Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúcionista hívők, ti...

Evolúcionista hívők, ti hogyan egyeztetitek össze Isten tökéletes teremtését ezzel?

Figyelt kérdés

Azzal, hogy az ember előtt is voltak emberszerű lények, akik gyilkoltak, bűnöket követtek el, illetve a világban eleve jelen volt a szenvedés, a halál, a katasztrófák.


Nem kötözködni akarok, de tényleg nagyon kíváncsi vagyok


2016. okt. 21. 19:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/233 How Arrow ***** válasza:
5%

A biblia szerint a tíz parancsolatot Isten az ujjával irta le:

ott ugy van hat nap alatt teremtett és nem évmilliók alatt.

A föld porábol teremtett minden élőlényt ez tiszta sor.

nem évmiliók hanem hat nap alatt.

Minden élőlény(növény, állat,ember? vagy faj vagy ahogy akarod nevezni)prototipusa Isten hat napos munkájának, teremtésének az eredménye, aztán hogyan változtak, evolválódtak az egy más kategória.

A faj ma is meg mindig is csak a saját fajában változhat. Két egymástol külömböző faj köztes állapotárol a mai napig semmiféle bizonyiték nincs.

Majd ha lessz szoljál.


A bibliában semmiféle bizonyiték vagy utalás nincs az evolucióra, ha igaz lenne akkor biztos irna erröl.

A Mózes 2 rész az ember teremtéséröl beszél nem az állatokérol és nem a növényekéröl.

Ha figyelmesen olvasod a hatodik nap van kinagyitva részletesenbben ír rólla.

Itt az éden kertjéröl van szó és nem az egész földröl.

Ugy ahogy mondod itt a sorrend forditott,

Az ember itt láthatta hogy nem evoluciórol van szó hanem teremtésröl és meg is bizonyosodott rólla mert kész állatokat vitt elibe Isten hogy elnevezze.


Nem vagyok én az ellen hogy te a te őseidet szőrös, huhogó,büdös saját ganéjában turkáló majmoknak tartod.

Én az én őseimet Isten (bölcs, okos mindenható, lehetetlent nemismerő)hatodik napi teremtményének tartom.

2016. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/233 How Arrow ***** válasza:
0%

Pl. ahogy hajdanán régi kutyaszerű lények bálnává változtak, mert a vízpartokon a populációjuk egy része nem tudott megélni már a fokozódó szárazság miatt:


Ezt már sok evolució hivő is kiröhögi.

2016. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/233 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy kérdés, Arrow. Mi alapján határoznál meg egy fajt? Meddig tartozik két élőlény egy fajba, és honnantól mondanád hogy ez két külön faj?

Csak hogy mindenképp olyan bizonyítékot hozhassak ami a te fogalmaid szerint is elfogadható kell legyen.

2016. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/233 How Arrow ***** válasza:
51%

Levezetnéd a folyamatot?

Kitérnél jobban a lábakra az uszonyszárnyakra,az eledelükre vagy a vadászatukra aközben mig változtak!

Ird le részletesen a változás közben életét.

Mert feltételezem tudod a választ

2016. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/233 How Arrow ***** válasza:
51%
A macska és az egér az egy faj?
2016. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/233 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"A faj ma is meg mindig is csak a saját fajában változhat. Két egymástol külömböző faj köztes állapotárol a mai napig semmiféle bizonyiték nincs.

Majd ha lessz szoljál."


Szólok:


Egy halom példa van erre:


Beírod a keresőbe: observed evolution speciation


És mazsolázhatsz közöttük rogyásig. Már hibridizációval is létrehoztunk nem is egy új fajt, sőt, mesterségesen is.


Pont a hat nap mutatja, hogy korántsem mindig semmiből történt a teremtés. És a hat nap baromira nem érv, lásd a szimulációs példám. A világunkban totálisan bizonyítható, hogy a megfigyelő helyzetétől függően az idő a világegyetemben a benne részt vevő számára teljesen másképpen telhet, és sokszor telik is, mint a megfigyelté. És ezt is Isten teremtette. Semmilyen jelentősége nincs a hat napnak.


Annak van kizárólag jelentése, hogy KELLETT IDŐ! És a pillanathoz képest ez teremtési idő rohadt sok.


Az egészet egy pillanat alatt meg lehetett volna csinálni, ha tényleg minden csak úgy a semmiből jött volna létre. És Isten pedig tud olyan világot is teremteni, ahol van evolúció is, bármilyen szintű is.


NEM TARTOD ISTEN KÉPESNEK ILYENRE???


El vagy tévedve, komám!


