Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szex miert bun az Egyhaz...

A szex miert bun az Egyhaz szerint, ha hazassagon belul, de nem gyermeknemzes celjabol tortenik?

Figyelt kérdés

A helyi pap tobbeket kiboritott, mert nyilvanos kis beszedet tartott arrol, hogy nem szabad vedekezni a gyermekaldassal szemben, csak az onmegtartoztatas elfogadott. Nem ertem, hogy miert? Nagyon kevesen tudnanak 20-30 gyereket felnevelni es ha mar hazasok, miert nem lehet elvezetbol szexelni? Ez nem egymas boldogga tetele? Mi ertelme ennek a szabalynak? Es az nem magyarazat, hogy benne van a Tizparancsolatban, hogy "ne paraznalkodj!", hisz hazasparokrol van szo.


Legyszives csak olyan valaszoljon, aki tudja, hogy a Katolikus Egyhaz allaspontja szerint mi a pontos, reszletes indoklas.


2010. máj. 7. 18:38
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
bocsanat, szoval szegenysegbe es fentebb
2010. máj. 8. 01:21
 22/57 anonim ***** válasza:
Delfinek, egyes majmok, meg még pár állatfaj, TALÁN a sertés is csinálja kedvtelésből.
2010. máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
0%

első oldalról vagyok 58%os

figyelj csak kedves kérdező. A táplálék téma teljesen más kérdés te is tudod, mivel ha nem eszel akkor meghalsz, de ha nem szexelsz, akkor bizony élsz, ugyanúgy. Jézus Krisztus szavai is ha jól tudom így hangzanak valahogy. Napi táplálék, lakhely ami megvéd az időjárási és természeti viszontagságoktól, ruházat, ami szintén a védelmet adja, és takar. ezek az ember szükségletei, ezek azok amik a túléléshez kellenek. A többi az plusz, amiből ez a fajta önzőség fakad. A szex az testi vágy, testi kielégülés, a Biblia meg ha jól tudom, pont azt oktatná, hogy hagyd el ezeket a vágyakat, mert ragaszkodást szülnek, amik pedig önzést, és kész a szenvedés. Ezért bűn a szex egymagában. de leírtam már ezelőtt, csak valaki lepontozott. biztosan logikátlan neki, vagy egyszerűen kívánja a szexet, és nem ért velem egyet. A szellemi kielégülést kell keressük, ami a tiszta szeretet, a boldogság, az öröm. Én úgy vettem észre, hogy ezeknek nincsenek "testi" tünetei, míg bármelyik érzelmet, érzed a fizikumodon is, bár egy pillanat alatt el tudod mulasztani ezt, hiszen csak másra kell gondolni. El lehet ezen is gondolkodni, miért is van így. :)


Egyébként pedig, a tiszta szeretetben nincs olyan, hogy ragaszkodás, nincs olyan hogy fáj, tehát ha te azért vagy valakivel, hogy neked jó legyen, hát sajnálom, de az csak függőség, mint egy drogra. Mert ha nincs veled, akkor csak rá gondolsz, elvonja másról a figyelmed, féltékenység, aggodalom, ezek jók? nem hiszem.

Nagyon rossz pontból van megvilágítva az élet itt bolygónkon, és pont ez okozza az önzőséget. Ha kíváncsi vagy mire gondolok, kérdezz. de szerintem teljesen ésszerű amit írok, és igaz is. A bűn az önzőségből fakad.

üdv

25/F

2010. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
77%
jaaaaaj, én Istenhívő vagyok, de én ezekben annyira nem tudok hinni.....ez a középkori prűd logika....minek adta Isten az idegvégződéseket a nemi szervekben? minek teremtett férfit és nőt? ha normális kereteken belül szexel az ember, nem kap/terjeszt fertőzéseket, nem esik olyantól teherbe akitől nem kéne, pusztán csak örömszerzés céljából csinálja, akkor miért ne? ien erővel ne együnk olyan kaját ami ízlik, mert bűn az ízlelőbimbóinkat kielégíteni, csak azért együnk, hogy éhen ne pusztuljunk....baromság....tiszteletben tartom, ha vki e szerint él, de én nem tudom ezt bevennni akárki akármit mond. Élj, élvezd az életed, és legyél jó ember...csak mert volt vkinek ázasságon kívül szexuális kapcsolata, még lehet egy tüneményes, tiszta lelkű ember....
2010. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:

előző hsz-hoz fűznék kommentárt 09:39 es vagyok


"pusztán csak örömszerzés céljából csinálja, akkor miért ne? ien erővel ne együnk olyan kaját ami ízlik, mert bűn az ízlelőbimbóinkat kielégíteni, csak azért együnk, hogy éhen ne pusztuljunk....baromság...."

Nos az én véleményem szerint az öröm, a szellemi kielégülés, nem pedig testi, a szex viszont testi, ez egyértelmű.

