Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, tényleg még...

Jehova Tanúi, tényleg még mindig elhiszitek a Vezető Testületnek azt az állításást, hogy a világ a Sátáné?

Figyelt kérdés

Egy "gyöngyszem"található az Őrtorony folyoíratban /2oo6 január 15., 30. oldal, 20. bekezdés/ ami így szól:


[link]


"Úgy ’állunk ellen az Ördögnek’, hogy szilárdan szembeszállunk vele, valamint ragaszkodunk a Biblia irányadó mértékeihez és igazságaihoz. A világ összhangban van Sátánnal, hiszen Sátán az istene (2Korintusz 4:4)."


-A fent említett ideológ demagógusok örömmel rágalmazták mindazokat akik nem álltak ellen és nem vágtak vissza a rágalmazásoknak és a vádaskodásoknak.Ily módon eljútottak arra a pontra,hogy megengedhették maguknak,hogy a világot is rágalmazhassák szabadon.

Mint ahogy olvashatjuk fent is; "A VILÁG ÖSSZHANGBAN VAN A SÁTÁNNAL".

De tényleg így lenne?

Nincs kivétel?

Kétlem!-mert ha így lenne akkor többet senki nem térne meg, senki nem vállalná a kereszténységet,senki nem szökne meg tőle,mindenki őtet imádná, senki nem segítene embertársán, senki nem imádkozna a másikért, azok akik a rabjai nem akarnának megszabadulni tőle, de ez a sok sok ember még csak nem is ért egyet vele! Mindannyian olvassák a Bibliát, imádkoznak, és mindannyiukban ott van az üdvösség reménye és azon törekednek,hogy minél távolabb kerüljék el őt.

Szabad e ilyen aljas módon hazudni?

És,hogy lehet teljes mértékben elfogadni és egyetérteni anélkűl,hogy ráébredjen az ember a valóságra?

Sajnos az őrtorony szektába minden lehetséges, és azért lehetséges mert az a szokásuk van,hogy szeretnek túlozni és tudják,hogy a "VILÁG" nem veszi komolyan őket és ezért ezek a rágalmazók nyugodtan reklámozhatják magukat és ily módon a gyávák majd bátraknak tűnnek.

Azt még el szeretném mondani,hogy ezek az önjelőlt hamis próféták, a 90-es években még azt énekelték a gyülekezetekben,hogy a sátán táborában nincs harmónia,(159 ének Béke ami jó létünk/1 versszak "Sátán mellett béke nincs"/ 1992 kiadás) de mára már ez az ének is eltűnt könyvestől szem elől mint annyi de annyi másminden is a sok megvilágosodás után.

Hogy miért szabadultak meg ettől az énektől?

Azért mert ez is ellent mond a mostani hazugságaiknak!


Jehova Tanúi én már számotokra nem vagyok a testvéretek de én még mindig annak tartalak benneteket,és a szívem mélyén aggódom értetek mert tudom,hogy ott van az a szem ellenző amit nektek nem szabad levenni és ez vezet majd titeket a kárhozatba.

Tényleg nem veszitek észre,hogy ha a világ a sátáné akkor a szervezet is az ővé?

Az Őrtorony falain kívűl rengeteg jó ember vár rátok és imádkozik értetek, és tárt karokkal várnak, és nap mint nap kűzdenek a sátán ocsmányságai ellen, azért,hogy az olyanoknak mint amilyen én is voltam és amilyenek tik is vagytok bemutathassák az igazi Úr Jézus Krisztust.

Nem azt a jézus másolatot amit a szervetzet mutat meg nektek hanem azt a JÉZUST aki még az istenségét is képes volt letenni(Fil.2:6-8) azért,hogy nekünk mindannyiunknak öröük élete legyen.

És a Sátánnak csak annyi hatalma van amennyit Ő megenged neki.



