Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek az eredendő bűnről?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 15:36
1 2 3 4 5 6
 21/57 imakommandós ***** válasza:
A legjobb példa ennek az alátámasztására a millenneiumi év, amikor meg lesz kötözve a sátán ezer esztendőre, akkor nem lesz aki ártson es halál sem lesz, az emberek pedig évszázadokig fognak élni.
2017. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 imakommandós ***** válasza:

" Egy csecsemőt Isten öl meg születése előtt??????

Eszednél vagy baromfi????"



Minden állitásod és kerdésed a hozzászólásomról át van konvertálva jó nagy hoaxokra amire soha nem is gondoltam volna. Olvasd el esetleg még többször és akkor lehet sikerül előitéletmentesebben felfogni.

2017. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

imakommandósnak:


Nincs olyan, hogy öröklött bűn! Ilyen nincs a Bibliában és egyáltalán nem is logikus. Mi lennék én bűnös azért, amit Ádám elkövetett? Mindenki a saját bűnéért felelős:


"Így szólt hozzám az ÚR igéje: Hogy mondhattok ilyen közmondást Izráel földjéről: Az apák ettek egrest, és a fiak foga vásott el tőle?! Életemre mondom - így szól az én Uram, az ÚR -, hogy nem fogjátok többé ezt a közmondást mondogatni Izráelben! Mert minden lélek az enyém: az apák lelke is, meg a fiak lelke is az enyém. Annak a léleknek kell meghalnia, aki vétkezik." (Ezékiel 18,1-4)


"Továbbra sem értem a fenti logika alapján, hogy ha a csecsemők örökölt bűn nélkül születnek, akkor miért van csecsemő halál?"


Az ember egyáltalán nem volt örök életű, mert porból lett, és ami porból van, az szükségszerűen porrá is lesz.


"Azután ezt mondta az ÚRisten: Íme, az ember olyanná lett, mint miközülünk egy: tudja, mi a jó, és mi a rossz. Most azért, hogy ne nyújthassa ki kezét, és ne szakíthasson az élet fájáról is, hogy egyék, és örökké éljen, kiűzte az ÚRisten az Éden kertjéből, hogy művelje a földet, amelyből vétetett." (1Mózes 3,22-23)


Azért volt élet fája a kertben, mert alapból nem élhetett volna örökké, csak ha eszik belőle.


"Ahogyan tehát egy ember által jött a bűn a világba, és a bűn által a halál, úgy minden emberre átterjedt a halál azáltal, hogy mindenki vétkezett."


Vagyis az által, hogy mindenki vétkezik.

2017. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
* Miért lennék
2017. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:

Minden emberre kihatott a bűnre való hajlam,de nem a bűn.

Bűnös hajlamokkal születünk.

(Ezt megfigyeltem,egy ismerősömön pl.:

Édesanyja,egy szerelmi foglalkozású holgy volt,s édesapja,az egyik"ügyfele"a sok száz közül.Őt,azonnal otthagyta a kórházban,és egy kiválló keresztény család nevelte fel.Kamaszkorától-keresztény neveltetése ellenére-egy nőcsábász kett,aki "a legyet röptében..."

Bár kedves,jó feleséget talált,ő vegetariánus szexuális életet élt-fűvel,fával csalta.Háromszor vette őt feleségül ezért,és háromszor vált el tőle.)

2017. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 imakommandós ***** válasza:
0%

@István35!


" Mert minden lélek az enyém: az apák lelke is, meg a fiak lelke is az enyém. Annak a léleknek kell meghalnia, aki vétkezik"


Ez a második halál. Keveritek a szezont a fazonnal.

2017. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:

"Ez a második halál. Keveritek a szezont a fazonnal."

Nem éppen te kevered itt a dolgokat?

István hozott más verseket is, például az élet fájáról, arra valamiért teljesen elfelejtettél reagálni. Pedig nagyon is jogos észrevétel, hogy ha a biológiai testünknek nem a halál lenne az alapvető állapota, akkor értelmetlen lenne az élet fájának puszta létezése.

