Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Amikor Jézus a...

Jehova tanúi! Amikor Jézus a minta imát mondja el a tanítványainak akkor miért nem használja Isten nevét?

Figyelt kérdés
Nem egyszer hallottam már imádkozni Jehova tanúit gyülekezetben is és az otthonukban is. Mindig kimondják a nevet is. De Jézus nem mondja ki. Mi a lehetséges magyarázata ennek?
2017. jún. 13. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:

Kedves Tantételbeli, látom mégmindig nagyon a Jehova tanúi mellett állsz szellemben és még mindig...ha elhagytad a Jehova Tanúkat, ha nem... az Őrtornyot forgatod Biblia helyett. Ez bizony baj. Nagyon sok időt nem akarok fölösleges vitákra pazarolni, így a legegyértelműbb válaszokat fogom kiírni neked a Bibliából. :)


"Mondod te, de én nem nagyon tartok ettől. János apostol ezt írja evangéliumának végén, hogy miért jegyezte fel a názáreti Jézus életútját: "Ezek pedig AZÉRT írattak meg, hogy HIGGYÉTEK: Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és E HITBEN ÉLETETEK legyen az ő nevében." (Ján 20:30), máshol meg azt írja: "Ezt azért írtam nektek, akik HISZTEK Isten Fia nevében, hogy tudjátok: ÖRÖK ÉLETETEK VAN. (1Ján 5:13) ill. "Aki HISZ a Fiúban, annak ÖRÖK ÉLETE VAN" (Ján 3:36), továbbá: "Az pedig az ÖRÖK ÉLET, hogy ISMERNEK téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust." (Ján 17:3)"


Mikor Krisztus a Zsidóknál a tulajdon Atyjának hívta az Atyát, akkor a Zsidók megakarták őlni, hiszen ezzel Jézus magát egyenlővé tette vele. :) (lásd: János evangéliuma 5:17-18) Továbbá, a Biblia megemlíti Pál leveleiben azt is, hogy ki a hazug, ha nem az aki tagadja Jézust, hogy Ő a Krisztus? Avagy maga Isten. Jelenések 1-ben látható, hogy magáról az Atya miképp beszél és késöbb a Jelenések 22-ben pedig láthatjuk, hogy hogyan Krisztus Saját magáról. A Filippi levélben Pál arról ír, hogy Isten megüresítette magát és nem gondolta zsákmánynak azt, hogy Ő Istennel egyenlő (lásd: Filippi levél 12:5-11). Krisztus azt mondta, hogy Ő az út, az igazság és az élet, ha nem ő az Isten, hogyan lehetne Út az Atyához? Ha nem ő az Isten igazsága, akkor Isten hazudik, abban, hogy Ő az Atya tulajdon Fia és Igéje is, akiben gyönyörködik? (4Mózes 23:19 szerint Isten képtelen a hazugságra, mivel nem ember) Hogyan is lehet maga az élet, hogy ha hazudik és nem Ő az Atya gyönyörűsége? Mert ha nem Ő az élet (Krisztus) akkor, mind elvesztünk, hiszen Isten ígérete, miszerint Nem akarja, hogy elvesszünk 2Péter 3:9 szerint, akkor semmit nem ért az áldozat és nincs értelme a KEreszt halálnak sem, sem annak, hogy Krisztus a keresztet hordozva vitte a vállán a mibűneinket. Pál többek közt arról is ír, hogy Szent Szellem által tanúl Istenről az ember. Ezt láthatod János evangéliuma 14:26; 16:13; Efézusi levél 1:17 versekben. Ha ez nem így van, akkor hazudott Krisztus mikor mielőtt felment a mennybe, hogy mikor Ő elmegy jön helyette a Vígasztaló avagy a Szent Szellem. Az, hogy Hiszed Krisztus-t az nem elég, el is fogadtad, hogy Ő az Isten és Ő az aki megváltotta a Bűneidet? Mert nem elég "CSAK" elhinni Jakab 2:19 szerint, hogy Ő váltott meg, ezt el kell fogadnod is Szívedből, őszintén. :) Ez az egyik amire akartam válaszolni, a másik:


