Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy jön ki/össze a 666?

Hogy jön ki/össze a 666?

Figyelt kérdés

Ugye az van a Bibliában,hogy akinek van értelme az számolja ki.

Na de miből ? Mit kell összeadni,kivonni, szorozni és osztani?



2016. okt. 6. 21:48
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
0%

Egy jobb cím:

[link]

2016. okt. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
Ez az egész "a 6-os szám a tökéletlenséget jelenti" dolog annak fényében igazán érdekes, hogy Isten 6 napig ügyködött a világ létrehozásán, aztán a hetedik napon megpihent :)
2016. okt. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
0%
A teremtés nem szó szerinti 6x24 óra.
2016. okt. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
51%

#10; #11


Ne haragudj, de kb. 3x próbálkoztam mind a két linkeddel, de nem töltött be semmit, csak homokórázik. Ne is haragudj, de ha ilyen nehezen tölt be, akkor én köszönöm szépen, de nem akarok vírust kapni.

2016. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

A wikipédi(ami nem tudni mennyire hiteles,mert tudtommal amatőrök szerkesztik) ezt írja : ,,A pápa ugyan valóban azt állítja, hogy Isten Fiának helytartója, ám az ezt jelölő latin szavak nincsenek a pápa tiarájára írva, mint azt némely antikatolikusok állítják." - tehát akkor mégiscsak viseli ezt a címet és ha leírjuk akkor bizony kijön.

Szóval akkor ez lenne az?

Jajj. Erre nem gondoltam a 666 kapcsán.


Miből számolták még ki a 666-ot? Van más is ami ezt az értéket adja ki ilyen egyszerűen gyökvonás nélkül?

2016. okt. 7. 14:01
 16/59 anonim ***** válasza:

Szia!


A 666 a fenevad száma a Szentírásban Jelenések könyvében:

"Akinek van értelme, számítsa ki a fenevad számát, mert egy embernek a száma az. Az ő száma pedig hatszázhatvanhat."

(Jelenések könyve 13:18)


Andreas Helwig teológia professzor a Berlini egyetem rektora fejtette meg a XVII. században. Helwig kiváló nyelvész volt.


Üdv. Péter

2016. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:

Úgye a héber nyelvben minden betűnek van egy számértéke és ezeket kell öszeadni. Pl fogod a neved lefordítód héberre belinkeled ide és kijön a neved számértéke

[link]

2016. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:

14.Hsz!


Nekem azonnal bejön.

Valószínűleg valamilyen program(plagin) letöltése szükséges hozzá.

2016. okt. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

És a héber betűk számértéke mi mindenre adjak ki a 666-ot?

Azokkal is kijön a Vicarius ?

2016. okt. 8. 10:50
 20/59 How Arrow ***** válasza:

Jel 13:17 És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson [semmit], hanem csak akin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.


666- a fenevad nevének a száma.

Ki a fenevad jó lenne tudni mert ha nem akkor nagyon nagy a baj

2016. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!