Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hálásak vagytok Jézus Krisztus...

Hálásak vagytok Jézus Krisztusnak hogy Megváltotta az emberiséget?

Figyelt kérdés

Őszintén. Ha szabad kérnem.

Nemeteket ,korotokat is oda Írhatjátok ha akarjátok.

Én hálás vagyok neki. Miután hivővé váltam mert nélküle mindannyian elvesztünk volna sajnos és nem lehetnénk az örök élet részesei sem sajnos.

Tisztelt válaszolók: normális válaszokat szeretnék, ha szabad kérnem.

Előre is köszönöm szépen.


2017. jún. 15. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:

""Mutass egy olyan verset amiben Jézus kijelenti hogy Isten"

Bár nem tőlem kérted, de mutatok:

Jézus így válaszolt: "Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."


Az "én vagyok" az pontosan JHVH, ami Isten neve. "


Ugyanez itt is:

János

18,5 Felelének néki: A názáreti Jézust. Monda nékik Jézus: Én vagyok. Ott állt pedig ő velök Júdás is, a ki elárulta őt.

18,6 Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.

2017. jún. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:

"Csak egy szimpla wiki alapján is többet lehet találni. Ajánlom az iszlám irányzatai fejezetet, az alfejezeteivel együtt. "


Egyáltalán végigolvastad? Amit itt irányzatnak neveznek igazából csak a vallásjog gyakorlati alkalmazásában térnek el és minimális a különbség. Nem a vallás alaptanításaiban vannak különbségek mit a keresztényeknél. Mint látod alap kérdésekben nem értenek egyet mint az eredendő bűn.



"Akkor miért van tucatnyi irányzat?"


Szunnitákat és síitákat vehet külön irányzatnak, de például szunnitákon belül senki nem különbözteti meg magát.



"Egyre nagyobb hülyeségeket olvasok. Én keresztény vagyok, akkor mondhatom, hogy minden próféta, Ábrahám, sőt Ádám és Éva is keresztény volt?"


Ha keresztény alatt azt érted hogy aki aláveti magát Isten akaratának, és követi a prófétákat akkor igen. Mondhatjuk úgy hogy ma a muszlimok az valódi keresztények, ha így érthetőbb.



"Nem. Minden próféta izraelita volt, ahogy Jézus is. Az apostolok pedig már keresztények lettek, mert Krisztust követték "


Nem így van. A Korán szerint Isten minden néphez küldött prófétákat. Ez is egy lényeges különbség. A mai keresztény vallás lemond azokról az emberekről akik Jézus előtt éltek és nem voltak zsidók.



"Továbbra is áteredő bűnről beszélek, amit számos bibliai igével alátámasztottam. Az egyik szinte szó szerint le is írja.Az pedig, hogy más keresztények mit fogadnak el, az ő dolguk. Vannak magukat kereszténynek mondók, akik a Szentháromságot sem fogadják el. Ezek a kis csoportok csak töredékét teszik ki a kereszténységhez, néhány millió a milliárdhoz viszonyítva."


Engem hiába győzködsz, mikor még keresztények sem hiszik el. Teljesen ellentmond a józan észnek, és nincs Bibliai alapja. A szentháromságnak szintén nincs.



"Ezeket mind Jézus jelenti ki magáról, de a Biblia még számtalan helyen kijelenti Róla, hogy Isten. Azért ezeket írtam, mert olyat kértél, amiben Ő mondja ki. "


Nem ezt kértem. A kérés az volt hogy olyan verset mutass ahol Jézus kijelenti hogy ő Isten. Amiket hoztál többféleképpen lehet értelmezni. Egyébként ez is olyan hogy hiába győzködsz, Jézus személyesen nem tudta meggyőzni az embereket arról hogy ő Isten. Pedig Istentől elvárható lenne. Igazából alig követték, még az egyik legközelebbi tanítványa, Júdás is elárulta aprópénzért. Ezekből az következik hogy Jézus nem Isten.

2017. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:

"Mondhatjuk úgy hogy ma a muszlimok az valódi keresztények, ha így érthetőbb."


Pont ezt mondja minden szekta is, a mohamedán vallás pedig a legnagyobb eretnek szekta mind közül. Mert bár ismerték az Igét sokal közülük, de megtagadták Őt.


"A Korán szerint Isten minden néphez küldött prófétákat."

Az ősmagyaroknak melyik táltos volt a prófétája?


"A kérés az volt hogy olyan verset mutass ahol Jézus kijelenti hogy ő Isten."

Mutattam. Jézus kijelentette, hogy Ő JHVH. Az, hogy valaki kijelenti magáról, hogy Ő viseli Isten Szent Nevét, amit Mózesnek nyilatkoztatott ki, nem lehet máshogy érteni.