"Olvasd el az evangéliumokat meg Pál leveleit és a Jelenéseket jó figyelmesen, csak ezt tudom tanácsolni neked és meg fogod látni, hogy az Újszövetségben is a legszigorúbb értelemben vett monoteizmus van, az Isten-triász (háromság) ki van zárva, fel sem merül sehol. Jézus Isten prófétája volt, egy tökéletes, bűn nélküli ember, Istennek emberi testet öltött (egyik, de a leghatalmasabb) szellemfia, egy 'theosz (gr) vagy 'elohim' (héb), vagyis isteni, természetfeletti lény, akit Isten küldött a földre (próféta) szolgájaként/követeként, hogy tolmácsolja nekünk a Mindenható szavait. (lásd Ján 7:16, 12:49,50, ApCsel 3:22,26)"


Felhívnám a Figyelmedet, hogy Ő Tökéletes volt, még szerinted is! Hogyan lehetséges, ha még Pál is azt mondja, hogy MINDENKI bűnös, akkor volt mégis egy olyan ember, aki "csak" próféta volt nem volt több, de mégis tökéletes. Nekem ijesztő, hogy volt egy megszületett ember, aki nem bűnözik, de azonkívül, hogy Isten igéjét hírdeti semmi fogalma Istenről, aki Tökéletes és büntelen. :) Tehát, ha valóban Tökéletes volt Krisztus és Büntelen is egyaránt, akkor nem lehet, hogy közelebb állt az Atyához? Tegyük fel, hogy én épp úgy viselkedem mint a Bátyám, sőt ugyan azt mondom, az észjárásom is UGYAN az, nem csak hasonló, ugyan az. Kivagyok én? A Bátyám vagyok, vagy egy számára idegen ember vagyok, akit csak látásból ismer? Békesség neked.


U.I.: Nem kívánok többibe bele menni, mert mi régen ezt már megtárgyaltuk, akkor sem hittél nekem, tehetek egy próbát, de csak akkor teszem meg ezt, ha ezt képes vagy megérteni, amit ide leírtam. :)

2017. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
A másik dolog, hogy még mindig Jehova Tanúja vagy ez az írásodból tisztán látszik, és István35 ha jól nézem ezen a nézeten van. Nem léptél te ki onnan igaz? Őszintén! :)
2017. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 szp72 ***** válasza:
Szerintem hagy döntse el ő, hogy minek tartja magát.
2017. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves hallgatag!


"tudsz adni olyan forrást, ahol le van írva, hogy az Újszövetségben benne volt a tetragrammaton?"


Nincs ilyen forrás. Az összes jelenleg feltárt görög nyelvű kéziratból hiányzik Isten neve, helyette 'Küriosz' (ÚR) van. De ha figyelmesen elolvasod a hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy én nem az Újszövetség görög iratairól beszéltem elsősorban, hanem a Septuagintáról.


"A qumrani tekercsek ugye tudod, hogy az Ószövetséget is tartalmazzák és abban biztos, hogy benne van a négy betű"


Tudom, a kumráni tekercsek csak az Ószövetség könyveit tartalamazó iratok (ill. még egy csomó más, nem kanonizált irat), abban valóban benne van Isten szentséges neve, a JHVH. Ez történelmi tény. Ezt jól tudod.


"valamint azt is tudod ugye, hogy az Újszövetség nem héberül íródott, tehát egy már fordított példány nem lehet erre bizonyíték."


Elvileg valóban nem bizonyíték, de picit gondolkodj el rajta logikusan: Ha a héber másolók egy idő után lecserélték a JHVH szent tetragrammatont 'adonáj'-ra (ÚR)- ez történelmi tény és nyomon követhető a Septuaginta szövegeinek összevetéséből, melyek több évszázadot tesznek ki - , akkor bizony lecserélték Isten nevét a keresztény iratokból (Újszövetség), mivelhogy ők másolták azokat - a babonájuk miatt, hogy Isten nevét nem szabad kimondani, jóllehet ez nem igaz! A szoferimnek nevezett zsidó másolók legalább 134 helyen kicserélték Isten nevét "ÚR" (Adonáj)-ra, bár ezt ők a lapszéli margókon fel is tüntették. De mit tettek más esetekben az isteni iratokkal?


