Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szex miert bun az Egyhaz...

A szex miert bun az Egyhaz szerint, ha hazassagon belul, de nem gyermeknemzes celjabol tortenik?

Figyelt kérdés

A helyi pap tobbeket kiboritott, mert nyilvanos kis beszedet tartott arrol, hogy nem szabad vedekezni a gyermekaldassal szemben, csak az onmegtartoztatas elfogadott. Nem ertem, hogy miert? Nagyon kevesen tudnanak 20-30 gyereket felnevelni es ha mar hazasok, miert nem lehet elvezetbol szexelni? Ez nem egymas boldogga tetele? Mi ertelme ennek a szabalynak? Es az nem magyarazat, hogy benne van a Tizparancsolatban, hogy "ne paraznalkodj!", hisz hazasparokrol van szo.


Legyszives csak olyan valaszoljon, aki tudja, hogy a Katolikus Egyhaz allaspontja szerint mi a pontos, reszletes indoklas.


2010. máj. 7. 18:38
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Meg gyereket csinalni is onzoseg ezzel az erovel, mert benne van minden emberben, hogy magat akarja ebben a formaban atorokiteni.
2010. máj. 8. 20:58
 32/57 anonim ***** válasza:
kedves 25/F. Eskuszom nem bunkoskodni akarok, de semmi szuksegem erkolcsi predikaciora. Tovabbra sem ertek veled egyet, ezert ne is folytassuk, mert ez egy meddo vita lenne. Te elj ugy ahogy te szeretnel, es en is..
2010. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

kedves kérdező

Ha jól látom félreértettél valamit. Én a kérdésedre válaszoltam és elmondtam a számomra kézenfekvő indokokat.

De, hogy ne keltsek ilyen szintű riodalmat, módosítok, mert ez a "bűn" kifejezés elég rémisztő. Tehát én azt állítom, hogy a testünk kívánataitól, vágyaitól - nem a szükségleteitől - meg kell váljunk, hogy továbbléphessünk. Tehát ilyen formában, ha van egy nagy házad nem gond, de ha már félnél elveszíteni, mondjuk azért mert egy kisebbre kell cseréljed "x" okokból, na akkor már baj van, hiszen függsz ilyen szinten tőle, de az életed viszont nem. Azt hívják vágynak ami, a szükségleteiden felül áll. Amit leírsz, hogy csak annyit együnk, hogy ne halljunk éhen, teljesen normális lenne, persze ehetsz többet, nincs ezzel baj, csak leragadsz, és nem tudsz sem továbbmenni, sem továbblátni. Ugyanez a helyzet a ruháidnál, adhatsz a küllemre, mert az az ízlésedből fakad, de a határt ismerned kell, tehát ha már ragaszkodsz valamelyik ruhadarabért, tehát "kívánod", vágyat érzel a megvételére, az már sok. Elárulom, hogy amit mi itt életnek nevezünk, én inkább egy bevezetőnek, és első "próbának" nevezném. Az szellemünk próbájának. Mert ha jól veszem észre, a "hívők" is, hiába hisznek a kézzel nem foghatóba, materialisták, és ez az, amibe bezárjuk magunkat, ezáltal megnehezítve a "tovatűnést". Tehát, ilyen "játékszabályok" mellett, nem mindent tudsz kifordítani.

Azt hívják saját érdekű gyermeknemzésnek, amikor azért csinálnak 4-5 gyereket, hogy kapjanak segélyeket, amit nem a gyerekre fordítanak, csak velük takarózzanak, vagy azt, amikor azért szül egy nő gyermeket, hogy utána "eladja" egy olyannak, akinek nem lehet biológiai okokból.


kedves 72%os

Igazán nem gondolom, hogy bunkó lennél, mert a szavaidból úgy is meg lehetne állapítani ezt a fajta magatartást egyszerűen, de nem vettem észre ilyen effektusokat. Nem erkölcsi prédikációt akartam tartani, ennél sokkal többről van szó, többről, mint ami itt a földi életünkben folyik. Az erkölcsösség, csak a bevezetés, az kell ahhoz, hogy tisztábban lássunk, mert az erkölcsösség tanít meg arra, hogy önzetlenek legyünk, és ezáltal meg tudunk válni a testi dolgainktól. Az utolsó megjegyzésedhez pedig annyit fűznék, hogy én csak a kérdésre adtam logikus, és ésszerű magyarázatot, ugyanis én tovább látok, mint a "materialista" ember. Persze nevezhetnek engem bolondnak, de ha az lennék, valószínűleg az internetet sem tudnám kezelni.

