Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúcionista hívők, ti...

Evolúcionista hívők, ti hogyan egyeztetitek össze Isten tökéletes teremtését ezzel?

Figyelt kérdés

Azzal, hogy az ember előtt is voltak emberszerű lények, akik gyilkoltak, bűnöket követtek el, illetve a világban eleve jelen volt a szenvedés, a halál, a katasztrófák.


Nem kötözködni akarok, de tényleg nagyon kíváncsi vagyok


2016. okt. 21. 19:29
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/233 How Arrow ***** válasza:

Kérdező

"Azzal, hogy az ember előtt is voltak emberszerű lények"

Ma is vannak emberszerü lények lásd pl az ufó hívőket

A 17 század óta rohamosan terjednek a vallások.

Nagyon jol tudja hogy kevés ideje van!

Mindenféle vallást és elméletet kitalál csak hogy elhitesse ha lehet a választottakat is.

Jézus világosan megmondta majd mikor ezeket mondják NE HIGYÉTEK.

2016. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/233 anonim ***** válasza:
100%

"Igen? Mi az Élet? Nem Krisztus?"

Nyilván az élőlények összességét értettem alatta, ne kötözködj már :D


Amúgy abban végülis igazad van, hogy a világ életellenes, de abból a szempontból az, hogy minden anyagból véges mennyiség áll rendelkezésre, így ha az élőlények szaporodnak, az csak akkor megoldható, ha átlagosan ugyanannyi mennyiség el is pusztul. Hiszen az új élőlények csak az elhullottak anyagaiból fejlődhetnek és növekedhetnek, ezért épül a világunk körforgásokra.

Értsd, ebben a világban, amiben élünk halál nélkül nincs élet.


De az evolúció teljesen más téma. Egy olyan világban ahol van halál, nyilvánvalóan az evolválódó élőlények is folyamatosan halni fognak. De azért mert ilyen a világ, nem azért mert ilyen az evolúció.

Cerevisiae elég jól levezette hogy egy másféle törvények szerint működő világban, ahol végtelen nyersanyag állna rendelkezésre a születések fenntartásához, ott halál nélkül is lenne élet, és evolúció is. Halál nélkül.

2016. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/233 anonim ***** válasza:
51%

Nyugtassad ezzel magadat, ha jól esik. :)

Isten nem megy szembe saját magával.

2016. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/233 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"Van világ és élet az evolúción kívül is. :) "


Nem tudom pontosan mire gondolsz, de rohadtul nem elég pusztán az evolúció.


Azok a gyerekek, akik vadon nevelkedtek, majd visszakerültek az emberi társadalomba, azok mind kivétel nélkül képtelen voltak már beilleszkedni. A beszélt nyelvvel ilyen olyan mértékben, de mind küszködtek... stbstb.


Az evolúció valójában csak egy "minimális" alapot ad, és rengeteget számít a környezet, amiben az egyed felnő.


Ha a felnövő gyermek nem kapja meg a megfelelő gondoskodást, akkor szó szerint még az agya sem alakul ki olyanra felnőtt korára, mint amilyenné alakulhatott volna gondos családi környezetben. Plusz persze nem mindegy, hogy milyen a szocializálódás folyamata is...


Amennyiben a vallás emberformáló ereje jó tud lenni, akkor tehát azt az evolúció által lefektetett alapok semmilyen módon nem tudják azt helyettesíteni, mint ahogy a szülői gondoskodást, és a megfelelő oktatást se, és még rengeteg mindent...


Természetesen még az sem lehetetlen, hogy a vallás gyakorlására való hajlam öröklődése (ha ilyen van) előnyökkel jár.


Hogy jó-e a vallás, vagy hogy csak egy bizonyos vallás a jó, vagy hogy csak tud jó lenni a vallás...nos... nekem megvan persze erről a véleményem (és nem biztos, hogy rossz az a vélemény), de talán ez most nem tartozik ehhez a témához, és nem is érzem magam kompetensnek a vallás olyan szintű megítélésében, mint amennyire merem magam ragadtatni evolúció ügyben.


Jó éjszakát!

2016. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/233 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugtassad ezzel magadat, ha jól esik. :)

Isten nem megy szembe saját magával"

Pont erre utaltam korábban én is. Hogy Isten szava és Isten műve nem állhat szemben egymással.

Te viszont Isten művét próbálod tagadni épp, mert a valóság szemben áll azzal ahogy az Ő szavát megpróbálod értelmezni.

Tényleg nem látod, miért hibás ez a hozzáállás? Isten szava mégis hogy hazudtolhatná meg a világunk működését, ami Isten alkotása?

2016. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/233 How Arrow ***** válasza:

"Isten nem megy szembe saját magával."

Nem is az! Mint az se hogy élet nélkül nincs halál!

2016. okt. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/233 anonim ***** válasza:

Gabriel

Nem értem azt az evolúciót, amiről te beszélsz. Milyen más törvények alapján működik?

Az evolúció folyamatos változás. Istenre nem ez jellemző."..a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka"

Az embert pedig a saját képére és hasonlatosságára teremtette. Nem vizibolhának, ami majd átváltozik.

2016. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/233 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem azt az evolúciót, amiről te beszélsz. Milyen más törvények alapján működik?"

Tulajdonképpen 3 alapvető folyamat az alapja az egésznek.

1. Az élőlények szaporodnak.

2. Minden élőlény több-kevesebb továbbörökíthető változással születik a szüleihez képest.

3. Néha ezen változások valamelyike hatékonyabb túlélést vagy sikeresebb szaporodást jelent egy élőlény számára, és így az utódain keresztül elterjednek a változások, amik neki előnyt jelentettek.

