Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallások közül a...

A keresztény vallások közül a Római katolikus az eredeti igaz vallás?

Figyelt kérdés
sokan mondják itt is, hogy apostolok és szent Péter a katolikus vallást vitte tovább, így értelemszerűen a protestáns és egyéb egyházakat önjelölt tanítók alapították, akiknek semmi közük nem nem csak az apostolokhoz
2017. márc. 27. 11:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Péter!


Akkor csak néhány dolog még, hogy pontosabb legyek:


Én azt is elmondtam több helyen, hogy véleményem szerint a Keleti kereszténység az, amely ma a leghitelesebben képviseli a krisztusi tanításokat.


A Római Katolikus Egyháznak van múltja - nem is akármilyen! - és még alapvetően tartja is a hagyományokat, de a neoprotestantizmus felé való közeledés eltérítette. Oda is kezd beszivárogni az elvilágiasodott gondolkodásmód és mentalitás!


Ezért mondtam, hogy Róma csak annyiban igaz, amennyiben apostoli jogfolytonossággal rendelkezik. A teológiájában, és a hagyományaiban lehet gyöngyszemeket találni, de alapvetően a mai állapotát figyelembe véve szerintem Róma süllyedőben van.


Én így látom.


A másik meg az, hogy az utóreformációs mozgalmakról azért beszélek lekezelően, mert felélesztették a régi eretnekségeket, ráadásul több közülük Isten kiválasztott népének tartja magát, hitehagyónak és "Babilonnak" nevezve a történelmi kereszténységet. A számolgatásokról már nem is beszélek... Ha te azt mondod, hogy a régi Atyák a görög filozófia befolyása alatt voltak, akkor ezekre az emberekre mit lehet mondani?


A másik meg az, hogy a mai értelemben vett Római Katolikus Egyház a Nagy Egyházszakadás következménye, de a római egyház története az apostoli korra nyúlik vissza, ezért tekintheti az aktuális Pápa elődjének a korábbi római püspököket (pl. Linusz, Kelemen).


Üdv, Dante

2017. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 anonim ***** válasza:
21%
A katolikusok szerint igen, az ortodoxok szerint nem egészen.
2017. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 anonim ***** válasza:
61%

A Római Katolikus Egyház, dzsentrikeresztények.

Hangoztatják jogjolytonosságukat,de szinte teljesen elvesztették a krisztusi értékeket.Teljesen elszegényedtek,ha az igazi értékeket keressük benne.Helyette politikai,és gazdasági hatalmat gyakorolnak,pogány filozófiák bordélyházaiban dorbézolnak,adminisztratív külsőségekkel dicsekednek.


A valóban értékes,nemes krisztusi értékek már,csak a régmúlt emléke maradtak.

2017. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 anonim ***** válasza:
61%

Javítás:


A Római Katolikus Egyház, dzsentrikereszténység.


Hangoztatják jogjolytonosságukat,de szinte teljesen elvesztették a krisztusi értékeket.Teljesen elszegényedtek,ha az igazi értékeket keressük benne.

Helyette politikai,és gazdasági hatalmat gyakorolnak,pogány filozófiák bordélyházaiban dorbézolnak,adminisztratív külsőségekkel dicsekednek.


A valóban értékes,nemes krisztusi értékek már,csak a régmúlt emlékei maradtak.


Amint a dzsentrikben maradt némi szellemi érték,a katolikusok közt is van krisztusi értékeket őrző valódi keresztény,de ez,a vallásra,a szervezetre nem igaz.

2017. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
80%

Az igazi vallás,Krisztusé.


Azt nem pápák,püspökök,elnökök,vagy egyéb gyarló emberek vezetik,hanem maga Krisztus,Isten Szentlelke által.

Ők Krisztus egyetemes egyháza,minden felekezetben.

Látható egyház ez!...No nem a szervezetük látható,hisz Krisztus sincs jelen testben....

Látható cselekedeteikben,szemük fényében,életükön.


Ők az apostolok jogos utódai!

Ők az apostoli jogfolytonosság képviselői,hisz amiképpen az apostolok,úgy ők is Krisztus követői.A jóhír terjesztői.(Némelyek szóban,míg mások tettekben,vagy szemük fényével.)

2017. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
67%
6-os válaszoló: Én így látom a dolgokat: Isten kötött egy szövetséget a zsidókkal de a zsidók ezt nem tudták megtartani mert elfordultak Istentől stb. Isten elküldte a fiát a világba hogy új szövetséget kössön és azért ünnepeljük a vasárnapot mert Krisztus ekkor támadt fel a halálból
2017. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
25%

@19:12


Az apostoli jogfolytonosság az ókori kereszténységben egyértelműen definiálva volt. Az, hogy te új jelentést adsz ennek a fogalomnak, az csak azt bizonyítja, hogy a protestánsok nagy ívben tesznek arra, hogy mit hitt a korai Egyház. Ez csak azért vicces, mert állandóan azt hangoztatjátok, hogy ti a kezdetekhez tértek vissza, oda megkérdezve azonban nem tudjátok elfogadni azt, amit azok az emberek vallottak. Ekkor szokott az bejönni, hogy az ókori kereszténység hitehagyóvá vált. Mert a 2. század elején például nincs Sola Scriptura, nincs h.n. adventista szombatünneplés, sem a Szentlélek személyének a tagadása, és transzba esett keresztények sem, akik magatehetetlenül a földön fetrengenek...


Dante

2017. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki úgy gondolja, hogy az az igaz amiben ő hisz.
2017. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
100%

Dante!