üdv

25/F

2010. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:

az Egyhaz azt mondja, hogyha nem akarsz gyereket, ne is szexelj, tehat igy szegenysegben nem szuletne bele a gyerek"


És a nászéjszaka akkor kártyázással telik?és te komolyan el tudod képzelni,hogy egy házaspár évekig(merthogy kb 20 év,mire egy lyukat meg tudnak venni,ha mindketten dolgoznak)ne szeretkezzen?Tudod,hogy vagy hatalmas feszültség keletkezik,ami tönkre is teheti a "házasságot",vagy egymásnak esnek,kb fél éven belül,és jön a gyerek a szegénységbe=ugyanott tartunk.Mivel maszturbálni is bűn,így meg van az esély a teljes kiborulásra.Van egy ismerősöm,november óta nem szeretkezett,mert nincs barátnője.Fűre-fára rámászik,erőszakos lett,nyomja a gci az agyát,kitilttatta magát minden klubból,mert verekedéssel csillapítja a szexuális ingereit.És monja meg akárki,hogy ez az ember kibírná szex nélkül 20 évig!! Szerintem ebből is lehet a legtöbb asszonyverés.Azt nem tiltja a biblia,mi?Miért akarná az Isten,hogy ilyen kegyetlen világ legyen?Mert ha mindenki így csinálná,az lenne!

2010. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem semmi köze Isten akaratának ahhoz,hogy ne szexeljenek kedvtelésből a házasok. A katolikus egyház sok tekintetben tévúton jár,hisz az a bibliában van,hogy a pap legyen 1 feleségű-nem sok feleségű mint/ha papíron nem is/,de Tőkés László református csaló,és nem is nőtlen mint a katolikus papok általában.- Mit mondhat egy pap akinek általában nincs cölibátusi ajándéka és szenved a hiánytól egy életen át,vagy ami még rosszabb homokos vagy pedofil.Mit mondhat szívéből, menj haza és egy hónapban 3 hétig mindennap legyen orgazmusod amikor neki nem lehet?Ennyire nem önzetlenek...

Szerintem önzetlenségből kívánhatja a házastárs,hogy a másiknak is legyen jó, s nem önzőségből szexelnek a házasok. Sőt a zsidóknál vallási előírás,hogy a feleséged elégítsd ki előbb :-),nincs is köztük annyi lelkibajos.


Ezt a választ te írtad.


A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 14:44

Privát e-mail a válasz írójának

58%os vagyok

Kedves előttem szóló.

Biztosan elolvastad, hogy én nem vagyok vallásos. A véleményemet csupán a megértés végett írtam, és szerintem teljesen logikus, az már más kérdés, hogy magukat hívőknek tartó emberek, nem "tartják" be, de persze hirdetik keményen. A te példáid is ezt támasztják alá.

Azért azt elárulod nekem nekem hogy valamit kívánni, az miért nem önzőség? Te kívánod, hiába azt, hogy másnak legyen "jó", de a saját kielégülésedre, önnön érdekből első sorban, hiába kedvez az a másiknak is, de magamat idézem korábbról is, ha pedig az ő akarata lenne az első, akkor az azt jelentené, hogy magadat áldozod fel, ami pedig szintén nem jó, mert az igazi vallás azt tanítja, hogy mindenki egyenlő, és magunkat sem magasabbra, sem alacsonyabbra nem szabad helyezni másnál.

Ami testi vágyból indul ki, az önzőséghez vezet. De az érzékszerves részét megbeszéltük. A szellemi kielégülés pedig az öröm és boldogság, de te nem örömöt érzel, hanem élvezetet, szenvedélyt a szex közben. az nem öröm, de testi öröm, szerintem ez nem vitás.

