Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus bálványimádók?

A katolikus bálványimádók?

Figyelt kérdés
2017. jún. 18. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
0%

Pedig nem kéne többet tenni, csak elhinni Jézusnak, amit mond.


Mikor fognak feltámadni?

"Elérkezik az óra, s már itt is van"


Írod: "Márta jól ismerte a feltámadás tanítását"

Márta nem ismerte jól, hanem ahhoz hasonló téves képzetben volt, mint ti jehovások és adventisták.

De Jézus kijavítja őt:

"ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha"


Te hiszed ezt?


Láthatóan nem, de egyszer majd hátha.

2017. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:

61.Hsz!


Kapj a fejedhez!

Te még nem láttál embert meghalva?

Amint Krisztus is meghalt,mindnyájan meghalunk,akik nem éljük meg Krisztus 2.eljövetelét!

Én,hiszek a test feltámadásában,mint Márta hitt,de hiszem,hogy Jézus a feltámadás,és az élet!

Hiszem,hogy Isten alkotása igen jó volt,és UGYANOLYAN igen jó lesz,mint a teremtéskor volt.Alkotónk újjáalkotja azt.

Ahogyan Lázárt Jézus nem a "Paradicsomból"hozta vissza az életbe,úgy minden meghalt ember-kivéve néhányat,pl.Mózes,Illés,Énoh-a pokolban(sírgödörben)várja a feltámadást.

2017. jún. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:

Leírtam mit mond Jézus, azt mondod hiszed és teljesen mást írsz le, mint amit Jézus mondott.

"ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha"

Pont ugyan azt hiszed, amit Márta hitt korábban, csak ő meghallotta Krisztus igazságát, te még nem.

Jézusnak hiszel vagy saját magadnak/felekezeted tanainak? Mert ezek szerint a kettő ellentétes.


Ezt a Mózes dolgot meg nem tudom honnan veszik többen. Olvastam a Bibliát, annyit ír, hogy Mózes meghalt és Isten temette őt el egy ismeretlen helyen (gondolom, hogy az aranyborjúból még alig kijózanodott nép ne kezdje őt bálványozni). Illést meg elragadta tüzes szekéren.

Ha tudsz más igét is Mózesről, ami kijelenti feltételezésedet, kérlek idézd, belátom, én nem találtam.

2017. jún. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
36%
"Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!"(Jud 1:9)
2017. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:

Lepontozhatsz, ezt a verset ismerem és nem írja, hogy Isten magához ragadta és feltámasztotta, mint Illést.

Vagy továbbra is rosszul látok és nem vettem észre a feltámasztás, elragadás szavakat?

2017. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim válasza:

Hozzá fűzném hogy Salamon oroszlán szobrai nem vallási célzatúak voltak.

A gránatalma és egyébb faragványok sem.Inkább a dicsőséget,Istentől kapott gazdagságot hirdette.

Krisztusról nem írja a Biblia hogy nézett ki,ha fontos lett volna akkor írná hogy milyen magas stb volt ,de semmi ilyen nincs ezért a másodlagos forrásnak hitt torinói lepel szerintem nem az aminek gondolják.

2Kor 5:16

Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük.

A feltámadás után sokan nem ismerték fel.

Magdaléna,emmausi tanitványok..

Hit és nem látás.

A lepel az látás.

A Jeruzsálemi szentélyben voltak ábrázolások de ember nem,csak egyéb és az sem öncélúan hanem Isten rendelete alapján.

Ezek teljesen mások mint a katolikus templomok nem Isteni utasításokra készült emberalakú szobrai,festményei.

Miért kellene szobrokat és képeket tiszelni?

Tárgyakat miért kellene tisztelni?

Ne tiszeteld és ne szolgálj neki ,így van a parancsolatban.

Ha egy szobrot központi helyre tesznek ,virágot tesznek elé,hurcobálják az utcán felemelve ,dicsőítve központba helyezve az tisztelet és felé való szolgálat.

Ami bálványimádás .

2Móz 20:4

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

2Móz 20:5

NE IMÁDD ÉS NE TISZTELD azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen, akik engem gyűlölnek.

Többek között ezért is a sötétséget,erőszakot,igazságtalanságot hozta a katolikus vallás a sötét középkorban.

Nem kell szobrok képek jelenlétében imádkozni ,nem azt írja a biblia hogy ha imádkozol vedd ilyenekkel körbe magad.Azt mondja hogy menny be a te belső szobádba ,vagy emberekkel közösségbe imádkozz.