Tulajdonképpen ennyi. Ha más árnyalatú hajszínnel születsz mint a szüleid, gyakorlatilag az is egy evolúciós változás.


"Az evolúció folyamatos változás. Istenre nem ez jellemző."

Természetesen nem is Isten evolválódik. A világ, amelyet teremtett, az változik folyamatosan. Kisebb-nagyobb léptékben, de gondold végig, a környezetedben semmi sem állandó. A bolygónk esetében például lassú, de folyamatos mozgásban van a bolygónk tengelydőlésének meredeksége és iránya is. Egyes hegyek nőnek, mások erodálódnak, szigetek alakulnak ki, évi pár centiket, de folyamatosan mozognak a kontinensek, változnak a tengeráramlatok, mindezek által pedig az időjárás, az éghajlat is, néha hosszabb, néha rövidebb távon.

Az élőlényeknek pedig muszáj követnie ezeket a változásokat, mert alig van egy-két faj, ami szinte bármilyen környezeti feltételek mellett egyformán életképes. Szóval a környezet változásait az élőlények is vagy követik, vagy kihalnak.

Ez a változási képesség az élőlények esetében maga az evolúció.

A fajképződés ennek már csak egy szükséges következménye. Egyszerűen abból adódik, hogy ahogy folyamatosan generációról generációra változnak egy populáció egyedei, előbb-utóbb fel fog halmozódni egy olyan mennyiségű változás az őseikhez képest, hogy már nem lehet a mai élőlényeket és az őseiket egy fajba sorolni többé.


"Az embert pedig a saját képére és hasonlatosságára teremtette. Nem vizibolhának, ami majd átváltozik."

Na de azt hol írja, hogy az ember egy csettintésre egyszercsak ott termett? Ha egy hosszú evolúciós folyamat által teremtett embert, akkor is pont ugyanezt mondhatja.

Egy köznapibb példa. Ha én azt mondom hogy rajzoltam egy autót, akkor abból arra fogsz gondolni, hogy varázsütésre ott termett egy kész kép a papíromon?

Nyilvánvalóan számtalan átmeneti forma volt a papíromon. Volt amikor csak egy kerék volt meg. Volt amikor már ott volt mellette a kaszni vázlata is, de még bármiféle részlet nélkül. Talán nem mondhatom, hogy autót rajzoltam, mert nem a semmiből varázsoltam oda, hanem milliónyi kis vonallal alakítgattam folyamatosan számtalan átmeneti formán keresztül, míg végül tényleg egy autót ábrázoló rajz lett belőle?

2016. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/233 How Arrow ***** válasza:
55%

"Egy köznapibb példa. Ha én azt mondom hogy rajzoltam egy autót, akkor abból arra fogsz gondolni, hogy varázsütésre ott termett egy kész kép a papíromon?

Nyilvánvalóan számtalan átmeneti forma volt a papíromon. Volt amikor csak egy kerék volt meg. Volt amikor már ott volt mellette a kaszni vázlata is, de még bármiféle részlet nélkül. Talán nem mondhatom, hogy autót rajzoltam, mert nem a semmiből varázsoltam oda, hanem milliónyi kis vonallal alakítgattam folyamatosan számtalan átmeneti formán keresztül, míg végül tényleg egy autót ábrázoló rajz lett belőle?"

Evvel a szemlélettel eggyet értek csak amiben ellenkezik a nézzetünk az az idő.

Merem gondolni azt hogy abban is eggyet értünk hogy Jézus Isten és ugyanolyan teremtő mint az Atya.

Viszont nem csettintésel teremtett se varázspálcával hanem kimondott szóval, olyan szóval mint amikor a halott lázárt kihivta a sirbol!


Mennyi idő kell ahoz hogy egy autot lerajzoljunk 13,5 miliárd év?

Istennek nem létezik a lehetetlen!


Van egy történet a bibliában Dániel könyvében.

Elmondott egy imát ha elolvassuk, kb 5-10 perc kell hozzá

Az ima végeztével megjelenik eggy angyal és azt mondja neki hogy amikor elkeztél imádkozni parancsot kapott hogy hogy jöjjön és magyarázza neki meg.

Az angyalnak kb 5perc kellet hogy a menyországbol Isten trónjátol a földig megtegye ezt a távolságot.

Hogy hol van a menyország nem tudjuk de biztos nem a mi naprendszerünkben.

A naptol hogy a fény eljusson a földig kell 8 perc.

Az angyal a fénysebesség 10-100 ezerszeresével kellett hogy jöjjön ami számunkra felfoghatatlan elképzelni se megmagyarázni nem lehetséges.


Istennek nem olyan erővel,tudással rendelkezik mint mi, és nem is olyan mértékkel mér mint mi emberek.


Megjegyzem nekem nem az evolucióval van a gondom hanem az ÉVMILLIÁRDOKKAL.

A teremtés után miért ne müködne?

2016. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/233 anonim ***** válasza:

Arrow, nem azt mondom hogy Isten nem tehette volna meg az egészet tényleg egy gondolatával is. Azt mondom hogy a világunkat vizsgálva minden arra utal hogy semmi sem csak úgy készen teremtődött, hanem tényleg millió és millárd éves folyamatok eredményeképp néz ki ma úgy, ahogy.

Mellesleg nekünk soknak tűnhet ez a 13.5 milliárd év. De Istenről azt írja a Biblia, ő az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, aki mindig is létezett és mindig is létezni fog. Aki az idő felett áll, számára nincs jelentősége hogy valami másodpercek vagy millió évek alatt zajlik.

2016. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!