1. A zsidók nem hittek Jézusban, mint a Messiásban, ezért egy csomó héber próféciát meghamisítottak. Ennek ékes példája az Ézs 7:14, ahol az eredeti "szűz" szót lecserélték "fiatal nőre", hogy az csak Aház király feleségére vonatkozzon, pedig mindannyian jól tudjuk már, hogy ez egy messiási prófécia, és a szűzen szülő Máriára vonatkozik, Jézus urunk anyjára. Máténál rögtön kilóg a lóláb, mert ő a Septuagintából idézett, amely évszázadokkal korábban készült az eredeti héber szöveg alapján, és nem a maszorétáktól.(A helytelen "fiatal nő" kifejezést hozza az MBT és ÚVF, viszont a helyes "szűz" szót fordítja Károli, SZIT, KNB, Káldi, Kecskeméthy, EFO) De más példák is vannak a szöveghamisításra.


2. Ha a héber másolók kicseréltek bizonyos szavakat, akkor bizony kicserélhették ISTEN NEVÉT is, a rabbinikus babona miatt, hogy Isten nevét nem lehet kiejteni. Dehogynem. Tisztelettel és az imádatban. Ezt tette minden ókori hű imádója Istennek Ábeltől Malakiásig! (De már Éva is nevén szólította Istent, 1Móz 4.1)


Tehát bár nincsen olyan kézzelfogható kézirat az Újszövetxégből, mely tartalmazná a Tetragrammatont, de közvetett bizonyítékok vannak. A fentebbi logikai eszmefuttatáson kívül más történelmi utalások is vannak erre, ha érdekel, majd leírom egy másik hozzászólásban, de most nem érek rá.


Minden jót neked! :)

2017. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves Balinhun !


Én sem kívánok veled vitatkozni, mert értelmetlen. Akkor ebben maradjunk. nyilván nem tudsz meggyőzni, de én sem téged. Ez világos, ezen a ponton felesleges továbblépni, mert az végeláthatatlan vitákhoz vezetne, amihez nekem nincsen kedvem. Én keresztény vagyok, te is az vagy, én elismerem, de vitatkozni nem fogunk. Őrizd és ápold hitedet, és reménykedjünk az örök életben! ?)


"A másik dolog, hogy még mindig Jehova Tanúja vagy ez az írásodból tisztán látszik, és István35 ha jól nézem ezen a nézeten van. Nem léptél te ki onnan igaz? Őszintén! :)"


Ezzel gyakorlatilag hazugnak neveztél, de sebaj, nem haragszom rád. Példát vehetnél szp72-ről, mert ő sokkal szebben gondolkodik, mint te, de nem akarlak megbántani téged sem, dehogy!


Azt kívánom, hogy legyen erős hited, ahogyan te azt érzed (mindenkinek ezt kívánom), és majd megvárjuk, amikor "eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok" (Máté 25:31)


Minden jót neked!

2017. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:

"Bocsáss meg ha megkérdezem, milyen vallású vagy?"


Jelenleg nem tartozom egyetlen felekezethez sem, csak a Bibliában hiszek.


"Hogyan lehetne Isten szentséges neve mellékes? Ezt nem gondolhatod komolyan! Hiszen oda van írva a Szentírásban a tetragrammaton 6828 (a Septuagintában még plusz 134) helyen!"


