Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, tényleg még...

Jehova Tanúi, tényleg még mindig elhiszitek a Vezető Testületnek azt az állításást, hogy a világ a Sátáné?

Figyelt kérdés

Egy "gyöngyszem"található az Őrtorony folyoíratban /2oo6 január 15., 30. oldal, 20. bekezdés/ ami így szól:


[link]


"Úgy ’állunk ellen az Ördögnek’, hogy szilárdan szembeszállunk vele, valamint ragaszkodunk a Biblia irányadó mértékeihez és igazságaihoz. A világ összhangban van Sátánnal, hiszen Sátán az istene (2Korintusz 4:4)."


-A fent említett ideológ demagógusok örömmel rágalmazták mindazokat akik nem álltak ellen és nem vágtak vissza a rágalmazásoknak és a vádaskodásoknak.Ily módon eljútottak arra a pontra,hogy megengedhették maguknak,hogy a világot is rágalmazhassák szabadon.

Mint ahogy olvashatjuk fent is; "A VILÁG ÖSSZHANGBAN VAN A SÁTÁNNAL".

De tényleg így lenne?

Nincs kivétel?

Kétlem!-mert ha így lenne akkor többet senki nem térne meg, senki nem vállalná a kereszténységet,senki nem szökne meg tőle,mindenki őtet imádná, senki nem segítene embertársán, senki nem imádkozna a másikért, azok akik a rabjai nem akarnának megszabadulni tőle, de ez a sok sok ember még csak nem is ért egyet vele! Mindannyian olvassák a Bibliát, imádkoznak, és mindannyiukban ott van az üdvösség reménye és azon törekednek,hogy minél távolabb kerüljék el őt.

Szabad e ilyen aljas módon hazudni?

És,hogy lehet teljes mértékben elfogadni és egyetérteni anélkűl,hogy ráébredjen az ember a valóságra?

Sajnos az őrtorony szektába minden lehetséges, és azért lehetséges mert az a szokásuk van,hogy szeretnek túlozni és tudják,hogy a "VILÁG" nem veszi komolyan őket és ezért ezek a rágalmazók nyugodtan reklámozhatják magukat és ily módon a gyávák majd bátraknak tűnnek.

Azt még el szeretném mondani,hogy ezek az önjelőlt hamis próféták, a 90-es években még azt énekelték a gyülekezetekben,hogy a sátán táborában nincs harmónia,(159 ének Béke ami jó létünk/1 versszak "Sátán mellett béke nincs"/ 1992 kiadás) de mára már ez az ének is eltűnt könyvestől szem elől mint annyi de annyi másminden is a sok megvilágosodás után.

Hogy miért szabadultak meg ettől az énektől?

Azért mert ez is ellent mond a mostani hazugságaiknak!


Jehova Tanúi én már számotokra nem vagyok a testvéretek de én még mindig annak tartalak benneteket,és a szívem mélyén aggódom értetek mert tudom,hogy ott van az a szem ellenző amit nektek nem szabad levenni és ez vezet majd titeket a kárhozatba.

Tényleg nem veszitek észre,hogy ha a világ a sátáné akkor a szervezet is az ővé?

Az Őrtorony falain kívűl rengeteg jó ember vár rátok és imádkozik értetek, és tárt karokkal várnak, és nap mint nap kűzdenek a sátán ocsmányságai ellen, azért,hogy az olyanoknak mint amilyen én is voltam és amilyenek tik is vagytok bemutathassák az igazi Úr Jézus Krisztust.

Nem azt a jézus másolatot amit a szervetzet mutat meg nektek hanem azt a JÉZUST aki még az istenségét is képes volt letenni(Fil.2:6-8) azért,hogy nekünk mindannyiunknak öröük élete legyen.

És a Sátánnak csak annyi hatalma van amennyit Ő megenged neki.



2017. febr. 9. 18:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/113 A kérdező kommentje:

Kedves living vitness!


Próbáljuk meg megérteni már végre, hogy kinek hol a helye.


SÁTÁN MONDJA;


(Lukács 4:6)

„Neked adom MINDEZT a hatalmat és ezek dicsőségét, MERT NEKEM ADATOTT, és annak adom, akinek csak akarom.



JÁNOS MONDJA


Jn 3:35

Az Atya szereti a Fiút, és AZ Ő KEZÉBE ADOTT MINDENT.


