Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, tényleg még...

Jehova Tanúi, tényleg még mindig elhiszitek a Vezető Testületnek azt az állításást, hogy a világ a Sátáné?

Figyelt kérdés

Egy "gyöngyszem"található az Őrtorony folyoíratban /2oo6 január 15., 30. oldal, 20. bekezdés/ ami így szól:


[link]


"Úgy ’állunk ellen az Ördögnek’, hogy szilárdan szembeszállunk vele, valamint ragaszkodunk a Biblia irányadó mértékeihez és igazságaihoz. A világ összhangban van Sátánnal, hiszen Sátán az istene (2Korintusz 4:4)."


-A fent említett ideológ demagógusok örömmel rágalmazták mindazokat akik nem álltak ellen és nem vágtak vissza a rágalmazásoknak és a vádaskodásoknak.Ily módon eljútottak arra a pontra,hogy megengedhették maguknak,hogy a világot is rágalmazhassák szabadon.

Mint ahogy olvashatjuk fent is; "A VILÁG ÖSSZHANGBAN VAN A SÁTÁNNAL".

De tényleg így lenne?

Nincs kivétel?

Kétlem!-mert ha így lenne akkor többet senki nem térne meg, senki nem vállalná a kereszténységet,senki nem szökne meg tőle,mindenki őtet imádná, senki nem segítene embertársán, senki nem imádkozna a másikért, azok akik a rabjai nem akarnának megszabadulni tőle, de ez a sok sok ember még csak nem is ért egyet vele! Mindannyian olvassák a Bibliát, imádkoznak, és mindannyiukban ott van az üdvösség reménye és azon törekednek,hogy minél távolabb kerüljék el őt.

Szabad e ilyen aljas módon hazudni?

És,hogy lehet teljes mértékben elfogadni és egyetérteni anélkűl,hogy ráébredjen az ember a valóságra?

Sajnos az őrtorony szektába minden lehetséges, és azért lehetséges mert az a szokásuk van,hogy szeretnek túlozni és tudják,hogy a "VILÁG" nem veszi komolyan őket és ezért ezek a rágalmazók nyugodtan reklámozhatják magukat és ily módon a gyávák majd bátraknak tűnnek.

Azt még el szeretném mondani,hogy ezek az önjelőlt hamis próféták, a 90-es években még azt énekelték a gyülekezetekben,hogy a sátán táborában nincs harmónia,(159 ének Béke ami jó létünk/1 versszak "Sátán mellett béke nincs"/ 1992 kiadás) de mára már ez az ének is eltűnt könyvestől szem elől mint annyi de annyi másminden is a sok megvilágosodás után.

Hogy miért szabadultak meg ettől az énektől?

Azért mert ez is ellent mond a mostani hazugságaiknak!


Jehova Tanúi én már számotokra nem vagyok a testvéretek de én még mindig annak tartalak benneteket,és a szívem mélyén aggódom értetek mert tudom,hogy ott van az a szem ellenző amit nektek nem szabad levenni és ez vezet majd titeket a kárhozatba.

Tényleg nem veszitek észre,hogy ha a világ a sátáné akkor a szervezet is az ővé?

Az Őrtorony falain kívűl rengeteg jó ember vár rátok és imádkozik értetek, és tárt karokkal várnak, és nap mint nap kűzdenek a sátán ocsmányságai ellen, azért,hogy az olyanoknak mint amilyen én is voltam és amilyenek tik is vagytok bemutathassák az igazi Úr Jézus Krisztust.

Nem azt a jézus másolatot amit a szervetzet mutat meg nektek hanem azt a JÉZUST aki még az istenségét is képes volt letenni(Fil.2:6-8) azért,hogy nekünk mindannyiunknak öröük élete legyen.

És a Sátánnak csak annyi hatalma van amennyit Ő megenged neki.



2017. febr. 9. 18:38
 81/113 anonim ***** válasza:

én nem az ember létezése idejét írtam a milliárd számokkal hanem a világét , mint egy jelenlegi legpontosabb közelítő adat.

de még az ember léte is 10 millió években mérhető.

és nem a bibliát néztem hogy mit ír mert a biblia létezési ideje is semmi ,

szinte nem is mérhető

még a a Föld LEGELSŐ egész életükben mélyen vallásos embereinek korához képest

mert még az is milliókban mérhető.


régen is és most is RENGETEG VALLÁSOS ember volt és van ,

aki soha de soha életükben

nem hallottak, még nem is láttak bibliát,

nemhogy még a bibliában szereplő nevekkel bármit is foglalkozzanak.


nekik sem régen sem, most, semmit de semmit sem jelent a bibliai isten ,

mert számukra teljesen de teljesen mindegy ! mintha magyaroknak kinai-ul beszélnének.


mert olyan helyre születtek és éltek életük végéig .


pl a föld északi és délisark területei vagy szibéria vagy afrikai őserdők.


az őseik is ugyan úgy éltek régen évezredekre vagy milliókra visszamenőleg

és fognak élni is és teljesen más vallási és hit alapokon mindvégig

és ugyan úgy MŰKÖDIK az életükben neki.