Az Ószövetségben nem volt mellékes, mert ott tényleg így hívták Istent. Viszont egy idő után ez a név kikopott a használatból, Jézus idejében már egyáltalán nem ez volt Isten legfontosabb neve. A kiejtése is feledésbe merült, de annyit biztosan tudunk hogy nem Jehova volt, mert az a héberben egy értelmetlen nőnemű sületlenség. Elárulhatnád már végre, hogy mi tesz egy szót Isten nevévé? Mert ezek szerint a kiejtés nem számít, és a jelentés sem számít, de akkor mi számít? Mitő rosszabb Istent Atyámnak vagy Uramnak hívni, mint Jehovának?


"Hülyeság"? Figyelj ide testvérem, maga a Mindenható Isten mondja meg neked a választ: " Én vagyok az Úr ('Jehóváh' - Codex Leningradensis), ez a nevem" (Ézsaiás 42:8) Ezt nem lehet félreérteni."


Igen, amikor Isten megnevezte magát, akkor az egy értelmes jelentéssel bíró szó volt a zsidóknál (valószínűleg Jahve volt ami azt jelenti: Van, Létező). Viszont más népeknél ez a szó semmit nem jelent. A Jehova pedig értelmetlen nem csak a héberben de még a magyarban is!


"Ne haragudj, de ez jó nagy butaság szerintem. Neked is lehetnek címeid, pl, ember, férfi , fiatalember, jó munkás, stb. De mi a NEVED???"


Jelenések 19:16

"És az ő ruháján és tomporán oda vala írva az ő neve: királyoknak Királya, és uraknak Ura."


Ha azt mondod, hogy egy cím nem lehet név, akkor a Bibliával vitatkozol. Ide van írva, hogy Jézusnak az a neve, hogy a legfőbb Úr. Ő az akit egyedüli értelemben Úrnak lehet nevezni, ezért neki ez az (egyik) neve. Az Atyának az egyik legfontosabb neve pedig az Isten lett.


"Ez megintcsak butaság, hiszen a zsidók nagyon jól ismerték már az Atyát, hiszen ő volt Izrael Istene, a JHVH!"


Ismét nem velem vitatkozol, hanem Jézussal, aki kerek-perec megmondta a zsidóknak, hogy nem ismerik az Atyát:


"Mondának azért néki: Hol van a te Atyád? Felele Jézus: Sem engem nem ismertek, sem az én Atyámat; ha engem ismernétek, az én Atyámat is ismernétek." (János 8,19)


"Én arról írtam, hogy a maszoréta másolók egy idő után a Septuaginta szövegében "kicserélték" a tetragrammatont "ÚR"-ra, és ezt tették a 'keresztény' bibliafordítók is (pl. Jeromos Vulgatája), pedig látták, hogy a héber eredetiben JHVH áll. (Nem 'adonáj') Ehhez viszont nem volt joguk, mert ez így bibliahamisítás, tiszteletlenség Istennel szemben."


Ennyi erővel akkor a magyar fordítások is hamisítások, mert az eredeti "Jesua"-t át merték írni Jézusra. Micsoda tiszteletlenség! Hogy merték ezt tenni? Ráadásul az Atya, Úr és az Isten szavak is teljesen máshogy vannak a görögben! Nyilván azért merték megtenni, mert egy másik nyelvre történő fordításról beszélünk. Septuagintában is azért írták be a Kürioszt a JHVH helyére, mert mit keressen egy héber kiksz-kraksz egy görög kéziratban? Ráadásul szóban amúgy is Úrnak ejtették még ha a héber Ószövetséget olvasták akkor is. Kezdetben egyébként lehettek olyan Septuaginta kéziratok, amiben ott volt a tetragrammaton, de mivel kiejtésben úgyis az Úr szót használták, egy idő után az írásba is ez ment át.

2017. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:

"Ezzel gyakorlatilag hazugnak neveztél, de sebaj, nem haragszom rád. Példát vehetnél szp72-ről, mert ő sokkal szebben gondolkodik, mint te, de nem akarlak megbántani téged sem, dehogy!


Azt kívánom, hogy legyen erős hited, ahogyan te azt érzed (mindenkinek ezt kívánom), és majd megvárjuk, amikor "eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok" (Máté 25:31)


Minden jót neked!"