"Igazából alig követték..."

Ezt a marhaságot nem tudom honnan veszed. A Biblia több ezer követőről ír, bárhova ment, mindenhol hatalmas tömeg fogadta. Azóta pedig a világ legnagyobb vallása lett a kereszténység, akik mind Krisztus követői. Bizony, Krisztusnak több a követője, mint mohamednek.

A legközelebbi tanítványai pedig Péter és János voltak, nem Júdás, akiről tudta és beszélt is róla, hogy mit fog tenni.

2017. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán végigolvastad? Amit itt irányzatnak neveznek igazából csak a vallásjog gyakorlati alkalmazásában térnek el és minimális a különbség. Nem a vallás alaptanításaiban vannak különbségek mit a keresztényeknél. Mint látod alap kérdésekben nem értenek egyet mint az eredendő bűn. "


A muszlimok is láthatóan nem értenek egyet abban, hogy mi az a dzsihád (csak most egy kiragadott példa, mint az esetedben). Az egyik szerint egy békés mozgalom, a másik szerint meg kimerül ártatlanok legyilkolásában... és mindkét értelmezést a Koránból olvasták ki.

Egyébként meg a teológiai szempontokat félredobva is röhejes amit állítasz: egy írott szöveget, pláne ha hasonlatokra épít, már hogy a pélóba ne lehetne többféle módon értelmezni?



"Egyáltalán végigolvastad? Amit itt irányzatnak neveznek igazából csak a vallásjog gyakorlati alkalmazásában térnek el és minimális a különbség. Nem a vallás alaptanításaiban vannak különbségek mit a keresztényeknél. Mint látod alap kérdésekben nem értenek egyet mint az eredendő bűn. "


Tehát akkor szerinted is legalább három van (a korábbi válaszodban erre utaltál). Akkor meg mi a francot játszod itt az agyad? Több irányzata van az iszlámnak? Igen. Tehát többféle módon értelmezik a muszlimok vallási iratait? Igen. Köszönöm, én ennyit akartam, az hogy szám háborúzol és számolgatod hány tucat vagy száz irányzata van a vallásoknak, abszolút nem mész semmire. Egyértelműen elfogult vagy, hiszen a vallásodat véded. (Én pedig nem vagyok vallásos, szóval nem azért "védem" a kereszténységet a nyilvánvaló ökörségeiddel szemben.)

2017. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
Csak szimplán lesz*rom
2017. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:

"Pont ezt mondja minden szekta is, a mohamedán vallás pedig a legnagyobb eretnek szekta mind közül. Mert bár ismerték az Igét sokal közülük, de megtagadták Őt."


Jézus szerepel a Koránban és sokkal hihetőbb mint a keresztény változat.



"Az ősmagyaroknak melyik táltos volt a prófétája?"


Tudom ezt viccnek szántad de tudtodon kívül rátapintottál a lényegre. Az ősmagyarok egy Istenben hittek ahogy a közép-ázsiai népek nagyrésze. A keresztény vallás egyszerűen semmibe vesz milliárdokat akik Jézus előtt éltek és nem voltak zsidók. Szerinted ha Isten a zsidókhoz küldött prófétákat másokhoz miért ne küldött volna?



"Mutattam. Jézus kijelentette, hogy Ő JHVH. Az, hogy valaki kijelenti magáról, hogy Ő viseli Isten Szent Nevét, amit Mózesnek nyilatkoztatott ki, nem lehet máshogy érteni. "


Ne beszélj mellé. Nem mutattál olyan verset. Azt kértem hol van a Bibliában olyan vers amiben Jézus kijelenti hogy ő Isten.


"Ezt a marhaságot nem tudom honnan veszed. A Biblia több ezer követőről ír, bárhova ment, mindenhol hatalmas tömeg fogadta."


Az sem sok ha azt vesszük szerintetek Isten. A rómaiak nem hittek neki, és a zsidók többsége se. Hol volt ez a tömeg mikor Jézust elfogták? És hol volt mikor szavaztak arról ki engedjenek el? Mikor feltámadt akkor is csak a tanítványai voltak ott és Mária. Szóval nincs semmiféle tömeg. Jézus Istensége itt egyértelműen megbukik.

2017. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:

64-es,


"A muszlimok is láthatóan nem értenek egyet abban, hogy mi az a dzsihád (csak most egy kiragadott példa, mint az esetedben). Az egyik szerint egy békés mozgalom, a másik szerint meg kimerül ártatlanok legyilkolásában... és mindkét értelmezést a Koránból olvasták ki. "


A Koránban egyértelműen szerepel hogy tilos ártatlanok legyilkolása, a dzsihád pedig elsősorban belső küzdelem.



