Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy szavaz egy keresztény?...

Hogy szavaz egy keresztény? Mi a helyes?

Figyelt kérdés
Kereszténykén hogy fogtok szavazni? Mi a helyes? Ha nemmel szavazok megvédem az országom és az egyházam, de más emberek kárán. Ha igennel kockázatok a saját, az országom, és az egyház biztonságát, de másokon segítek! Vagy maradjak itthon és ne szavazzak? hogy látja ezt egy keresztény? Mi a helyes?

2016. szept. 30. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
38%
Keresztenykent tartom magam annyira, hogy csak ertelmes, valodi kerdesekre adok valaszt. A nepszavazas kerdese jelenleg ertelmezhetetlen.
2016. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Szerintem ez a helyes: [link]


Üdv. Péter

2016. szept. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a Bibliát kell követni:

Máté 25:35 Mert amikor éhes voltam, enni adtatok nekem. Amikor szomjas voltam, inni adtatok. Amikor idegen voltam, vendégül láttatok.


És úgy tapasztaltam, hogy az én Istenem hatalmas, ő a legnagyobb és merem rábízni az egész életem. Ha egyszer ezt mondja a Biblia, akkor én miért bíráljam felül?

2016. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
3%

Egy keresztény nem része e világnak. ennélfogva semleges a politikai, és egyéb emberi ügyekbe.


A keresztény addig tartozik engedelmeskedéssel az emberi uralmaknak, amíg az Isten törvényébe nem ütközik.


Mivel a Politikai vezetők Sátántól kapják a Hatalmukat, érdekes lenne, ha egy keresztény Sátán uralkodásának a dolgait igyekezne befolyásolni, még ha emberei szemszögből nézve akár jó akár rossz helyzetnek tűnik is.


Jézus követői, Krisztus királyságának tevékeny támogatói, és nem Sátán uralkodásának a hang adói.

2016. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
24%

A jó keresztény mindig úgy szavaz, ahogy a templomban parancsolják neki. Ha nem így tesz, azonnal és menthetetlenül a pokolra kerül.


Komolyra fordítva a szót: szavazz érvénytelenül, mert ez az álnépszavazás csak Orbán hatalmi játszmája, nem több.

2016. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
57%

"Adjátok meg azért a mi a császáré a császárnak; és a mi az Istené, az Istennek."

A kérdés nem arról szól, hogy ezek az emberek segítségre szorulnak-e illetve segíteni kell-e nekik. A kérdés arról szól, hogy hagyjuk-e hogy a szuverenitásunkat sárba tiporva idegenek döntsenek arról, hogy ki települhet le a mi hazánkban, ezzel új, idegen kulturális és etnikai hatásoknak kitéve azt.

Akiket nem engedünk be, azokat nem gázkamrába küldjük, hanem menekülttáborba.

Én keresztényként elmegyek és nemmel szavazok.

2016. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
1%

Az igaz keresztények tisztelik mások azon jogát, hogy szavazzanak. Nem folytatnak hadjáratot a választások ellen, és együttműködnek a megszavazott hatalmakkal. De határozottan semlegesek maradnak a nemzetek politikai ügyeiben


Ilyenkor a következő hat alapelvet kell megfontolnia:

1. Jézus követői „nem . . . része a világnak” (János 15:19).

2. A keresztények Krisztust és a Királyságát képviselik (János 18:36; 2Korintusz 5:20).

3. A keresztény gyülekezet egységes a hitnézeteiben, és tagjait a Krisztuséhoz hasonló szeretet szálai fűzik össze (1Korintusz 1:10; Kolosszé 3:14).

4. Akik megszavaznak egy bizonyos tisztviselőt, azok is felelőssé válnak azért, amit az a személy tesz. (Figyeld meg az 1Sámuel 8:5, 10–18-ban és az 1Timóteusz 5:22-ben feljegyzett szavak mögött meghúzódó alapelveket.)

5. Jehova úgy tekintette azt, hogy Izrael látható uralkodót akart magának, mint annak jelét, hogy elvetették Őt (1Sámuel 8:7).

6. A keresztényeknek beszédbeli nyíltsággal kell szólniuk, amikor az embereknek – bármilyen politikai meggyőződést valljanak is – Isten Királyság-kormányzatáról beszélnek (Máté 24:14; 28:19, 20; Héberek 10:35).

