Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hálásak vagytok Jézus Krisztus...

Hálásak vagytok Jézus Krisztusnak hogy Megváltotta az emberiséget?

Figyelt kérdés

Őszintén. Ha szabad kérnem.

Nemeteket ,korotokat is oda Írhatjátok ha akarjátok.

Én hálás vagyok neki. Miután hivővé váltam mert nélküle mindannyian elvesztünk volna sajnos és nem lehetnénk az örök élet részesei sem sajnos.

Tisztelt válaszolók: normális válaszokat szeretnék, ha szabad kérnem.

Előre is köszönöm szépen.


2017. jún. 15. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
aztán vannak nyugati* meg keleti keresztények és csókolom
2017. jún. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
20%

"Az egyik keresztény válaszoló bizonygatja hogy van eredendő bőn, a másik meg hogy nincs és ne általánosítsak :)"

Így van, pont ezért nem kellene általánosítani, nem?:)


"43-as, Nincs olyan hogy zsidókra vonatkozó bűn definíció. "

Nem is mondtam, hogy van, csak rettenetesen rossz a szövegértelmezésed, vagy szándékosan csúsztatsz. Még nem tudtam eldönteni, hogy melyik, valószínű, hogy mindkettő


"Kérdeznék valamit. Mit szólnál ha téged börtönbe zárnának valamelyik ősöd által elkövetett bűn miatt? Az lenne az első hogy megkérdezd mi közöd van hozzá? Nem te követted el. Nem igaz?"

Erről szól a megváltás:))) Szerintem ne erőlködj. Örülj, hogy muszlim vagy, sajnáld le a keresztényeket, és legyél magaddal megelégedve


"Az eredendő bűn igazságtalan. Isten viszont nem igazságtalan, ergo az eredendő bűn hazugság. "

Zseniális levezetés, kár, hogy semmi,értelme, mert a lényeget úgysem fogod megérteni, én meg nem mondom el. Gondolod, hogy a dolgok ilyen egyszerűek? Korán sem. Sok mindent el sem tudsz képzelni, hogy micsoda mélységei vannak ezeknek, mennyi mindent lehet tanulni, megértetni, mivel nem hiszel a Bibliában.

2017. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy te a Koránban, Allahban hiszel. A probléma pedig az, hogy próbálod Koránt a Bibliából is igazolni és beleerőszakolni a Biblia magyarázásába az iszlám hitet.

A kettőnek pedig igazából mára már semmi köze nincs egymáshoz (nem tagadom, régen volt, mert Mohamed a keresztény és zsidó tanításból gyúrta össze sajátját). Olyan, mintha egy hindu vagy buddhista próbálná ugyan ezt. Egyébként ők is próbálgatják, hogy nyugaton szalonképesebbek legyenek és többeket tudjanak áttéríteni.


Például az áteredő bűn bűn kérdése. A Korán szerint nincs, a Biblia szerint van, hiszen lényegében erről szól az egész, ezért volt szükségünk megváltásra. Hiába, hogy az áteredő bűn lényeges szerepet tölt be, te még is igyekszel bibliai igéket (egyet siketült, az sem erről szól) felhozni ellene.


Feleslegesenek látom ezt a keverést-kavarást, olyan mintha én a védák könyvéből próbálnám igazolgatni keresztény hitemet.

2017. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:

"Jézus pedig nem megváltóként érkezett hanem prófétaként. Azért hogy tanítsa és figyelmeztesse az embereket és példát mutatott életével."

Aha, és mint próféta olyan zöldségeket beszélt, hogy Ő az élet kenyere, benne kell hinni, Ő Isten, Ő a megváltó. Értem. Logikus.

2017. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
67%
Én Prométheusznak vagyok hálás
2017. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
6%

"Igen, eredetileg ennyi VOLT a különbség... de te amúgy tényleg muszlim vagy, hogy csak ezt a kettő irányzatot ismered? "


Talán te ismersz többet? Vahabitákat még veheted külön irányzatnak. És a kereszténységben? A számát sem lehet tudni hány irányzat van.



"Túlzás hogy milliók? Inkább tízmilliók. Nem olvassák a Koránt? Már miért ne olvasnák, maximum másképp értelmezik. A keresztesek is olvasták a Bibliát, hidd el. Épp ez a "szép" ezekben a művekben. Metaforákban beszélnek, 10 ember 10-féle módon fogja ezeket értelmezni és mindig lesz olyan hülye aki eszmei alapként fogja használni kegyetlenségekre és ez ma kifejezetten sikeres a muszlimoknál."


A Koránt nem lehet többféleképen értelmezni. Olyat lehet megtéveszteni 1-2 kiragadott verssel aki soha nem olvasta.



