Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Ha a...

Kedves Jehova tanúi! Ha a hozzátok legközelebb álló embernek valamilyen okná fogva (műtét/baleset) vért kellene kapnia a műtéthez, mit tennétek? Illetve ha az illető elfogadná, elítélnétek őt ezért?

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem akarlak titeket bántani, ezért kérem is, hogy csak tanúk vagy volt tanúk válazoljanak, vagy akiknek vannak tanú ismerősei.

Illetve tegyük fel, hogy van egy nem felnőtt gyereketek, akiért maximálisan ti feleltek és neki lenne szüksége vérátömlesztésre. Ne fessük az ördögöt a falra, de ezen helyzetekben mit tennétek?

Ismétlem, a kérdés n e m p r o v o k a t í v.



2016. szept. 16. 17:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
24%

Szervusz


Nem sértődtem meg, és nem sírok.


"életmentő beavatkozás"

Az életmentő beavatkozás nem egyenlő azzal, hogy ez csak a vérátömlesztés lehet.


És nem csak Tanúk vannak, akik már vér nélküli műtétet kérnek maguknak. Sajnos ez Magyarországon ennyire ellenszenves némelyeknek, jól lehet vannak orvosok akik vállalva ezt az alternatívát, sikeresen végeznek, szív, ortopéd műtétet, illetve akár Máj rezonanciát is.


Nem tudom, hogy hányan nézték meg az ide beírogatók közül a honlapunkon a vér nélküli műtétekről, illetve orvosi tanulmányokról szóló videókat


Mert szövegelni, meg gyilkosnak, kegyetleneknek, stb kiáltanak ki minket, mi közben fogalmuk sincs milyen sok nem Tanú is kér ilyen kezelést meggyőződésből, és nem vallási okokból.


De csak egy személyes példa:


Nekem 10 évvel ezelőtt volt az Amerikai úton egy fej műtétem, mert tumort találtak a jobb kamra rendszerben


Vér nélkül történt, és itt vagyok élek, semmi bajom nincs ezen a területen.

Én túl éltem, csak úgy, mint az egyik Testvérem a sok közül, (Őt személyesen ismerem), akit a szívével műtöttek, mert mind az 5 billentyű elzáródott.


A mi gyülekezetünkben, számtalan műtét történt, és egyikünk sem halt meg. Sőt az egyik Testvér párnak a 4-5.éves gyermekének voltak gyomor problémája, és itt van él, és sikeresen kezelték, semmi baja nincs.

2016. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
100%

"Mert szövegelni, meg gyilkosnak, kegyetleneknek, stb kiáltanak ki minket, mi közben fogalmuk sincs milyen sok nem Tanú is kér ilyen kezelést meggyőződésből, és nem vallási okokból."


A probléma nem azzal van, hogy ti nem kértek ebből. Hanem azzal, hogy ha valamilyen okból kifolyólag KIZÁRÓLAG vértranszfúzió áll rendelkezése a gyógyítás érdekében, egy Tanú a szervezet tanítása szerint nem fogadhatja azt el, hanem inkább a halált válassza. Ugyanígy a gyermekei esetében is, ha csak a vértranszfúzió áll rendelkezésére, akkor bizony hagyja meghalni. Erről vannak dokumentumaink, szóval kár tagadni.


Ez van, hiába adtál kitérő választ, te is tudod min van a hangsúly:


Nem a vérnélküli műtéten, hanem azon, hogy ha csak a vértranszfúzió áll rendelkezésre akkor, mi a helyzet.


A Kérdezőnek meg:


Nem értem, mi értelme volt ennek a kérdésnek. Az Őrtorony azt tanítja nekik, hogy nem fogadhatnak el vért.


Dante

2016. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 A kérdező kommentje:

Opendoor, köszönöm a választ. Azért az reményt adó, hogy túl lehet élni bizonyos esetekben nélküle is.

DE: ha csak a vértranszfúzió segítene és semmi, de s e m m i más, akkor mit tennél? Illetve mit mondasz azokra az esetekre, amikor valaki (akár részben) emiatt halt meg?

2016. szept. 16. 22:49
 14/87 A kérdező kommentje:

Dante: nem fogadom el, hogy az emberek íg gondolják és ezért akár kárt is szenvednek az egészségükben. Majd rákérdeek az atyánál valamikor, de szerintem a vér alatt annak fogyasztása volt értve, nem?

És igenis egyenesen a tanúktól várok erre a kérdésre egyenes választ, minden kertelés nélkül(!), röviden, mert ha képmutató vagyok emiatt, akkor sem fogadom el, hogy ilyen dolog létezik és emiatt (ha nem is sokan, de) emberek halhatnak meg.