Ne haragudj a személyes kérdésért, ha nem akarsz, nem válaszolsz, de engem a válaszaid fényében nagyon érdekel: te miben hiszel? Hiszen foggal-körömmel véded a katolikus és a görögkeleti egyházat, mint az igazság legigazabb letéteményeseit, közben más topikokban pedig ízekre szeded a Bibliát, még az Újszövetséget is, gyakorlatilag minden könyvéről bebizonyítva, hogy az nem is úgy volt, későbbi betoldás, mítosz akármi. Tehát miközben harcosan véded a kereszténységet (vagy legalább az általad preferált irányzatát), addig pont az alapművéről, a Bibliáról állítod, hogy csak a szekták veszik komolyan. Pedig - ebben talán egyetértünk - az apostolok és maga Jézus is igenis élő tekintélyként hivatkoztak rá.

Nem szeretnélek támadni, becsülöm a tájékozottságod, sok érdekes dolgot tudtam meg téged olvasgatva, de ez a része nagyon nem tiszta.

2017. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 anonim ***** válasza:
57%

Tisztelt Előző!


Sejtettem, hogy előbb-utóbb ez a kérdés fel fog merülni, mert időnként egyik topikban olyan, mintha ateista lennék, a máshol a történelmi kereszténységet védelmezem. Még valami: sok cikket írtam a Biblia védelmében is az oldalra.


Szóval akkor válaszolok erre a kérdésre:


Én agnosztikus és szkeptikus gondolkodónak tartom magam. Kutatom, keresem a megfejtést, és amiről megbizonyosodtam, hogy igaz, amellett kiállok. Nagyon kritikus vagyok még önmagammal kapcsolatban is. Szeretem a dolgokat ízekre szedni, megvizsgálni, aztán újra összerakni.


Ha már szóba került a Biblia:


Igen, sokszor állítottam azt, hogy az Ószövetséggel kapcsolatban, hogy mítosz. De akkor mindig azért mondtam ezt, mert a nyelvezet bizonyíthatóan mitologikus. De ezzel kapcsolatban adhatok forrásokat is, hogy lássátok, ezt nem én találtam ki. De ugyanakkor azt is hozzátettem, hogy a tartalma antimitologikus. A másik: a betoldásoknak elvileg nem kellene zavarnia a hívőket. Ez csak akkor zavaró, ha egy próféciáról van szó. Például ha jól emlékszem, a Jeremiás 50-51. fejezetét későbbre datálják. Ezzel együtt azonban minden bizonnyal Rúth könyve végén is betoldás a nemzetségi táblázat, mégsem szól miatta senki. Ugyanígy valószínűleg - már csak józan ésszel is belátható - hogy a (4Móz 12,3) sem lehet Mózes tollából való, mert ezzel éppen saját magának mondana ellent. Talán ezért tette Károli is zárójelbe.


Igen, kritizáltam az Újszövetséget is. De ne felejtsük el azt, hogy a kritika volt az, aminek köszönhetően ma a rendelkezésünkre áll az NA28 [a görög újszövetség legújabb szövegkritikai kiadása], ami éppenséggel erősítheti a hívők Krisztus istenségébe vetett hitét az új javításoknak köszönhetően [lásd Júdás levelénél]. Ami számomra viszont kicsit zavaró tényező, az a szerzőség kérdése. Mert ha az Újszövetség bizonyos könyveit tényleg nem azok a személyek írták, akiknek tulajdonítják, akkor - most finoman mondom - megkérdőjelezhető a hitelessége. Persze lehet azon vitatkozni, hogy abban az időben mennyire volt divat más nevében könyvet írni, és ez mennyire elfogadható. Persze egy fundamentalista nyilván elintézi annyival, egy vitatott könyve biztosan az írt, aki bemutatkozik benne, de én nem. Szent Pál mondja:


"Vizsgáljatok felül mindent, a jót tartsátok meg." (1Thessz 5,21) - én pontosan ezt teszem.


A másik meg az, hogy - természetesen tiszteletben tartva mindenki nézetét - nem értek egyet azzal a bibliakezeléssel, amit ma sokan csinálnak. Lényegében már a Bibliának is isteni státuszt tulajdonítanak, ami a kereszténység mérlegén bálványimádás. Szinte tévedhetetlennek tartják. Úgy emlékszem, hogy a Bibliát - az eretnekséggel való szembenállást leszámítva - liturgikus célokra állították össze. A Szentírás valóban fontos volt a kereszténységnek, de nem volt hivatkozási alap. Nem is lehetett, mert a hagyomány fényében magyarázták [ráadásul többször elmondtam már azt is, hogy a korai hívek Bibliája másként nézett ki]. Ez az, amit egy neoprotestáns nehezen tud elfogadni, mert annyira más ez a mentalitás, és ebből vannak sokszor a viták.


Ahogyan én észrevettem, a mai kereszténység nagy része egy vallást követ. A saját vallását, amely hihetetlenül messze szakadt attól az egyszerű hittől, amit az első keresztények vallottak. Ráadásul - most felekezeteket nem említve - mégis mi az, hogy kiállnak egyes hívők, és olyanokat mondanak, hogy nekik Isten ezt, meg azt mondta, vagy adta neki látomásban. Most komolyan el kellene fogadnom azt, hogy JHVH egy olyan emberrel lép kapcsolatba, aki még a történelmi kereszténység alapjaival sincs tisztában? :D És lám, mégis sokan követik őket... A próféta szavai jutnak eszembe:


"Ímé, én a prófétákra támadok, a kik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az ő hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem őket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr." (Jer 23,32)


Üdv,


Dante

2017. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!