"Erről szól a megváltás:))) Szerintem ne erőlködj. Örülj, hogy muszlim vagy, sajnáld le a keresztényeket, és legyél magaddal megelégedve "


Mondtam hogy nem bántani akarom a keresztényeket, csak leírom hogy külső szemlélőként hogyan látom.



"Zseniális levezetés, kár, hogy semmi,értelme, mert a lényeget úgysem fogod megérteni, én meg nem mondom el."


Ez olyan dolog amit csak keresztények érthetnek? Még egy atiesta is tudja hogy úgy igazságos ha mindenki a saját tetteiért vállalja a felelősséget.



"Sok mindent el sem tudsz képzelni, hogy micsoda mélységei vannak ezeknek, mennyi mindent lehet tanulni, megértetni, mivel nem hiszel a Bibliában."


Én hiszek a Bibliában és muszlim hisz benne. Enélkül nem is lehetnék muszlim. A gond az hogy a jelenlegi Biblia nem az eredeti legfeljebb csak részben. Emberek saját kedvük szerint átírták.



"A probléma pedig az, hogy próbálod Koránt a Bibliából is igazolni és beleerőszakolni a Biblia magyarázásába az iszlám hitet."


Én csak józan ésszel értelmezem a keresztényi megváltást. Bárhogy is nézem totál ellentmondásos és semmi értelme.



"nem tagadom, régen volt, mert Mohamed a keresztény és zsidó tanításból gyúrta össze sajátját"


Nem egészen, de van benne igazság. A keresztény és zsidó tanítás eredetileg megegyezett az iszlám tanítással. Istennek egyetlen vallása van. Bibliában szereplő próféták a Koránban is benne vannak. Egyszóval az összes próféta muszlim volt, Jézus is és mindenki aki követte őket.



"Például az áteredő bűn bűn kérdése. A Korán szerint nincs, a Biblia szerint van, hiszen lényegében erről szól az egész, ezért volt szükségünk megváltásra."


Fentebb más keresztények sem fogadják el az eredendő bűnt. Igazából teljesen ellent mond a józan észnek és igazságtalan.



"Aha, és mint próféta olyan zöldségeket beszélt, hogy Ő az élet kenyere, benne kell hinni, Ő Isten, Ő a megváltó. Értem. Logikus."


Mutass egy olyan verset amiben Jézus kijelenti hogy Isten.

2017. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:

"Talán te ismersz többet? Vahabitákat még veheted külön irányzatnak. És a kereszténységben? A számát sem lehet tudni hány irányzat van. "


[link]


Csak egy szimpla wiki alapján is többet lehet találni. Ajánlom az iszlám irányzatai fejezetet, az alfejezeteivel együtt.


"A Koránt nem lehet többféleképen értelmezni. Olyat lehet megtéveszteni 1-2 kiragadott verssel aki soha nem olvasta. "


Akkor miért van tucatnyi irányzat?

2017. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:

27.Hsz.


Az istentelen diktátorok,a nép nevében gyilkoltattak le tömegeket.Állításod téves!

2017. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:

"Egyszóval az összes próféta muszlim volt, Jézus is és mindenki aki követte őket."


Egyre nagyobb hülyeségeket olvasok. Én keresztény vagyok, akkor mondhatom, hogy minden próféta, Ábrahám, sőt Ádám és Éva is keresztény volt?


Nem. Minden próféta izraelita volt, ahogy Jézus is. Az apostolok pedig már keresztények lettek, mert Krisztust követték.


"Fentebb más keresztények sem fogadják el az eredendő bűnt. Igazából teljesen ellent mond a józan észnek és igazságtalan."


Továbbra is áteredő bűnről beszélek, amit számos bibliai igével alátámasztottam. Az egyik szinte szó szerint le is írja.

Az pedig, hogy más keresztények mit fogadnak el, az ő dolguk. Vannak magukat kereszténynek mondók, akik a Szentháromságot sem fogadják el. Ezek a kis csoportok csak töredékét teszik ki a kereszténységhez, néhány millió a milliárdhoz viszonyítva.


"Mutass egy olyan verset amiben Jézus kijelenti hogy Isten"

Bár nem tőlem kérted, de mutatok:

Jézus így válaszolt: "Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."


Az "én vagyok" az pontosan JHVH, ami Isten neve.


"Én vagyok az alfa és az ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég."

"én vagyok, aki a veséket és a szíveket vizsgálja, és megfizetek mindenkinek, kinek-kinek a tettei szerint."

Itt is kijelenti magáról, hogy Isten.


Ezeket mind Jézus jelenti ki magáról, de a Biblia még számtalan helyen kijelenti Róla, hogy Isten. Azért ezeket írtam, mert olyat kértél, amiben Ő mondja ki.

2017. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:

"Mutass egy olyan verset amiben Jézus kijelenti hogy Isten."


[link]

2017. jún. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!