Most akkor döntsük el,hogy kinek hiszünk. Vagy elhisszük az ördögnek azt amit állít vagy pedig hiszünk János apostolnak.


Tehát ha egyszer a FIÚ kezében van minden akkor mit ajánlhatna még neki ami nem a FIÚÉ?

Szóval akkor ki a hazug?

Én nem is tudom,hogy minek kell még ezen is felakadni amikor mindannyian nagyon jól tudjuk,hogy a Biblia kit nevez "hazugság atyjának"!

Egy másik fontos dolog;-egy igazi isten parancsol és nem járja kőrbe kőrbe 10x az alatvalóját,hogy mindenféle bárgyú ígéretekkel magához csalogassa.


Egy harmadik fontos dolog,azt amit az őrtorony "világnak" hírdet az valójában nem világ!-csakhát így könnyebb bevonzani az ártatlan embereket mert ők úgy sem tudják,hogy egyetlen szócskán múlik minden.

Mert ha azt hírdetjük,hogy a sátán bácsi a világ "istene" és csak mi vagyunk biztonságban akkor Pali bácsi megy Juci néni biztonságban szeretné tudni üdvösségét és szépen önszántukból sétálnak be ebben a jól elrejtett hazugságba.


"θεος του αιωνος"

theos tou aionos=KOROK,SZÁZADOK istene és semmi esetre sem /εν ολω τω κοσμω/-en olo to kosmo/ az EGÉSZ VILÁG istene!

Szóval itt a csapda!


De egy szó mint száz,el kell dönteni végre,hogy kinek hiszünk!

2017. febr. 10. 18:45
 32/113 anonim ***** válasza:
41%

Drága kérdező. :)


Tudod miért nem tűnik úgy hogy egyezünk?

Mert úgy gondolod, hogy Jézusnak most adott minden hatalmat Jehova, vagy azóta, amióta ezt kimondta.


Viszont ez az állítása igaz, csak nem mostanra szól, hanem Armageddon utáni időszakról.

Ezért tűnik neked és másoknak is, hogy Jézus hatalma az igaz és nem az Ördögé.


Mind a kettő tény, csak nem egy időről beszélünk.


Jézus hatalmáról pedig azért beszél jelen időben, illetve a kijelentés idejében, mert annyira biztos, hogy megfogja kapni, mint ha már megkapta volna.

Sokszor használ jelenidejű kijelentéseket a Biblia azokról, amik még meg sem történtek.

Ezzel akarja nyomatékosítani, hogy minden úgy fog történni.Ezért teljes feltétel nélküli bizalommal lehetünk felé.

2017. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/113 A kérdező kommentje:

living vitness!



Lk 10:22

Mindent nékem adott az én Atyám: és senki sem tudja, kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya, hanem csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.


Jn 13:3

Tudván Jézus, hogy az Atya mindent hatalmába adott néki, és hogy ő az Istentől jött és az Istenhez megy,


Jn 17:2

A miként te hatalmat adtál néki minden testen, hogy örök életet adjon mindennek, a mit néki adtál.


ApCsel 10:36

Azt az ígét, melyet elkülde az Izráel fiainak, hirdetvén békességet a Jézus Krisztus által (ő mindeneknek Ura).



-Reggelig folytathatnám és akkor sem találnák egyetlen olyan igét sem ahol azt írja,hogy "Jézus MAJD megkapja" a hatalmat, hanem mindenhol csak azt olvashatjuk,hogy már az ővé, sőt még annál többet is;


Kol 1:16-20

Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;

Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.

És ha már itt tartunk csak egy számot említenék meg "1914" :)

Kedves living döntsd már el végre,hogy hogy legyen!


De ha te jobban alszol attól,hogy a sátánt magasztalod akkor én ezt nem tudom megakadájozni!

Felőlem ezt is megteheted de ne vigyél magaddal másokat is!


És mint ahogy mondtam már, nem "illik" /aionos/ helyett /kozmo-t/ hírdetni mert ez hazugság!

2017. febr. 10. 19:52
 34/113 anonim ***** válasza:
100%
Én szóltam, hogy nem hatja meg őket a Biblia...
2017. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/113 How Arrow ***** válasza:
100%

"Armageddon utáni időszakról"


Zsolt 22:29 Mert az Úré a királyi hatalom, uralkodik a pogányokon is.


Zsolt 62:12 Egyszer szólott az Isten, kétszer hallottam ugyanazt, hogy a hatalom az Istené.


