Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, tényleg még...

Jehova Tanúi, tényleg még mindig elhiszitek a Vezető Testületnek azt az állításást, hogy a világ a Sátáné?

Figyelt kérdés

Egy "gyöngyszem"található az Őrtorony folyoíratban /2oo6 január 15., 30. oldal, 20. bekezdés/ ami így szól:


[link]


"Úgy ’állunk ellen az Ördögnek’, hogy szilárdan szembeszállunk vele, valamint ragaszkodunk a Biblia irányadó mértékeihez és igazságaihoz. A világ összhangban van Sátánnal, hiszen Sátán az istene (2Korintusz 4:4)."


-A fent említett ideológ demagógusok örömmel rágalmazták mindazokat akik nem álltak ellen és nem vágtak vissza a rágalmazásoknak és a vádaskodásoknak.Ily módon eljútottak arra a pontra,hogy megengedhették maguknak,hogy a világot is rágalmazhassák szabadon.

Mint ahogy olvashatjuk fent is; "A VILÁG ÖSSZHANGBAN VAN A SÁTÁNNAL".

De tényleg így lenne?

Nincs kivétel?

Kétlem!-mert ha így lenne akkor többet senki nem térne meg, senki nem vállalná a kereszténységet,senki nem szökne meg tőle,mindenki őtet imádná, senki nem segítene embertársán, senki nem imádkozna a másikért, azok akik a rabjai nem akarnának megszabadulni tőle, de ez a sok sok ember még csak nem is ért egyet vele! Mindannyian olvassák a Bibliát, imádkoznak, és mindannyiukban ott van az üdvösség reménye és azon törekednek,hogy minél távolabb kerüljék el őt.

Szabad e ilyen aljas módon hazudni?

És,hogy lehet teljes mértékben elfogadni és egyetérteni anélkűl,hogy ráébredjen az ember a valóságra?

Sajnos az őrtorony szektába minden lehetséges, és azért lehetséges mert az a szokásuk van,hogy szeretnek túlozni és tudják,hogy a "VILÁG" nem veszi komolyan őket és ezért ezek a rágalmazók nyugodtan reklámozhatják magukat és ily módon a gyávák majd bátraknak tűnnek.

Azt még el szeretném mondani,hogy ezek az önjelőlt hamis próféták, a 90-es években még azt énekelték a gyülekezetekben,hogy a sátán táborában nincs harmónia,(159 ének Béke ami jó létünk/1 versszak "Sátán mellett béke nincs"/ 1992 kiadás) de mára már ez az ének is eltűnt könyvestől szem elől mint annyi de annyi másminden is a sok megvilágosodás után.

Hogy miért szabadultak meg ettől az énektől?

Azért mert ez is ellent mond a mostani hazugságaiknak!


Jehova Tanúi én már számotokra nem vagyok a testvéretek de én még mindig annak tartalak benneteket,és a szívem mélyén aggódom értetek mert tudom,hogy ott van az a szem ellenző amit nektek nem szabad levenni és ez vezet majd titeket a kárhozatba.

Tényleg nem veszitek észre,hogy ha a világ a sátáné akkor a szervezet is az ővé?

Az Őrtorony falain kívűl rengeteg jó ember vár rátok és imádkozik értetek, és tárt karokkal várnak, és nap mint nap kűzdenek a sátán ocsmányságai ellen, azért,hogy az olyanoknak mint amilyen én is voltam és amilyenek tik is vagytok bemutathassák az igazi Úr Jézus Krisztust.

Nem azt a jézus másolatot amit a szervetzet mutat meg nektek hanem azt a JÉZUST aki még az istenségét is képes volt letenni(Fil.2:6-8) azért,hogy nekünk mindannyiunknak öröük élete legyen.

És a Sátánnak csak annyi hatalma van amennyit Ő megenged neki.



2017. febr. 9. 18:38
 71/113 anonim ***** válasza:
58%

Örülök,hogy felébredtél.

A vádaskodás amit irsz az téged vádol a másik fiokodrol.

Ez vagy te!

2018. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/113 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nincs más dolgod?"


Szerinted ha lenne más dolgom akkor nem azzal foglalkoznék? De tényleg a kérdés nagyon jó.

S neked esetleg nem lenne inkább más dolgod?


"Miért jösz ilyen körmönfont módszerekkel?"


