Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, vagy más kereszté...

Katolikusok, vagy más keresztények, hogy van nálatok és mit gondoltok az esküvő előtti szexről és a válásról?

Figyelt kérdés
Én nem keresztény vagyok és azért merült fel bennem ez a kérdés, mert volt egy udvarlóm, akivel 2 évig voltunk együtt, de végül vége lett, mert nem működött a szex kettőnk között egyáltalán. És ha vallási okokból nem lehet házasság előtt szexelni, akkor ez nem derül ki. És akkor mondjuk két ember összeházasodik, aztán derül ki, hogy nem tudnak együtt szexelni és ha még elválni se lehet, belekényszerülnek egy szexmentes házasságba sőt még gyerekük se születhet. Bár régen vallás, vagy a nélkül is így működött a helyzet. Erről mi a véleményetek?
2016. okt. 11. 14:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"b*szni a hülye is tud"

Na ez az, ami NEM igaz.

Valóban sok dolog ösztönös a szexben... de sok meg nem! Hanem TANULT.

Pl. a nők orgazmusa az 100%-ban tanult, semmi ösztön nincs benne. Ezen kívül pl. már a hím majmok sem tudnak szexelni, ha soha nem láttak olyat... tehát ez SEM ösztönös!

Állatkertben volt pl. ilyen, és filmet kellett nekik vetíteni. Utána már nem volt probléma.

MÁS állatnál tényleg ösztönös ez, de az embernél (és a majomnál) NEM!


A kőműves példám pedig kiváló, úgyhogy érdemes lenne elgondolkodni rajta.


Szexelni tényleg lehet minimális tudással is - valami borzasztó primitív és embertelen szinten. Az ember ATTÓL ember, hogy NAGYON SOKAT TANUL!

2016. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Hát, ami azt illeti, a kőműves példáddal azért sem értek egyet, mert a téglapakolással kapcsolatban semmilyen érzelmi töltetem nincs. El tudok menni betanulni a szakmát, és 100 ház felépítésében közreműködni anélkül, hogy bármilyen érzelem kötne akármelyikhez is.

Egy emberi kapcsolat viszont (sőt, sok esetben még az állatiak is) nem létezik érzelmek nélkül. Undorodnék magamtól, ha egy rakás nővel le kéne feküdnöm hogy a páromnak majd jobb legyen. Eleve nem is tudom elhinni, hogy a sok másik nő majd mind pont ugyanazt, ugyanott és ugyanúgy fogja szeretni mint a feleségem, másrészt pedig mint mondtam, ez még csak nem is megy érzelmek nélkül. Vagy lehet hogy te össze tudsz feküdni bárkivel, én nem.

És ez még csak nem is a kereszténységen múlik. Aránylag későn tértem meg, de még fiatal kamaszként is, még ha nem is szexről volt szó, már annak a gondolatától undorodtam hogy csak fantáziálni kezdjek bárki másról, akár csak egy csókról bárki mással, mint az akkori barátnőmmel.

Szóval nem, a kőműves példa még mindig teljesen más dolog.

2016. okt. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a dolgokat.

Szó nincs arról, hogy hogy sok nővel le kellene feküdnöd.

Inkább úgy képzeld el a dolgot, mint a jogosítvány megszerzését: ott OKTATÓ van. KÉPZETT, VIZSGÁZOTT, GYAKORLOTT TANÁR. Meg persze elméleti képzés is, ami KITERJED a gyakorlati dolgok elméleti megtanulására is.

Az oktatónak sem ülsz az ölébe, mégis tanulsz tőle.

Meg tudnál tanulni magadtól is vezetni, nem? Pár autót összetörnél, és sok embert veszélyeztetnél, az igaz.


Ami pedig az "idősebb pár, majd elválunk tőle" gyakorlatot illeti: azt egyes muszlim helyeken csinálják. Ez is egy megközelítés: ez egy bizalmas módszer. Ha neked túl bizalmas, nem kötelező pont így csinálni. Vannak más, jó módszerek is.

2016. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A sok nő csak túlzás volt, de a lényeg, egyetlen másikkal sem akarnék lefeküdni.

Na meg a szexszel nem veszélyeztetek senkit. Magamból kiindulva eszembe nem jutna elvárni a páromtól, hogy legyen előzetes gyakorlata, pláne, legyen már jogosítványa szexből, különben veszélyt jelent rám nézve...

Őszintén, azt megértem ha számodra ez alapkövetelmény, bármiért is. De hogy ezt mindenképp mint valami követendő példád akarod előadni, az túlzás. Számomra például mindig is irreális és taszító lesz a gondolata, hogy más nővel is lefeküdjek, csak gyakorlatszerzés céljából is, bárhogyan is érvelsz amellett hogy neked ez jó. Nekem ettől még nem lesz az.

2016. okt. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nem kellene más nővel lefeküdni. Erre mondtam, hogy az oktatónak sem ülsz az ölébe!

Persze lehetne így is tanulni, de nem ez lenne az egyetlen módszer.


"De hogy ezt mindenképp mint valami követendő példád akarod előadni"

Nézd... nem tudom, hogy mondjam el úgy, hogy ne sértődj meg. Ez, ahogy te most kezeled a dolgokat, a keresztény vallás pusztító hatása. Egyszerűen eltüntette a szexuális kultúrát - azzal, hogy bűnnek bélyegezte meg a szexet a középkorban.