A nemi szerved, az nem érzékszerv, az nem az ízlésedhez köthető. És Isten nem tiltja azt, hogy azt edd, amit az ízlelőbimbód kíván, nem tiltja meg, hogy olyan tárgyakkal vedd magad körül, ami a szemedet "elégíti" ki, nem tiltja hogy olyan illatokkal áraszd magad, ami az "orrodkedvence", nem tiltja, hogy olyan zenét hallgasd, ami nyugtatja a "füledet", sőt azt sem tiltja, hogy ahhoz nyúlj hozzá csak, ami nem "irritálja" a bőrödet.(utolsóhoz, munkabeli példa, használj kesztyűt!)

"csak mert volt vkinek házasságon kívül szexuális kapcsolata, még lehet egy tüneményes, tiszta lelkű ember...."

Természetesen ez igaz, viszont fel kell ismernie neki is a való igazságot, hogy továbbléphessen.

üdv

25/F

2010. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi köze Isten akaratának ahhoz,hogy ne szexeljenek kedvtelésből a házasok. A katolikus egyház sok tekintetben tévúton jár,hisz az a bibliában van,hogy a pap legyen 1 feleségű-nem sok feleségű mint/ha papíron nem is/,de Tőkés László református csaló,és nem is nőtlen mint a katolikus papok általában.- Mit mondhat egy pap akinek általában nincs cölibátusi ajándéka és szenved a hiánytól egy életen át,vagy ami még rosszabb homokos vagy pedofil.Mit mondhat szívéből, menj haza és egy hónapban 3 hétig mindennap legyen orgazmusod amikor neki nem lehet?Ennyire nem önzetlenek...

Szerintem önzetlenségből kívánhatja a házastárs,hogy a másiknak is legyen jó, s nem önzőségből szexelnek a házasok. Sőt a zsidóknál vallási előírás,hogy a feleséged elégítsd ki előbb :-),nincs is köztük annyi lelkibajos.

2010. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:

58%os vagyok

Kedves előttem szóló.

Biztosan elolvastad, hogy én nem vagyok vallásos. A véleményemet csupán a megértés végett írtam, és szerintem teljesen logikus, az már más kérdés, hogy magukat hívőknek tartó emberek, nem "tartják" be, de persze hirdetik keményen. A te példáid is ezt támasztják alá.

Azért azt elárulod nekem nekem hogy valamit kívánni, az miért nem önzőség? Te kívánod, hiába azt, hogy másnak legyen "jó", de a saját kielégülésedre, önnön érdekből első sorban, hiába kedvez az a másiknak is, de magamat idézem korábbról is, ha pedig az ő akarata lenne az első, akkor az azt jelentené, hogy magadat áldozod fel, ami pedig szintén nem jó, mert az igazi vallás azt tanítja, hogy mindenki egyenlő, és magunkat sem magasabbra, sem alacsonyabbra nem szabad helyezni másnál.

Ami testi vágyból indul ki, az önzőséghez vezet. De az érzékszerves részét megbeszéltük. A szellemi kielégülés pedig az öröm és boldogság, de te nem örömöt érzel, hanem élvezetet, szenvedélyt a szex közben. az nem öröm, de testi öröm, szerintem ez nem vitás.

A szex pedig csak és kizárólag akkor szellemi felüdülés, amikor a gyermek nemzése van jelen, mert az mentális eredetű, nem pedig testi beteljesülés a "díja".

remélem érted, mit akarok kihozni ebből.

üdv

25/F

2010. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

"az Egyhaz azt mondja, hogyha nem akarsz gyereket, ne is szexelj"


Nem, hanem, hogy ne mesterséges, hanem természetes családtervezési eszközöket használj. Ezért kellett volna elolvasni az erre vonatkozó hozzászólásokat és linkeket.

2010. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:
Kedves 9.39-es! Meg mindig nem ertem. Azt mondod, a szex testi kielegules, amit kerulnunk kell...akkor kerulnunk kell azt is, hogy jot egyunk, csak az a lenyeg, hogy annyit egyunk, amitol meg nem halunk? Mert az is csak testi kielegulest okoz. Es ha tobb ruhank, nagyobb hazunk van, mint ami eppen kellene, az is bun? Es az nem bun, hogy penzert dolgozunk es van, akinek ez az eleteben fontos? Mert e elmelet szerint ez mind bun lenne. En meg mindig nem latok meggyozo ervet. Nekem ez belemagyarazasnak tunik, mert mindent ki lehet igy forditani es akkor mar minden bun.
2010. máj. 8. 20:52
 30/57 A kérdező kommentje:
18.03: nem tudom, hogy ferfi vagy no vagy, de ha no vagy, akkor tisztaban vagy vele, hogy a termeszetes eszkozok nem mindig valnak be, sot amellett siman teherbe lehet esni. En elsore teherbe tudok esni. Tudod, ki hagyatkozna a szamolgatos modszerre ilyen termekenyseggel...
2010. máj. 8. 20:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!