Szóval a kérdés feltevés az körmönfont módszer? Hát ez érdekes egy álláspont és egyben vicces is a GyakoriKérdések.hu oldalon. :))

Én úgy látom hogy te nagyon megvagy terhelve és a terheltséged miatt nagyon el is vagy fáradva. Megnyugvást kellene találnod és elengedni dolgokat de erre szinte képtelen vagy!

Némi remény azért vagy hogy képes leszel döntést hozni és leteszed azokat a terheket amelyeket teljesen feleslegesen cipelsz! A megterhelteknek van szüksége arra hogy megnyugvást találjanak.

Hogy békességük legyen!

2018. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/113 anonim ***** válasza:
58%
72.Ha teherről beszélünk az te vagy,és ezzel a alkalommal le is tettelek.
2018. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/113 anonim ***** válasza:
58%
Hát mégis kié a világ,Istené vagy a Sátáné?
2018. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/113 anonim ***** válasza:
58%

Lukács.4:6."Ezután ezt mondta neki az Ördög:'Neked adom mindezt a hatalmat és ezek dicsőségét,mert én kaptam meg,és annak adom,akinek akarom"


"János.12:31."Isten most megitéli ezt a világot,és kifogja vetni e világnak az uralkodoját"


János 14:30."Nem sokat beszélek már veletek,mert jön a világ uralkodója,és nincs hatalma felettem"


János.16:11."azután pedig,hogy mi Isten ítélete,mert Isten megitélte e világ uralkodóját"


1János.5:19."Tudjuk,hogy Istentől származunk,de az egész világ a gonosz hatalmában van"


Jelenések.12:9."Ledogták hát a nagy sárkányt,az őskigyot,akit Ördögnek és Sátánnak neveznek,aki az egész lakott földet félrevezeti.Ledobták őt a Földre és az angyalait is ledobták vele együtt "


Jelenések.12:12."Ezért örülj,te ég,és ti,akik ott laktok!Jaj a földnek és a tengernek,mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal,mivel tudja,hogy rövid ideje van"


Kedves olvasó,döntsd el te,a fenti biblia versek fényében,hogy KI-É A FÖLD?

2018. máj. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/113 anonim ***** válasza:

hogy KI-É A FÖLD?


SENKIÉ ! nem lehet kisajátítani.

mert

egyben MINDENKIÉ a TEREMTŐVEL együtt


mert TEREMTŐ piriónyi kicsi része vagyunk mi is mint élők az élettelenekkel együtt.

a világ avagy világegyetem kora 13,8 milliárd ÉV.

és 100 vagy ezer milliárdokban mérhető a földhöz hasonló bolygók darabszáma is.

/ a földön élő ember összes tudása alapján, beleértve minden hivőt is, a pontosabb információ ide mutat JELENLEG a legmegbízhatóbban/



A TEREMTŐ AZ TÖKÉLETES !

NINCS SZÜKSÉGE KÖZTE ÉS KÖZTED, KÖZTÜNK vagy élettelen közt sem SEMMI FÖLDI KÖZVETITŐRE!!!


a világ így tökéletes ahogy van, mert EGYENSÚLY van benne !


az egész TEREMTŐJE mindig veled,velünk volt van lesz,

akkor is ha nem akarod !



mi embereknek nem acsarkodnunk kellene

és

állandóan mindig mindenkitől mindent jobban tudnunk,


hanem


ÖSSZEFOGNUNK!

ÖSSZEFOGNUNK!


/ még a vallásokban hitekben is ez a minimum mert ez csinált köztünk a legnagyobb károkat szenvedéseket ./


mi emberek semmi zéró pirinyó porszemek sem vagyunk az EGÉSZHEZ KÉPEST avagy a TEREMTŐHÖZ ,


csak egyben vagyunk nagyok , a nagy pofánkban,okoskodásunkban,

a mindig mindent jobban tudásban másoknál,

az elképzelhetetlenűl nagy beképzeltségünkben /



a FÖLD akkor vajon kié ?????


erre szerintem egyértelmű a válasz.

2018. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/113 anonim ***** válasza:
43%

76.Igazad van a saját szemedben,ahogy le is vezeted.

Az Isten szava szerint pedig a véleményed távol áll a valóságtól.


Én csak egy dolgot emlitek a sokközül.

A tulajdonjog jogosságát,mert nagyon nem közösek a jogaink.

Az Isten,ember,Sátán között.

És itt részletekbe nem bocsátkozok,csak biblia szinten.

2018. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/113 anonim ***** válasza:

itt a földön ÉLVE jövőnket illetően hogy hogyan alakul hogy megmarad az emberiség ?!

vagy eltűnik a sok sok milliárd év között

hogy mit tett, mit tesz, és mit fog tenni csak ez ami számít.

