Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy jön ki/össze a 666?

Hogy jön ki/össze a 666?

Figyelt kérdés

Ugye az van a Bibliában,hogy akinek van értelme az számolja ki.

Na de miből ? Mit kell összeadni,kivonni, szorozni és osztani?



2016. okt. 6. 21:48
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Nem, én még mindig nem látom, hogy a zsidók miért a hetedik napot ünnepelnék. Csak egy kérdés. Ha a hetedik napot ünneplik, akkor miért a szombati nap az, amikor nem szabad dolgozniuk? Vagy ha egy konzervatívabb zsidó panaszkodna, hogy ő szombaton nem dolgozhat, akkor hivatkozzak rád, hogy a zsidók igenis a hetedik napot ünneplik?
2016. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
#50 Nézem, de nem látom, hogy miért kéne a hét hetedik napját ünnepelniük.
2016. nov. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

Kedves 51.Hsz!


Lassan írom,hogy te is megértsd:


A hét 7.napja a szombat,amit a zsidók(is)szent napként ünnepelnek.

Egy érdekes bibliai idézet(zsidó fordítás):


"8 Emlékezzél meg a szombat napjáról, hogy megszenteljed. 9 Hat napon át dolgozzál és végezd el minden munkádat. 10 A hetedik nap azonban szombat az Örökkévalónak, a te Istenednek; ne végezz semmi munkát, sem te, sem fiad, sem leányod, sem szolgád, sem szolgálónőd, sem barmod, sem az idegen, aki kapuidon belül van. 11 Mert hat napon alkotta az Örökkévaló az eget és a földet, a tengert és mind ami benne van és megpihent a hetedik napon; azért áldotta meg az Örökkévaló a szombat napját és megszentelte azt."

2016. nov. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
Értem. Na így már miden világos. Köszönöm. Én is így gondoltam először, csak nem voltam benne biztos. Tehát akkor igazából nem a vasárnap a hét utolsó napja, hanem a szombat. Legalábbis eredetileg az volt.
2016. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

54.Hsz!


Így van.A szombat,a hét 7. napja,akkor is,ha egyes naptárak ezt meghamisítják.

Az én telefonomban korrektül van a naptár.

2016. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

17. És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

18. Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.


A jelenések könyve az utolsó időről, utolsó napokról szól. Az Antikrisztus 7 évéről mely 2x 3 és fél évről tudósít minket.


Vizsgáljuk meg az igét. Az A.K. elrendeli a bélyeg felvételét. Csak e bélyeg hordásával lehet a rendszerben maradni, adni és vásárolni.


A jel három megkülönböztetése - bélyeg - név - vagy a név száma, mind egyet fog jelenteni. A bélyeg a jobb kézen vagy a homlokon lesz elhelyezve. Valószínűleg nem egy látványos, szembetűnő bélyegről van szó. Mindenképp egy azonosító, mely által a rendszerben lehet maradni.

2017. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 A kérdező kommentje:

2x3 és fél év(7) az tényleg 7 évet jelent vagy itt is az évek napoknak számítanak és akkor csak 7 napról van szó?

Nem mindegy mennyit kell szenvedni !

2017. márc. 10. 10:52
 58/59 anonim ***** válasza:

ezzel értek egyet:

"A Bibliában a 6-os szám a tökéletlenséget jelenti.

a 3-as szám a nyomatékot, hangsúlyt valamire.

a 3x 6-os a legtökéletlenebb Istentől 100%-osan eltért egyéniséget vagy törekvést jelent."


Mivel Isten "száma" a 7, így a majnem 7, azaz a 6 az a teremtményeké, emberi szám, nem az isteni...


Vannak, akik a sátánizmushoz, lázadáshoz stb kapcsolják, de szerintem így, hogy 666 ez is csak egy szám a sok közül (matekos vagyok).


Ha valaki szándékosan akarja választani a "nem-istenit", ahhoz nem kell semmilyen számot magára írni. Túl egyszerű lenne.

Istent választani / vagy nem, az a tetteinktől, gondolatainktől füüg. Hogy kiben bízunk, kitől várunk segítséget, kit tisztelünk istennek.


A 666 mögött egy egész hit és gondolatrendszer húzódhat,de nem szó szerint a szám jelenti, hanem az, hogy az emberit tiszteljük-e istennek, vagy tényleg magát a Jóistent.

2017. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

erről "A bélyeg a jobb kézen vagy a homlokon lesz e"lhelyezve. Valószínűleg nem egy látványos, szembetűnő bélyegről van szó. Mindenképp egy azonosító, mely által a rendszerben lehet maradni."


ezt gondolom:

homlok= gondolkodás

kéz= tettek


Akik egyetértenek Isten törvényének megszegőivel és úgy is tesznek, azok veszik magukra a "jelet".

Ez nem egy azonosító, hanem az ember gonolkodása, tettei, ami összességében a jelleme. csak a jellem számít, mindegy mi van ránktetoválva / beültetve / stb...

2017. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!