Zsolt 65:7 Aki hegyeket épít erejével, körül van övezve hatalommal;

(Ján 1:3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.)


Ézs 11:2 Akin az Úrnak lelke megnyugoszik: bölcsességnek és értelemnek lelke, tanácsnak és hatalomnak lelke, az Úr ismeretének és félelmének lelke.

(Luk 3:22 És leszálla ő reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb, és szózat lőn mennyből, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes Fiam, te benned gyönyörködöm!)


Most figyeljetek tanuk.


Máté 24:30 És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.


1.Állitásotok szerint nincs még Jézusnak hatalma még nem adatott meg neki.


2.Állitásotok szerint Jézus 1914-ben eljött.


Máté 24:30-ban mikor eljön, nagy hatalommal látszik.


3.Tanuk,az örtornyban miért mondjátok hogy eljött és nincs hatalma?


Ezt nagyon jol rágjátok meg!!!!!


2Móz 23:1 Hazug hírt ne hordj; ne fogj kezet a gonosszal, hogy hamis tanú [ne] légy.

2017. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/113 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Hiszen Dánielnél olvassuk, hogy az egyik Démon fejedelem, akivel Mihálynak, vagy is Jézusnak harcolnia kellett, Perzsia felett kapott hatalmat Sátántól."


Jézus ítéletet mond Sátán felett parancsol a démonoknak pl. a Légió nevűnek. Mihály ugyan ezt nem teszi meg! (Júdás 1:9) Miért nem teszi vagy teheti meg?

Lehetséges hogy azért mert nincs hozzá joga? Kire hagyja az ítélkezést? Érdekes hogy azt írja hogy az Úr dorgálja meg és nem azt írja hogy az Isten! Ki is az Úr?


"Vajon Jézus kinek volt a Tanúja?

Kiről, ki mellett tanúskodott?

Saját maga mellett?"


Kinek a tanítványai voltak az apostolok? Kikről tanúskodtak az apostolok?


"Ugyan is Sátán soha nem azt tagadta, hogy Jehova az Isten,..."


Azt na ná hogy nem tagadta. Hiszen az a 16. században keletkezett.

2017. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/113 anonim ***** válasza:
41%

Nos akkor menjünk sorban.

(Lukács 10:22) . . .és hogy ki az Atya, azt senki sem tudja, csak a Fiú, és akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni.”



1, Miért volt képes Jézus úgy megismertetni az Atyát másokkal, mint senki más? 2,Hogyan tette ezt?


Amikor még egyetlen más teremtmény sem létezett, a Fiú az Atyja szeretetteljes figyelmét élvezte, és tanulhatott róla és a tulajdonságairól. Az Atya és a Fiú biztosan rengeteget beszélgettek egymással, és mérhetetlenül erős szeretet alakult ki közöttük a rendkívül hosszú korszakok alatt

(János 14:31) 31 De hogy a világ megtudja, hogy szeretem az Atyát, úgy cselekszem, ahogy az Atya parancsolatot adott rá nekem.. . .

alaposan megismerhette a Fiú az Atyja személyiségét!

Az Atya megbízta a Fiút, hogy legyen a Szószólója, „az Isten Szava”, amint olvashatjátok a jelenések 19:3-ban. Ezért Jézus egyedülálló helyzetben volt ahhoz, hogy megismertesse az Atyát másokkal.

Amikor már léteztek más intelligens teremtmények is, a Fiú láthatta, hogy Jehova hogyan bánik velük egyenként, ez pedig biztosan elmélyítette az Atyja személyisége iránti értékelését.

Még az is, hogy Sátán kétségbe vonta Jehova szuverén uralmának jogosságát, lehetőséget adott a Fiúnak, hogy megfigyelhesse, Jehova hogyan gyakorolja a szeretetét, igazságosságát, bölcsességét és hatalmát egy nehéz helyzetben. Ez kétségtelenül felkészítette Jézust arra, hogy hogyan birkózzon meg azokkal a nehézségekkel, amelyekkel később találta szembe magát a földi szolgálata alatt

2017. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/113 anonim ***** válasza:
13%

2, Most nézzük meg a második kérdést, hogyan ismertette meg másokkal az Atyját, Istenét.


Ha megfigyelitek két módszert használt.

a tanításaival és a tetteivel.