Ma már nem ilyen drasztikusak, de a hatása sajnos még él, nagyon is. Ezért mondtam azt, hogy nagy gond az, hogy még igényed sincs rá!

Sajnos erre mondják azt a találó kifejezést, hogy valláskárosult.

2016. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"a szexszel nem veszélyeztetek senkit"

Azt te csak gondolod, és ez is a kereszténység pusztításának köszönhető.


Tudod, ha pl. nem neveltek volna téged normális viselkedésre, akkor lehet, hogy úgy ismerkednél a pároddal, hogy fellököd, vagy megpofozod. Gyerekek szoktak így ismerkedni.

Aztán, ha a másik sír, akkor néha megbánják.

Na, a szexben is hasonlót szeretnél? Hiszen te így csinálod.

TANÍTANI KELL! Ezt is!


Nem véletlen, hogy létezik olyan közösség, ahol a lányok szüzességét gyakorlott szakemberek veszik el. Nagyon drága ez a szolgáltatás, de mégis mindenki összekuporgatja rá a pénzt, mert NEM AKAR FÁJDALMAT OKOZNI a kedvesének!

Na, ez a kultúra nálunk egy az egyben hiányzik.

Jó, persze, te is azt mondod, hogy nem akarsz fájdalmat okozni a kedvesednek... de aztán csak bedugod neki, minden gyakorlat nélkül! Nem? Tehát okoztál.

De ezt nem tekinted problémának, igaz? Bírja ki. Más is kibírta, nem?

2016. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Korábban utaltam rá, hogy ennek még csak nincs is köze a valláshoz, hiszen már azelőtt hogy hinni kezdtem, még kamaszkorban is, amikor tombolnak a hormonok, ugyanígy gondolkodtam, így ez nem volt túl releváns.

Te viszont, egyre inkább úgy tűnik nekem, azért erőlteted ezt ennyire, mert eleve a vallással szemben vagy előítéletes, és bármi áron azt akarod bizonygatni hogy amit vallásos emberek vallanak, csak rossz lehet.

Pedig ezt is mondtam már korábban hogyelég sok embert ismerek a hitközösségeken keresztül, és egyiküknek sem volt semmi olyan gondja, amikre itt utalgatsz. Éppen ellenkezőleg, pozitívan élik meg így a dolgot.

Ezért mondom, szíved joga hogy te mit gondolsz. De ne várd már el hogy amit te gondolsz egy témáról, az legyen az etalon. Pláne ha számtalan példa épp azt mutatja, hogy sokaknak egyszerűen nincsenek olyan igényei, mint neked, egészen máshogy élik meg a testiség egész kérdéskörét.

2016. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"eleve a vallással szemben vagy előítéletes"

Nem.

Ez a vallás HATÁSA.

Tudomásom szerint semmilyen más kultúrában nincs ilyen, csak a zsidó-keresztény kultúrkörben.

No meg a muszlimoknál, de ott más gond van, nem a tanítással.

Sajnos ez hatott az egész társadalmunkra - az ateistákra is. Egy átlag ateistának éppen úgy nincsen szexuális kultúrája, mint egy átlag vallásosnak. KINEVELTÉK AZ IGÉNYT IS az emberekből, és ez NAGYON SÚLYOS gond! Elhitették, hogy a tudatlanság a jó!


Az, hogy te ezt nem érzed, az még pluszban probléma.

Amúgy, aki egész életében szekérrel járt, honnan is tudhatná, mennyivel jobb a repülőgép?

2016. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Most őszintén, miért zavar az téged ennyire hogy tőled független emberek hogyan élik a szexuális életüket? Nem azért vallom ezeket az elveket mert ezt nevelte belém a vallás, hanem mert ezt érzem helyesnek! De ez neked miért fáj?

Mellesleg szó sincs tudatlanságról, legfeljebb tapasztalatlanságról, és rengeteg embertársunk azon igényéről, hogy ezt a tapasztalatot ne olyan emberekkel szerezzenek, akik semmit nem jelentenek nekik, hanem kizárólag azzal, akit őszintén szeretnek is. Ez nem a szexuális kultúra hiánya hanem másféle szexuális kultúra mint a tiéd. Ennyi.

2016. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"mert ezt nevelte belém a vallás"

Nem közvetlenül.

A társadalmat alakította így át a vallás (előtte normális kultúra volt, ez szűnt meg), és aztán a társadalom nevelt téged is ilyenre.


"hanem mert ezt érzem helyesnek!"

Mert körös-körül mindenki erre nevelt téged! De attól még ez rossz dolog, hogy nincs nevelésed!


"De ez neked miért fáj?"

Neked pl. nem fájna, ha csupa analfabéta venne körül?

Vagy csupa rossz nevelésű ember, akik a vitákat kizárólag verekedéssel tudják rendezni?

Nem azért mert ennyire rossz lenne a jellemük - hanem azért, mert soha nem is láttak mást.

Jól éreznéd így magad?


És még egyszer, ha még harmadikra sem értetted: NEM kellene mással lefeküdnöd. Csak tanulni kellene ezt is - mint minden mást, amire az életben szükséged van.

2016. okt. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!