Bocsáss meg, de én is hazudok, Szp72 is hazudik, minden ember hazudik. :D Megbántottalak volna ezzel? :) A hazugság az emberben van. Ott a bűn a vétekre való hajlamunk, amiről Pál is ír. Erre próbáltam célozgatni, hogy joggal nevezlek hazugnak, mert ember vagy. :) Az, hogy ki hogyan fogalmaz, vagy kinek milyen a stílusa, nem azt jelenti, hogy Krisztus nem lenne Isten vagy ember, az ÉN stílusom az enyém, Szp72 stílusa pedig az övé. Hogy ő szebben fogalmaz mint én, az nem azt jelenti, hogy nem volna igazam a Bibliai versekkel. :) Ha neked a Stílus számít újabb hibát vétesz, hiszen nem hallgatsz arra, ami kemény és fáj is az ember büszkeségének. Ha Isten is csak szépen beszélne, de nem volna igazságos, akkor mért lesz ítélet? Mindenki a gyereke, és mindenkit szeret, nem akarja, hogy elvesszen egyetlen ember is, de Isten még is megítéli az embert cselekedetei szerint és hite szerint, ha nincs hit nincs jó cselekedet, amit Isten tesz általad. érted? Ez a lényeg, Krisztus tisztasága van rajtad, ha elfogadod, de ezt nem elég csak elhinni. Érted már mire próbálok rá világítani? :)

2017. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:

Néhány dologra még reagálnék:


"Miben kell tehát hinni Isten igéje szerint? Abban, hogy Jézus maga az Isten? Nem. (Ilyen nincsen leírva sehol a Szentírásban)"


Jézus nem az (Atya) Isten, hanem az Isten fia, a Fiú Isten. Ha Jézust nem tekinted Istenednek, akkor megint csak az apostolokkal vitatkozol, akik legalább ötször Istennek nevezik őt. Csak egy példa:


Jelenések 22,6

"És ezt mondta nekem: „Ezek az igék megbízhatók és igazak, mert az Úr, a próféták lelkének Istene küldte el angyalát, hogy közölje szolgáival mindezt, aminek hamarosan meg kell történnie."


Néhány versel később pedig:


Jelenések 22,16

,,Én, Jézus, küldtem el angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen nektek a gyülekezetek előtt. Én vagyok Dávid gyökere és új hajtása, a fényes hajnalcsillag”


Itt Jézus a próféták lelkének Istenével van azonosítva. Ezt mivel magyarázod?


"Ha a héber másolók egy idő után lecserélték a JHVH szent tetragrammatont 'adonáj'-ra (ÚR)- ez történelmi tény és nyomon követhető a Septuaginta szövegeinek összevetéséből, melyek több évszázadot tesznek ki - , akkor bizony lecserélték Isten nevét a keresztény iratokból (Újszövetség), mivelhogy ők másolták azokat - a babonájuk miatt"


Kik azok az "ők"? Az Újszövetséget keresztények írták és keresztények másolták. De ha Jézus a lelkükre köti, hogy ne hagyják el a név használatát, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy egyszer csak elkezdik kiszedni belőle. De ha így történt, akkor mi a garancia, hogy mást nem hamisítottak meg? A 2. és főleg a 3. századból már bőven vannak újszövetségi kéziratok, szóval ekkorra már össze kellett ülni a hamisító bizottságnak és véghez kellett vinniük ezt a teljességgel értelmetlen hamisítást. De szerintem attól azért nagyobb gondjuk is volt az alkori keresztényeknek, mint hogy ilyenekkel foglalkozzanak. Ekkor voltak ugyanis a legnagyobb keresztényüldözések. Üldözték és írtották őket a legkegyetlenebb módokon. Én a Jézus névvel az ajkukon mártírhalált halt keresztényekről a legkevésbé sem tudnám ezt a hamisítást elképzelni.

2017. jún. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves István35!


"Jelenleg nem tartozom egyetlen felekezethez sem, csak a Bibliában hiszek."


