Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Ha a...

Kedves Jehova tanúi! Ha a hozzátok legközelebb álló embernek valamilyen okná fogva (műtét/baleset) vért kellene kapnia a műtéthez, mit tennétek? Illetve ha az illető elfogadná, elítélnétek őt ezért?

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem akarlak titeket bántani, ezért kérem is, hogy csak tanúk vagy volt tanúk válazoljanak, vagy akiknek vannak tanú ismerősei.

Illetve tegyük fel, hogy van egy nem felnőtt gyereketek, akiért maximálisan ti feleltek és neki lenne szüksége vérátömlesztésre. Ne fessük az ördögöt a falra, de ezen helyzetekben mit tennétek?

Ismétlem, a kérdés n e m p r o v o k a t í v.



2016. szept. 16. 17:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Bár épen már aludni mentem volna, de erre még válaszolok.


Hogy a Jehova Tanúi blogon mit firkálnak az egy dolog.

Ez nem Jehova Tanúi honlapja, hanem azoknak az emberek ellenünk irányuló és Jehova nevét használó oldala, akik Jehova Tanút, gyűlölik, utálják, mert vagy kiközösítették egy helytelen tettéért és így akar bosszút állni, és ezekhez csatlakoznak azok, akik a ellenséges érzülettel vannak


Egy pár évvel ezelőtt, jöttünk a 3 napos kongresszusról a Stadionból, és a békésen haza felé tartó Tanúkat, az a látvány fogadta kint az utcán, hogy egy hatalmas Jehova Tanúi Blog feliratú plakátot tartó néhány ember az utcán sétáló tanúk arcába ordibáltak, és úgymond "sztrájkoltak", lázító szavakat ordibáltak sértegetve gúnyolva.


Ez a Jehova Tanúi Blogot szerkesztő társaság hozzáállása.

Megmondom őszintén, meglepődtem, hogy mire képesek azok az emberek, akik állítólag Krisztust képviselik.

A gyermekek közül sokan megijedtek.


ez a csőcselék, odáig merészkedett, hogy békés embereket inzultáltak, akik haza felé mentek csendben a bibliai programok után

Persze ez nem elítélendő, hiszen szabad, valószínűleg, "Jézus parancsolta nekik..."

azóta sem találkozta ilyesmivel de ami késik nem múlik, sajnos lesznek még ilyenek, sőt, rosszabbak.

2016. szept. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés kedves Kérdező


Nem írtam, hogy mindenki megmenthető. Miért mondasz mást.

Holnap már azt fogják a falú végén kiabálni, ami a falú elején csak 1 milliméter volt, a Falú végén már 200 kilométer.


azt mondtam, hogy nem függvénye a vérátömlesztése az életben maradásnak.


szörnyű.

2016. szept. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
0%

Ja és nem provokatív?

Máris félre magyarázod és értelmezed a szavaimat.Csak hogy szíthasd az érzelmi tüzet.

Háborút akarsz? Miért nem lösz fejbe mindjárt mindannyiunkat?


Na ezért sem maradok, örülhettek.

2016. szept. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:

Kedves Testvérem.


Holnap beszélünk.

2016. szept. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:

opendoor te ilyen jóképű vagy? :)

Ma egész nap te leszel a fejemben... :))

2016. szept. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 lilla64 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Sajnos igy van,megtagadják a vérátömlesztést még a saját gyereküktől is,ez náluk az oly sokat hangoztatott szeretet a gyülekezetben.Az EPO eljárásra hivatkoznak mindig,de nem tudom tisztába vannak-e azzal,hogy azt komoly kivizsgálást igényel,ez egy balesetnél amikor sürgösen vérre van szükség szinte lehetetlen.

Amit pedig itt az egyik tanú ir,hogy csőcselék zaklatta hazafele a kongresszusról,aljas hazugság.Anno én is ott voltam azon a kongresszuson,csak annyit mondtak "ne halgassatok a hamis tanitásokra"

Egy volt tanú

2016. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
100%
46. al egyetértek
2016. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 A kérdező kommentje:

Opendoor: tènyleg nem provokálni akartalak, te viszont egEnesen nekemestél a válaszaidban és sikeresen elérted, hogy szörnyen érezzem magam. Gratulálok. Mellesleg miért érzem azt, hogy nem kedvelsz engem? (Nem, n e m állítom, hogy így is van.) És rögtön jössz azzal, hogy miért nem lőlek fejbe?! Bányek, tudod te, miket írsz?! Köszönöm a csodálatos vádjaidat, egyáltalán nem lett rossz kedvem tőle kár szombat reggel is...


A többieknek köszönöm a választ, főleg 46-nak. Sajnálom és eddig nem mondtam volna ilyet, de ezután a kérdés után őszintén örülök, hogy eljöttél onnan!


Fogalmam sincs, írjak-e még ehhez a kérdéshez... úgy érzem, le van zárva a dolog. Köszönöm a válaszokat!

16/L

2016. szept. 17. 10:00
 49/87 anonim ***** válasza:
93%

Olvassátok el a 41. tanú válaszát, minden úgy történik, ahogy a nagy őrtorony könyvben le van írva,


-ha bárki rosszat mert állítani az őrtoronnyal szemben, az azonnal hitehagyott, vagy tévelygő

-ha valaki elhagyta a szervezetet, az gyűlöli Istent, és szándékosan akar kárt okozni, a bent maradt jólelkű, és igazságot hirdető testvéreknek

-csakis a tanúk honlapja számít hitelesnek, minden más a Sátántól van, és nem lehet rajtuk igazság

-mindenki gyűlöl minket Krisztusért, igen úgy bizony, mindenki, hiszen az első századi keresztényeket is gyűlölték a hitük miatt

-és ismét mi vagyunk az áldozatok, hiszen mi jóságosak és Istent félő emberek vagyunk


Opendoor válasza egy régebbi kérdés alatt, sok mindent elárul, hogy mit gondolnak magukról


"Szeretném, ha a lányom is velem lenne az igazságban"


"IGAZSÁGBAN"


Ez így el van döntve és kész, aki a szervezet tagja az az igazságban van, aki nem az nem, ennyi, mindenki elmehet a sóhivatalba, ez így meg van mondva, valami elképesztő primátust tulajdonítanak maguknak.


Esküszöm sajnálom az összes tanút, de azokat még jobban, akik gyermekeiket, életüket, lelki egészségüket, otthonaikat, és barátaikat, családjukat vesztették el.

2016. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 How Arrow ***** válasza:
Ján 15:13 Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.
2016. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!