Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy jön ki/össze a 666?

Hogy jön ki/össze a 666?

Figyelt kérdés

Ugye az van a Bibliában,hogy akinek van értelme az számolja ki.

Na de miből ? Mit kell összeadni,kivonni, szorozni és osztani?



2016. okt. 6. 21:48
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:

19.hsz!


A Jelenések könyve görögül íródott,s nem héberül.

2016. okt. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:

Gamátriáról van szó, ami azt jelenti, hogy a régi nyelvekben a betűknek számértéke is volt.


Olvasd el ezt:


[link]


Dante

2016. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:

Görög és héber betűkkel mi adja ki a 666-ot?

Amikor azt mondta,hogy emberi szám és k lehet számolni akkor vajon latin,görög vagy héber betűkkel gondolta ezt?

2016. okt. 12. 11:40
 24/59 anonim ***** válasza:

Szia!


Értelemszerűen annak a nyelvén akiről szó van...jelen esetben latin :-)


Üdv. Péter

2016. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
52%

"Amikor azt mondta,hogy emberi szám és k lehet számolni akkor vajon latin,görög vagy héber betűkkel gondolta ezt?"


Nem tudjuk. A fenti linken azonban elég erős érvek vannak arra nézve, hogy Néró császárra kell gondolunk. A két szövegvariánsnak a római császár felel meg.


Nem csak a szám miatt, hanem azért is, mert a könyv műfaja és történelmi hátterének feltárása után teljesen egyértelmű, hogy a tengeri vadállat a Római Birodalmat jelképezi.


Egyébként ezeket a látomásokat - amik a kis szekták "értelmezgetésével" ellentétben nem jóslatok, hanem szépirodalmi feljegyzések - akkor érti meg igazán az ember, ha tanulmányozza ezt az ókori műfajt.


Dante

2016. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Azért én egy két Magyarországnyi (közel 20 milliós) embertömeget én nem minősítenék "kis szektának" :-)


Üdv. Péter

2016. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:

...Egyébként meg nem mi mondjuk, hogy Jelenések könyvében jóslatok vannak, hanem maga a könyv: "Írd meg, a miket láttál és a mik vannak és a mik ezek után lesznek" (Jel 1,19)


Üdv. Péter

2016. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:

Tisztelt Péter, kérdés az, hogy mihez viszonyítjuk azt a 20 milliós tömeget.


Maga az értelmezés egyébként is szektás, hiszen jósolni próbáltok az apokaliptikus könyvekből a pünkösdistákkal és a jehovistákkal együtt, teljesen figyelmen kívül hagyva a bibliatudomány fejlődését. Ez bizony erősen szektás vonatkozás, ráadásul ezeknek a jóslatoknak mindig úgy kell kijönni, hogy támogassák az adott felekezetet.


Dante

2016. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 Girgoy ***** válasza:

Kedves Kérdező! Több fantazmagórikus elképzelés volt már, mert ha valaki saját ellenségét akarta bemocskolni, az összerakott olyan elnevezést, aminek héber átiratából kijött a 666 (ahol igen, nincsenek külön számok, mert a számokat is betűkkel jelölik, így a betűknek van számértékük, amit össze lehet adni).


Ami nekem mégis a legelfogadhatóbb magyarázat volt, az az, hogy történetesen Néró császár hivatalos elnevezése is kiadta héberül a 666-ot. A Jelenések könyve ugyanis Néró császár üldözése alatt született, így van abban logika, hogy a könyvbe bekerült egy olyan aktuális utalás, amit a zsidók értettek, míg a rómaiak nem. Ugyanakkor a 3 fenevadra, akik egymásnak adják a hatalmat Vespasianus császár és 2 fia is jól ráillik, akik szintén böszme nagy istent játszó keresztényüldözők voltak.


Akárhogy is értelmezzük, a legvalószínűbb valamelyik korai keresztényüldöző császárra való utalás. Ráadásul az Írás hangsúlyozza is, hogy a 666 egy embernek a száma, vagyis ki lehet szórni e mentén kapásból a vonalkodókra, szervezetekre, országokra, stb. utaló elméleteket.

2016. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:

"...Egyébként meg nem mi mondjuk, hogy Jelenések könyvében jóslatok vannak, hanem maga a könyv: "Írd meg, a miket láttál és a mik vannak és a mik ezek után lesznek" (Jel 1,19)"


Ezt értem, csak érvek vannak amellett is, hogy ez az "ezek után" kifejezés nem a távoli jövőre, 2000 évvel későbbre vonatkozik, hanem a szerző korától számított közel jövőre vonatkozik. Persze ez már értelmezés kérdése. is részben.


Visszakanyarodva egyébként a 666-ra: Andreas Helvigius könyvéből van egy példányom, még évekkel ezelőtt vettem, és függetlenül attól, hogy nem értek vele egyet, értékes műnek tartom, mert egy 400 éves kommentár, és maga a szerző egy művelt ember volt. Vallástörténeti szempontból tehát én is ajánlom a könyv elolvasását, nemsokára én is újra fogom olvasni.


Dante

2016. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!