Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek az eredendő bűnről?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 15:36
1 2 3 4 5 6
 11/57 imakommandós ***** válasza:
35%

Tévedésben vannak sokan.

Az eredendő bűnre a bizonyiték a csecsemő halál. Még sem jót sem rosszat nem tud tenni, de a halál már uralkodik rajta. Egyedül a bűn zsoldja a halál. Egy csecsemő nem a saját bűne miatt halhat meg, - hiába rugdosta esetleg az anyját az anyja méhében -, hanem Ádám bűne miatt Ádám minden leszármazottja a sátán szolgájává lett. Megforditva: az átöröklödő bűn miatt Istentől elválasztva a sátán uralma alá születik mindenki.

Bár úgy gondolom, hogy egy bizonyos életkorig Isten magához veszi a gyermekeket. De ez sem lenne lehetséges megváltás nélkül.

2017. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:

A következő linken vannak bibliai idézetek, hogy nem születünk eleve bűnösként:


[link]

2017. máj. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 KZitus ***** válasza:

Szia


A különféle tanítások és irányzatok miatt ma már sokféle képen gondolkodnak az emberek a bűnről.

A Biblia kijelenti, hogy ősszüleink egy erkölcsi hiányosságot – vagyis az eredendő bűnt – adták tovább az összes embernek. Ennek következtében születésünktől fogva mindannyian a tökéletlenség bélyegét viseljük magunkon. „Minden igazságtalanság bűn” – mondja a Biblia a 1János 5:17.


Hogy mi igaz, és mi nem igaz a bűnnel kapcsolatosan, arra Isten hivatott megállapítani, mert minden az ő keze munkája, ezért joga van hozzá.

Ahogyan te sem hibáztathatod a szüleidet ha valami számodra kellemetlen dolgot örököltél tőlük, úgy mi sem tehetünk arról, hogy sajnos tökéletlenséget, betegséget, öregedést és halált örököltünk. De mivel Isten végtelenül szerető és törődő Isten, gondoskodott a Fia váltsága által, hogy megszabaduljunk az öröklött bűntől és haláltól, hiszen ez nem volt benne Isten eredeti szándékában.

2017. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
56%

imakommandós !


Irgalmatlanul nagy baromságot írtál!


Elképzelésed szerint,Isten minden kissebb nagyobb vétekért mindjárt megölne mindenkit.


Egy csecsemőt Isten öl meg születése előtt??????


Eszednél vagy baromfi????

2017. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 imakommandós ***** válasza:

A Biblia egyértelművé teszi, hogy egyedül a Messiás volt az egyetlen személy aki nem ismert bűnt, (II.Kor 5:21) aki így hibátlan áldozatot mutatott be, nem a saját bűneiért hanem a világért.

Ez az állitas, hogy a csecsemőkben nincs bűn, csorbitja Krisztus személyét és az egyedülálló szerepét a megváltásban.


Róm 5:16 És az ajándék sem úgy van, mint egy vétkező által; mert az ítélet egyből lett kárhozottá, az ajándék pedig sok bűnből van igazulásra.


"Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.” (Zsolt.51,7)


"Ki adhat tisztát a tisztátalanból? Senki." (Jób 14:4)


"Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó;...Ha pedig én azt cselekeszem, amit nem akarok, nem én művelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn."


@Chrestotes


Idézek az oldalról amit linkeltél:


" Viszont a halál azért terjedt át minden emberre,

mert mindenki vétkezett :

Róm 5,12

Ahogyan tehát egy ember által jött a bűn a világba, és a bűn által a halál, úgy minden emberre átterjedt a halál azáltal, hogy mindenki vétkezett ."


Továbbra sem értem a fenti logika alapján, hogy ha a csecsemők örökölt bűn nélkül születnek, akkor miért van csecsemő halál?

Csak nekem következetlen ez a logikai bukfenc? Mert ezek szerint aki nem vétkezik arra nem terjed át a halál sem. Eléggé problematikus érv felhozni ezt a verset az eredendő bűn ellen.

Mélyebbre kell ásni az igében és rájönnél, hogy nincs ellentmondás. Szó szerint a görg szöveg forditasa: "...a halál minden emberhez eljutott, amiért minden ember vétkezett"


Ez a forditás, hogy: "átterjedt a halál azáltal, hogy mindenki vétkezett" egy erősen magyarázó forditás ami teljesen beszűkiti egy lehetőségre az értelmezést, és logikailag öngól. Pedig a görög szöveg szó szerinti jelentése legalább kettő értelmezést meghagy de lehet még ennél is több dimenziója van.

A legerősebb értelmezése ez: a halál mindenkire eljutott AMI MIATT mindenki vétkezett.

2017. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:

"Csak nekem következetlen ez a logikai bukfenc? Mert ezek szerint aki nem vétkezik arra nem terjed át a halál sem."

Jézus, mint a testté lett Isten, teljesen bűntelen volt, nem vétkezett, mégis elérte a halál a kereszten.

Vagyis itt te értesz félre valamit. A test mindenképpen halandó, a sejtjeink alap felépítéséből követezik hogy előbb-utóbb leépülnek.

Igazából eleve ha megnézed, akár Isten félő, akár istentelen életet él valaki, a teste végül úgyis az enyészeté lesz. A különbség abban van, hogy utána mi történik velünk. Vagyis hogy mi a vétkeink következménye, értelemszerűen szintén a biológiai lét megszűnte utánra kell vonatkozzon, hiszen eleve utána jön az elbírálás bűneink okán.

2017. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 imakommandós ***** válasza:

Súlyosan félreértessz akkor valamit. A biológiai halál a szellemi halál következménye. Jézus nem tudott volna meghalni ha nem tette volna le az életét!


Ján 10:17 Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.

Ján 10:18 Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

2017. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 imakommandós ***** válasza:
A következő kérdésre pedig, hogy az újjászületett keresztény miért halhat meg ha a szellemi halál követlezménye a biológiai halál, szintén van válasz a Bibliában.
2017. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:

Ha a szellemi halál következménye a biológiai halál, akkor mi van az állatokkal, vagy a növényekkel és a baktériumokkal? Nekik aztán tuti semmi vétkük, mégis meghalnak.

Hogy a biológiai értelemben vett halál ne létezzen, az egyszerűen összeférhetetlen a teremtett világgal. Már csak azért is, mert ha egyetlen halhatatlan faj is létezne, az is azt jelentené hogy végtelen mennyiségű nyersanyagra lenne szükség, hogy a faj fennmaradhasson. Egyébként lenne egy bizonyos pont ami felett már nem áll rendelkezésre elég táplálék az exponenciálisan gyarapodó fajunknak, és a vége az lenne, hogy előbb-utóbb mindenki éhenhal.

Szóval halhatatlanságnak logikus értelme eleve csak a szellemi létben lehet.

2017. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 imakommandós ***** válasza:

Az igaz, hogy nincs vétkük, de mem csak az ember, hanem az emberen keresztül az egész teremtett világ rabszolgája lett a sátánnak, mivel előtte az ember volt e világ Istene. 🎀🏉

Így a sötétség uralkodik minden dolgon ami ezen a világon van.

2017. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!