"Egyébként meg a teológiai szempontokat félredobva is röhejes amit állítasz: egy írott szöveget, pláne ha hasonlatokra épít, már hogy a pélóba ne lehetne többféle módon értelmezni? "



Ezt hogy lehet többféle módon érteni?


Aki egyetlen olyan lelket megöl, aki se nem gyilkolt, se romlást nem okozott a Földön, az olyan, mintha az összes embert megölné. Aki viszont életben tartja, az olyan, mintha az összeset életben tartaná. 5:32



"Tehát akkor szerinted is legalább három van (a korábbi válaszodban erre utaltál). Akkor meg mi a francot játszod itt az agyad? Több irányzata van az iszlámnak? Igen. Tehát többféle módon értelmezik a muszlimok vallási iratait? Igen."


Akkor nem olvastad el figyelmesen mit írtam. Muszlimok 90 %-a szunnita. A szunnita és siíták közötti szakadás politikai nem pedig vallási okból történt. Továbbá ugyanazt a Koránt olvassa minden muszlim, addig a keresztényeknél nincs egységes Biblia. Az egyes keresztény irányzatok más-más könyveket fogadnak el a Biblia részeként.


"Egyértelműen elfogult vagy, hiszen a vallásodat véded. (Én pedig nem vagyok vallásos, szóval nem azért "védem" a kereszténységet a nyilvánvaló ökörségeiddel szemben.)"


De mégis csak elfogult ahogy látom. Van fogalmad arról hány keresztény irányzat van?

2017. jún. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 A kérdező kommentje:

Szia. Szép estét kívánok!

Tisztelt utolsó hozzászóló: Jézus Krisztus úgyszintén Isten éspedig Úr Jézus Krisztus Fiú Isten.

Ő tett értünk rengeteg jó dolgot csak figyelemmel kell kísérni az életét. Az a baj veled hogy te tényeket vársz. Közben te is rá jöhettél volna az​ Igazságra.

Pusztán abból hogy Jézus Krisztus Istenségét hátrahagyta miértünk és feláldozta Önmagát Önként. Ez már elegendő kéne legyen számodra.

Mert Jézus Krisztus Tökéletes Szent! Isten is és Ember is.

Csak Ő egymaga tudott ki emelni bennünket a közelgő pusztulástól. Aki hisz benne őszintén és tiszta szívből jövő hittel örök életet add neki.

Hiábavaló Istennél hogy a bűnös természetű ember hal meg én helyettem mikor én is bűnös természetel rendelkezem. Ezért kellett Jézusnak végrehajtsa a Megváltást. Mert Ő tökéletes. Jézus Krisztusnak hívőkre van szüksége​ akik feltételek nélkül hisznek benne és nem vonják kétségbe folytonosan​ az​ Isteni Lényének a természetét.

Boldogok azok illetve helyesbitve boldogabbak azok akik nem látnak és mégis hisznek bennem. Ezt mondta a hitetlen Tamásnak Feltámadása után.

2017. jún. 18. 23:50
 69/83 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti hozzászólónak üzentem.
2017. jún. 18. 23:53
 70/83 anonim ***** válasza:

"A Koránban egyértelműen szerepel hogy tilos ártatlanok legyilkolása, a dzsihád pedig elsősorban belső küzdelem. "


Én ezt elhiszem, hogy neked ezt jelenti, de valamiért évszázadokig nem így volt... meg láthatóan most sem érti egy elég nagy réteg.


"Ezt hogy lehet többféle módon érteni? "


Ember, egy hasonlatokra épülő szöveget hogy ne lehetne többféle módon értelmezni?


"Akkor nem olvastad el figyelmesen mit írtam. Muszlimok 90 %-a szunnita. A szunnita és siíták közötti szakadás politikai nem pedig vallási okból történt. Továbbá ugyanazt a Koránt olvassa minden muszlim, addig a keresztényeknél nincs egységes Biblia. Az egyes keresztény irányzatok más-más könyveket fogadnak el a Biblia részeként. "


Igen, míg a muszlimok ugyan azt a szöveget értelmezik 300 féle módon. Miért van az, hogy egyes hittudósok a mai napig szent háborúra hirdetnek és terrorizmusra buzdítanak, mások meg nem?


"De mégis csak elfogult ahogy látom. Van fogalmad arról hány keresztény irányzat van?"


Pár ezer. Hidd el ezt a kérdést is csak azért találtam meg, mert hihetetlenül provokatív, ráadásul valójában nem is egy kérdés. Engem nem váltott meg se Jézus, se Mohamed, se senki. Ezek csak szimpla, egyszerű emberek voltak, akik vallást alapítottak, a koruk erkölcseire alapozva.

2017. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!