2017. febr. 9. 18:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 anonim ***** válasza:
100%
Szentháromságtól függetlenül se hisz senki a JT szervezetnek aki egy kicsit is végiggondolja az egészet. Annyira nyíltan hazudnak, manipulálnak és hamisítják meg a Bibliát, hogy ezt csak az nem látja aki nem is akarja...
2017. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező:Te kiközösített vagy,ha a tanuknál nem tudtál viselkedni ahol vagy ott sem fogsz.

Te kell megváltozz nem a körülötted lévők.

Te tudod és benne vagy,ahogy Jézus mondja. A gonosz amikor tisztán találja a házat......szerez még hetet magamellé....és hétszerte gonoszabb lessz.

2017. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/113 anonim ***** válasza:
0%

51.Te hazudsz amikor lélekvándorlásrol,pokoltüzről,tisztítótűzről beszélsz,három istenségről

Hol ir a biblia ilyet?

2017. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/113 anonim ***** válasza:
86%

Nem beszéltem se lélekvándorlásról, se tisztítótűzről, se pokolról, csakis a Szentháromságot említettem, de az is egy Istenről beszél.

Szóval hazugsággal vádolni valakit miközben épp hazudozol, szép kis öngól :)

2017. márc. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Kérdező:Te kiközösített vagy,ha a tanuknál nem tudtál viselkedni ahol vagy ott sem fogsz."


Ne becsüld le Isten szavát amely élő és hatással van az emberre és a szent szellem erejét se becsüld le! A mennyei Atya hatalmas és folyamatosan munkálkodik! Ő nem akarja egyetlen ember vesztét sem és a gonoszok halálában sem gyönyörködik. Ezért is munkálkodik folyamatosan és szólítgatja az embert nem 1-2-szer hanem akár 77-szer is. Természetesen a szabad akaratot tiszteletben tartja! Ne vagyunk 100% egyformák. Az egyik embernek évek is kellene a minőségi változáshoz van akinek kevesebb is elég.

Gondolj Mózesre neki mennyi idő is kellett? Vagy gondolj Pálra!

2017. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/113 anonim ***** válasza:
29%

55.Vidiripi.

A bejegyzésed melegen érintett,mivel régebb hevesen támadtál egy ideig.

Látom van keresztényi oldalad is,és nem is kevés.Tiszteletre méltó.

Már megszoktam a barátaidtol a tárgytalan gúnyos jogtalan támadásokat,de lám van még émberi érzésekkel lévő keresztény ,aki remélem nem csak most mutatod ki ezt az oldaladat.


Ezt azért mondom és irom mert a fentiekben egy néhány személy addig mennek a gyalázkodással,hamis váddal keresve,hogy beguruljak és utána ujjal mutassanak rám.

Keresve ,hogy lepontozzanak és magukat pedig ha arogánsak is felpontozzák.

Ez nem is érdekel,és a vallásuk sem,de a bejegyzés tartalma igen.

Mindhogy az sem,hogy mi a vallásod,de az 55.bejegyzéshez gratulálok,mert általános,minden vallásnak szol,és megszívlelendő.


Én most akarok a tanuknál megkeresztelkedni mert ott is ez van.

2017. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"A bejegyzésed melegen érintett,mivel régebb hevesen támadtál egy ideig."


Igen ez így van hevesen támadtam. De én is változom. S ez részben annak a tanításnak köszönhető amiben részesülök, részben annak a példamutatásban amit látok és tapasztalok testvéreim részéről s természetesen Isten szavának és szent szellemének a formáló hatása is.


"Már megszoktam a barátaidtol a tárgytalan gúnyos jogtalan támadásokat..."


Ők nem a barátaim. Maximum felebarátaim. Aki valóban a barátom ő ilyesmit soha nem tett!


"...,de lám van még émberi érzésekkel lévő keresztény ,aki remélem nem csak most mutatod ki ezt az oldaladat."


Ezek nem az emberi mivoltomból fakadnak! S nem lettem tökéletes sem. De változom lehet, hogy lassan de változom.


"...addig mennek a gyalázkodással,hamis váddal keresve,hogy beguruljak és utána ujjal mutassanak rám."


