Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hálásak vagytok Jézus Krisztus...

Hálásak vagytok Jézus Krisztusnak hogy Megváltotta az emberiséget?

Figyelt kérdés

Őszintén. Ha szabad kérnem.

Nemeteket ,korotokat is oda Írhatjátok ha akarjátok.

Én hálás vagyok neki. Miután hivővé váltam mert nélküle mindannyian elvesztünk volna sajnos és nem lehetnénk az örök élet részesei sem sajnos.

Tisztelt válaszolók: normális válaszokat szeretnék, ha szabad kérnem.

Előre is köszönöm szépen.


2017. jún. 15. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
0%

"És a hívő is felel a közösségi előírások szerint a bűnre"

*bűnért

2017. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
72%

"Az előbb meg azt mondtad, hogy az ateizmusban nincs ilyen ..."

Mármint megváltás. Képzeld: nincs.


"És a hívő is felel a közösségi előírások szerint a bűnre."

Valóban.

De neki van egy PLUSZ felmentése IS.

Kicsit nehezen értik a hívők a magyart, de ez van...

2017. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
0%

"De neki van egy PLUSZ felmentése IS. "

Neked is lehetne, csak nem élsz vele. Hol itt az igazságtalanság? Melyik a bölcsebb?:)

Értem a magyart, tudtam már előre, hogy ide fogsz kilyukadni. Ezt akartam

2017. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
0%

""Az előbb meg azt mondtad, hogy az ateizmusban nincs ilyen ..."

Mármint megváltás. Képzeld: nincs. "


Tényleg? Nem mondod? :)

2017. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
28%

"Ezt melyik ateista blogról szedted? El kellene olvasni a Római levelet és a Jakab levelét, meg mondjuk az 1 Korintust. Stb.."



Nem vagyok ateista, muszlim vagyok és ismerem a Bibliát. Bűn és megváltás kérdése a keresztény vallásban ellentmondásos és sokszor nem a Biblián alapul. Szerintük az újszülött bűnösen jön a világra, pedig olyan hogy eredendő bűn nem szerepel a Bibliában. Azt állítják ha úgy hal meg egy csecsemő hogy nem volt megkeresztelve, pokolra jut. A keresztényi megváltás szintén problémás. Bármilyen bűnt elkövethetsz akár többször is. Ha elfogadod Jézust mint megváltó, törlődnek a bűneid és automatikusan a mennyországba kerülsz.


Nem akarom megbántani a keresztény vallást követőket, csak jelzem mit is követnek. Egy újszülöttet a pokolba küldenének, de az erőszaktevő gyilkost a mennyországba csak mert elfogadta Jézust mint megváltó. Ez szerintem sokat elmond.

2017. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:

""Ezt melyik ateista blogról szedted? El kellene olvasni a Római levelet és a Jakab levelét, meg mondjuk az 1 Korintust. Stb.."


Nem vagyok ateista, muszlim vagyok és ismerem a Bibliát. Bűn és megváltás kérdése a keresztény vallásban ellentmondásos és sokszor nem a Biblián alapul. Szerintük az újszülött bűnösen jön a világra, pedig olyan hogy eredendő bűn nem szerepel a Bibliában. Azt állítják ha úgy hal meg egy csecsemő hogy nem volt megkeresztelve, pokolra jut. A keresztényi megváltás szintén problémás. Bármilyen bűnt elkövethetsz akár többször is. Ha elfogadod Jézust mint megváltó, törlődnek a bűneid és automatikusan a mennyországba kerülsz. "


De hát ezeket sem a Biblia, hanem az ateista blogok írják:( Nagyon nem így mennek a dolgok, meg sem közelíted a keresztény teológiát.

Érdeklődj inkább keresztény hívőktől. Ésszerűbb, becsületesebb

2017. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
Ráadásul Neked nem a Bibliával, hanem a katolikus teológiával van bajod
2017. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:

Katolikusok talán nem keresztények?

Egyébként megérdeklődtem, és így van ahogy írtam.

2017. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:

Csak pár rövid válasz #35-re, mert súlyos ferdítéseket és tévedéseket írtál.


"erendendő bűn nem szerepel a Bibliában"

Néhány ige, ami igazolja az *áteredő bűn* valóságát:

"Lásd, én vétekben születtem, már akkor bűnös voltam, mikor anyám fogant."

"Mindamellett a halál ádámtól Mózesig Úrrá lett azokon is, akik nem vétkeztek a törvényt megszegve, mint ádám, aki az Eljövendőnek előképe."

"Születésünknél fogva mi is a harag gyermekei voltunk, akárcsak a többi ember."


Ez a néhány ige is kimondja, hogy minden ember bűnösen jön világra, ez a bűn pedig ádám bűne. Ha több ige kell, csak szólj.


"ha úgy hal meg egy csecsemő hogy nem volt megkeresztelve, pokolra jut"

Nem állítja így senki. Közhiedelemmel ellentében, régen is csak annyit mondtak (óegyház idején), hogy un. Limbusba kerülnek, ahol mintegy természetes boldogságban élnek. De a későbbiekben jobban kiforrott ennek teológiája, és azt mondjuk, hogy a mennybe kerülnek.


"A keresztényi megváltás szintén problémás. Bármilyen bűnt elkövethetsz akár többször is. Ha elfogadod Jézust mint megváltó, törlődnek a bűneid és automatikusan a mennyországba kerülsz."

Ezzel én sem értek egyet, a Biblia se mond ilyet és a keresztényeknek csak néhány kis csoportja vallja ezt. Nézd meg mit hisznek a nagy egyházak, vagy akár az ókeresztények mit mondtak erről, teljesen mást fogsz találni.

2017. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
51%

"Ez a néhány ige is kimondja, hogy minden ember bűnösen jön világra, ez a bűn pedig ádám bűne. Ha több ige kell, csak szólj."


Bocsi de akkor nem tudod értelmezni a Bibliát. A te verseid a bűnre való hajlamról írnak, nem azt hogy minden emberbűnösen jön világra. Nagy különbség.



Nézd:


Ezékiel 18-20 A fiú ne viselje az apa vétkét, se az apa ne viselje a fiú vétkét; az igazon legyen az õ igazsága, és a gonoszon az õ gonoszsága.


Ebből az következik hogy mindenki a saját bűneiért felel ahogy az iszlám szerint is.



Az eredendő bűn teljesen igazságtalan és értelmetlen és nincs is alapja.



"Ezzel én sem értek egyet, a Biblia se mond ilyet és a keresztényeknek csak néhány kis csoportja vallja ezt. Nézd meg mit hisznek a nagy egyházak, vagy akár az ókeresztények mit mondtak erről, teljesen mást fogsz találni."


Pedig sokan ezt vallják. Utánakérdeztem.

2017. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!