Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek az eredendő bűnről?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 15:36
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
47%

"Ugye Jézus megváltó haláláig és feltámadásáig mindenki a pokolba került, maga Jézus is. De ez a pokol nem a gyötrelmes tüzes pokol volt, hanem úgy mondták, hogy csak a "pokol tornáca", a pokol "legkülső bugyra" (limbus), ahol tulajdonképp nem nagyon volt szenvedés."


Az nekem mindenképpen hülyeségnek tűnik, hogy egyes emberek megragadnak egy ilyen köztes állapotban, ahol sem kínokat nem szenvednek el, sem örömöt nem éreznek. Ez szerintem maximum egy ideiglenes állapot lehet, ami valószínűleg csak Jézusig lehetett így, de legfeljebb csak az utolsó ítéletik tart majd. Ugye onnantól kezdve mindenki kijön a pokolból és vagy a mennybe megy vagy pedig az örök kárhozatba. De már Jézus halála után is változások áltak be a pokolban, s a jókat Jézus azonnal a mennybe vitte: "Bizony mondom néked, ma velem leszel a paradicsomban." Én úgy gondolom, hogy innentől csak azok maradtak ott, akiknek vagy ideiglenesen (tisztítótűz) vagy örök büntetést kell elszenvedniük.


A többi írásoddal tulajdonképpen egyetértek, főleg ezzel:

"Végső soron azzal a kérdéssel kell szembenéznünk, hogy Isten akarja minden ember üdvösségét (1Tim 2,4) vagy nem akarja? Szerinted ha csodákat látnának vagy csecsemőként meghalnának s így üdvözülhetnének, akkor azt Isten nem tenné meg értük?"


imakommandóssal volt régebben ezzel kapcsolatban egy vitám, de ő csak fekete-fehérben képes látni. Szerinte Isten irgalmatlnul lesúlyt a jóhiszemű tévedőkre is, nincs mentő körülmény. Azok a milliók is elkárhoznak, akik soha nem is halhattak Jézusról. Én ettől azért irgalmasabbnak gondolom Istent. Egyáltalán nem kap mindenki egyforma kegyelmet a megtéréshez, s vannak akik úgy halnak meg, hogy nem is halhattak Jézusról, akkor hol itt az igazság?

2017. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
*ítéletig
2017. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

#50

"A Katolikus Egyház dogmája kimondja: Az Egyházon kívül nincs üdvösség, mert az Egyház Krisztus teste, s Krisztus mindenkit az Egyházon keresztül ment meg. "Aki hisz és megkeresztelkedik üdvözül, aki nem hisz elkárhozik." (Mk 16,16)"


Ne haragudj, de ez egy nagy hülyeség! És összemosása egy igének egy történelmi "képződménnyel".

Az sem igaz, hogy mindenkit az egyházon keresztül ment meg, mert a Messiáson keresztül ment meg, ez lényeges különbség!! /Isten szuverenitása fent van tartva!/


Krisztus "Teste" az egyház, de ez nem a katolikus egyház.


Nevezzük a közérthetőség kedvéért mondjuk a Biblia egyházának, vagy bibliai egyháznak, ezek azok:


"

Igyekezvén megtartani a Lélek egységét a békességnek kötelében.


Egy a test és egy a Lélek, miképen elhívatástoknak egy reménységében hívattatok el is;


Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;


Egy az Isten és mindeneknek Atyja, a ki mindeneknek felette van és mindenek által és mindnyájatokban munkálkodik.

/Ef. 4,3-6/


Ebbe az - elnevezésünk szerint - bibliai egyházba, vagy "Szellemi Testbe", vagy Jézus Krisztus testébe keresztelkedtünk bele, ennek a "Testnek" van úgymond üdvözülése, nem a katolikus egyháznak.


Különösen csúnya hangvétel ilyen "felülről" beszélni, megállapítani a tutit /a kat. egyh.ra gondolok/,

miközben alapvető, Krisztushoz tartozó igazságok betöltésével is adós marad. Na, meg ..a képek szobrok mívességek bevitele a rituáléjukba...ami ugyebár üdvösségi kérdés, ha jól tudom a Bibliában.


Hát, nehezen elképzelhető h "bent" lennének ebbe a bibliai egyházban, Krisztus Testében, a "Szellemi Testben", de azt hiszem ez nem rám tartozik..


Na mindegy, bejutni, meg mindent, ami Istennel kapcsolatos "igazság" /IGE/ által lehet, úgyhogy:


"Hanem az igazságot követvén szeretetben, mindenestől fogva nevekedjünk Abban, a ki a fej, a Krisztusban"


(de a követéséhez is, alapvető igazságok betöltésére van szükség...)

2017. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 imakommandós ***** válasza:

" Én ettől azért irgalmasabbnak gondolom Istent. Egyáltalán nem kap mindenki egyforma kegyelmet a megtéréshez, s vannak akik úgy halnak meg, hogy nem is halhattak Jézusról, akkor hol itt az igazság?"


Na erre mondja Isten: Ez 3:18 Ha ezt mondom a hitetlennek: Halálnak halálával halsz meg, és te őt meg nem inted és nem szólasz, hogy visszatérítsd a hitetlent az ő gonosz útjáról, hogy éljen: az a gonosztevő az ő vétke miatt hal meg, de vérét a te kezedből kívánom meg.