és van a föld népességének igen nagy része !! aki eleve már csak azért sem látott bibliát mert nem is hisz semmi teremtőben,

így 1 percet sem áldozott még a gondolatával sem és nem is fog és megis ugyan úgy élt és él őseivel egyetemben.



a másik oldalt pedig mi, akik tudunka bibliáról akik óriásiakat acsarkodunk is vele kapcsolatosan.


szerintem a teremtést nézve,


az égvilágon semmi de semmi különbség soha sem volt és nem is lesz ember és ember között


-

attól még UGYANOLYAN egyforma /jobb vagy rosszabb/ ember mindenki itt a földön ,

a teremtő soha nem tett különbséget és soha nem is fog attól,

mert vannak emberek akik olyat képzelnek és úgy élnek. nincs különbség!


ilyen dolgok miatt kell összefogni ha megakarunk maradni itt a földön

és

nem egyre gyorsabban kipusztulni mert ennek köze a bibliához a kevesebb,

a több beleszólás, az embereknek nekünk van a tetteken keresztül.

2018. jún. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/113 anonim ***** válasza:
58%

Ha a biblia ezt írja,mièrt nefogadnám el.

De te mièrt nem fogadod el ha a biblia ezt írja?

Mert amikor az ördög Jèzusnak felajált az egèsz világot,Jèzus nem mondta, hogy az nem a tièd.

Akkor mègis mit èr a kèrdèsed?

2018. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/113 anonim ***** válasza:
58%

Kèrdező:Te mèg mindig elhiszed a szakadást előidèzõ szentháromságot,ami biblia kívüli ès èrtelemszerüen nem keresztènyi tanítás ès ebből következik,aki ezt követi nem keresztèny?

Csak úgy rákèrdeztem a kèrdèsedre.

2018. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/113 anonim ***** válasza:

"a szakadást előidèzõ szentháromságot"


Te meg mindegy hogy mit hiszel de még a történelmi tényekkel sem vagy tisztában pedig már általános iskolában tanítják!


[link]

2018. dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/113 anonim ***** válasza:
57%
A szakadás az apostolok halála után közvetlen volt,nem pedig 1500 èvről beszèlünk,Mert mar 1500-ban 1400 ève megvolt a szakadék.Apcs,Pál leveleit olvasd.Amikor "megjelenik a bűn embere a veszedelemnek fia........"
2018. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/113 anonim ***** válasza:

"...a szakadást előidèzõ szentháromságot"


Mire alapozod hogy a szakadás a szentháromság miatt következett be?


"Amikor "megjelenik a bűn embere a veszedelemnek fia........"


Ha elolvasod a 2Thessz 2:7 Működik ugyan már a törvénytiprás titkos bűne, csakhogy azt, aki most még visszatartja, el kell távolítani az útból.


Ebből kiderül hogy valaki még visszatartja a veszedelemnek a fiát és ez a valaki nem Jézus mert őt nem lehet visszatartani!

Akkor a szakadás még be sem következett ezen ige szerint!

2Thessz 2:3 Nehogy valaki valamiképpen félrevezessen titeket, mert nem jön el az addig, amíg be nem következik előbb a szakadás, és megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia, 4 aki ellene veti és fölébe emeli magát mindennek, amit istennek vagy imádat tárgyának tartanak, annyira, hogy maga ül be Isten templomába, isten gyanánt mutogatva magát.


Még senki nem ült be a templomba mivel még el sem készült a templom.

2018. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/113 anonim ***** válasza:
58%

54# Te a szentírást megakarod magyarázni a világi szakadárokkal amint a linked is igazolja.

Hát azt a linket szakadár pártiak írták fordítva cselekedve..Nem a bibliát a bibliából magyarázza hanem a bibliát a a saját elmèlete ès a hamis háromság szerint.

Nem hiszem el,hogy nem látod a sok hamis fèlreèrtèseket,magyarázatokat a biblia ès a háromság között.

Nagyon sok van ezèrt egyet említem meg:

A Mária imádatot.Menj el Csiksomolyora a zarándok idejèn ès meglátod,hogy csak Máriát misèzik ès imádják imákban ès ènekben.Az Atyát ès a Fiút alig emlitik.

Jèzus ilyet nem tanított inkább azt mondta"ki az èn anyám,ki az èn testvèreim?Az aki cselekszi az èn Atyám akaratát"

Jèzus nem Máriát imádta,az Atya akarta szerint jart.Vagy az apostolok beszèltek rola?.Nem!

Na hát ekkor ált be a szakadás,amikor az apostolok meghaltak ès nyomban a szakadárok lètrehozták a Szentháromság ot.De ha vègignèzzük a szentháromságot ès annak gyakorlatát,jóindulattal is 50% nem bibliaszerint.

Az apostolok voltak azok akikre Pál azt mondta"aki ezt visszatartja fèlre kell az útból tolatnia".A halálukkal fèlre is lettek tolva.A veszedelem fia a tèvtanitok voltak akik az apostolok helyett, hamis tantèteleket hoztak lètre,köztük a háromságot is.

A Sátánnak az volt a legfontosabb,hogy az Isten szavat megszakítsa ès ez èppen egy jó alkalom volt.

2018. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/113 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Szia Edgár! Hát újra itt vagy!


"A veszedelem fia a tèvtanitok voltak..."


Az ÚVF-ban nincs is olyan hogy veszedelem fia! Melyik fordításból vetted?

2018. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/113 anonim ***** válasza:
58%

#88#Èngemet nem az èrdekel,hogy ki fordította,annál inkább a biblia ami le van fordítva ellent mond-e bárhol is önmagának?

Amíg nem volt az UVF addig is megálltam az igaz biblia èrtelmezèse mellett,jelenleg 14 fordítsom van köztük az UVF is.Ezek egymásnak ellent nem mondanak,de az olvasók igen.

2018. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/113 anonim ***** válasza:
58%
Semmi megjegyzés?
2019. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!