Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy szavaz egy keresztény?...

Hogy szavaz egy keresztény? Mi a helyes?

Figyelt kérdés
Kereszténykén hogy fogtok szavazni? Mi a helyes? Ha nemmel szavazok megvédem az országom és az egyházam, de más emberek kárán. Ha igennel kockázatok a saját, az országom, és az egyház biztonságát, de másokon segítek! Vagy maradjak itthon és ne szavazzak? hogy látja ezt egy keresztény? Mi a helyes?

2016. szept. 30. 10:25
 61/98 anonim ***** válasza:
100%

"Két dolgot érts meg,ha nehéz is.

Ha elmész szavazni, akkor nem Istenre figyelsz, és nem bízol benne, hanem emberekbe veted a bizalmadat. Akiket más tökéletlen emberek juttattak hatalomra, ami mögött Sátán vezetése van.

Mint ha Isten nem tudna segíteni neked ott ahol épen élsz,a problémákban.

A döntéseidért Te felelsz. akár így vagy akár úgy szavazol, nem tudhatod mi fog történni. S hogyan számolsz el azzal, hogy ha rosszul döntöttél, vagy ha még se úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretnéd. "


Már bocsi, de ez az egész egy maszlag.

1. Szóval azt állítod, hogy a Tanúk már annyira kívülállók, hogy nem bíznak senkiben, egymásban sem, és mások sem bízhatnak bennük? Hiszen ugye szerinted emberekbe nem lehet vetni a bizalmat...


2. Sátánt már megint minek kevered ide? Gondolod hogy Orbán széke mögött ott ücsörög és bábként mozgatja miután lepaktált az Ördöggel hogy hatalomra jusson, vagy mégis hogy kerül ide a Sátán?

Vagy csak arról lenne szó, hogy ami neked nem tetszik = Sátáni? Mondjuk így már akkor értem, miért nem lehet megbízni a Tanúkban, ha így állnak hozzá más emberekhez.


"A döntéseidért Te felelsz. akár így vagy akár úgy szavazol, nem tudhatod mi fog történni."

Úgy tudtam vannak gyerekeid. Őket hogy merted bevállalni, ha egyszer ennyire parázol attól hogy nem tudhatod, mi fog történni?

Elég hiteltelennek tűnik ez az érv.


"S hogyan számolsz el azzal, hogy ha rosszul döntöttél, vagy ha még se úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretnéd."

Ahogyan ez is. Ha nem csak a levegőbe beszélsz, hanem szerinted ez ténylegesen érvnek számít egy olyan világban ahol minden döntésednek lehetnek olyan következményei is amiket nem szeretnél, legfeljebb akkor lenne ez hiteles ha már rég elvonultál volna valami erdő mélyére remetének, hogy még véletlen se hozz más embereket érintő döntéseket...


Nem tettél most mást, mint értelmetlen és semmitmondó közhelyeket gyűjtöttél egy csokorba, hátha majd azok téged igazolnak. Hát nem.


Meg ennyi erővel én is visszakérdezhetnék, hogy nem mész el szavazni, és nem úgy alakulnak az események ahogy azt szeretnéd,de meg tudtátok volna fordítani az állást ha nem langyoskodna otthon a karosszékében minden Tanú, azzal hogy számolsz el?

Mint mondtam, ha nem mész el szavazni, az is egy politikai döntés, annak is következményei vannak, ha tetszik, ha nem.


"S akkor a lelkiismereted, mennyire lesz tiszta, hogy beleszóltál abba amihez közöd nincs."

Ez pedig már mindennek a legalja. Nem tudom hogy te magadat kinek képzeled, de én ember vagyok, emberek között élek, hogy ne lenne már közöm a körülöttem élő emberek, az ismerőseim, testvéreim életét érintő kérdésekhez?

2016. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz, a politika, Sátán egyik ravasz eszköze az emberek irányítására.

Én Isten királyságának vagyok az állampolgára, a Föld pedig Isten tulajdona.

Hogy az emberi uralmak most csatároznak nemzeti kérdésekben, ahhoz a keresztényeknek semmi közük.


Az Én vezetőm Jézus, és majd Ő intézkedik ezekben a kérdésekben, az, hogy jelenleg emberi szemszögből, Magyarország területén élek,és ezt a nyelvet beszélem, a keresztény nem nacionalista szellemmel rendelkezik ezért az abban való élés, csak viszonylagosan érinti Isten királyságának az állampolgárait.