Nem használ az imában a szobor ,kép így felesleges.

A frigyládán való kerubok nem emberi ötlet volt mint a katolikus szobrok hanem Isten rendelése.

Sehol nem buzdit a biblia hogy imádkozás közben képeket használjunk az apostoli idökben nem volt ilyen ,nem úgy volt hogy Pál mielőtt imádkozott volna,körbe rakta magát szobrokkal és képekkel.

Semmi értelme ennek.

A képek nemfejeznek ki imádságot és nem segítik és nem is feltétele az imának.

Oda hit kell,nem kép és szobor.

Jézus és tanítványai nem úgy vonultak hogy mindeggyikük vitt egy szobrot ,képet.

Ahogy meghaltak az apostolok utánnuk jöttek a farkasok és létrejött a katolikus vallás az elvilagiasodás ezzel jöttek be a szobrok,képek,gyilkos pápák, püspökök,inkvizició,boszorkányégetés,zsidóüldözés,Biblia olvasás tiltása,pedofil és homoszexuális papok....

A rézkígyónak és aranyegereknek semmi köze az ima ilyen irányú magyarázatához.

Az érckígyót és az arany egereket Isten rendelte el nem emberi gondolat.

Nem imádkoztak hozzá.

Az érc kígyó Jézusra mutat.

Aki ima nélkül felnézett rá az megszabadult.

Az aranyegerek is a megváltás elvér magyarázzák.

Miért kellene szobrok képek felé leborulva imádkozni?

Tény hogy lehet a szekrény előttem van de az véletlen.

Eredeti héber szövegben így van.

Ló-tistachave láhem vəló toov(ə)dém,

Ne borulj le nekik és ne engedd, hogy szolgálatukra kényszeríttess,

Feszület felé fordulva imádkozni?

Ez miért jó?

A bibliában nincs ilyen ,nem írja sehol hogy az apostolok feszületekkel mászkáltak és afelé kelett imadkozni .

Nem is volt feszület az apostoli korszakban,mikor a farkasok eljöttek és létre jött a katolikus vallás akkor lett divat a feszület.

De maga a feszület ábrázolás is fáziskésésben van hiszen Jézus már feltámadt,a trónon ül ,nem a kereszten van.

Ez mintha elzárná az emberek szemei elől hogy Ő gyözött.

Nem bibliaigyakorlat,nem a feszület volt az apostoli korban a keteszténység jelképe.


Nem szabad képekkel,szobrokkal játszani.


2Móz 32:6

Felkelvén azért másnapon jó reggel, áldozának égőáldozattal és hálaáldozattal is; azután leüle a nép enni és inni; azután felkelének játszani.


1Kor 10:7

Se bálványimádók ne legyetek, mint azok közül némelyek, amint meg van írva: Leüle a nép enni és inni, és felkelének játszani.


Ne borulj le előtte és ne szolgálj felé.


A felöltöztetése,megpuszilása,hordozása már azok felé való szolgálat,cselekedet,megkülönböztetés ,tisztelet.


Ezt nevezi a biblia "játéknak"


1Kor 10:7

Se bálványimádók ne legyetek, mint azok közül némelyek, amint meg van írva: Leüle a nép enni és inni, és felkelének játszani.


Nem a biblia tanítása ami működik ezekben a katolikus szertartásokban.


Nincs ilyen tanítas a bibliában.


Szobrok,képek a vallásban károsak és a biblia nem támogatja.

márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

"Szobrok,képek a vallásban károsak és a biblia nem támogatja"

Isten is csináltatott szobrokat, te lehet valami rossz bibliát olvasol, ha abból kivágták ezeket a részeket, olvass igazi Bibliát, ami azt írja, hogy a szentélyben hatalmas aranyozott kerub szobrok voltak.

márc. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:

67!


Félig igaz amit írsz.


Voltak,ám nem imádkoztak hozzájuk.

márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 szp72 ***** válasza:

@ "Krisztusról nem írja a Biblia hogy nézett ki,"


De valahogy kinézett, hiszen megtestesült, emberré és férfivá lett.


@ "ha fontos lett volna akkor írná hogy milyen magas stb volt ,"


Valóban nem fontos.


@ "torinói lepel szerintem nem az aminek gondolják"


Talán igen, talán nem. Szerintem inkább igen.