2017. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 szp72 ***** válasza:

@ Azért volt élet fája a kertben, mert alapból nem élhetett volna örökké, csak ha eszik belőle.


Ez önmagában igaz, de a bűn büntetése a halál, vagyis az élet fájának az elvesztése. Az élet fáját azonban nem csak Ádám és Éva veszíti el, hanem automatikusan a gyerekeik is, akik nem vétkeztek.


@ Vagyis az által, hogy mindenki vétkezik.


Ez viszont nem igaz, hiszen nem mindenki vétkezik, de mindenki meghal. A csecsemők ugye nem vétkeznek, noha sokan meghalnak még csecsemőkorukban.


@ Nincs olyan, hogy öröklött bűn!


Attól függ, hogy mit értünk bűnön. Ha a bűnt tudva és akarva elkövetett törvényszegésnek és Isten elleni lázadásnak határozzuk meg, akkor az természetesen nem öröklődik és nem is öröklődhet.


Ha viszont a bűn csak egy olyan dolgot jelent, amely Istentől elszakít és halált eredményez, akkor van örökletes bűn: az áteredő bűn. Az áteredő bűn tehát nem igazi, nem eredeti értelemben vett bűn, hanem csak átvitt értelemben. Az áteredő bűn az emberben levő lázadási hajlam, a bennünk élő kisördög, aki arra kényszerít, hogy vétkezzünk (Róm 7,20).


@ Hogy mondhattok ilyen közmondást Izráel földjéről: Az apák ettek egrest, és a fiak foga vásott el tőle?! Életemre mondom - így szól az én Uram, az ÚR -, hogy nem fogjátok többé ezt a közmondást mondogatni Izráelben!


Mindenki tapasztalhatja a saját bőrén, hogy az apák vétkéért bizony az utódok is bűnhődnek. Ugye a Szentírás ezt is mondja:


"Az Úr türelmes, s bőségben van nála a kegyelem, megbocsátja a bűnt és a gonoszságot, de azért nem hagyja megtorlatlanul, ellenkezőleg, az apák vétkét a harmadik s negyedik nemzedékig számon kéri az utódokon." (4Móz 14,18)


A próféta mindössze arról beszél eljön majd az idő, amikor mindenki csak a saját vétkeiért felel és hal meg. Ez többé-kevésbé megvalósulhat Krisztus eljövetele előtt is, de tökéletesen csak az ítélet napján. A második halál ugye már valóban nem az apák vétkéért lesz, az első halál viszont azért van.


Az áteredő bűnről egyébként beszél a Biblia:


"Íme, gonoszságban fogantattam, és bűnökben fogant engem az én anyám." (Zsolt 51,7)

2017. jún. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 imakommandós ***** válasza:

@27!


Ha egyszer kimondja az írás, hogy a halál a bűn által jött be a világba, akkor azt állitani, hogy Ádámék idővel meghaltak volna ha nem esznek az élet fájáról, igeellenes.

A teremtett világnak az a reménysége, hogy "megszabadul a rothandóság rabságától", ezért nonszensz érv azt állitani, hogy Isten ilyennek teremtette és erre mondta volna azt, hogy jó, de ez a kis baki miatt kellett az élet fája a kertbe. Ha valamitől szeretnének megszabadulni az biztos nem azért van mert jónak tartják.

Arra csak találgatások vannak, hogy mi célja volt Istennek az élet fájával. Nem sokra megyünk azzal, hogy mi mit gondolunk ha nem jelentette ki Isten, de egy biztosnak tűnik nekem, hogy Isten nem pusztulásra teremtette az ember testét, mint ahogy a világot sem.

2017. jún. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű,csak érteni kell magyarul!


Az"élet fája"gyümölcse,az életet biztosította volna az emernek.


Csak Istennek van önmagától való élete.Minden teremtmény élete felétételhez kötött.


Nincs eredendő bűn,csak örökölt bűnre való hajlam.

2017. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!