2016. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 Girgoy ***** válasza:
63%

Bmeg, Opendoor, az egész Bibliát kell ahhoz átírni, hogy kimutassuk belőle, hogy a világi hatalom nem Istentől van! MINDEN hatalom Istentől van, ez ezer helyen benne van a Bibliában, szinte mást se csinál Isten a Bibliában, csak uralkodókat emel fel és aláz meg, de még Krisztus is elismerte, hogy az Ő halálos ítéletét kimondó Pilátus hatalma is Istentől van! Jóval kreatívabb és nagyobb játékos Isten, mint amilyennek Őt sokan gondolják egysíkúan!


Na de az októberi népszavazás is egy őrület. Tulajdonképpen maga a népszavazás nem is olyan nagy tétű, nem tudni, mi lesz a hatása, mivel azért vannak nemzetközi szerződések, egyebek (bár kormányunk azért igen kreatív :) ), amik megkötik a magyar törvényhozást is.


Viszont rohadt nagyra lett felfújva az egész téma, ahol mindenki csak a másik oldalt fikázza - akár keresztény, akár nem, akár tuskó, akár értelmiségi. Kevés a józan hang.


Nézd én keresztény szemszögből úgy látom, hogy ez a téma nem annyira fekete-fehér. Mert a Biblia több helyen buzdít a jövevények befogadására, hogy ne tekintsük őket idegeneknek. Jelenleg viszont nem pusztán ennyiről van szó, hanem arról, hogy ezek most baromi sokan jönnek és terroristák is vannak a soraikban. Tehát én úgy gondolom, hogy telejsen normális, ha vezetőink úgy látják, gátat kell ennek szabni, kerítést kell húzni, ha ebből értenek, stb. Ezzel az ország valóban védi magát a lehetséges kockázatoktól, és egy vezetőnek az a dolga (többek között), hogy védje az országot. Ezzel a részével egyetértek.


Az idegengyűlölet keltésével viszont nem. Nemcsak azért, mert a Biblia is ír ez ellen, hanem azért is, mert ismerek én is pár keleti származási embert, akik tök jó fejek, a légynek sem ártanak, mostanában viszont érzik a feléjük irányuló gyűlöletet a kinézetük miatt. És én megértem, hoyg ez tök rossz nekik, mert semmi rosszat nem csináltak. A migránsok között is vannak olyanok, akik tényleg jogosan menekülnek egy jobb jövő reményében és normális fazonok.


Tehát szerintem a keresztény ember szavazzon úgy ahogy akar. Nyugodtan menjen el és szavazzon nemmel, ha úgy gondolja, ettől biztonságosabb lesz a hely számára és családjára, nem kell a fölösleges kockázat. Viszont nem kell az idegeneket gyűlölnie emiatt. Ha történetesen személyesen találkozik migránsokkal, ne vesse meg őket, ha pedig úgy látja, segítségre szorulnak, ugyanúgy segítse őket személyesen, mint bármilyen más rászorulót. Tök mindegy, ki milyen rasszba tartozik. A kereszténység nemzetek feletti, nem pusztán a fehér emberek vallása, mert Isten minden emberre felkelti napját és mindenkit üdvözíteni szeretne.

2016. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 Girgoy ***** válasza:
69%

Még valami: tehát fogadjunk be kevesebb migránst, szűrjük meg őket jól (ha a vezetőink így látják jónak onnan nézve), de a segítségre szorulókat segítsük, ahogy tudjuk és ne gyűlöljük őket. Szerintem ennél normálisabb és a valóságban élő keresztény hozzáállás nem nagyon van.


Emellett viszont nincs olyan prófécia a Bibliában, hogy az iszlám le fogja nyomni a kereszténységet. Sokszor ilyen konteokkal hergelik a hívőket, de ez baromság. Olyan prófécia van, hogy a végső idpőkben az emberek felülnek hazugságoknak, csökken bennük a szeretet és a hit, stb. De ez globálisan jellemző, és inkább a hívők belső válsága. Nem az iszlámtól kell félteni az Egyházat,hanem a mi lelkünket kell félteni attól, hogy nem bízunk Isten gondviselésében, csökken bennünk a szeretet, hazugságokat hiszünk el, mert nem ismerjük az Írást, stb.

2016. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
28%

"Egy keresztény nem része e világnak. ennélfogva semleges .... és egyéb emberi ügyekbe. "


És íme, az irgalom nélküli világ.

2016. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!