"halálnak halálával": elkárhozik a saját bűnei miatt akkor is ha nem hallotta az evangéliumot.

Arra gondoltam, amikor azt irtam, hogy egy bizonyos életkorig magához veszi Isten a gyermekeket, hogy valószínűleg mindenkinél van egy érettségi szint amikor már megtanulja a rosszat és a jót, és már képes szándékosan is a gonoszt szeretni, úgy, hogy mellette képes felfogni a hittel kapcsolatos dolgokat amiről a Róma levél I. fejezete ír:

Róm 1:20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.

2017. jún. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

"Na erre mondja Isten: Ez 3:18 Ha ezt mondom a hitetlennek: Halálnak halálával halsz meg, és te őt meg nem inted és nem szólasz, hogy visszatérítsd a hitetlent az ő gonosz útjáról, hogy éljen: az a gonosztevő az ő vétke miatt hal meg, de vérét a te kezedből kívánom meg."


Nem erre mondja, benne van a versben, hogy a hitetlenekről beszél. A második vers is az ateistákról szól.

2017. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Róma 2,9-10

"Mindenkit, aki gonoszat művel, utolér a kín és a gyötrelem, elsősorban a zsidót, azután a pogányt. S dicsőség, tisztelet és békesség vár mindenkire, aki jót tesz, elsősorban a zsidóra, azután a pogányra."


A pogányoknak mentségül szolgálhat, ha jó életet él és jókat cselekszik:


Róma 2,14-16

"Amikor a pogány törvény híján a természet szavára jár el a törvény szerint, törvény híján saját magának a törvénye. Ezzel igazolja, hogy a törvényszabta cselekedet a szívébe van írva. Erről lelkiismerete tanúskodik és önítélete, amely hol vádolja, hol menti majd azon a napon, amelyen evangéliumom szerint Isten Jézus Krisztus által ítélkezik az emberek rejtett dolgai fölött."

2017. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 szp72 ***** válasza:

@ Ne haragudj, de ez egy nagy hülyeség!


Én nem haragszom. Megértem azt, aki nem katolikus.


@ Az sem igaz, hogy mindenkit az egyházon keresztül ment meg, mert a Messiáson keresztül ment meg, ez lényeges különbség!!


Az Egyház Krisztus teste, Krisztus az Egyházán keresztül cselekszik, vagyis mindenkit ő ment meg az egyházon keresztül.


"Aki titeket hallgat, engem hallgat, és aki titeket elutasít, engem utasít el, és aki engem elutasít, az azt utasítja el, aki elküldött engem." (Lk 10,16)


@ Krisztus "Teste" az egyház, de ez nem a katolikus egyház.


Gondolhatod így, csak szerintem nincs igazad. Krisztus egyetlen egyházat alapított, amely Péterre és a többi apostolra épül, s amely fennmarad mindennap a világ végéig. Egyetlen Egyház van Ilyen, a Katolikus Egyház.


@ Ebbe az - elnevezésünk szerint - bibliai egyházba, vagy "Szellemi Testbe", vagy Jézus Krisztus testébe keresztelkedtünk bele,


Értem amit mondasz. Egy olyan egyházba hiszel, amelynek nincs látható egységes szervezete és tanítása, hanem mindenki azt tesz és tanít amit akar. Tehát a sok ezer szervezetű és tanítású felekezetek alkotják Krisztus egyetlenen egyházát és testét.


Én ebben nem hiszek. Én hiszem az egy szent katolikus és apostoli anyaszentegyházat, amely egységes szervezettel és hittel bír kezdetektől fogva.

Nehezen elgondolható, hogy az egy Krisztus nem akar magának egy egységben működő egységes testet.


@ ennek a "Testnek" van úgymond üdvözülése, nem a katolikus egyháznak.


Ugye mint korábban írtam is, az Egyház mindig is ragaszkodott ahhoz a tételéhez, hogy az egyházon kívül nincs üdvösség. Ez dogma, ezen a katolikus Egyház nem változtathat.


Régen ezt úgy értelmezték, hogy mindenki elkárhozik, aki nem katolikus. Ma már másképp értelmezik ezt a tételt, de a tétel továbbra is tétel maradt. Ma úgy gondolják, hogy a nem katolikus felekezetek is valamiképpen és valamennyire a katolikus egyházhoz tartoznak csak nem tökéletesen. Tehát Krisztus egyetlen teste jelenleg úgymond kissé mozgássérült, nincs összhang a végtagok között.


@ Különösen csúnya hangvétel ilyen "felülről" beszélni, megállapítani a tutit /a kat. egyh.ra gondolok/, miközben alapvető, Krisztushoz tartozó igazságok betöltésével is adós marad.


Szerintem nem. Nem tudom milyen igazságok betöltésére gondolsz.


@ Na, meg ..a képek szobrok mívességek bevitele a rituáléjukba...ami ugyebár üdvösségi kérdés, ha jól tudom a Bibliában.


Rosszul tudod, nem ismered jól a Bibliát, mert voltak képek a rituáléban. Istennek egyedül az istenített képekkel, vagyis a bálványokkal van gondja.


@ Hát, nehezen elképzelhető h "bent" lennének ebbe a bibliai egyházban, Krisztus Testében, a "Szellemi Testben", de azt hiszem ez nem rám tartozik.


Valóban nem. Bölcsen teszed, ha ennek megítélését Krisztusra hagyod.

2017. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!