Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallások közül a...

A keresztény vallások közül a Római katolikus az eredeti igaz vallás?

Figyelt kérdés
sokan mondják itt is, hogy apostolok és szent Péter a katolikus vallást vitte tovább, így értelemszerűen a protestáns és egyéb egyházakat önjelölt tanítók alapították, akiknek semmi közük nem nem csak az apostolokhoz
2017. márc. 27. 11:32
 81/103 anonim ***** válasza:
0%

#80


követ62 Istentől eredeztette lényegében a reformációt. Ha szerinted is így van, akkor tudtál csak érdemben reagálni a hozzászólásomra. Mivel ezen alapult a levezetett kis logika. Mert szerintem Isten nem csinál tökéletlen művet és nem végez félmunkát. követ62 szerint a reformációval így tett és ezért kellett az 1-1.5 évszazaddal ezelőtti új hullám.


De ha Istent kivesszük a képletből, akkor se értem a reformáció befejezetlenségét. Tudomásom szerint Luther befejezte amit akart, követői pedig még annál is tovább mentek (nem is kicsit), ez mindenképpen egy befejezett dolog. Valamint miért kellett újabb 350 év, hogy folytatódjon a reformáció?


Kérlek írd le nekem tudatlannak, hogy mi a szekta fogalma.

2017. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
100%

Válasz a 81. Hsz.-ra:

A szekta szó jelentése wikipedia szerint.


"A szekta a latin sequi szóból származtatható, jelentése: követni. A szekta fogalom mai használata viszonylag pontatlan és kevéssé szelektáló. Egyik jelentése: az uralkodó egyháztól elszakadt, többnyire nem bevett vallási csoportok, a másik jelentés szerint: szorosan összetartó, azonos nézetű, a külvilágtól elkülönülő csoport; zárt csoportosulás valamely közösségen belül. A szó mind a köznyelvben, mind a publicisztikában pejoratív tartalmú. Eredeti értelmében azonban – és vallásszociológiai használatában is – egy sajátos vallásos közösségi forma megjelölésére használják. A vallásszociológia megkülönbözteti a szektákat az új vallási mozgalmaktól, valamint a (destruktív) kultuszoktól.


"A szekták alapvető jellemzője, hogy kizárólagosan egy vallás vagy vallási tanító tanításait, dogmáit követik, és elítélik, elutasítják a rajtuk kívül álló vagy tőlük különböző gondolkodást, nézeteket. Az emberek, felekezetek egy csoportja nem feltétlenül jelent szektát. Akkor válik szektává, amikor a tanító vagy az egyház vezetője azt mondja, hogy mindenkinek az ő tanításait kell követnie, és a tagoknak más tanításra nincs szükségük, illetve az üdvözülést csak az adott egyház tanításai jelenthetik az emberek számára. Sok esetben éppen az embereket ilyenformán megkötő uralkodó egyházakból kivált, nyitottabb gondolkodású csoportokat nevezik az anyaegyházak szektának."


"Eredetileg ez a szó jelentett egyszerűen csak „felekezetet” vagy „irányzatot” is, például Josephus Flavius használta A zsidó háború c. művében a zsidó vallás három irányzatának (farizeus, szadduceus, esszénus) megnevezésére. A ma használatos, egyházi értelmezésben azonban a valláson belüli felekezetek (például a kereszténységen belül a katolikus, református, evangélikus, unitárius, baptista stb.) nem számítanak szektának, még akkor sem, ha nagyon kicsik (például a baptisták), inkább kisegyházakról szokás beszélni. A Magyar Értelmező Szótárban ennek ellenére ez az értelmezés is szerepel."

2017. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 anonim ***** válasza:
100%

81.Hsz!


Elhiszem,hogy nem érted a reformáció befejezetlenségét,hisz abból a fixa ideából indulsz ki,hogy Isten földi helytarója,az isteni pápa,és annak tökéletes egyháza a RKE.


A tény az,hogy Krisztus követői,a keresztények a Biblia 66 könyvének tanítása szerint Isten egyháza volt,és nem vallásfelekezete.

(Attól lett vallásfelekezet,hogy megszabják emberek,hogy mit és hogyan kell hinni.)

Amint Isten egyháza átminősült vallásfelekezetté,elkezdődött egy rohamos torzulás,a tanítás,és a megélt kereszténység területén.

A vallás rohamosan kényszerítő hatalommá változott,és vezetői politikai kényszerszevezetté formálták azt.

A krisztusi hatalmi mód,amely az emberek szolgája(lábmosás,kereszthalál)kegyetlen diktatóriummá alakult,és inkvizició,keresztes háborúk,királyok megalázása által kifejezte,hogy régen nem a Názáreti követője,hanem Luciferé.


