Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Ha a...

Kedves Jehova tanúi! Ha a hozzátok legközelebb álló embernek valamilyen okná fogva (műtét/baleset) vért kellene kapnia a műtéthez, mit tennétek? Illetve ha az illető elfogadná, elítélnétek őt ezért?

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem akarlak titeket bántani, ezért kérem is, hogy csak tanúk vagy volt tanúk válazoljanak, vagy akiknek vannak tanú ismerősei.

Illetve tegyük fel, hogy van egy nem felnőtt gyereketek, akiért maximálisan ti feleltek és neki lenne szüksége vérátömlesztésre. Ne fessük az ördögöt a falra, de ezen helyzetekben mit tennétek?

Ismétlem, a kérdés n e m p r o v o k a t í v.



2016. szept. 16. 17:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:

Igen kedves kérdező, pontosan erről van szó. Jézus tanítványai tépdesték a kalászt Sabbat napon, mert éhesek voltak, emiatt háborodtak fel a zsidók, ugyanis tiltotta a Tóra, hogy bármiféle munkát végezzenek ezen a napon. Erre felelt Jézus azzal: „Nem olvastátok, mit tett Dávid is, amikor társaival megéhezett? Bement az Isten házába és megette a szent kenyereket, amelyeket sem neki, sem társainak nem volt szabad megennie, csak a papoknak."


Aztán olyan is volt, hogy azt tették szóvá, amiért ezen a napon gyógyítani merészelt.


Figyelembe véve ezeket, szerinted mennyire valószínű, hogy Jézus helyeselné a Tanúk döntését, hogy inkább hagyják meghalni a gyermeküket? A Biblia egyébként is csak a vérevést tiltja. Nem szabad megenni az állatot a vérével, ennyi. Most ebbe belemagyarázni, hogy életmentésre sem használható fel, nos ezt még maguk a zsidók sem merték megtenni, tudtommal ugyanis ők is elfogadják a vértranszfúziót.

2016. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel a részlettel már én is találkoztam. Amúgy eddig a (mai) zsidók nem is jutottak eszembe, hogy ha így kéne, akkor talán nekik is eszükbe jutott volna a dolog... Opendoor ideírt oldalai ellenére még mindig nem tudom, hogy jött ebből az életmentéshez való vértranzfúzió megtagadása.

(Most fáradtságomban olyan kérdések foglalkoztatnak, hogy ilyen alapon szabad-e a véreshurka megevése -.-)

2016. szept. 26. 15:44
 83/87 A kérdező kommentje:
2016. nov. 20. 23:48
 84/87 anonim ***** válasza:
Nagytatámnak aranyér volt de teljesen felhasadt a végbele és vérezni kezdett. Rengeteg vért vesztett, mire a kórházban elállitották közölték hogy vért kell kapjon. Azt mondta inkább meghal de nem tesz ilyet. Csodával határos módon vérpótlók segítségével helyrejött és 12 évet élt még. Az ő halála után nagymamám egy súlyos fertőzés és vérmérgezét áldozata lett, a hatalmas láztól sok vére elapadt. Már nem volt rá esély hogy megmentsék ezt mondták az orvosok is és tudtam jómagam is hisz orvos vagyok. Az orvosi protokoll megkövetelte hogy felajálják a véradás lehetőségét de mi mind visszautasított. Hetekkel később sajnos elhunyt. De hiszem, hogy Jehova igazságosan hozta a törvényét. És ahogy ez a példa is bizonyítja amit sajnos a saját bőrünkön tapasztaltunk:aki élhet úgyis élni fog Isten akaratából aki még nem, azt nyugalomra engedi hogy majd örökké élhessen
2019. aug. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 Kornikus00 ***** válasza:

'Nagytatámnak aranyér volt de teljesen felhasadt a végbele és vérezni kezdett. Rengeteg vért vesztett, mire a kórházban elállitották közölték hogy vért kell kapjon. Azt mondta inkább meghal de nem tesz ilyet. Csodával határos módon vérpótlók segítségével helyrejött és 12 évet élt még. Az ő halála után nagymamám egy súlyos fertőzés és vérmérgezét áldozata lett, a hatalmas láztól sok vére elapadt. Már nem volt rá esély hogy megmentsék ezt mondták az orvosok is és tudtam jómagam is hisz orvos vagyok. Az orvosi protokoll megkövetelte hogy felajálják a véradás lehetőségét de mi mind visszautasított. Hetekkel később sajnos elhunyt. De hiszem, hogy Jehova igazságosan hozta a törvényét. És ahogy ez a példa is bizonyítja amit sajnos a saját bőrünkön tapasztaltunk:aki élhet úgyis élni fog Isten akaratából aki még nem, azt nyugalomra engedi hogy majd örökké élhessen'



Úristen. A nagyanyád tudna neked mesélni, mert bizony a lelke most is él, csak a istennél. Az én nagy anyám is tanú. És ha meghal, ő is élni fog, de sajnos nem mondhatja el a halála után hogy milyen szenvedés a pokol. És hiába figyelmeztetem hogy oda fog kerülni.

2020. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 Kornikus00 ***** válasza:
Javítok: csak nem isteennél*
2020. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
Nem létezik pokol, sem menny. Ezek metaforikus megnevezések. A lélek nem él tovább, mint a test, nincs a halottaknak gondolatuk. És a halál után szenvedés nincs. Nagymamád fel fog támadni az Új Világban, sajnálni fogja, hogy te nem lehetsz vele! Isten nem azt mondta, hogy az életünk mentése érdekében hágjuk át a törvényelet! Jézus, Jehiva isten fia, azért mondta a Dávid királlyal kapcsolatos esetet, vagy a szól mbaton való gyógyítást, mert ezek olyan dolgok, amelyek nem jelentenek kihatást az életre. Ha megeszik a kenyeret, ugyanúgy élni fognak. Ha meggyógyít valakit szombaton, mindketten ugyanúgy tovább élnek. De a vér az élet. Az életet bűn elvenni, hogy másnak add vagy magadhoz venni.
2020. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!