Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, mit...

Kedves Jehova tanúi, mit gondoltok Jézus Krisztus Istenségéről?

Figyelt kérdés
Félre értés NE essék, jól tudom, hogy mi a véleményetek erről a dologról. Arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan magyarázzátok azt a verset, mikor Jézus azt mondta az embereknek mikor oda adták a templomnak az adományaikat. Jézus azt mondta, (Márk evangéliuma 12:41-44 és Lukács evangéliuma 21:1-4) hogy: "Ez a szegény özvegyasszony többet adott MINDENKI másnál." Honnan tudta Jézus, HA nem Isten, hogy mennyit adott MINDENKI más? Ott volt és nézte, hogy ki mennyit ad, ha így volt akkor mért írja a Biblia, hogy "felpillantott és látta..."? Nekem van egy Teóriám: Jézus maga a teremtő ISTEN! Ha nem így lenne, akkor nem tudta volna, hogy mindenki más mennyi mindent adott a templomnak, és hogy bárki más mennyire tehetősebb volt, mint a szegény özvegyasszony. Komolyan gondolom a kérdést, NORMÁLIS válaszokat írjatok!

2016. nov. 27. 18:36
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Tehát, nem válaszoltál te semmire sem, még a nagybetűs részre sem! :) Gondold át, tőrd a fejed picit és SAJÁT magad GONDOLATAIT vesd le ide nekem, NE az Őrtornyot! :)
2016. nov. 28. 20:40
 22/25 imakommandós ***** válasza:

kitörölte az őrtorony a saját gondolataikat.

De talán pontosabb úgy fogalmazni, hogy nem engedi, hogy saját gondolataik legyenek.

Kedves Kzitus!

Néha próbálj meg elmélkedni is egy kicsit az igén. Engedd, hogy szóljon hozzád.

Állitom, ha fél évig szorgalmasan csak Károli Bibliát olvasnál, és félretennéd az őrtornyot, meghallanád az Atya hangját.

2016. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Gábriel, valóban félre értettelek, ezért elnézést! De ugyan akkor inkább te engem értettél félre, vagyis nem gondolsz bele igazán abba, amit leírtam. Nem azon van a hangsúly, hogy milyen érveket hozok fel, egyáltalán nem (megjegyzem ezidáig a legeslegjobb érvem Jézus Istenségére az ez, amit a napokban magyarázott el Isten) érvekről van szó, ha nagyon egyértelműen akarnál leírni, akkor leírnám Jézus kijelentését János evangéliuma 10:30-ból, miszerint: "Én és az Atya EGY vagyunk" Semmi mellébeszélés semmi át kötés, egyáltalán semmi más nincs itt csak az, hogy Jézus kimondja azt, hogy Ő és az Atya EGY! Ennyi. :) A Jehova tanúi ezzel sincsenek tisztában. :) Szóval, itt nem az érvekről van szó! Isten sem az érveinket nézi, hanem azt, ami a szívünkben van. Isten elmagyarázta a Szent Szellem által ezt az szegény Özvegyasszonyos dolgot, és a fejemhez kaptam, hogy eddig nem láttam meg ezt a valóban ORDÍTÓ kikáltást arról, hogy Jézus MINDENT tudott az Özvegyasszonyról és a többi emberről csak úgy, hogy megmondta, kinek pontosan mennyi vagyona is van! Itt arról van szó, hogy Jézus valóban Isten, ha ezt képes volt mondani, hogy: "ez a szegény Özvegyasszony többet dobott be mindenki másnál." Arról van itt szó, hogy Isten megnyílvánúlt, arról van itt szó, amit te sem értesz (bár épp az a cél, hogy te is megértsd), hogy Jézus a SZEMÉLYÉRE tanított, arra tanított mindvégig, ha figyelmesen olvasod a Bibliát, hogy ki is Ő! NEM dicsekedett vele soha sem, ahogy írja is Pál, hogy Ő maga Istennel egyenlő (Filippi 2:6), de nem is rejtegette azt, hogy Ő igenis Isten. :) Ugyan akkor arra is tanított, hogy hogyan kell tisztán élni és arra törekedni, hogy tökéletesek legyünk. Ez a lényeg, ezen van a hangsúly, hogy Ő Isten volt még a legapróbb tényezőknél is, a legapróbb, szikrányi kis apróságokban is. Érted már? :)
2016. nov. 29. 14:42
 24/25 anonim ***** válasza:

"ha nagyon egyértelműen akarnál leírni, akkor leírnám Jézus kijelentését János evangéliuma 10:30-ból, miszerint: "Én és az Atya EGY vagyunk" Semmi mellébeszélés semmi át kötés, egyáltalán semmi más nincs itt csak az, hogy Jézus kimondja azt, hogy Ő és az Atya EGY! Ennyi."


És simán kimagyarázzák neked ezt is. Sőt, minden bizonyító versre van valami kényszerzubbonyszerűen illeszkedő magyarázatuk, amit ráhúznak. Egy vallásába mélyen belegyökeredzett tanút bibliai érvekkel épp ezért szinte lehetetlenség meggyőzni.

2016. nov. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 József241 válasza:
Jézus valóban Isten volt!jehova tanui pedig a sátan tanui!Russel által alapitott szekta akik téves tanitásokkal ragadják magukhoz a gyenge lelkületü embereket
2017. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!