Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hálásak vagytok Jézus Krisztus...

Hálásak vagytok Jézus Krisztusnak hogy Megváltotta az emberiséget?

Figyelt kérdés

Őszintén. Ha szabad kérnem.

Nemeteket ,korotokat is oda Írhatjátok ha akarjátok.

Én hálás vagyok neki. Miután hivővé váltam mert nélküle mindannyian elvesztünk volna sajnos és nem lehetnénk az örök élet részesei sem sajnos.

Tisztelt válaszolók: normális válaszokat szeretnék, ha szabad kérnem.

Előre is köszönöm szépen.


2017. jún. 15. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim válasza:
8%

1Isten van bárki bármilyen vallású ember 1 Istenhez imádkozik


Isten úgy szerette a világot hogy egyszülött fiát értünk adta,Jézust megváltott minket a bűneiktől---majd egy jobb világba kerülünk általa,helyett készít nekünk nekünk a mennyországba...


Isten előtt nincsen ember válogatás!

Lehetsz barna,fekete,fehér mindenkit szeret egyformán.

A szeretet Istentől van,ezért kéri szeressétek egymást,szeresd felebarátodat!



Igen hálás vagyok Istenek,és Jézusnak is,köszönöm az életemet!

Isten velem van mindig!

2017. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:

"Katolikusok talán nem keresztények?

Egyébként megérdeklődtem, és így van ahogy írtam."


De, de mint mondottam, Te a katolikus teológiát kritizálod, úgy, hogy közben általánosan a keresztényekre vetíted ki a dolgokat, pedig sokan nem azt a teológiát vallják. Pl: szabad keresztények, karizmatikusok, adventisták, reformátusok, stb... Próbáld megérteni, kérlek!

Vegyítve ateista blogokról vett rossz érvekkel.

Tehát, ha egy speciális egyházi teológiát támadsz, akkor légy pontos, mert az nem egységes, kereszténység elleni kritika. Nem hiszem el, hogy ezt nem érted meg

2017. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:

"Bocsi de akkor nem tudod értelmezni a Bibliát. A te verseid a bűnre való hajlamról írnak, nem azt hogy minden emberbűnösen jön világra. Nagy különbség. "

Biztos? Olvasd újra:

"Lásd, én vétekben születtem, már akkor bűnös voltam, mikor anyám fogant."

Elég konkrét


"Ezékiel 18-20 A fiú ne viselje az apa vétkét, se az apa ne viselje a fiú vétkét; az igazon legyen az õ igazsága, és a gonoszon az õ gonoszsága. "


Ezt a zsidók mondják és az Úr idézi. Semmi köze az eredendő bűnhöz, inkább a mózesi törvények által definiált bűnhöz van köze.

2017. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
Az egyik keresztény válaszoló bizonygatja hogy van eredendő bőn, a másik meg hogy nincs és ne általánosítsak :) Na ez a másik probléma a keresztény vallással. Annyi nézet és irányzat mint égen a csillag.
2017. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
85%

43-as, Nincs olyan hogy zsidókra vonatkozó bűn definíció. A fiú ne viselje az apa vétkét, se az apa ne viselje a fiú vétkét. Ez így igazságos. Az eredendő bűn igazságtalan. Isten viszont nem igazságtalan, ergo az eredendő bűn hazugság.


Kérdeznék valamit. Mit szólnál ha téged börtönbe zárnának valamelyik ősöd által elkövetett bűn miatt? Az lenne az első hogy megkérdezd mi közöd van hozzá? Nem te követted el. Nem igaz?

2017. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:

Kevered a dolgokat. Mint ahogy számos idézettel is mutattam, van áteredő, legalább is a Biblia szerint. Hogy te a Koránban hiszel és a szerint nincs, az más kérdés. A Biblia szerint van.

Lényegében nem tudod igazolni a Bibliából, hogy ne lenne, mert ennek a bűnnek a következménye, hogy Krisztus megváltott minket: "Ahogy egy embernek engedetlensége miatt sokan bűnössé váltak, egynek engedelmességéért sokan meg is igazultak."


Ahogy a másik idézet is mutatja, már vétekben foganunk, bűnösen születünk. Hogy születhetünk bűnösen, ha nincs áteredő bűn? Mi saját magunk születés előtt nem vagyunk képesek bűnt elkövetni és még utána se sokáig.


Amit az üdvözülésről írtál.

"Pedig sokan ezt vallják. Utánakérdeztem."

Nem ismerem a statisztikáidat, de ha a vallások megoszlását nézed a világban, láthatod, hogy a többség nem ezt vallja. Csak egyszerű matek, osztás, szorzás.