és ezt csak KÖZÖSEN LEHET ,

minden fajta hitet vallást csak ez után figyelembe venni.

rangsorolni kell mert van fontossági sorrend megmaradásunk érdekében !


mert az ELTELT MILLIÁRD évek alatt

semmit de semmit sem számított ,

hogy

mit gondol az ember a vallásokról avagy Istenről avagy Isten szaváról, ...


egyszerü gyerekes példa:


hogy mennyít számít mint emberi gondolat kicsisége,tudatlansága,

a MILLIÁRd év idő és milliárd földszerü bolygók világában.


- a földön több óceán, tenger van. / a nagy vallások /

az egyikben egy BACILUS /a beképzelt a mindent tudó ember/ megszólal,

hogy Ő a Teremtő földi kiválasztotja

és minden úgy van amit ő mond a világról ,az ő vize az igazi ami körülötte van.

mert a világ olyan amit gondol ott az óceánban abban az 1 dl vizben él ahol egész életet leéli.

mondják azok a bacilusok akik egész életükben a vízben éltek élnek fognak élni,

és lehet még soha egyik sem élt többet 1 percnél.


vajon mi VALÓDI EMBEREK kint a szárazföldön, akik nem 1 percet talán 90 évet is lehet élünk átlagban,

gondoltunk,gondolunk,fogunk gondolni,adni valamit egy bacilus gondolataira valaha is ??????????

megfogunk valakit bízni hogy legyen az ottani ..., NEM VALÓSZÍNÜ.


hát amennyit gondolunk mi emberek mert fontos nekunk ez a bacilus,

és amennyit tud rólunk valódi emberekről ez a bacilus ,


hát ennél a butaságnál MILLIÁRDSZOR nagyobb butaság tudatlanság beképzeltség amit az ember hisz !!!


hiszen időben is nem 1 perc , nem 90 év , hanem sok sok milliárd év

nagyságban élünk , nem 1 dl , nem óceán, nem maga a föld , hanem milliárd milliárd FÉNYÉVEK léteznek bolygók tömkelege között.



HÁT EZÉRT KELL ÖSSZE FOGNUNK HOGY MEGMARADJUNK MINNÉL TOVÁBB !!!!

/mert a valódi menyország nekünk embereknek az tényleg itt a Földön és környezetünkben van ! itt kell megteremtenünk /


van Teremtő mert ha nem lenne akkor a sok milliárd éve létező világ sem létezne velünk gondolkodásra képes emberekkel.

/ és sajnos kell jó és rossz is bele,fehér és fekete is, jó és a "sátán is",


mert

egyik fél sem létezik a másik nélkül !


-ha minden 100% ban jo akkor nem létezik rossz , de ezzel a jó is megszünik hiszen nincs mihez viszonyítani.

- ha minden fehér és nincs fekete akkor a fehér is megszünik , hiszen nincs mihez viszonyítani a fehéret hogy az fehérebb.


hol az egyik több vagy kevesebb hol a másik , változás van folyamatosan.


ÉS IGY EGYENSÚLY VAN A VILÁGBAN évmilliárdok óta !!!!!


a TEREMTŐ és minden teremtmény az tökéletes !


én ezt gondolom,


így működik a világunk ÉS EZÉRT KRITIKUS HOGY

AZ EMBEREK MEGTALÁLJÁK A KÖZÖS NEVEZÖT ÉS ÖSSZEFOGJANAK !

2018. máj. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/113 anonim ***** válasza:
58%

78.Amint mondtam csak bibliai vonalon szeretnék beszélni az ember létezéséről.

Azért van egy kérdés/megjegyzés:Ha az emberiség 1900-ban egy és félmilliárd népességet számlált,akkor mégis,hogy beszélhetünk milliárd évekről az emberiség létezését illetően.


100 év alatt 6 milliárd.

Ha ebből a számbol gyököt vonunk a népesség csökkenése végett,akkor alig érünk vissza a teremtésig.

Ha figyelembe vesszük a tudatlanságot az orvosi kezelés végett,ezt még ellensúlyozza a betegségek ritkasága is.


Nem akarok tovább elmélkedni,de az ember létét a Földön,kétkedve fogadom ,évmilliárd években.

2018. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/113 anonim ***** válasza:

# 79

Talán mert javultak az életkörülmények? Például a picit is fejlettebb országokban ma már az sem hal éhen, aki életében egy percet sem dokgozik.

2018. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!