@ "A Jeruzsálemi szentélyben voltak ábrázolások de ember nem,"


És? Voltak állatok, voltak kerubok. Ember mitôl más? Vagy hol írja, hogy embert nem szabad?


@ "az sem öncélúan hanem Isten rendelete alapján."


Nem nagyon értem, mi az, hogy öncélúan. A Bibliában Isten parancsára használnak szobrokat az istentiszteletben, az imádatban. Vagyis akkor Istennek alapvetôen nincs baja ezzel, hol van leírva, hogy máskor ez tilos?


@ "Ezek teljesen mások mint a katolikus templomok nem Isteni utasításokra készült emberalakú szobrai,festményei."


Valóban mások, mindenesetre szobrok ezek is, azok is.


@ "Miért kellene szobrokat és képeket tiszelni? Tárgyakat miért kellene tisztelni?"


A normális emberek tisztelik a normális dolgokat. A zsidók is tisztelték a templomukat, s annak minden berendezését, így a szobrokat is. Ha nem pisálod le a szobrokat az is egyfajta tisztelet. Természetesen mindent a maga szintjén kell tisztelni, a szobrokat nem tisztelheted istenként, mert az bálványimádás.


@ "Ne tiszeteld és ne szolgálj neki ,így van a parancsolatban."


Természetesen úgy kell érteni, hogy ne tiszteld istenként.


@ "Ha egy szobrot központi helyre tesznek ,virágot tesznek elé,hurcobálják az utcán felemelve ,dicsőítve központba helyezve az tisztelet és felé való szolgálat. Ami bálványimádás ."


Akkor a zsidók ezek szerint ládaimádók voltak, s mivel szobrok is voltak rajta, akkor bálványimádók is.


@ "Nem kell szobrok képek jelenlétében imádkozni,"


Valóban nem kell. A zsidóknak még kellett. Mindenesetre lehet, mert nem tilos.


@ "Sehol nem buzdit a biblia hogy imádkozás közben képeket használjunk az apostoli idökben nem volt ilyen"


Valóban nem, ahogy például hangszereket sem használtak, de ugye nem tilos.


@ "A képek nemfejeznek ki imádságot"


A rézkígyó annak kifejezése volt, hogy elismerjük, hogy bûneinkért kaptuk a kígyókat, egy bûnbánati szertartás része volt. A feszület is annak kifejezése, hogy Krisztus a bûneink miatt halt meg.


@" Ahogy meghaltak az apostolok utánnuk jöttek a farkasok és létrejött a katolikus vallás az elvilagiasodás ezzel jöttek be a szobrok,képek,gyilkos pápák, püspökök,inkvizició,boszorkányégetés,zsidóüldözés,Biblia olvasás tiltása,pedofil és homoszexuális papok...."


Elég ostoba lehetsz, ha így látod. Az egyháztörténelem ennél egy kicsit bonyolultabb. Voltak bûnök, de nagyszerû emberek is. Tudod a hálóban hitvány halak is vannak.


@ "Nem imádkoztak hozzá."


A szobrokhoz csak a hülyék imádkoznak.


@ "Aki ima nélkül felnézett rá az megszabadult."


A kígyóra való felnézés volt maga az ima. Uram elismerjük bûneinket, a csapás jogosságát, irgalmazz nelünk.


@ "Miért kellene szobrok képek felé leborulva imádkozni?"


Ki mondta, hogy kell? Lehet. Nem tilos. A zsidók miért borultak le a templom, az oltár, vagy a láda felé?


@ "Nem szabad képekkel,szobrokkal játszani"


Ne babázzanak a kislányok, mert az bálványimádás?


@ "A felöltöztetése, megpuszilása, hordozása már azok felé való szolgálat, cselekedet, megkülönböztetés ,tisztelet."


Értem. Tehát ha gyerekek eljátszák mondjuk Jézus születését egy játék babával, akkor ôk bálványimádók. Már begbocsáss, de szerintem ez nagyon beteg gondolkodás.


@ "Szobrok,képek a vallásban károsak és a biblia nem támogatja."


Szerintem pedig a bibliai filmek, a képes Biblia, biblia történetek eljátszása, lefestése csupa jó dolog.

márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

#68

A katolikusok se imádkoznak szobrokhoz. Én egy katolikustól se hallottam, hogy szoborhoz imádkozik, nem tudom te hol élsz. Lehet még életedben nem láttál katolikust, csak szajkózod azt a hazugságot, ami a szektádban hallottál.

márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!