük az ördögöt a falra, de ezen helyzetekben mit tennétek?

Ismétlem, a kérdés n e m p r o v o k a t í v.



2016. szept. 16. 17:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 How Arrow ***** válasza:
100%

6. Parancsolat! Ne ölj!

Nem csak fegyverrel lehet ölni!


"Feküdj csak ott az ágyon mert én nem adok vért. Dögölj csak meg!"

Ez valahogy Sátánra emlékeztet!

2016. szept. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
0%

megtörtént esetek:

agyműtét: g90 5/8 21–24

agyvérzés: w92 9/1 29–30

autóbaleset (Spanyolország): g00 5/8 12–13

bírák tisztelik a Tanú-fiatalokat: w91 6/15 17

bíróság szívtelenül bánik egy 17 évessel: g94 5/22 11–12

Cook, Wyndham (Dél-afrikai Köztársaság): g93 6/22 32; g92 10/22 15–16

csökkenő hemoglobinszint: yb12 155–156

diáklány elmagyarázza álláspontját a vérről: w05 3/15 17–18

egyedüli túlélő egy vén: w95 9/15 24

előbb kegyetlenül bánnak vele, majd elcsodálkoznak: yb93 168–169

94 éves testvérnő sikeresen kitartott álláspontja mellett: w93 6/15 19

koraszülött nem lett AIDS-es: g90 3/8 30

kórházi összekötő bizottságok oktatója: g92 10/22 12–15

lány, akinek az egyik bélszakasza átfúródott: yb93 169–170

leukémiás fiúk: w08 10/1 30–31; w96 2/1 15; g95 1/22 11–15; g94 5/22 3–8

leukémiás lányok: w95 1/15 6–7; w94 7/1 29–31; g94 5/22 9–15

lupusos lány: g95 2/22 20–22

meghaltak a rájuk erőszakolt ~ közben vagy után: yb07 210–211; jv 184–185

műtét és kórházi étel: yb93 139–140

orvos élettörténete: „Elfogadtam Isten vérről alkotott nézetét”: g04 9/22 30; g03 12/8 12–15

orvosi mulasztás, és nem a vér elutasítása volt a halál oka: w96 2/1 15

orvos megismeri az igazságot: yb98 74–75

orvosra nagy hatással volt a vér nélküli kezelés eredménye: w03 5/1 13

petevezeték-daganatos lány: g94 5/8 12–14

rákos lány: g90 11/8 22

sebész zaklatása: g92 1/8 11–12

Tanú elnyeri az ápolók tiszteletét: w04 6/15 28

Tanú-fiatal nem tudott válaszolni a kérdésekre: w91 6/15 16–17

Tanúkat üldözik: jv 184–185

Tanú-orvos: g00 8/22 13–14

teherautó-baleset után amputálták a lábát: g94 1/22 21–23

túlnyomásos oxigénnel végzett terápia: g92 10/8 20–21

végül 30 családtag elfogadja az igazságot: w89 10/1 30

vérkérdésről szóló videofilm hatása egy tanárra: g04 9/8 13

vérzékeny személy sikeres kezelése: g95 6/8 21–22

2016. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 A kérdező kommentje:

István: igyekszem meg minden, csak hát... na :/

Amúgy jókat írsz, köszi.

Arrow: köszönöm a kifejtést, egyet is értek vele :) csak egy pillanatra azt hittem, hogy ez most a tanúk mellett akar szólni (ezért kérdeztem issza többek között), ezért utólag is bocsi.

2016. szept. 17. 15:19
 64/87 A kérdező kommentje:

Opendoor, leállnál, légyszíves? Soknak tűnik ez meg minden, de azt számontartjátok, hányaknál járhatott sikerrel p u s z t á n, c s a k i s a vértranszfúzió?

(Azzal nem vihetők át betegségek, ha egy lehetséges véradó ilyet hordoz magában, azt előre kiszűrik és nem engedik vért adni. Bocs, tizenhat éves fejjel csak ennyit tudok érdemben, saját kútdőből vitatkozni)

Ha betöltöm a tizennyolcat és egészségileg oké leszek, akkor is tuti véradó leszek.

2016. szept. 17. 15:24
 65/87 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ebben a cikkben egy nő kitartott végig a hitében. Itt nem igazán volt választási lehetőség. Mindketten meghaltak. Az anya a döntése által megtagadta az életet születendő gyermekétől, és eldobta saját magától. Avagy lehetne úgy szépíteni hogy feláldozta önmaga és magzata életét.

Ilyenkor eszembe jut Izsák és Ábrahám, az áldozattal kapcsolatban.

Ábrahámtól is nehezet kért, Ábrahám is kitartott végig hitében. ÉS megcselekedte volna. De akkor Isten megállította. Nem vette el a fia életét.

A nő esetében szintén az a helyzet hogy kitartott hitében. Itt viszont az a bizonyos Isten, melyet Jehovának neveznek. Elvette a gyermek életét, sőt elvette az anyja életét is.

2016. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
92%

A Tisztelt Opendoor-nak:


"Az 53-as válaszoló, jobb ha nem avatkozik bele mások, életébe."


Te pedig jobb, ha nem veszed el mások életét, mert még gyilkosnak találtatol! Mégis milyen jogon tagadnád meg gyerekedtől, hogy kapjon vért, ha csak ez az egyetlen mód van arra, hogy megmentsd az életét? Süketelsz itt megint össze-vissza a vérmentes altarnatív megoldásokról, de nem veszed észre, hogy itt mindenki arról beszél, hogy mi van akkor, ha NINCS ALTERNATÍV MEGOLDÁS??!!


