Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus bálványimádók?

A katolikus bálványimádók?

Figyelt kérdés
2017. jún. 18. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
24%

30.Hsz!


Én,keresztény,tehát Krisztus követője vagyok.

Krisztus sosem kérte sem az angyalok,sem megholt emberek segítségét,hogy közvetítsen az Atya,és közte,sőt,amikor imádkozni tanította őket,akkor sem tanácsolta azt.


Tudom,a katolikus egyház,nem Krisztus,hanem pápák követője,s ezért a Biblia szava sosem lesz erőssebb érv a pápákénál,vagy püspöki nyilatkozatoknál.Ők maradnak emberek követői.

2017. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:

Jav.:


"Krisztus sosem kérte sem az angyalok,sem megholt emberek segítségét,hogy közvetítsen az Atya,és közte,sőt,amikor imádkozni tanította tanítványait,akkor sem tanácsolta azt.

2017. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
68%

#31

Azt se kérte hogy internetet használjunk, hogy matekot meg törit tanuljunk az iskolában, de még csak azt se hogy székletürítés után kitöröld a hátsód. Akkor most a logikád alapján ezek is bűnök?

2017. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
56%

"Tudom,a katolikus egyház,nem Krisztus,hanem pápák követője,s ezért a Biblia szava sosem lesz erőssebb érv a pápákénál,vagy püspöki nyilatkozatoknál.Ők maradnak emberek követői."


Azon felül, hogy már magában is teljesen értelmezhetetlen a kijelentésed (mert pl. melyik pápáé? volt belőlük nem egy és soknak nézeteik is jelentősen eltértek), felesleges ebbe belemenni, hogy ki kinek a követője.


Ha nem titkolnád a vallási felekezetedet, akkor én is tudák mondani nevet, hogy te kinek a követője vagy, aki egészen biztos, hogy nem Krisztus.


Visszaolvasva a provokáláson kívül mást nem nagyon csinálsz, legalább néhányan próbáltak bibliai igéket írni, amire kaptak is egy elég kimerítő választ a #27-es hozzászólásban.

2017. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
22%

34.Hsz!


Igazad van.

Bibliai érvek helyett-amikben bemutatnád,hogy Jézus mikor kért közvetítést angyaloktól,holtaktól közte és az Atya között-sokkal egyszerűbb a minésítés,támadás.Az ördög is ezt teszi.

2017. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#35 nem tudom mire is gondolsz de az angyakok "kozvetitettek" az emberek kozt

miert ne lehetett volna mindeg csak Isten, se angyal se ordog se semmi mas csak Isten

igy talan te az egesz Bibliat is elveted

persze a kerdes lehet a katolikusok vagy keresztenyek elleni tamadas, de ettol meg nem valik szent es igaz haboruva mert nem a helyes ut (ahogy azt nagyon szereted emlegetni, persze egy demonnak a helyes helytelen es forditva szoval zsakutcaba kerultunk)

2017. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:

#35

Hitem szerint Jézus a Szentháromság része, így Ő Isten. Nem értem, hogy miért kéne érte imádkozni az Atyához (angyalok közbenjárása pl.).

Egyébként az angyalokkal pont rossz példát hoznak, mert Jézus is tanítja, hogy a gyermekek őrangyalai közben járnak értük Istennél.


A halottak pedig nem halottak, hanem a Biblia szerint nagyon is élő, már üdvözült lelkek. A kérdés legfeljebb az, hogy tudunk-e velük kommunikálni, vagy sem, a katolikusok szerint tudunk. A többi protestáns felekezet szerint is élnek, csak úgy tartják, hogy nem tudunk vagy nincs értelme.

2017. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:

Közveszélyes Kontár!


Tudsz olyan példát a Bibliából,hogy angyalok közvetítettek volna az embertől Isten fele?

2017. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
34%

37.Hsz!


Honnan vetted ezt az elképzelést:


" a gyermekek őrangyalai közben járnak értük Istennél."


Aki egyszer meghalt,az halott,a feltámadásig,mert különben mi értelme lenne az apostoli hitvallás ezen részének:

"hiszem a szentek egyességét, bűneinknek bocsánatát, testünknek feltámadását és az örök életet."

2017. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:

A Bibliából, nem árt néha azt is olvasni.


"Vigyázzatok, ne vessetek meg egyet se e kicsik közül! Mondom nektek: angyalaik az égben szüntelenül látják mennyei Atyám arcát."


Igen, a "látják arcát" pont azt jelenti. Nem pedig, hogy csak bámulják, mert nincs más dolguk éppen.


Érdekes pont azt a mondatot felhozni, amiben a szentekről is ír a hitvallás. Hidd el, hogy akik megalkották a hitvallást, pont ugyan azt vallották és hitték, amit én is. Ez olyan, mintha én valami adventista (mert gondolom az vagy) hittételekkel érvelnék ellened.

2017. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!