Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szex miert bun az Egyhaz...

A szex miert bun az Egyhaz szerint, ha hazassagon belul, de nem gyermeknemzes celjabol tortenik?

Figyelt kérdés

A helyi pap tobbeket kiboritott, mert nyilvanos kis beszedet tartott arrol, hogy nem szabad vedekezni a gyermekaldassal szemben, csak az onmegtartoztatas elfogadott. Nem ertem, hogy miert? Nagyon kevesen tudnanak 20-30 gyereket felnevelni es ha mar hazasok, miert nem lehet elvezetbol szexelni? Ez nem egymas boldogga tetele? Mi ertelme ennek a szabalynak? Es az nem magyarazat, hogy benne van a Tizparancsolatban, hogy "ne paraznalkodj!", hisz hazasparokrol van szo.


Legyszives csak olyan valaszoljon, aki tudja, hogy a Katolikus Egyhaz allaspontja szerint mi a pontos, reszletes indoklas.


2010. máj. 7. 18:38
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
nem tudom..azért,nem hiszem,hogy emiatt szenvedni kéne..ez olyan,mint a miért ne egyek,ha van kaja?Ezt a testet attól független gondozni kell,és ha nem elégül ki,túlteng a hormon,főleg,aki sokat termel..eléggé káros az lelkileg..de mindenki tegyen saját belátása szerint..nem vagyok egy szexuális állat,ezt úgy mondom,de azért hetente,vagy kéthetente egyszer elkezdek pezsegni,és semmi máson nem jár az eszem..ha ezt húznánk,akkor nem tudnék gondolkodni,sőtt az elmémet sem tudnám kitágítani,szinte rosszul lennék..na meg ideges,feszült,kiéhezett,nem tudom elhesegetni a gondolataimat,efelett én nem tudok önuralmat parancsolni,különben rámegy az egész fizikai-lelki harmóniám..túlteng a hormon..ilyen az ember,szerintem..vagy csak én lettem ilyen..azt meg valószínű Isten akarta,nem én..
2010. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

Nézzük mit ír a Szentírás a Biblia a kérdésről, a mesterséges születésszabályozásról:


Ter 1,27-28; 9,1; 35,11 – Isten azt mondta az emberiségnek, hogy legyenek termékenyek és szaporodjanak.

Ter 38,9-10 – Onan meghalt azért, mert magját a földre ontotta (elvesztegette = terméketlen szex).

MTörv 25,5-10 – A sógorházasság törvényének megsértése nem járt halállal.

Lev 20,13 – Ha férfi fekszik le férfival, az halállal jár (a mag elvesztegetése = terméketlen szex).

Lev 20,15 – Ha a férfi állattal fekszik le, halállal jár (a mag elvesztegetése = terméketlen szex).

Lev 20,16 – Ha asszony fekszik le állattal, halállal jár (terméketlen szex).

MTörv 23,2 – A kasztráltak nem léphettek be a közösségbe.

MTörv 25,11-12 – Már a nemi szerveket ért potenciális veszély is büntetve volt.

Kiv 23,25 – Isten áldásának ígéretei: „nem lesz asszony, aki elvetél vagy meddő marad, s életed napjait teljessé teszem.” (vö. MTörv 7,13-14)

Zsolt 127,3-5 – A gyermekek Isten ajándékai. „Boldog ember, aki velük tölti meg tegzét”

1 Krón 25,4-5 – „Isten azon szavai folytán, hogy növeli hatalmát: tizennégy fiút és három leányt adott ugyanis az Isten Hemánnak.”

1Krón 26,4-5 – Isten áldása: 8 fiú.

Lk 18,16 – „Hagyjátok - mondta -, hadd jöjjenek hozzám a kicsinyek, ne akadályozzátok őket”

ApCsel 5,1-11 – Ananiásnak és Szafirának meg kellett halniuk, mert az ajándék egy részét maguknak tartották fenn.

Róm 1,26 – A nők természetes szokása a termékenység vállalása.

Gal 5,20 – A varázslás (pharmekeia) szó, magzatelhajtó szer keverésére is utal. (vö. Jel 9,21; 18,23)

Gal 6,7 – „Ne áltassátok magatokat, Isten nem hagy magából gúnyt űzni.” – elfogadni a gyönyört, de a gyümölcsét megtagadni.

1Kor 6,19-20 – „Nem tudjátok, hogy testetek a bennetek lakó Szentlélek temploma, akit Istentől kaptatok? Nem tudjátok, hogy nem vagytok a magatokéi? … Dicsőítsétek meg tehát Istent testetekben!”

1Tim 2,11-15 – Az asszony „azáltal üdvözül, hogy vállalja az anyaságot”.

2010. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Vallásos vagyok mióta az eszemet tudom, de ha az bűn hogy egy férfi és egy nő egészségesen szereti egymást és ennek testi jelét is adják, azzal semmi baj nincs.

Van mód a védekezésre, akkor meg ki kell használni. Nem akarok rosszindulatú lenni, de a legtöbb öreg azért mond ilyeneket mert nekik ez nem volt, és már nem is lesz.