A szex pedig csak és kizárólag akkor szellemi felüdülés, amikor a gyermek nemzése van jelen, mert az mentális eredetű, nem pedig testi beteljesülés a "díja".

remélem érted, mit akarok kihozni ebből.

üdv

25/F"


Értem mit akarsz ebből kihozni. Azt írod önzőség az is ha én kívánom,hogy másnak legyen jó -házastársamnak- Nagyon fiatal vagy,és gondolom nem házas.Elmondom neked,hogy egy házasság során többször előfordul ezüst lakodalom után pláne,hisz az 25 együtt töltött évet jelent,hogy nem pont egyszerre kívánja meg egymást a két fél,hanem van közte egy biztató tekintet vagy mosoly a másik oldalról.Ez nem azt jelenti,hogy ráerőltetné az ember a másikra az akaratát hanem,hogy jelez felé szeretettel,s a másik is "beindul"szinte azonnal. Ez nem keverendő össze a diszkóban részegen fogdoslak vagy mutogatom magam hátha beindulsz verzióval.Amiről én írok az szerintem szent Isten előtt kedves dolog-és nagyon finom- házasságon belül,akkor is ha gyakran tesszük és védekezünk a gyermekáldás ellen. Amióta a nők is rákényszerülnek,hogy a gyerek nevelés és a házimunkán kívül dolgozzanak nem tehetik meg,hogy amíg működik a petefészkük,méhük addig szüljenek-szerintem ez veszélyes is volna-Isten soha nem kért ilyet az emberektől. Tisztaságot,hűséget igen-az új szövetség ilyen módon kedvez a nőknek is,mert egy feleséget javasol.

2010. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

Az "Egyház" és a helyi pap is mondott valamit, a Biblia pedig ezt mondja:


1Korintusz 7:3-6

"A férfi teljesítse házastársi kötelességét feleségével szemben, s ugyanúgy az asszony is férjével szemben. Az asszony nem rendelkezik tulajdon testével, hanem a férje. Ugyanúgy a férfi sem rendelkezik tulajdon testével, hanem a felesége. NE TARTÓZKODJATOK EGYMÁSTÓL, LEGFÖLJEBB KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL EGY IDŐRE, hogy az imádságnak szenteljétek magatokat. Aztán térjetek vissza egymáshoz, hogy a sátán meg ne kísértsen, mivel NEM TUDTOK ÖNMEGTARTÓZTATÁSBAN ÉLNI."

Ez teljesen életre való parancs, olyan, ami tisztában van az emberi természettel. Házastársak igenis élhetnek ezzel.

2010. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

üdv

25/F vagyok

Kedves előttem kettővel szóló!

Én össz-vissz annyit akartam kihozni ebből, hogy az itteni földi életünk, csak egy kezdeti fázis, viszont itt a feladatunk az "egonk" elhagyása, ha viszont "szexelünk", akkor függünk ilyen formában a saját testünktől, tehát nem tudjuk elengedni, azaz leragadunk itt, és mindvégig ide fogunk "újjászületni". Csak ennyit szerettem volna, nem többet, nem tiltani akartam, csak felismertetni, ugyanis akármennyire hihetetlen, sokkal többről van szó, mint holmi "testről". :)

megértéseteket köszönöm.

üdv

25/F

2010. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
az egónk elhagyása a halál utáni feladatunk!Addig az egónknak és a lelkünknek harmóniában kell élni!
2010. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
még valami!Halál után ha tudatos maradsz,akkor érheted el,hogy ne szüless ide újra,nem pedig azzal,hogy nem élsz szexuális életet! :D Az életet azért éljük,hogy a fizikai érzéseket megtapasztaljuk..ez itt a mi "gyakorlatunk",az elméletet meg előtte már megtanultuk.
2010. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:

visszakérdezek, bár tudom a kérdés nem erről szólt.

miből gondolod, hogy halál utáni feladatunk az egónk elhagyása? mert szerintem, pontosan itt az "ébrenléti" állapotban, a "tudatosban" kell megtegyük ezt, ez tűnik logikusnak. Vagy esetleg el tudod magyarázni a különbséget ez és a "túlvilág" közt, indokolva az állításodat?! "összetevőiben" miben különbözik a két állapot? válaszodat előre is köszönöm. :)

üdv

25/F

2010. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!