Akkor hasonló 'cipőben járunk', mert én is ugyanilyen helyzetben vagyok. :) Bár nem fogok veled mindenben egyetérteni, azt már most látom.


"Viszont egy idő után ez a név kikopott a használatból, Jézus idejében már egyáltalán nem ez volt Isten legfontosabb neve. A kiejtése is feledésbe merült"


Igen, pontosan ezért mondta Jézus urunk: "Megjelentettem a te nevedet az embereknek...megismertettem ő velök a te nevedet" (Ján 17:6,26)


"annyit biztosan tudunk hogy nem Jehova volt"


Valószínűleg nem, de alaposan félreértesz, mert én nem a Jehova név mellett kardoskodok, hanem az isteni név mellett. Én a Jahvét ugyanúgy szeretem. Az is az Istenem neve, a szent tetragrammaton betűiből.


"Jehova...a héberben egy értelmetlen nőnemű sületlenség"


Nem, dehogy. Ezt vond vissza, kérlek. A 'JeHOVÁH' szóalak isten szentséges neve a héber maszoréta szövegekben (Codex Leningradensis), úgyhogy ne gyalázd Isten nevét! Arról lehet vitatkozni, hogy nyelvtanilag mi van, de te, sem én nem tudjuk ezt eldönteni. A Jehóváh szóalak Istennek szentséges neve, mivel a JHVH mássalhangzók (Isten személyneve) és az 'adonáj'((ÚR) magánhanzói alkotják: 'JeHóVáh'. Ez Isten szent neve, (lehet persze Jahvénak is írni, az ugyanaz), aki ezt nem tiszteli, az Istent sem tiszteli véleményem szerint.Isten nevét ismerni és tisztelni kell, és a kiejtése másodlagos.Lehet Jehova, lehet Jahve, ugyanaz az Isten. (Viszont nem kell szajkózni nevét, ahogy a Tanúk teszik, én ebben hiszek. Nem kell Isten nevét ismételgetni állandóan, de tudni és mélységesen tisztelni kell!)


"Mitő rosszabb Istent Atyámnak vagy Uramnak hívni, mint Jehovának?"


Semmitől se, pont ezt magyarázom. Hívhatod Istent Atyámnak, Örökkévalónak, Legfelsőbb Lénynek, Szuverén Úrnak, Teremtőnek, a Világmindenség Urának stb., mert ezek is igazak Rá, és örül,ha így szólítjuk, de ne felejtsd el, hogy Neki NEVE is van - úgy mint neked!


Én csak azt mondom, tisztelni és szeretni kell Isten szentséges JHVH nevét, ezt tanultam meg a Bibliából, mely tény annyira egyértelmű, hogy szinte ordít a Szentírásból. Nem is értem, hogy sokan ezt (állítólagps bibliaolvasókként) miért nem látják. Több ezer (!) bibliavers beszél Isten nevének hatalmáról, tiszteletéről, nagyságáról, tisztaságáról, megszenteléséről, stb. Amikor a keresztény felekezetek kedves hívői ezeket olvassák, mire gondolnak? Ez a Bibliában 'átlapozós' dolog? Nem gondolkodnak el rajta, hogy az miért van odaírva? Az mind mellékes lenne, jelentéktelen? Dehogy!


"Ha azt mondod, hogy egy cím nem lehet név, akkor a Bibliával vitatkozol. Ide van írva, hogy Jézusnak az a neve, hogy a legfőbb Úr. Ő az akit egyedüli értelemben Úrnak lehet nevezni, ezért neki ez az (egyik) neve. Az Atyának az egyik legfontosabb neve pedig az Isten lett."


Helyes. Én ezt nem is vitatom, de ez nem nem cáfolja meg azt, amit idéztem, hogy Isten maga jelenti ki a nevét az Ész 42:8-ban (és még sok más helyen). Talán megakarod cáfolni Istent? Ő mondta: "EZ A NEVEM"!!! Ezen mit nem lehet érteni? Hiszen annyira egyértelmű eme kijelentés, hogy ordít, és csak azok nem fogadják el, akik szándékosan szembeszegülnek Isten szavával. Bocsáss meg, ezzel nem akarlak megbántani, tudom, hogy istenfélő ember vagy! :)


"Septuagintában is azért írták be a Kürioszt a JHVH helyére, mert mit keressen egy héber kiksz-kraksz egy görög kéziratban?"