Azok a Testvéreim, akik Görög országban, vagy Törökország területén laknak, Ők sem lázadhatnak fel az ellen, amit az ottani kormány tesz. De nem is támogatják azt semmilyen módon.

2016. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
0%

"nem úgy történnek az események ahogy szeretnéd"


Az események úgy fognak történni, ahogy Isten akarja, vagy megengedi,és Én elfogadom azt.

Ezért amit Én szeretnék, azzal egyezik, amit a Teremtő szeretne.


S ahogy írtam, úgy teszel, ahogy jónak látod.

Én maradok semleges, továbbra is, ilyen ügyekbe.

2016. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
100%

" A politika szó eredeti jelentése közélet, ebben az értelemben tehát mindenki, aki részt vesz a közéletben, tevékeny (aktív) vagy tétlen (passzív) politikát folytat."

Látom még mindig nem érted. A nem szavazás is döntés egy politikai kérdésben. Sőt, adott esetben a passzivitás is pontosan az egyik oldal támogatását jelenti.

Hiába erőlteted, nem létezik valódi semlegesség, mivel azon társadalom része vagy, amelyre a szavazás eredménye hatással lehet.


Sátánnak meg még mindig semmi köze ahhoz, hogy egy emberi társadalom hogyan működik. Attól még nem lesz igaz hogy ezt minél többször megpróbálod leírni.

2016. okt. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos, Te nem érted.


Isten nem ad engedélyt a népének, hogy a világi társadalom ügyeibe, bármilyen módon beleavatkozzanak,


Az effajta emberi ügyekbe, Ő fog bele avatkozni, a Fián keresztül. A népe csak viszonylagosan élhet az emberi uralkodók által irányított társadalomban.

Ami Istent illeti, azt nem adjuk a "császárnak".

A Császárt nem hatalmazom fel, hogy Isten helyett döntsön, emberi ügyekről.

2016. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
100%

# opendoor! Valamit, sokunk által föl nem érhető dolgot "tudsz"!

Ugyanis képtelen vagy érteni, hogy ha jelen helyzetben magyar keresztényként,

Európa közepén kivonod magad (kivonni véled magad) a mindennapi életből, tétlenül ülsz és Istenre mutogatsz, azzal ugyanúgy egy politikai véleményt formálsz!


(ha nem mész el szavazni, az is szavazat, tehát NEM TUDSZ semleges maradni !)

Viszont a hazád és a hited ellen tenni a passzivitásoddal igen.

És te írásaid szerint ezt választod.


Egyébként meg: a kereszténységnek és/vagy a magyar történelemnek melyik iciripiciri millimásodperce volt/lehetett "politikától mentes" ?


Vagy, ha "csak" a Bibliában foglaltakra gondolsz: mikor és hol nem mutatkozik a jó mellett a gonosz is, ami ellen küzdenünk muszáj ? pl. miért is űzetett ki Ádám és Éva ?


Számtalanszor meg kellett már küzdeni a hitért, és nem mindig azokkal ám, akik a "jó" oldalán álltak!

Sőt! ha átolvasod a történelemkönyvet, hát láthatod, hogy sok politikai erőszak esett ezen a világon...és sok vér kiontatott már.


Ha a pl. II. Rákóczi Ferenc vezérlő fejedelmünk osztja a "véleményedet", és otthonmarad, akkor te lehet, ma nem citálhatnál egy sort sem a hitedre és a te Istenedre hivatkozva. Erre sem gondolsz, ugye ?

Éppen azzal a magatartással támogatod a Sátánt, alázod a magyarságod és a hited,

ha továbbra is ennyire értetlen és passzív maradsz.

„CUM DEO pro Patria et libertate” azaz " ISTENNEL a hazáért és a szabadságért!"

Ha ezért egy vokssal tehetsz a kényszerpolitika és a "gonosz" ELLEN,

tehát egy jó ügy MELLETT, akkor úgy! De a te kishitűségeddel semmiképpen.

Az rosszabb, mintha meg sem próbálsz küzdeni.