PL: Jézus a tanításaival megmutatta, Jehova miként gondolkodik, vagy érez, illetve cselekszik bizonyos dolgokban.Erre azt a szemléltetést használta, hogy mit tesz egy pásztor ha egy juhocska elkóborol, ott hagyja a 99.-et mert azok jó helyen vannak, és elmegy megkeresi azt az egyet,

Ezzel megtanította a követőinek, hogy Jehova nem akarja hogy egy is elvesszen azok közül akik szeretik Őt.


A Tetteivel is, pl amikor Fülöp azt kérte mutassa meg az Atyát, erre mondta, hogy aki látta Őt az az Atyát is, de ezt nem a fizikai látásra mondta, miszerint Ő az atyával egyenlő.

Figyelj meg néhány példát, hogy Jézus miként mutatta be az Atyja tulajdonságait. Amikor egy leprás könyörögve kérte őt, hogy gyógyítsa meg, Jézus megérintette a férfit, „akit elborított a lepra”, és ezt mondta neki: „Akarom. Tisztulj meg!”


Jézus Jehova erejével, meggyógyította Őt.


Akkor is Lehetett "látni" Istent amikor Lázár meghalt, És Jézus Jehova szellemével, ahogy a leprás esetében is, vissza hozta az életbe.


Vagy egy másik eset, amikor a Templomot megtisztította a kereskedőktől.

(Zsoltárok 69:9) 9 Bizony a házadért való buzgalom emészt engem,. . .

(János 2:17) 17 A tanítványai visszaemlékeztek rá, hogy meg van írva: „A házadért való buzgalom emészt engem.”


Azzal, hogy Jézus ilyen határozottan fellépett, kimutatta, hogy mennyire vágyik arra, hogy megvédje az igaz imádatot.


Istennek nemcsak korlátlan hatalma van, hogy eltörölje a gonoszságot a föld színéről, hanem égő vágyat is érez erre. Ez a leírás, mely szerint Jézus ilyen erőteljesen lépett fel egy helytelenséggel szemben, megmutatja, hogyan érez az Atya, amikor azt látja, hogy az egész földet ellepi a gonoszság.


egy másik példa

A tanítványok folyton arról vitatkoztak, hogy ki a nagyobb

Jézus tudta, hogy Jehova hogyan reagál az ilyen büszke hajlamokra

Jézus korábban már tapasztalta, hogy az ilyen hajlamok hogyan mutatkoztak meg Sátán, az Ördög esetében. Ez az önző személy csak a hírnévvel és a pozícióval törődött. Ezért igencsak elszomoríthatta Jézust, amikor azt látta, hogy a törtetés újra meg újra tapasztalható a tanítványai között, akiket ő képzett. Még azok között is, akiket apostoloknak választott

Ennek ellenére Jézus újra és újra kedvesen helyreigazította őket, anélkül hogy elveszítette volna a hozzájuk fűzött reményét

Az Atya, nem hagyja el a népét, noha az ismételten hibázik, hanem igyekszik segítségre lenni, hogy változzanak.

atyját

Ebből jól láthatjuk, hogy Jézus bemutatta az Atyját, és nem saját magát, s miért?

Hogy az emberek megbékéljenek Istennel, lássák, hogy Jehova milyen Isten.

2017. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/113 How Arrow ***** válasza:
78%

"Ebből jól láthatjuk, hogy Jézus bemutatta az Atyját, és nem saját magát"


Máté 10:39 Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én értem, megtalálja azt.


Ézs 53:12 Azért részt osztok neki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!

Máté 20:28 Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.


Máté 20:28 Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.


Máté 20:28 Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.


Máté 20:28 Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.

2017. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/113 anonim ***** válasza:
41%

(Zsoltárok 22:28) 28 Mert Jehováé a királyság, És ő uralkodik a nemzetek fölött.


Nem Jézusé, hanem Jehováé, mindössze egy időre megengedi, hogy Jézus képviselje királyként

Sajnos azzal, hogy Isten nevét kihagyták a fordításból, nagyon szépen összevissza keverték ezzel azt, hogy mikor kire utal egy vers.

S így a jelentése is megváltozik, aztán más versek meg ellent mondásnak tűnhetnek.


(Zsoltárok 62:11) 11 Egyszer szólt Isten, kétszer hallottam ezt: Istené az erő.


Ez sem Jézusról szól.Ez azt jelenti, hogy Jehova, nem szorul energiára külső forrásból, mivel „a hatalom az Istené” Isten nem függ semmiféle külső energiaforrástól, hiszen ő maga az erő forrása. ’Övé az erő.’

2017. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!