Atyaég! Tisztellek, mint hívő embert, de ezzel a butasággal nem lehet érvelni! Hiszen a Septuaginta i.sz 1-2. századi példányaiban mindenhol ott van ISTEN NEVE , A TETRAGRAMMATON, AZT CSAK A KÉSŐBBI ÉVSZÁZADOKBAN CSERÉLTÉK KI. iGEN, KICSERÉLTÉK 'ADONÁJ'-RA (ÚR) Hogy miért? A babonáik miatt, ahogyan a kereszténység egyházainak meg dogmái vannak.


"de mivel kiejtésben úgyis az Úr szót használták, egy idő után az írásba is ez ment át."


Persze, bizonnyal így történt. De nem látod be, hogy ehhez nem volt joguk? Milyen jogon cserélték le isten szentséges nevét másra? Ez tiszteletlenség a Mindenhatóval szemben, bibliahamisítás. És nem akarom most újból megfogalmazni, mert már korábban leírtam hozzzászólásaimban, hogy ezt a tényt sok bibliafordító (köztük magyarok is) felismerte, és visszatette Isten nevét az Őt megillető helyre a bibliafordításban. Ennek egyik legékesebb példája a kitűnő tudós, Komáromi Csipkés György bibliafordítása, mely az Ószövetségben 7000 helyen hozza Isten nevét (Jehova alakban). Ebből a kíváló Bibliábol 3000 példányt nyomtattak, de az egri püspök parancsára (3 darab kivételével) mindet elégették nyilvánosan Debrecen főterén. És mi volt a vád ez ellen a kítűnő bibliafordítás ellen? Mert benne volt Isten NEVE! Akik nem szeretik Isten nevét, azok Istent sem szeretik, nekem ez a véleményem, és kismillió bibliavers igazolja ezt.


Isten áldjon, testvérem! :)

2017. jún. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves István 35!


Ne vitatkozzunk erről, kérlek, mert sehova sem jutunk el. Én abban hiszek, hogy csak egyetlen Isten van, egyetlen személyben, aki a Mindenható, Örökkévaló , egyetlen igaz élő Isten , akinek neve héberben JHVH, és van egy Fia, akit elküldött meghalni értünk az ádámi öröklött bűn miatt, ő Jézus, a Messiás, Isten testet öltött hatalmas szellemfia , aki isten királyságának királya, a holtak bírája, minden ember (meg)ítélője, Isten ellenségeinek elpusztítója. Ebben hiszek, mert ezt tanítja Jézus uramról a Szentírás és pont.


Az általad beidézett versek sem igazolnak ezzel ellentétesen, sőt megerősítik."Itt Jézus a próféták lelkének Istenével van azonosítva. Ezt mivel magyarázod?" Azzal, hogy az "Úr" itt a Mindenható Istenre utal, nem Jézusra. A Jel 22:6 egyértelműen Izrael istenére utal, nem Jézusra, mert Jahve küldte a prófétákat, nem Jézus - ez egyértelmű az Ószövetségből.


"A 2. és főleg a 3. századból már bőven vannak újszövetségi kéziratok, szóval ekkorra már össze kellett ülni a hamisító bizottságnak és véghez kellett vinniük ezt a teljességgel értelmetlen hamisítást"


Attól függ, milyen radiális értelemben érted a 'hamisítás" szót. Én nem írtam olyat, hogy Isten Szavát teljesen meghamisították volna, dehogy!


Én elejétől végéig csak arról beszéltem, hogy kicserélték a tetragrammatont a Septuaginta szövegeiben 'adonáj'-ra (ÚR) Ez meg nem fikció, hanem történelmi TÉNY!


Minden jót, és erős hitet! :)

2017. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!