"Nincs olyan hogy zsidókra vonatkozó bűn definíció"

Valóban helytelenül fogalmazott a hozzászóló, de gyakori nézet volt az Ószövetség idején, a bűn ezen felfogása, ezt a próféta helyreteszi. Ez viszont nem az ősbűnről szól. Ha nem lenne áteredő bűn, akkor mind örökké élnénk itt a földön, ha nem követsz el vétket. De láthatod, ez képtelenség.

2017. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:

"Az egyik keresztény válaszoló bizonygatja hogy van eredendő bőn, a másik meg hogy nincs és ne általánosítsak :) Na ez a másik probléma a keresztény vallással. Annyi nézet és irányzat mint égen a csillag."


A világért se védeném a keresztényeket, de a muszlimoknál talán nincs kismillió irányzat, akik gyökeresen mást vallanak? Még olyan elképzelhetetlenül szélsőséges nézeteket is milliókat vallanak muszlimként, amikből a kereszténység évszázadok óta kinőtt. Nem katolikus meg protestáns terroristák robbantgatnak naponta többször a világban, de nem is buddhisták meg sintoisták, szinte kivétel nélkül mind valamilyen iszlám irányzat hívei.


A kérdésre válaszolva: számomra Jézus csak egy ókori közel-keleti vallásalapító, egy a tucatnyiból, ilyen formán értelmezhetetlen a kérdés. Szerintem nem váltott meg semmit Jézus, a tanításai alapján kinőtt egy új vallás és ennyi.

2017. jún. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 imakommandós ***** válasza:
2006-ban születtem újjá, és óriási öröm és békesség volt megtapasztalni a Szentlélek jelenlétét és erejét. Mindezért Krisztusnak jár a hála, hiszen ha nem hagyta volna ott az isteni dicsőségét miattunk és jött volna közénk szenvedni értünk/helyettünk, akkor jobb lett volna ha meg sem születtünk volna.
2017. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
44%

"Lényegében nem tudod igazolni a Bibliából, hogy ne lenne,"


Már megtettem. A fiú ne viselje az apa vétkét, se az apa ne viselje a fiú vétkét. Még az ateista válaszoló is azt írta mindenki a saját tetteiért felelős. Ezt diktálja a józan ész.


"Hogy születhetünk bűnösen, ha nincs áteredő bűn? Mi saját magunk születés előtt nem vagyunk képesek bűnt elkövetni és még utána se sokáig."


Sehogy. Minden ember bűn nélkül születik, de bűnre hajlamosan.



"Nem ismerem a statisztikáidat, de ha a vallások megoszlását nézed a világban, láthatod, hogy a többség nem ezt vallja. Csak egyszerű matek, osztás, szorzás."


Ugy értem a keresztények többsége. Csak annyit kell tenned hogy elfogadod Jézust mint megváltót és törlődik minden bűnöd. Talán nem ez a keresztény tanítás?



"A világért se védeném a keresztényeket, de a muszlimoknál talán nincs kismillió irányzat, akik gyökeresen mást vallanak?"


Nincs. A két fő irányzat, vagyis a szunnita és síta, eltérése eredetileg a vezető megválasztásában volt, tehát politikai, nem a vallás alaptanításában volt.



"Még olyan elképzelhetetlenül szélsőséges nézeteket is milliókat vallanak muszlimként, amikből a kereszténység évszázadok óta kinőtt."


Az túlzás hogy milliók és ezek a szélsőségesek nagyrészt sosem olvasták a Koránt, ahogy a keresztesek sem a Bibliát.


Jézus pedig nem megváltóként érkezett hanem prófétaként. Azért hogy tanítsa és figyelmeztesse az embereket és példát mutatott életével.

2017. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:

"Nincs. A két fő irányzat, vagyis a szunnita és síta, eltérése eredetileg a vezető megválasztásában volt, tehát politikai, nem a vallás alaptanításában volt. "


Igen, eredetileg ennyi VOLT a különbség... de te amúgy tényleg muszlim vagy, hogy csak ezt a kettő irányzatot ismered? Olyan mintha a kereszténységet lerendeznéd annyival, hogy nagy egyházszakadás, aztán vannak katolikusok meg keleti keresztények és csókolom. Ennyi erővel az ő különbségeik is csak politikaiak? Hát a francot, ahogy ma már a síita és szunnita különbségek sem.


"Az túlzás hogy milliók és ezek a szélsőségesek nagyrészt sosem olvasták a Koránt, ahogy a keresztesek sem a Bibliát. "


Túlzás hogy milliók? Inkább tízmilliók. Nem olvassák a Koránt? Már miért ne olvasnák, maximum másképp értelmezik. A keresztesek is olvasták a Bibliát, hidd el. Épp ez a "szép" ezekben a művekben. Metaforákban beszélnek, 10 ember 10-féle módon fogja ezeket értelmezni és mindig lesz olyan hülye aki eszmei alapként fogja használni kegyetlenségekre és ez ma kifejezetten sikeres a muszlimoknál.

2017. jún. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!