"Mert akkor a kormánynak abba is bele kéne avatkoznia,hogy hogy házasság előtt senki nem élhetne szexuális életet."


Most függetlenül a pro és kontra érvektől, mégis milyen mellébeszélés ez már megint? Hogy jön ez ide? És ha mondjuk elismerném, hogy igen bele kéne, azzal mennyivel lesz jobb a helyzetetek? Meg egyébként is hogy vitelezhetné ki ezt a kormány? Minden nem házas nő mellé állítana egy rendőrt, vagy mi?


"Személy szerint konzultáltam egy orvossal, aki azt mondta,hogy a családja egyik tagjának sem adna vért, ha arra kerülne a sor."


Ha mire kerüne a sor? Ha a véradással lehetne egyedül megmenteni az életét?? Ugye nem erre mondta? Csak megint ferdítesz, igaz? De ha mégis így van, akkor nem lehet épelméjű ember, az már biztos...


"Ennél fogva, senkinek sincs joga, az életem felett dönteni, sem a családomat, nem teszem ki semmilyen kockázatnak."


Hát persze! Másnak ne legyen joga az életed felett dönteni, de ha arra kerülne a sor, neked legyen jogod a gyereked életét elvenni, mi? Nagyon farizeusi lelkület ez, bizony Jézust pont a magadfajták bírálták keményen, mert Sabbat napon gyógyítani merészelt, amivel megsértette az Írást. Ha tegyük fel, a vérátömlesztés megsértené az írást, miből gondolod, hogy ha életet mentesz meg vele, Jézus nem épp ezt várná el tőlünk? Talán mert Jézus is otthagyta a beteget, mert Sabbat volt? De mint tudjuk, nem ez történt... Sőt, Dávid és társai sem haltak éhen, csak mert az oltáron lévő kenyereket tilos volt megenniük. Mégis hova kell ennél egyértelműbb cáfolat az Őrtorony agymenéseire?!


Tessék, maga Jézus érvel ellenetek:


"Abban az időben Jézusnak egy szombati napon vetések között vezetett az útja. Tanítványai megéheztek, ezért tépdesni kezdték a kalászt és eszegették. Ezt látva a farizeusok szóvá tették: „Nézd, a tanítványaid olyat tesznek, amilyet szombaton nem szabad tenni!” Erre így felelt: „Nem olvastátok, mit tett Dávid is, amikor társaival megéhezett? Bement az Isten házába és megette a szent kenyereket, amelyeket sem neki, sem társainak nem volt szabad megennie, csak a papoknak. Vagy nem olvastátok a törvényben, hogy szombatonként a papok a templomban megszegik a szombati tilalmat, mégsem követnek el vele bűnt? Mondom nektek: itt nagyobb dologról van szó, mint a templom. Ha tudnátok, mit jelent: Irgalmasságot akarok, nem pedig áldozatot, nem ítélnétek el az ártatlanokat." (Máté 12,1-7)

2016. szept. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
86%
És elnézést a hangnemért, de ez most nagyon kiverte nálam a biztosítékot.
2016. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 lilla64 ***** válasza:
86%
Opendoor,te ezeket amiket leirtál,szóról szóra egyik kiadványotokból másoltad át ide.Engem nem tudsz becsapni,tanú koromban én is épp elég hasonló baromságot olvastam.
2016. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
88%

Opendoor nem olvassa, amiket írtok, mert vagy másol több oldalon keresztül, vagy pedig az áldozatot játssza.

Bennem van a kérdés, hogy miért vitatkoztok vele, de jól tudom, hogy MUSZÁJ ÉS KÖTELEZŐ minden hazugságot megcáfolni, ami az őrtoronytól jön.


István, neked meg kellett járni azt az utat, ahol voltál, hogy azzá válhass, aminek Isten akar látni. Okos és értelmes vagy. Biztos vagyok benne, hogy nagy a te feladatod, amire ki lettél választva.

2016. szept. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
81%

"Bennem van a kérdés, hogy miért vitatkoztok vele"


Mert mindig reménykedek, hogy még ha nem is tudjuk meggyőzni, valami kis kételyt azért csak elindíthatunk benne ilyenkor. Bár ki tudja... Meg hát nem csak miatta írok én, hanem azok miatt is, akik olvassák mint pl. a kérdező is, hogy minél messzebb elkerüljék ezt a vallást és még az ismerőseik ismerőse is tudjon róla, hogy mit jelent Jehova tanújának lenni. Harmad részt pedig legalább levezetem a feszültséget valamelyest, mert tényleg nagyon idegesítő, amikor ilyeneket olvas az ember és bennem marad, egyszerűen nem tudom szó nélkül megállni. Nekem sajnos a családom is tanúk.


"István, neked meg kellett járni azt az utat, ahol voltál, hogy azzá válhass, aminek Isten akar látni."


Hát mondhatjuk, hogy elindultam ezen az úton, de még közel sem járok a végénél...


"Okos és értelmes vagy"


Ebben se légy annyira biztos, évekig én is rendesen meg voltam vezetve, bár (szerencsémre) a megkeresztelkedésig sosem tudtak elvinni és mentségemre szóljon, hogy tanú családban nevelkedtem és akkor még fiatal voltam (most vagyok 21), de azért néha így is elég hülyén érzem magamat, hogy ennyire meg tudtak vezetni. Régen írkáltam a gyk-ra is, hogy védjem a tanításaikat, bár azért valamennyi kétely már volt bennem ekkor is, aztán úgy 20 éves lehettem, amikorra már megyőztek az ellenérvek. Ezt részben szp72 néven írogató katolikus felhasználónak köszönhettem, akivel tényleg nagyon jókat tudtam vitázgatni itt is és privátban is.

2016. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!