2016. szept. 16. 22:53
 15/87 A kérdező kommentje:
*az atya alatt valamelyi papot értettem abból a templomból, ahova járok, ne értsetek félre!
2016. szept. 16. 22:54
 16/87 anonim ***** válasza:
0%

Nem, csak az áll rendelkezésre.


Ugyan is Jehova Tanúinak, van egy kórházi összekötő bizottsága, valamint van egy egészségügyi pénztár amit nem a Tanúk hoztak létre, de az ilyen esetekben segítenek.


Jehova Tanúi ennek az egészségügyi pénztárnak a tagjai, ahol havonta 1200.- forint összeget befizetve, ingyen használhatnak olyan felszereléseket, Mint az EPO, amit a vér nélküli műtétekre fejlesztettek ki.

ellenben több millió forintba kerülne a betegnek.


Orvosi tanulmányok számolnak be arról, hogy mennyire egészségesebb, és olcsóbbak a transzfúziót helyettesítő eljárások.


Persze ennek is leszek mindig olyan ellenérveket hangot adók, akik gyűlölet keltés miatt, nagyítanak fel bizonyos dolgokat, csak hogy az állításukat bizonygassák.


S ha ez az állítás igaz volna, már az orvos tudomány is hadjáratot folytatna a Tanúk ellen, és nem mellette, és nem is alkalmaznák, nem írnának tanulmányokat róla, nem nyilatkoznának pozitívan erről.


Napi szinten lennének tele a világon minden újságban a Tanúk vér nélküli műtétjeinek rossz következményei.


S nem mondtuk hogy egyet kell érteni, nem is értem miért hadakoztok. Mi döntöttünk így, A Bibliában leírtak szerint.

Nektek nem kell így dönteni.



Ennél fogva, egy egy vélemény amit érzelmekre apellálva adnak elő,

2016. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes, kifejtő és reményt adó választ, de ez nost egy "tegyük fel, ha". Tehát képzeld magad egy ilyen helyzetbe. Gondolhatod azt, hogy ilyen nincs, de képzeld el és úgy válaszolj nagyon kérlek, mert kíváncsi vagyok és tudni akarom, mit tennél. Érdekelne... Kérlek.

Ez olyan, mint a "mit tennél, ha tudnál repülni?" kérdés: fejtegetheted, hogy de nem tudsz, attól én még olyan válaszra vagyok kíváncsi, hogy körberepülnéd-e a világot vagy maradnál-e a fenekeden, mert mondjuk tériszonyod van.

A repülés csak (egy igen béna, de) hasonlat volt, arra nem kell reagálni :)

Csak kérlek szépen képzeld el a a lelkiismereted segítségével válaszolj.

2016. szept. 16. 23:07
 18/87 A kérdező kommentje:
"Miért hadakoztok". Én nem hadakozom, csak tudni szeretnék valamit. A kíváncsiság meg tudtommal nem baj és pláne nem érthetetlen dolog.
2016. szept. 16. 23:08
 19/87 anonim ***** válasza:

"Dante: nem fogadom el, hogy az emberek íg gondolják és ezért akár kárt is szenvednek az egészségükben. Majd rákérdeek az atyánál valamikor, de szerintem a vér alatt annak fogyasztása volt értve, nem?"


->Semmiféle valóságalapja nincs annak, amit Jehova tanúi a vérrel kapcsolatban állítanak. Nagyon jól látod, a fogyasztás volt tiltva. Nemrég ezzel a témával kapcsolatban volt egy vita opendoor-ral, a topikban én és Gabriel. Tailor megcáfoltuk az érveit. A vitát itt elolvashatod:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Nos, sajnos ők úgy vélekednek a dolgok felől, elég szomorú dolog ez, amely tragédiákkal is végződött. Erről hoztam néhány forrást is a linken.


Dante

2016. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
0%

"Túl lehet élni"


Miért ne lehetne? Ha a szervezeted olyan akkor kaphatsz Te akármennyi vért, akkor is meg fogsz halni,

Azért az is érdekes, hogy ezeket nem tüntetik fel számadatokban, hogy akik vért kapnak a műtét alatt, mért halnak meg még is?


Nem, nem csak az evésre, mert itt minden élőlénynek a véréről van szó,

Az embervérét sem veheti magához senki, sem evés, sem ivás, sem semmilyen formában.


(3Mózes 17:11) 11 Mert a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért,. . .


(1Mózes 9:5) 5 Ezenkívül számon kérem a ti lelketek vérét. Minden élő teremtmény kezéből számon kérem; . . .


És itt nem az állati vérről beszél, és az evésről, mert az ember nem eszi meg az embert. Kivétel a kannibálok.

Minden élőtől, és a minden élőbe az ember is beletartozik, hogy számot kell adnia a véréről.

2016. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!