Krisztus,szerette egyházát,és azon tagjait,akik tévedésből Lucifer vallásfelekezetébe vetődtek,megpróbálta visszavezetni őket az alapokhoz,a krisztusi tanításhoz,amelyet a Bibliában találtak.


Lucifer,nyilván nem akarta elveszíteni zsákmányát,és minden eszközével hátráltatta a Bibliához való visszatérést....Amint a csecsemőt nem lehet olimpiai marathonra nevezni,a reformálásnak is,csak lépésenként lehetett hatása.Isten nem engedett több világosságot a reformátoroknak annál,amit végre tudtak hajtani a közösségen belül.

Amint írtad,sem Luther,sem Kálvin nem zárta le a reformálási folyamatot,csak követői,néhány évtized után.

Ha ők folytatták volna a reformátorok -haláluk,idős koruk miatt-abbahagyott munkáját,nem lett volna szükség,az újprotestáns irányzatokra.


Isten,nem végez félmunkát,de szolgái,az emberek igen.Többek között ezért kellett 4 evangélista,Jézus története leírásához.Ha Isten írta volna,mint a 10 törvényt,nem kellett volna 4 ember.Ha Isten ismét lejött volna,megreformálhatta volna Lucifer vallásfelekezetét,de bölcs Isten,reformátorokat küldött.

2017. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 szp72 ***** válasza:
24%

@ a Római Katolikus


Sokan összekeverik a római pápa által vezetett Katolikus Egyházat a Római Katolikus Egyházzal. Nos a kettő nem teljesen ugyanaz, mert a római katolikusokon kívül egyéb más rítusú katolikusok is léteznek, akik teljes szervezeti és hitbeli egységben vannak a római pápával csak más rítust követnek: görög katolikusok, örmény katolikusok, stb.


Természetesen a katolikus hit szerint Krisztus nem a Római Katolikus Egyházat, hanem csak simán a Katolikus Egyházat alapította, amelyben történetesen a Római Katolikus lett a legnagyobb.


@ apostolok és szent Péter a katolikus vallást vitte tovább


Krisztus egyetlen egyházat alapított, amelyben az apostolokat tette meg vezetővé Pétert pedig fővezetővé, s őket küldte, hogy tegyenek tanítványává minden népet. A "katolikus" szó éppen azt jelenti, hogy egyetemes vagyis küldetése az egész világra szól.


Az apostolok, akik az egyházat vezették maguk is jelöltek ki vezetőket, akik az apostolok halála után értelemszerűen átvették a vezetést, vagyis ők voltak az apostolok utódai. Az apostolok utódai, akiket a magyar nyelvben püspököknek nevezünk, szintén kinevezték a maguk utódait, majd azok is, és majd azok utódai is és így tovább. Ezt a sort hívjuk jogfolytonosságnak.


Jogfolytonossága csak a katolikus és az ortodox egyházaknak, illetve az érvényes püspökkel rendelkező egyéb kisebb szakadár felekezeteknek van. Természetesen Péternek, a főapostolnak is volt utódja, és annak is, és annak utódjának is, és így tovább. A péteri tisztség jogfolytonossága egyedül a Katolikus Egyházban létezik, s ez a Katolikus Egyház önértelmezésének alapja. Ahol Péter utóda, ott van Krisztus Egyháza.


@ így értelemszerűen a protestáns és egyéb egyházakat önjelölt tanítók alapították


Krisztus egy olyan Egyházat alapított, amely folyamatosan létezik mindennap a világvégéig. A Katolikus Egyház ezt elmondhatja magáról, a kései alapítású felekezetek azonban nem.


A Katolikus Egyházat azzal vádolják, hogy jogfolytonossága dacára meghamisította az eredeti krisztusi üzenetet. Ezt a Katolikus Egyház természetesen tagadja, a katolikus tanítás nem lehet ellentétes az apostoli tanítással, amely a Bibliában van. Elismeri, hogy nem minden egyes katolikus hittétel (dogma) bizonyítható közvetlenül a Szentírásból, de ellentétes semmiképpen sem lehet vele. A katolikus Egyház hite a folyamatos hagyományon alapul, amelynek a Biblia a legfontosabb, de nem a kizárólagos része, hiszen a Biblia maga is egy hagyomány.


A legélesebb kritika a Katolikus Egyház felé, hogy a konstantini fordulat után eléggé meglazultak az erkölcsök, s számos tagja és vezetője Krisztushoz méltatlan életet élt. Ez sajnos igaz. Krisztus azonban nem állította, hogy az egyház hálójában nem kerülnek hitvány halak, vagy hogy a vetésébe nem kerül konkoly is. Isten azonban hűséges volt a népéhez az Ószövetség idején is, amikor méltatlan királyok és vallási vezetők kormányozták. Krisztus hű marad az újszövetségi népéhez is.