A valóság azt mutatja, hogy van evolúció. Isten csak felsorolja az életkeletkezés fontosabb állomásait. Ezt ugyanúgy megteszi egy biológiakönyv is, de attól még nem tagadja az evolúció létezését.


NEKED KELLENE IGAZOLNI, HOGY A BIBLIA BESZÉL KÉSZ FAJTEREMTÉSEKRŐL!!!


Az egész elképzelésedet erről az ujjadból szoptad ki, nem a Bibliából. Megnéztük a természetet, tehát megtudtuk, hogy van evolúció, vagyis innentől kezdve tudjuk, hogy ez a felsorolás Isten részéről mit jelent.


Hogy te belebeszéltél ebbe önkényesen egy magad kitalálta semmivel se igazolható mesét, az a te problémád, és nem a Bibliáé, meg nem is az evolúcióé, és nem is Istené.

2016. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/233 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"A bibliában semmiféle bizonyiték vagy utalás nincs az evolucióra, ha igaz lenne akkor biztos irna erröl"


Miért kellene róla írnia???


Kit érdekel???


Kellett volna írnia a gravitációs hullámokról is? Egy pásztornépnek?


Nézz már magadra! Itt vagy a 21. században, és fogalmad sincs pont ugyanúgy az evolúcióról, mint a gravitációs hullámokról se. Elkékült arccal tagadsz, és még a Bibliát is meghamisítod, hogy minden olyant megtagadj, ami neked nem tetszik.


Minden ember gutaütést kap, ha a majomhoz hasonlítják még ma is, nemhogy AKKOR!!!


Ez a színtiszta dedukció: az ember hasonlatos Istenhez; az ember hasonlatos a majomhoz (nem létezik olyan élőlény a Földön, aki jobban hasonlítana rá, és a majom is ugyebár Isten teremtménye), így tehát a majom a második a sorban, aki a legjobban hasonlít Istenhez.


Ezen te el kezdesz majd hörögni, kitalálod, hogy most Istent gyaláztam, pedig a dolog egyszerűen és tényszerűen következik a levezetésből.


Még te is képtelen vagy erre a dologra tárgyszerűen, érzelemmentesen rátekinteni, nem hogy egy pásztornép tanulatlan emberei! Ki a franc követte volna azt az Istent, aki közli vele, hogy az ősei még majomszerű lények voltak?


És kell ezt az egészet tudni? Ez a Biblia feladata???

2016. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/233 anonim ***** válasza:
100%

Arrow, ez nem válasz. Pontos definíciót kérek, amivel akár két ismeretlen élőlényről is meg tudod mondani hogy egy faj vagy sem.

Mitől és meddig tartotik két élőlény egy fajba, és mitől már nem?

Olyasmit hogy változás csak fajon belül történhet, nyilvánvalóan csak akkor állíthatsz, ha teljesen pontos fajdefiníciót tudsz írni

2016. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/233 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

tul hosszan irtok foleg Cerevisiae


igy nem latok at semmit es belefaradtam az olvasasba is (eddigieket elolvastam)


Xy4

2016. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/233 How Arrow ***** válasza:
51%

"Elkékült arccal tagadsz, és még a Bibliát is meghamisítod, hogy minden olyant megtagadj, ami neked nem tetszik."

Hol hamisitottam meg a bibliát?

Nekem a hazugság nem tetszik!

Fogalmad sincs Istenröl se a hatalmárol példálózgatsz Istenröl mintha ember volna, kinyilatkoztatásaira kifogásokat találsz hogy a hiteddel megegyezzen.

Ha nem tetszik valami az énednek bekékülsz mint a szilva leminősitesz embereket.

Fogalmad sincs az egészröl semmi bizonyitékkal nem áltak elő a hittársaid,

Istenröl fecsegsz meg próbálsz tanitani közbe nem is hiszel benne.

Pattogsz itt az elméletekröl meg a bizonyitékokrol miket jol megvizsgálnak bebizonyosodnak hogy hazugság az egész, biológia, fizika ,kémia, matematika cáfolja!


Átnéztem egy pár válaszodat itt a gyk ahogy az embereket próbálgatsz megcáfolni és leminősiteni alpári módon illetsz embereket, biztos a gyerekkorodban és iskolában is te voltál a looser, azért vagy itt olyan nagy képü a fotelböl, a valós életben bujkálsz azért tagadod Istent mert a szennyes fantáziád és a looser-ségedben belevakultál és már a hazugságot mint Isten szavát adod elő


Egy jó párszor trágár szavakkal illettél meg egy jó pár embert, a valóságban ha meglátnál elszaladnál,itt meg nagy a képed

2016. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!