Jehova tanúi gyakran azt is hamis vádnak tartják amiről nincsen személyes információjuk csak olvastak róla valamelyik Őrtornyos kiadványban. De sehol máshol nem jártak utána! Te valószínűleg el sem tudod képzelni hogy veszekedés legyen egy királyság teremben. Pedig én ennek szemtanúja voltam kb. 3 éve az egész olyan fél percig tarthatott. De megtörtént!

Viszont itt teszem hozzá hogy egyetlen gyülekezet sem tökéletes tartozzon az bármely egyházhoz! Mindenütt vannak ilyen dolgok.


"Mindhogy az sem,hogy mi a vallásod,de az 55.bejegyzéshez gratulálok,mert általános,minden vallásnak szol,és megszívlelendő."


Köszönöm bár nem az én érdemem. De igen mindenki épülésére szolgáljon.


"Én most akarok a tanuknál megkeresztelkedni mert ott is ez van."


Ezzel nem értek egyet és nem is fogok, vannak kivételek azt nem vitatom de személyes tapasztalatból beszélek. S a mai napig tartom a személyes kapcsolatot Jehova tanúival. Azt írod hogy "Látom van keresztényi oldalad is..." meg azt is írod "...mert általános,minden vallásnak szol,és megszívlelendő."

Ez puszta tény közlés és nem támadás a részemről!

Az Őrtorony tanítások szerint csak és kizárólag Jehova tanúi keresztények. Mindenki más rajtuk kívül Nagy Babilonhoz tartozik. Ami azt jelenti hogy nem keresztény az ő olvasatukban. Te még is arról írsz hogy az. Akkor hogy is van ez?

2017. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/113 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező:Bizonyítsd be,hogy nem a Sátáné.
2017. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/113 anonim ***** válasza:
100%

Habár nem vagyok a kérdező válaszolnák a kérésedre 28%.

A legnagyobb bizonyíték ebben az igében található;


Lk 4:6

"És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;"


Milyen tulajdonságokkal rendelkezik az őrdög?

Csak az első kettőt említeném meg;-hazug és csaló!

De lássuk a bizonyítékokat!


1Móz 3:4-5

És monda a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg;

Hanem tudja az Isten, hogy a mely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói.


Hazudott és becsapta az "első" Ádámot!

Jézusnál (a második Ádám ahogy ti mondjátok) ugyan ezzel a trükkel próbálkozott csakhogy Jézussal nem járt sikerrel mert nem vette figyelembe, hogy azzal áll szembe aki őt is teremtette.

Ez volt az első bizonyíték.

A következő ez;


Lk 9:1

Minekutána pedig összehívta Jézus az ő tizenkét tanítványát, ada nékik erőt és hatalmat minden ördögök ellen,


Na szóval!-ha minden hatalom a sátáné lenne a földön akkor nekünk bármelyikünkek akik befogadjuk Jézust és Őt kövessük, hogy lehetne hatalmunk a "világ ura" fölött!?

Ezen azért el kellene gondolkodni!


A harmadik bizonyíték a következő igében található;


1Pét 5:8

Józanok legyetek, vigyázzatok; mert a ti ellenségetek, az ördög, mint ordító oroszlán szerte jár, keresvén, kit elnyeljen:


Péter sehol nem írja,hogy az oroszlánnak(ördögnek) van hatalma, csupán figyelmeztet,hogy álljunk ellene neki!

A negyedik bizonyíték;


Mt 28:18

És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


Ha MINDEN hatalom mennyen és FÖLDÖN Jézusnak adatott akkor,hogy lehet a "világ ura" sátán!?

Hogy lehet a sátánnak hatalma Jézusnak felajánlani azt ami a sajátja!

Hogy adhat a sátán Jézusnak dicsőséget amikor már eleve az Övé minden dicsőség!?

Nem zavaros egy kicsit számodra? :)


Bocs kérdező, hogy helyetted reagáltam!

2017. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/113 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: te tényleg nemhiszed el,hogy a világ uralkodója Sátán?

Van-e bibliád?

Olastad-e?

Ha nem, majd idézek neked.

2017. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!