2016. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
95%

"Isten nem ad engedélyt a népének, hogy a világi társadalom ügyeibe, bármilyen módon beleavatkozzanak, "

Mondom, ez csak akkor tartható ha elvonulsz remetének a világ elől. Azzal hogy társadalomban élsz, egy emberi közösség része vagy, konkrétan szavazati jogod van, már a szavazástól való tartózkodással is azonnal egy politikai állásfoglalást teszel.

Csűrcsavarhatod ezt akárhogy, akkor is ez a valóság.


És mondom, engem aztán a legkevésbé sem zavar, ha nem szavazol, a te dolgod, a te döntésed. De az konkrétan aljas dolog, hogy csak mert az Őrtorony mindenféle egyéni értelmezést írt a Biblia köré, ezáltal úgy próbálod előadni, hogy a semmittevés által te lennél az igaz keresztény, aki pedig még ha csak a neki adatott minimális lehetőségekkel is élve, de tenni próbál a társadalom jólétéért, őt pedig sátáninak tartod...

Ne szavazz, szíved joga, de ne akard ráfogni az Úrra!

2016. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
100%

# Gabriel.Tailor !

Hagyd szegényt opendoort! Ha eddig nem értette, nem is fogja érteni, hogy ilyen módon, ezzel a fölfogással ő még a megélhetési keresztények között is igazi aduász a .... gonosz kezében !

2016. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
96%

Jó! Szóval Jézus Krisztus követői felelősségre lesznek vonva azért, amit tettek, vagy amit nem tettek meg ebben a világban. Jézus azt mondta, hogy az Egyház feladata, hogy sója legyen a világnak. A só fő feladata az, hogy a romlást gátolja, vagy megakadályozza, illetve az, hogy az ízetlen ételeket élvezetesebbé tegye az érzékek számára is. Mint a föld sója, az Egyház feladata, hogy a világ romlását lassítsa, ha lehet lokálisan megállítsa, és vissza is fordítsa. Világos, hogy globálisan a romlást nem lehet visszafordítani, ez kiderül a Bibliából, de a gyakorlat is ezt igazolja. Ám helyileg vissza lehet szorítani a Sátán uralmát, akár nagyobb földrajzi területen is, de ha ezt egy keresztény legalább célként nem tűzi ki maga elé, és nem küzd érte, akkor nem fog tudni válaszolni Krisztus ítélőszéke előtt arra a kérdésre, hogy miért is nem tett semmit az által a hatalom által, amit Jézus a mennybe menetele előtt átadott az Egyháznak. Azok a keresztények, akik vallásos, filozofikus álarcok mögé bújtak a felelősség elöl, meg lesznek ítélve, és amit akkor kapnak majd, azt biztos nem rakják majd zsebre. Az olyanokra gondolok, akik ideológiákat gyártanak arra, hogy miért is nem szabad a keresztényeknek a társadalmi folyamatokba beavatkozni, mival az am block a sátáni uralom eszköze. Nem igaz! Nem hiába mondja a Biblia a hívőknek, hogy elsősorban a királyokért, a hatalomban levőkért kell imádkozni, hogy nyugodt és békés életet élhessünk. Ha a politika egy az egyben a Sátán eszköze lenne, akkor nem volna az az ima, ami meg tudna foganni a politikusokon, így a Biblia sem biztatna rá, mivel Isten nem pártolja az értelmetlen dolgokat. Mivel azonban felszólítja az Egyházat arra, hogy imádkozzon a politikai vezetőkért is, világos, hogy az ő életükbe is be akar avatkozni, ergo nem a Sátán emberei, legalábbis nem véglegesen és nem végletesen.


"Intelek azért mindenek előtt, hogy tartassanak könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások minden emberekért, Királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel. Mert ez jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt, Aki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson." (1Tim 2,1-4)

2016. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szavaz, ahogy érez. Az a helyes.


Én személy szerint nemmel fogok. Semmi értelme elbohóckodni egy népszavazást. Tiszta dedó. Majd 2018 - ban lehet szavazni mindenkinek arra, akit akar. Az érvénytelen szavazatokkal senkinek nem üzen senki. Magasról le lesznek tojva, kiábrándítom az erre buzdítókat. Aki meg igennel szavaz, szavazzon azzal. Nem értek vele egyet, de az ő dolga. Ilyen egyszerű.

2016. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!