"Ha megtagadjuk, ő is megtagad minket. Ha hűtlenek vagyunk, ő hű marad, mert önmagát meg nem tagadhatja." (2Tim 2,12)

2017. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 anonim ***** válasza:
0%

#82,83


Természetesen tudom mi az a szekta, enyhe iróniával írtam a kérdést, ha nem hallatszódott át, sajnálom. Ahogy azt is, hogy nem ismersz magadra, magatokra az idézett fogalmak alapján.


"A tény az,hogy Krisztus követői,a keresztények a Biblia 66 könyvének tanítása szerint Isten egyháza volt,és nem vallásfelekezete."

Ne haragudj, de ez nettó hülyeség amit írtál. Az ős/ókeresztények idején nem volt Biblia. Amikor pedig létrejött (4. század vége) a teljes Szentírást nem 66, hanem több könyv alkotta. Nézz utána, tájékozódj, ezen a fórumon is már számtalanszor szóbajött, számos hiteles bizonyítékkal alátámasztva.


"Isten egyháza átminősült vallásfelekezetté"

Ez a protestantizmusnak a terméke, előtte volt kezdetben egységes, majd nyugati és keleti kereszténység. Róma és Bizánc. A katolikus pedig annyit jelent, hogy egyetemes, az egész világra kiterjedő.


"tagjait,akik tévedésből Lucifer vallásfelekezetébe vetődtek"

Értem én, hogy a sátántól eredezteted a Katolikus Egyházat, ha nem így tennél, akkor rá kéne jönnöd, hogy inkább te tartozol "lucifer gyülekezetébe", ahogy írtad. Különben élesen szembemennél Krisztussal, aki azt mondta "egy nyáj lesz és egy pásztor". Nyílván a felekezet egyre növekvő száma pont Krisztussal ellentétes irányba mutat.


"Amint írtad,sem Luther,sem Kálvin nem zárta le a reformálási folyamatot"

Sehol sem írtam ilyet. De idézem magam újra: "Luther befejezte amit akart". Ebből hogy olvastad ki az ellenkezőjét? Semmi jel nem utal arra, hogy Luther vagy Kálvin további dolgokat akart megreformálni, csak haláluk miatt nem tudták véghezvinni. Ha ezen általánosan elfogadott nézet szerinted hamis, akkor linkelj hiteles történelmi bizonyítékot, különben csak nagyotmondasz, de nem igazat.


Kérdezz meg bármilyen református vagy evangélikus testvért, hogy a reformátoraik teljes vagy fél munkát végeztek.


Persze ezt is értem én. Sejtésem szerint valami neoprotestáns szektához tartozol, ezért valahogy eme faék egyszerű logika mentén építed fel világnézetedet, amit pár sorba összefoglalok (elég sok jehováshoz volt már szerencsém, az összes ilyen felkezet egy kaptafa):

- az apostolok halálával elkezdődött a hanyatlás

- Konstantin, államvallás, stb... sátán egyháza lett a katolikus

- jöttek a reformátorok, akik bár egy kis fényt hoztak, de nem fejezték be munkájukat

- majd közel két évezred sötétség után végre jöttek a neoproti felekezetek és önjelölt tanítók, akik megmondják mi a helyes, még ha meghamisítják a történelmet is.


Ha ebből kiveszünk akár egy téglát is, borul az egész homokra épült házatok.

2017. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 követ62 ***** válasza:
74%

"Mert szerintem Isten nem csinál tökéletlen művet és nem végez félmunkát. követ62 szerint a reformációval így tett és ezért kellett az 1-1.5 évszazaddal ezelőtti új hullám."


Nem bizony. Isten nem csinál tökéletlen művet, viszont az ember igen.

És itt jön be az ember szabad akarata. Amit az Isen maximálisan tiszteletben tart. Ha az ember nem akar elvégezni egy feladatot amit Isten rá bízott akkor Ő nem fogja eröltetni. Hanem elvégezteti mással.


"De ha Istent kivesszük a képletből, akkor se értem a reformáció befejezetlenségét. Tudomásom szerint Luther befejezte amit akart, követői pedig még annál is tovább mentek (nem is kicsit), ez mindenképpen egy befejezett dolog. Valamint miért kellett újabb 350 év, hogy folytatódjon a reformáció?"


Sajnos sem Luther sem mások bizony nem fejezték be az elkezdett feladatot.



"Kérlek írd le nekem tudatlannak, hogy mi a szekta fogalma."


Erre már nem kell válaszolnom.