2010. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

80%osnak


Értem mit akarsz kifejezni, te döntesz saját magad felől, de valószínűleg azért gondolod, így mert az életszemléleted nem az, amit felvezettem, így a testeddel azonosítod magad, hiába beszélsz "lélekről". Ezzel sincsen semmi baj, én csak topik kedvéért mentem bele ebbe, hogy meg lehessen érteni, miért nem ajánlott a "szex". (semmi esetre sem bűn, sőt igazából semmi sem bűn, csupán felesleges). :)

üdv

25/F

2010. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:

En pl. azt sem ertem, hogy az Egyhaz miert nem tud a mai vilag szemlelete szerint gondolkodni. Nem a liberalizmusrol beszelek a szexualitasban, hanem arrol, hogy regen a nok szinte folyton terhesek voltak, amikor a Biblia irodott. Ugyanis akkoriban az volt elfogadott, a nok nem dolgoztak munkahelyen (nem voltak egyenlok, olyan asszonyallat szerunek tartottak oket a ferfiak - abban a korban az volt a normalis). A gyereknevelesen kivul mas nem volt nekik. Mivel szinte mindig terhesek voltak, nem is volt ebbol nagy ugy, hisz ez volt anno a dolguknak tekintve. Szexelhettek ezerrel. Valoszinuleg terhesseg alatt is ezt tettek, csak ez nem derult ki, mert terhesen nem lehettek ujra terhesek...akkor az nem "elvesztegetett mag"?


Mas tema, de ide tartozik. Az Egyhaz eliteli az ovszer hasznalatot Afrikaban, ahol tobb millio AIDS-es ember el. Magyarazza el valaki azoknak a szegeny embereknek, akiknek semmire sem telik es iskolaba sem jartak, hogy nem lehet szexelni, van a naptar modszer, ami meg vagy bevalik vagy nem. AIDS ellen persze nem ved...emlekeztetni szeretnelek titeket arra, hogy sokan eleve HIV pozitivnak szuletnek ott, tehat nem a szextol kaptak el. Az Egyhaz szerint inkabb terjedjen az AIDS es mas nemi betegsegek, minthogy ovszert hasznaljanak az emberek, mikor meg szuzen is lehet vki AIDS-es??

2010. máj. 17. 04:02
 56/57 anonim ***** válasza:

szia.


egy korábbi válaszoló vagyok(25/F)...és szeretném nem is módosítani magamat, de kiegészíteni.

szóval a szexnek az a része, amikor önzően magunkra gondolunk közben, előtte az bűn, és ez a szexuális vágy maga, mivel a vágy az hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés, amíg pedig hiányunkat töltjük saját érdekkel vagyunk elfoglalva.


van viszont egy másik lehetőség is, amikor a szex önzetlen, és nem kimondottan utódnemzésről van szó...ekkor pont hogy a vágy nélkül csinálja a két fél, szellemileg eggyé válva az aktus idejére, nem gondolkodva semmin, csak egyszerűen cselekedve...viszont amíg valaki magát a testével azonosítja, addig a hiány előjön és szex alatt ennek kielégítése történik, ami önzés, ha viszont a két fél egynek tartja magát tudatban, akkor jöhet létre az a "szent kötelék" az aktus idejére, amit most felvezettem...:)


a vakon szexelés azért felesleges tehát, mert a függést táplálja, de mondom lehetséges önzés nélkül is szexelni ez nem tagadom, és szeretné kelnézést kérni, hogy erre konkrétan nem tértem ki korábban...mert egyébként az önzetlen, azaz ragaszkodás és vágy nélküli szex szellemileg fejleszti is a két félt.


üdv

26/F

2011. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 3,14 válasza:

Szia Kis Barátom!


A szex nem bűn! Az óvszer nem bűn! De önmagában a boldogtalanság táptalaja, mert az öröm szerzés a célja, s amikor csak egyszer is nem éred el a boldogságodat,két körömmel szaladsz utána, akarod, de egyre inkább csak az ellenkező irányba haladsz. Tehát a lélek boldogít igazán és a test erre reagál, ezzel harmóniában segít. A gyermek meg pecsét, oltár, fény, inkarnáció, ami a szeretetdet fejleszti mások felé is. Az egyház azért sújkolja a bűntudatot mert fékezni akarja a rosszat, és sajnos a szex önmagában a rossz meleg ágya. Ezért ha jól akarod csinálni ne sűrűn csináljátok. Mert az étel is akkor esik legjobban ha éhes rá a szervezet igazán. Minél sűrűbb valami annál hamarabb megunod, ráunsz a másikra és keresed az elmúlt érzéseket másokban. Emiatt van a sok szakítás ki szexxelik magukat mit egy gép aztán irány egy másikra. De ha a lélek vezet nem unod meg a másikat főleg ha gyermekeket nemzetek csak tudni kell eltartani őket. De látod némelyik kisebbségnek ez sem gond, tehát nem lehetetlen.

2012. okt. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!