Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, vagy más kereszté...

Katolikusok, vagy más keresztények, hogy van nálatok és mit gondoltok az esküvő előtti szexről és a válásról?

Figyelt kérdés
Én nem keresztény vagyok és azért merült fel bennem ez a kérdés, mert volt egy udvarlóm, akivel 2 évig voltunk együtt, de végül vége lett, mert nem működött a szex kettőnk között egyáltalán. És ha vallási okokból nem lehet házasság előtt szexelni, akkor ez nem derül ki. És akkor mondjuk két ember összeházasodik, aztán derül ki, hogy nem tudnak együtt szexelni és ha még elválni se lehet, belekényszerülnek egy szexmentes házasságba sőt még gyerekük se születhet. Bár régen vallás, vagy a nélkül is így működött a helyzet. Erről mi a véleményetek?
2016. okt. 11. 14:20
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Az elválással kapcsolatban sok vallásfelekezet igen merev,és nem az ember mellett áll.


Katolikus tagunkat kirekesztették az áldozás szentségéből,de baptista,és adventista közösségekben is találkoztam merev,törvényeskedő gyakorlattal,amelyek az egyébként is lelki válságban lévőt kitaszították a közösségből.


Szerintem,az egyház nem vállalhatja fel,az erkölccsősz szerepét.

Ha valamit tehet,az a válófélben lévők megbékéltetése,illetve a válás miatti krízishelyzetben támaszt nyújtani a bajban lévőnek.

2016. okt. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!