Esetleg annyit fűznék ennek fényében hozzá, hogy ha szépen lassan végig elemzed a Wikipediaban leírtakat akkor rá jöhetsz, ha nem dugod homokba a fejed, hogy ezek bizony a katolikus egyházra bőségesen rá illenek.

2017. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 anonim ***** válasza:
0%

Ki szerint nem volt befejezett a reformáció? Mint írtam, Luther, Kálvin szerint igen, az evangélikusok, reformátusok szerint igen. Szerintem már túl is teljesítettek.

Szóval szerinted (meg a többi neoprotestáns szerint) nem befejezett?


Ez azért elég gyenge lábakon áll, nem tudom érzed-e.


Egye-fene elfogadom, hogy a wiki szerinti fogalommeghatározás túl bonyolult és általános, így az alapján szinte bármire rásüthető a szekta megjelölés, ha valaki nagyon felületesen olvassa.


Szóval nézzünk valami egyszerűbbet és hivatalosabbat, például Bakos Ferenc vagy Radó Antal Idegen szavak szótárát, keressük ki például az advent(ista) címszót és láss csodát. Nem írom le mit, keresd ki nyugodtan :)

2017. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 követ62 ***** válasza:
79%

"Ki szerint nem volt befejezett a reformáció? Mint írtam, Luther, Kálvin szerint igen, az evangélikusok, reformátusok szerint igen. Szerintem már túl is teljesítettek.

Szóval szerinted (meg a többi neoprotestáns szerint) nem befejezett?"


ISTEN SZERINT! Tudom nem fogadod el, de nem baj. Én türelmes vagyok és ki tudom várni amíg az Úr bebizonyítja. Addig pedig mindenki azt mond amit akar. Bírom.

Csak szomorú leszek, ha nagyon sokan akik bár hallották valahonnan az igazságot nem vettek rólla tudomást. És el kell veszniük.


"Egye-fene elfogadom, hogy a wiki szerinti fogalommeghatározás túl bonyolult és általános, így az alapján szinte bármire rásüthető a szekta megjelölés, ha valaki nagyon felületesen olvassa."


Szerintem nagyon pontos a wiki és lehet érteni belőlle, hogy a legnagyobb szekta a katolikus egyház. Mert a szó igazi és lényegre törő jelentése: az igazságtól való elfordulás. És ezt a katolikus egyház bőségesen betölti. Mert az igazság a Bibliában van amit ők semmibe vesznek.



"Szóval nézzünk valami egyszerűbbet és hivatalosabbat, például Bakos Ferenc vagy Radó Antal Idegen szavak szótárát, keressük ki például az advent(ista) címszót és láss csodát. Nem írom le mit, keresd ki nyugodtan :)"


Lehet, hogy neked szükséged van egyszerűbb hivatkozásra, de én értem azt is ami a wikin van. És elég is.

2017. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 anonim ***** válasza:
0%

"ISTEN SZERINT!"


Ezt neked személyesen kijelentette pl. égő csipkebokor képbe? Vagy valami prófétán keresztül? Miért beszélsz egyáltalán Isten nevében?


"Mert a szó igazi és lényegre törő jelentése: az igazságtól való elfordulás."


Kérlek.... Ez hol szerepel a nem általam idézett fogalommeghatározásban, amire te is hivatkoztál (82-es hozzászólás)? Ne csúfoljuk meg ennyire a valóságot.


"Lehet, hogy neked szükséged van egyszerűbb hivatkozásra, de én értem azt is ami a wikin van. És elég is"


Pedig az idézett szótárak elég egyértelműen leírják, hogy az adventista gyülekezet az szekta. Mind a kettő szótár hivatalos, általánosan elfogadott, egyik sem a "sátáni" katolikus Egyház műve.

Egyébként a wiki is felhoz néhány példát a szektákra, egyik teljesen véletlenül egy adventista gyülekezet.

2017. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 anonim ***** válasza:
73%

Vessük össze a RKE,és az HNA egyházat,melyik szekta,a Wikipédia meghatározása szerint:


1. az uralkodó egyháztól elszakadt, többnyire nem bevett vallási csoportok

RKE:A zsidó vallásból szakadt ki

HNAE:Meghatározhatatlan számú vallásközösségből taszították ki az alapítókat,s nem ők szakadtak ki egyikből sem.

2.szorosan összetartó, azonos nézetű, a külvilágtól elkülönülő csoport; zárt csoportosulás valamely közösségen belül.

RKE:A szerzetesrendek kimerítik ezeket a kritériumokat tökéletesen.

HNAE:Nem eléggé összetartó,a külvilággal szoros kapcsolatban lévő,nyitott közösség.

3. kizárólagosan egy vallás vagy vallási tanító tanításait, dogmáit követik

2017. ápr. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!